Tour of turkey 2013 - 49. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
@mehmetsunu

o yarışta teker patlağını göstericek kadar sakin bir yarış geçmiyordu..
bizim kisi sıradan düz yarış bi atraksiyon olmayınca bütün patlakları gösteriyorlar atraksiyon diye

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar
Scudo

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Barış Güney

Youtube da hakkinda bulabildigim bütün videolara baktim. Ögrenme va arastirmaya cok önem veren birisi imis. Takdir ettim. Cok da genc. Bir bisiklet yarisi yorumu izleyeyim, belki dah fazla fikrim olur hakkinda!
Bir videosunda yine Armstrong' dan dem vurdu, fakat biraz eski tarihli bir video idi!:(

• Beğen
Tepkiler: Barış Güney

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@mehmetsunu
Bu konularin da anlatilmasi lazim. Bisiklet yarisini salt bisiklet yarisi olarak inceleyemeyiz. Önemli olan yorumcularin. bu dogrudan baglantili olmayan konularin dozajini dogru bularak aktarabilmeleridir.
Bir siyasi olay, bir iktisadi sorun, bir güncel konu, bir sporcunun özel yasami, o yörede yasamis bir ünlü, tarih,...vs. vs.

Yukarisa bir kac kere yorumlardan etkilenip "spiker" tanimini kullandim, fakat kulagimi rahatsiz ettigi icin " yorumcu" tanimini kullanacagim.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Cem Unden
Laurent Fignon, ölümüne kadar fransizca eurosport Fransa Turu' nu yorumladi. Son yorumunda sesi bile dogru dürüst cikmiyordu.
Anmadan gecemeyecegim.

• Beğen
Tepkiler: Okan Örs

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Sabah 10 dan beri iki tanesi spor gazetesi oldugunu iddia eden digerleri ulkenin belli basli gazeteleri olan on gazeteye baktim iki satir haber yok bugun yayin kacta baslayacak onu ogrenmek istiyordum.Biz bosuna tartisiyoruz diye dusunuyorum futbola devam fener niye yenildi acaba...

Barış Güney

Forum Bağımlısı
Tepki
999
Bisiklet
Specialized
@ihtiyar

ihtiyar abi bugün illaki eurosport tr liege-bastogne yarışının tekrarını verir vaktiniz varsa izleyin..Yarış anlatımında Dirk Vermeiren ve Sarper Günsal da vardı..her zamanki gibi keyifli ve bilgi içeren muhabbetler oldu..

• Beğen

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Alperen ERTEN

Bu memlekette futbolcu olacan , boşa kürek çekiyoruz biz .

Bugünkü etabın 51. km'sinde Sprint primi ; 86. km'de Türkiye Güzellikleri Primi var . Sanırım kaçanlar grubuna Ahmet Örken'i sokarlar . Bugün kaçanları çok zorlamazlar , sonlarda yine yakalarlar ama yarınki Elmalı etabı zorlayacak

Elmalı Etabı Primleri
Sprint Primi : Elmalı (122.5 km)

Yokuş Primleri:
CAT 2 (9.3 km)
CAT 1 - Tahtalıbeli (35.5 km)
CAT 1 - Saksağanbeli (76.5 km)
CAT 1 - Göğübeli (153.5 km)

Türkiye Güzelliği Primi: Antalya (22.5 km)

Bütün takımlar yarına bilenecek belli . Yokuş Kategorisinde birincilik hedefleyenler için yarınki etap çok önemli . En çok puan orada . Mustafa Sayar'ı etap başlar başlamaz kaçanlara sokarlar herhalde . Ama etabı alanın turu alma ihtimali de yüksek . Zira Meryem Ana etabında fazla kopuş beklemiyorum

http://www.grassyknolltv.com/2013/tour-of-turkey/photos/stage-01/052741_DSC_5681.jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Cem Unden

Cem Bey, yorum kısmını geçiyorum; konu dışı fakat anlatım konusunda böyle bir insanı bu kadar kolay harcamanız gerçekten çok üzücü. Her programda Eler'e bisiklet hakkında danışan, hangi bisikleti alması gerektiğine dair sorular soran insanlar var. Bakın bu insan bisiklet kullanamıyor ve kimsenin en ufak şüphesi yok Eler'in bisiklet kullandığı konusunda. Sonradan öğreniyor merak edenler. Bunlar bisiklet kültürünün temellerini oluşturur. İnsanlara bisikleti sevdirmek, öyle dükkana gidip "seç beğen aslanım" demekle olmaz. Böyle rezil organizsyonlarla da sevdiremezsiniz. Bisikleti anlatacaksınız. Turu anlatacaksınız. Tarihini anlatacaksınız. Cyclingnews dediğiniz siteyi bilmesem hak vereceğim de, Caner Eler'in anlattıklarının 10'da 1'i bile yok o sitede. Sizin Eler'i takip etmeniz için, önünüzde farklı alanlara ait en az 8-10 site açık olmalı. Onların da içinden arayın ki bulasınız. Siz herhalde yorum kısmını da Eler'e yüklediğiniz için, yetersiz geliyor. Müsaade edin de, onu da yorumcular yapsın, spiker değil.

Aslında haklısınız; futbolu dayamak lazım. Neyimize bizim Caner Eler. :) İlker Yasin ile futbol bize yeter.

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
@ferhat köse

:( Aynen katılıyorum.Arkadaşlar darılmasın,tekrar söylüyorum!.Futbol'la yatıp Futbol'la kalkıyoruz.Adamlar'da her türlü Spor var.Sadece Futbol değil?.Yüzme,Tramplen'den atlama,Kayak,Atletizm,Formula-1,vs.vs.Ve bu ülkeler Olimpiyatlar'da hep var..

Afedersiniz hatırlatma?.Bugün yarış 14.15 TRT Spor yayına geçecek.:)

Hoşça Kalın...

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
ben dunku turu kacırdım ızleyemedım bugunde ısteyım yıne ızlıyemıcem bakın trt de 01:00 da olan pazar gunku turun tekrarımıdır acaba ona gore ızleyım gece

14:1549. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu "Tur Başlıyor"
14:3049. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu "Alanya - Antalya"
16:3049. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu "Tur'un Ardından"
16:45Spor Toto Süper Lig Karş. Özeti "Akhisar Bld.Gençlik - Beşiktaş"
19:45Lig Hatırası "MKE Ankaragücü - Boluspor"
19:50PTT 1. Lig Futbol Karşılaşması "Ankaragücü - Boluspor"
20:55Lig Hatırası "Eskişehirspor - Trabzonspor"
21:00PTT 1. Lig Futbol Karşılaşması "Ankaragücü - Boluspor"
01:0049. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu "Alanya - Antalya"

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
torkulunun o gidonu öyle tutuyor bilekleri acımıyormu çok merak ettim

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Vay arkadaş..
TRT3'teki dayılarda da nasıl bir geyik potansiyeli varmış...

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
bizim türk ekibi çekimlere karışıyorsa vay halimize izlediğimiz karelere bak...
yeminlen ilk okul bir bisiklet izliyecisi anlatımı ve görseli uygulanıyor resmen

teker patlağı göster taşıyıcı nasıl su alıyor onu göster takım arkadaşlarına yemek nasıl götürüyor onu göster

geçen senelerde hiç bu kadar değildi

Dura-ace

Aktif Üye
Tepki
34
Trt yayınında bisiklet adına bir şey yok. İsimleri bile yanlış söylüyorlar. Mark Renshaw'ın işi gücü yok kalkmış arkaya gelmiş takıma su alıyor. Hiç mi bakmadınız kim yarışıyor kim katılıyor diye.

• Beğen

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
izlerken uykum geldi az daha gitsinler ben de biraz foruma takılayım :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu olmadı. Çok büyük bir kaza. Bu etap adil bitmedi, çok çok çok kritik bir noktada, çok büyük bir kaza. Geçmiş olsun herkese.

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
Lastik patlamasi sonucu ön tarafin aksadigi bu yuzden de kaza oldugu soyleniyor(doktorun sporculardan aldigi bilgi).kaza sonucu reshaw ve teo boss ve birisinin daha koprucuk kemigi kirilmis.cok acimasiz bir kaza oldu.her seye ragmen guzel giden tur yarin cok daha zevkli olacak