Tourney'i neden beğenmiyorsunuz?

Scudo

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İyi ayarlanmış bir Tourney giriş için yeterlidir...

Genellikle yeni başlayanlar Tourney setli bisiklet alıyor fakat tam ayarlayamadıkları ya da ayarlatamadıkları için sistemde sorun buluyorlar. Oysaki o bisikletler eğer bakkal bisikletiyse kadro açıları bile yanlış olabiliyor. Örneğin vites kablosu yerine fren kablosu takılıyor. Kötü zincir, yanlış ayarlar, sonuç olarak Tourney'in pek bir suçu yok.

Üst seviye setler tabii ki daha stabil, geçişleri daha rahat ama onlarda da fiyat/performans oranı belli bir seviyeden sonra bozuluyor. Örneğin Ultegra set almaya yarışçı değilsen gerek yok, o tip üst seviye setlerin amacı daha çok saniyeleri hedef almak oluyor. Normal bir kullanıcı için maksimum Tiagra set yeterli gelecektir.

Tepki
106
İsim
İlker Durmaz
Bisiklet
Bianchi
Sorun Tourney'de değil, cahil ve egoist insanlarda. Ürünlere sebepsiz bok atan insanlarda göreceğiniz iki durum var;

1) Kendisinin kullandığından alt seviye olan ürünleri aşağılayıp ego tatmini yapmak.

2) "Giriş seviyesi" kavramını anlamayıp, üründen çok şey bekleyip memnun kalmayınca zırlamak.

İnsan ne satın aldığını, nasıl kullanılırsa verim alınacağını bilmeli.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
14-34 mega range rublem ve onu sırtlayan mega range arka aktarıcı tourney'dostum kaç bin kmleri devirdim şaşarsınız tık yok,tık ama ince ayarı kendim yaparım usta felan masal hikaye tek usta benim kendi bisikletim de niye çünkü taşıdığım silahı en iyi ben bilirim.

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
Bu tourneyler genelde kaset yerine vidalı tip oluyor. 7 vites. En küçük dişlisi de 11 yerine 14 oluyor.
Çoğu kişiye hitap etmiyor yani.
Kaset yerine vidalı göbekler günümüzde çinlilerin eline geçmiş. O da hizasız balanslı oluyor malumunuz.
Kısaca çoğumuza hitap etmiyor.
belki 14-15 yaşında olsanız neyse de .
bi sora aktarıcı 2 paket sigara parası yani.

Kac para birader bir 105 : D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@halil halil benim yol bisikletimde arka ruble kaset aktarıcıda tourney bu arada bisiklet vidalı değil jant vidalı ruble uyumlu:)

ahlaksahibi

Daimi Üye
Tepki
338
İsim
yusuf
Bisiklet
Salcano
Benim salcano mostar 8 li tourney ruble de 32/11 ön arka vites şiir gibi maşallah deore setli bisikletim de var ama arada aman aman bir fark yok

• Beğen
Tepkiler: serdar080

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@halil halil sevmiyenler kim ama onu bilmek lazım altında 10bin tl'lik pinarellolu arkadaşım sevmez tabi adamın sadece arka aktarıcısı 500 tl;)

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
Kasetli tourney sahiplerini tenzih ederim diğer arkadaşlar az daha verip düzgün birşey alsınlar.
Bu videodaki gibi iyice kötüleşen durumlar mevcut.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Bak 7 senedir tz-50 arka aktarıcı kullanıyorum . Ayarı çok çabuk bozuluyor . Ön aktarıcı tz-21 şu an 2 vites artırabiliyor (3.dişliye geçmiyor) . Evet kaliteli , uzun ömürlü tourney serisini severim her yerde kullanırsın lakin bir deore xt olamaz bir xtr olamaz . Paran varsa daha üst seviye olanını al yoksa tourneyin zevkini çıkar .

• Beğen
Tepkiler: mmakif

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
saçma bir konu daha

tourney beğenilecek bir set değil
kim neyle mutlu oluyorsa onu kullansın ama tourney kaliteli iyi bir vites sistemi değil işte kimse kimseye bunu dayatmasın

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Kasetli tourney sahiplerini tenzih ederim diğer arkadaşlar az daha verip düzgün birşey alsınlar.
Bu videodaki gibi iyice kötüleşen durumlar mevcut.
:koptum: bu şekil kıvırtan ruble yerine öneriniz ne olur ?
Lanet bir durum . Vites sistemini bile bozar .