Trans Türkiye Ultra Bike Race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    566
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo

cember3454

Kendi halinde...
Tepki
891
İsim
Berke Uslu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Clint Eastwood
İnstagram kullanıcısı olmadan görülemiyor sanırım videolar.

Normalde instagramdaki sayfanın profil fotoğrafı üzerine tıkladığınızda videolar görünüyor.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle yarışımızı takip eden, bizlere destek veren tüm dostlara selamlar saygılar.

Yorgunluktan ve vakit darlığından dolayı forumu çok dikkatli takip edemiyorum.Bundan dolayı beni etiketleyen benden alıntı yapan dostlarımın mesajlarını unutabiliyorum ve mesajların karşılığını verememiş olabiliyorum.Böyle birşey olduğunda lütfen beni affedin,yoksa sizleri sayıyorum ve seviyorum.Bunu zaten biliyorsunuz.Desteğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum.
Yolda giderken hepinizin kulağını iyi anlamda çınlatıyorum.Mesala forumda Çakallı menemeninden bahseden sevgili @Bigpatron te Çakallı'dan selam çakmıştım.(Yalnız menemen inanılmaz pahalı geldi)

Son iki günüme gelecek olursak
4 .gün Ilgaz'dan Gerede'ye gittim.Yaklaşık 135 km'lik içinde meşhur Kemikli Rampasının da bulunduğu kısacık bir tur.Bu rampanın benim için önemi ise dizlerimin kelimenin tam anlamıyla iflas ettiği yer.Bildiğiniz sağ dizim bitti.Düzlükte 15 km/sa hızı bulamıyordum.Yüzde ikilik yokuslarda bile birinci vitese alıyordum.Bundan dolayı 7 küsur saatte sadece 135 km yapabildim ve Gerede'ye kendimi zor attım.Gerede'de yarışın Instagram sayfasından da görebileceğiniz ve Mümtaz Ağabeyin organize ettiği şaka ile dizlerim biraz kendine geldi,bu şok etkisini ben de sonradan farkettim.?
Bugün ise 5.gündü ve Gerede'den başladı.Boluya kadar devamlı iniş olduğundan çok zorlanmadığını sandım
Düzlüğe geldiğimde ise yine aynı durumla karşılaştım 12- 13 km ortalama ile ancak sürünme modunda gittim.Neyse bu arada yine lastik patlattım ve benzinliktekilerin çay ikramları ile yaklaşık 1 saatimi harcadım.Bu 1 saatin kaybı Bolu Dağına geç gelmeme ve tam da zirveye yakın yağmura yakalanmama neden oldu.Bolu Dağında sis ve yağmurla birleşince zorlayıcı bir kokteyle dönüşüyor.Tam dört saat 15 derece sıcaklıkta beklemek zorunda kaldım.Bu arada dizimin ağrısını duyan bir çok arkadaşımız telefon ile beni arayarak motive ettiler.Sağolsunlar var olsunlar.
Bu motivasyon ile dayanamayıp Bolu Dağını yağmur ve sis altında indim.Burada bir tavsiyem var.Ne yapıp edin "swissstop" fren pabucu alın ve aldırın.Yağmur ve yokuş aşağı inişlerde muhteşem.Buradan değerli dostum @BerkEvren. e swissstop tavsiyesinden dolayı teşekkürü bir borç bilirim.
Sonuçta 105 kmsi yoğun yağmur olmak üzere bitik dizlerle mucize eseri 163 km yol yaptım.
Bugün bisiklet bilgisayarının üstünü örttüm ve hızıma,mesafeye,eğime ne varsa bakmadım.Artık herşey iç güdüsel.Bu beni çok rahatlattı.Dizin bitmişti onu ne yaptın diye soracaksınız.Onu da söyleyeyim,dizimi çıkarıp dizimin yerine yüreğimi taktım.Yol bisikleti yarışlarında "herşeyini yolda bırakmak"diye bir özdeyiş vardır.Bu,bir bisikletçi uzun süre dinlenecek ve bu yarış onun önemsediği bir yarış ise kendini bitirmek namına da olsa bütün enerjisini yarışa yola bırakır.Ben de o moda aldım.Belki dizim yarın bile bana izin vermeyebilir abondane olabilirim ama ben yine de "herşeyimi yola bırakacağım"

Son düzenleme:

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.617
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@hamlet2006 hocam yapmayın, etmeyin. Dediğiniz kadar kötüyse (normalde bunu demem kimseye) bırakın yarışı, sağlığınıza bakın. Diyeceğim ama aynı yörenin insanıyız, bizimkiler biraz keçi inatlıdır bilirim. Sağlığınıza dikkat edin tavsiyesi vereyim yinede.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Allah herkese kazasız belasız bitirmeyi nasip etsin karadeniz bölgesi biraz daha ılıktı belki geceleri 20 derece civarlarındaydı bilmiyorum. Ama ege ve akdeniz bölgesi çok zorlayacak özellikle 30-35 derecelerin üzerine çıkan sıcakta pedal basmak ve günde 100km hatta daha üstünü yapmak gerçekten zor olacaktır. Aman sıcaklara dikkat edin sağlığınıza bir şey olmasın. Susuz kalmayın. Gün içinde uygulamadan akşamları forumdan tam gaz takipteyim. Yolunuz açık olsun.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006 kardeşim, ilk kez düzenlenen bu uzun yolculuk hepimize önemli kazanımlar sağladı. Senin ve diğer arkadaşların azim ve kararlılığına hayranım.
Herşeyden önce pedallamanın zevki ile daha nice uzun turları devirmenizi umut ediyorum.
Ancak vücudumuzun sesine kulak vermenin, gelecekte pişmanlık olarak dönmeyeceğini de unutmamanızı diler, sağlıklı bir seçim yapmanızı umarım...

Ozicu

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
Oğuzhan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
"Bugün iki gün önce başladığım işten iş düzeni olmadığı için ve daha önce düzensiz hukuk bürosunda çalışmanin ne kadar zor olduğunu tecrübe ettigim için istifa ettim. Yağmurlu havada 20 dk da adliyeye gitmen gerektiği söylen... " Anlatması bile gereksiz.

Benim hikayem çok sıkıcı ama sizler harikasınız.Sizler gerçekten ilerde filmi yapılacak kadar güzel bir ortaya çıkardınız. Sırf bu sayfalardan senaryo yazılıp harika bir film yazılabilir. Sizleri hiç görmediğim halde çok seviyorum ve keşke tüm forumla ve özellikle yaşça tecrübeli olanlarla komşu olsak da laflasak diyorum. Pedaliniza kuvvet inancınızı kaybetmeyin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Instagram'da canlı yayinlarimizi daha sonra izlemek için ttubr2019 sayfasında " hikayen" bölümünde canlı yayın izle bölümüne tıklamanız yeterli...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Her biri birbirinden çekici ve sürükleyici 28 hikaye okuyacaksınız. Ama önce yarışın bitmesini bekleyin
?????????

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.617
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Özcan
Bende size yaklaştığını gördüm, "Acaba geçer mi?" dedim kendimce. Sonra "Tabi geçer lan, yarış bu. Yürü be Süleyman abi." dedim ?. Hep destek tam destek @hamlet2006 için. Yanında olamasakta ?.

Sanırım ben adları çorba yapıp çok fena bir şaşkınlık yaptım. 400 km. araçlı yol ve bugün biraz sıcaktı. Mazur görün lütfen ?.

Son düzenleme:

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
67 numaralı takımın vallahi maşallahı var. Az önce bir bakayım nereye gelmişler diye çok bir şeyleri kalmamış. Çokta bilgi vermek istemiyorum diyeceğim ama herkesin telefonda internet var açıp bakıyorlarsa zaten görürler. 61 numara karadeniz sahil yolundan geldiğinde olsa gerek geriden geliyor ama böyle bir yarışa katılıp bitirmek bile başarıdır. Herkese kazasız belasız keyifli pedallar. Yarış bitimindeki hikayeleri merakla bekliyoruz.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.