Tourney'i neden beğenmiyorsunuz?

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bicycleizm Hocam size göre amatör bir bisikletçinin saniyelerle ilgi alakası olmayabilir ama belki Ahmet'e göre Fatma'ya göre bunun tam tersi bir durum söz konusudur?
Şahsen ben de bazen aynı rotayı daha kısa sürede geçmek için uğraşıyorum.Bu sadece profesyonellikle alakalı değil bence, kişinin kendini geliştirmesi ile alakalı.
Sonuçta herkes aynı şeyi düşünüyorsa, kimse birşey düşünmüyordur.Diye de bir laf var.

Ama bu tartışmayı ben artık şuna benzetiyorum, mesela araba alıyorsun.X kişisi 1,6 motor 110 beygire sahip bir araba alıyor, Y kişisi 3,0 motor 250 beygire sahip bir araba alıyor.
Y kişisinin X kişisine o motor kullanılmaz demesi gibi birşey bu bence.
Uzun zaman MTB'de tourney set kullandım.
Yol bisikletimde sora bu arada.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
....

@Ceyhun Özkan Okuduğunu hala anlamayanlar var dostum sen de belliki anlamamışsın ben diyorum ki her zaman iş kullanıcıda biter yani tiagra,ultegra,tourney veya campy de olsa bisiklet salcano da olsa giant da olsa iş onu kullanan adamda biter ben kimseye onu al bunu alma demedim lütfen konuya dön ve yazdıklarıma bak, iyi oku ayrıca konuyu açan da ben değilim yoksa insan gider 30 bin tl lik bisikletde alır banane bundan.

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bicycleizm Okuduklarımı gayet iyi anladım, ama siz benim yazdıklarımı anlamamışsınız.Çünkü ben konuyu sizin açtığınızı falan iddaa etmedim :) Dikkatli bakarsanız sizi etiketleyerek yazdıklarım da sadece saniye ile ilgili, profesyonellikle ilgili konuştum.Arada 2 satır boşluk bırakıp diğer paragrafta konuyu okuyan "genele" hitab ettim, ama dediğiniz doğru okuduğunu anlamayanlar var :acpsnr:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ceyhun Özkan Ben idda ettin demedim zaten hani anlıyordun okuduklarını saniye ve saliselerle size hayatta başarılar ozaman katılacağnız yarışlar olursa alacağınız kupalar için şimdiden başarılar.

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bicycleizm Yarışlara katılmıyorum ama yine de iyi dilekleriniz için teşekkür ederim :)

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.286
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tüm şartlar aynı tutulduğunda Tourney ile Ultegra arasındaki verim farkı ile ilgili testler var mı merak ettim. Tourney ve Ultegra setli eşit performanslı iki kişi arasında aynı vites oranında, hiç vites değiştirmeden sıfır eğimde yapılan 40 km bir yarış durumunda Ultegra olan yarışçı ne kadar önde bitirir?
Şartlar eşitse tabii ki Ultegra kullanan Tourney'i geçer. Neden? Ağırlıktan ve belki de biraz aerodinamik özelliğinden dolayı... Watt farkı var çünkü. Ama ağırlık farkı çok çok az olduğu için -kilogram ile ifade edilemeyecek bir değerden bahsediyorum- fark çok da fazla olmayacaktır. Ultegra'nın malzemesi Tourney'e göre çok daha iyi, dolayısıyla daha pahalı. Maddi durumu Ultegra'ya yetmeyecek bir bisikletli, Tourney ile keyifli turlar, geziler yapabilir. İkisini de kullanan biri olarak yazdım.

• Beğen
Tepkiler: Hidiman ve ag249

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Okey oynasak bu seferde plastik ıstaka iş görmüyor mu, neden tahta ıstakayla oynuyorsunuz diyenler çıkacaktır merak etmeyin.
Okeye dönen ahşap ıstakaya ihtiyaç duyabilir; hele çift okeye dönen için abanoz ıstaka ve fildişi taşlar elzemdir...

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Tourney kötü değildir bence 10000 km sorunsuz tourney kullandım piyasada 11'li en büyük vites dişlisi olan 11-32 oranlarda vidalı ruble olsaydı hâlâ tourney kullanıyor olurdum.

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.698
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Shimano'ya göre:

1572369605587.png

Açıklamaları kendimce özetledim.

Tourney
Enjoy casual road bike by appropriate gear ratio
Light operation and Smooth shifting
Stress free for urban cycling
Kısa şehir içi geziler için.

Claris
RIDE IN STYLE
New CLARIS R2000 series correspond to entry riders. Riding style is not race oriented, but easy sports, long touring, town cruising with casual cloths, shopping and also commuting for daily use. The bike with CLARIS is a partner of the rider. Having the bike make riders feel happy. It's sporty looks but it promises that the opportunity of comfortable riding.
Sporty and fun for diverse styles
Stylish & clean design
Uzun geziler, şehir içi ulaşım, işe gidip gelme gibi günlük işler.

Sora
EMBRACE NEW CHALLENGES
The new SORA is most attractive and robust 9-speed component ever. SORA is pitched towards sports/fitness cyclists with stylish and clean design. Now with technology adopted from higher level groupsets, both new starters and enthusiasts will feel comfortable sport riding
with the features that 9-speed SORA R3000 introduces.
Genel spor amaçlı sürüş.

Tiagra
Progressive all-road performance
New 10-speed TIAGRA provides serious entry-level riding performance with cascaded technology from top-tier lines.
More intuitive control for shifting
The new 10-speed cable pitch for wider frame compatibility
Upgraded with cascaded technology from DURA-ACE
30% increase in brake power (same level as BR-5700)
Ciddi spor amaçlı sürüşler.

105
RIDE INSPIRED
SHIMANO 105 R7000 Series will empower more riders than ever before to embrace the sport of road cycling. It will become the supportive groupset that beginner riders choose to help them train for, and ride in more serious races.
By combining trickle down technology with a greater accessibility, SHIMANO 105 will continue to motivate and inspire more riders than ever to go after greater challenges.
Rekabetçi, hız odaklı sürüş, giriş seviyesinde yarış.

Ultegra
The true spirit of the sport
New ULTEGRA R8000 series is "pro-proven" as it is a direct trickle down from DURA-ACE groupset. As road bike component, the stress-free operation is one of the most important feature to lead all day riding comfort with braking and shifting.
Ride harder with superior ergonomics
Advanced control in all conditions
Customizable for your racing style
Ciddi yarış.

Dura-Ace
System Supremacy
System engineering at its peak. Each of the components magnifies the qualities of the others for an unparalleled level of performance. Optimizing input to maximize output. That's how it achieves supremacy.
New designed crank arm for optimum power transfer
Precise & easy front derailleur set with lighter and intuitive shifting operation
SHIMANO SHADOW RD construction for stable shifting performance
Optimally balanced hydraulic brake system for racing with improved heat dissipation of ICE TECHNOLOGIES FREEZA
En üst seviye.

Dosyalar

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
Kardeşim çocuk beğenmiyor işte var mı ötesi. Ben de beğenmiyorum. Pis tourneyciler : D 105 rules kıh kıh kıh

15dakikadır çocuğa gülüyorum. En güzeli çocuk olmak : D

Son düzenleme:
  • Hahaha
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Gune guzel bir mani ile son verek

Ben şol dunyanın neyine kandım
Deve tabanı,kaktüsü goncagül sandım
Instagramda her sırıtanı Leyla sandım
Artık ben neyleyem karbon yolu,
ayro jantı?

En iyisin tutam karbon gidonun burnuma sokam

Dağlar aştım ,komlar içun yırtındım durdum
Namert rampalarda sprintte huzur buldum
Kah ağladım,bazan güldüm,totalde süzüldüm durdum;

Artık neyleyem ben Garmin'in bozuk rotasın,
En iyisin alam karbon suluğum,
Kulak karıstiram.

Bir Kaldato varki benden içeru kıpraşır durur,
Bikaç begeni,ücbej kom icin
mabadun yırtınur.
Hemcinse agresif,karsı cinse ciftekavruk lokum kesilur

Daha ben nedem bu deri gidon bandum?
En iyisin iki eşşek baglayam

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@a.gul29

Bisikletim fabrika çıkışlı tiagra.Hatta fren modifikasyonu da yaptıydım o da R7000 105.
Ben de diyorum bisiklet bana bir endurance tur yapalım derken bir taraftan yarış diye yalvarıyor.Bisikletin 105 tarafı kalk gidelim diyor, tiagra tarafı b*k yeme otur diyor.:D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bisiklete binesim geldi.
tourneyle çoşasım geldi.
Açılın kartepe dağları
dura acelileri gömesim geldi.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir de iş bacaklarda bitiyor filan demişsiniz.Sizin grup setten anladığınız sadece aktarıcılar ellaham. :ssrtcbya: Gerçekten de Tourney kullananların bacakları güçlü olsa iyi olur, fren yaparken Fred çakmaktaş gibi ayaklarını da sürtseniz bir 105 kadar bile iyi duramazsınız.Zira simetrik çift pivotlu fren sistemiyle bırakın tourney frenleri tiagra frenleri bile karşılaştıramazsınız.:tskler:

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bir de iş bacaklarda bitiyor filan demişsiniz.Sizin grup setten anladığınız sadece aktarıcılar ellaham. :ssrtcbya: Gerçekten de Tourney kullananların bacakları güçlü olsa iyi olur, fren yaparken Fred çakmaktaş gibi ayaklarını da sürtseniz bir 105 kadar bile iyi duramazsınız.Zira simetrik çift pivotlu fren sistemiyle bırakın tourney frenleri tiagra frenleri bile karşılaştıramazsınız.:tskler:
IMG_20190511_134331.jpg
Deore lx frenlerim dediklerini okuyunca çıldırdı bırakın beni onlara göstericem diyor :ssrtcbya:
Çift pivotlu yol bisikleti frenlerine meydan okuyorum çıksınlar karşıma diyor
Burası karışacak beyler konu nerelere geldi ?

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Desert Fox Karışacağı felan yok, niye karışsın.:harika:

• Beğen

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Selamlar forum ahalisi, ben de tourney kullanıyorum ve de memnun değilim. Memnun değilimden kasıt "yere batasıca tourney hiçbir işe yaramıyor!" değil, evet güzel güzel çalışıyor ancak beni memnun etmesi için beklentimin ötesine geçmesi gerekir. Demem o ki ahali beğenmemek kötülemek değildir, evet belki tourney kaymak gibi falan değil ama eşek gibi de değil. Ayarını yaparsan at diyince atar, at demezsen de atmaz değil mi? Herhalde aksini iddia edecek yoktur?? Tourney kullanan ister kötülesin ister pohpohlasın yine atacak mı atacak, üst seri kullanan için de bu geçerli değil mi? Elbette ifade şekillerinden hoşnutsuz olabilirsiniz ancak bence kimsenin fikirlerini dert edinmemize gerek yok :) Herkese iyi forumlar...

• Beğen

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
konu nerelere geldi
Fren sistemleri de grup sete dahildir.
Tourney ile ultegra karşılaştırırken sadece aktarıcılar mı karşılaştırılır?Fren sistemleri ,aynakollar,zincirler vb de karıştırılır.
Alakası var yani.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Bak sana bir şey yazacağım bana fatiha okuycaksın . Geçen yaz 32 tl ye v fren takımı aldım buna fren kolları da dahil . A den Z ' ye hepsi var Papuçlar , bacaklar , kablolar , teller . Ters U tipinde fren sistemi . Adı v-fren olarak geçiyor lakin alakası yok bu sistemin .