Tayt veya şort önerileri

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kaller içeriye gömülecek onun için çok az ses yapıyor. Yol kali yanında devede kulak. Akşam müsait olursam resim atarım.

Scudo

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar sizce (link) bu Santini formaya para mı vereyim yoksa kısıp (link) bunu mu sipariş etsem?

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@muhammedbensi
Yarışa filan girmeyecekseniz,abartmaya gerek yok bence..Jordanred'in forması işinizi görecektir..

• Beğen
  • Hahaha
Tepkiler: MakRo ve ph0

cemkurkcu

Üye
Tepki
136
İsim
Cem Kürkçü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar. İzmir'de yasiyorum ve bisiklet surerken oldukca ruzgara magruz kaliyorum. Antrenmandan sonra eve gelince oksukuruk sikintisi cekiyorum. Bu sebeple buff almak istiyorum boynumu ve agzimi burnumu kapatmak icin. Fakat Buff markasinin birkac cesidi var. Yazlik kullanima da uygun hangi modelini almam daha kullanisli olur acaba?

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
@cemkurkcu

Merhaba,
Bisiklete binerken ruzgara en cok maruz kalan yerler omuz baslari, kollar ve gogus ve yuz. Yuzunuzu korumak elbette ki ise yarayacaktir fakat ozellikle gogusunuzu korumazsaniz oksuruk sikintisi cekmeye devam edebilirsiniz.
Vucudunuzu ruzgardan korumak icin de cesitli alternatifler var. Ruzgar gecirmeyen iclik ve formalar var ya da formanin uzerine giyebileceginiz ruzgar ceketleri var. En kotu ihtimal ise formanin icine gazete kagidi koymak.

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
Evet arkadaşlar gözlüğüm geldi. Ama camları nasıl değiştiricem.

Dosyalar

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ilk önce burun takılan yerden çekin çıkartın diyeceğim ama dikkatli olun içinden kağıt çıkması lazım o kağıtta yazar.

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@trainspotting35
Kullandıktan sonra açılıyormuş en az iki hafatda çıkartılıyormuş. Tek elle çıkartmayın yazıyo. Abi bide gri %10 ışık geçiriyor, mavi %20 ışık geçiriyor, kırmızı ise %50 ışık geçiriyor bunları hangi zamanda takılmalı.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de ki camlara göre sarıyı gece takıyorum ışıkları süzüyor gözler rahat ediyor. Gökkuşağı rengini gündüz takıyorum. Siyah camı daha hiç kullanmadım. Aliekspressten girin orada gözlüklerin linkinde hangi cam hangi havada yazar.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

cemkurkcu

Üye
Tepki
136
İsim
Cem Kürkçü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@umutcelik
@umutcelik

Aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkür ederim. Söylediklerinizi not aldım; güzel noktalara değinmişsiniz. Bir sorum daha olacak o zaman sizlere. Buff markasının giriş modelleri ile rüzgar önleyici sporculara uygun modelleri arasında iki katı fiyat farkı var. Sizce bu farkı vermeye değer mi?

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
@cemkurkcu
Rica ederim. Bu konu altinda daha once "kislik malzeme alinacaksa mumkun olan en iyisi alinmali bence" diye fikir belirttim fakat kisisel olarak hic buff kullanmadim, tecrube etmedim o yuzden benim yerime tecrube eden arkadaslar fikrini soylerse daha isabetli olur.

• Beğen
Tepkiler: cemkurkcu

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@trainspotting35
Hangisi daha fazla ışık geçiriyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaşlar öncelikle bisikletimin modelinden bahsetmek istiyorum. Carraro Flexi 121 D 2019 Katlanır Bisiklet modeli sahibiyim. Bisikletimi genelde şehir içi kullanıyorum. Kask modeli olarak da bu "Cratoni C Loom Şehir Kaskı" dedikleri modeli beğendim. Ülkemizdeki malum döviz kurları sebebiyle biraz pahalı ortalama fiyatı şuan 400-450 lira civarı. Sizden istediğim bu kask için değer mi? Ya da bu model ve aynı benzerlikte olan başka bir kask tavsiye eder misiniz?

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Sedona İstanbul marka ve model şehir bisikleti kaskını tavsiye ederim. 150 lira. Bir bakın lütfen

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
decathlon kasklarına bakabilirsin300-400 tl vermene gerek yok decathlon ürünleri zaten belli standartlara ve kaliteye göre üretiliyor bir sıkıntı olmaz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
baktım hocam onlarda da Tlit 500 mint yeşili olan güzel geldi gözüme fakat benim için açıkçası biraz görünüşü de önemli. Bir de ek olarak fotoğraftaki kask modeli de hoşuma gitti fiyatı 145 TL

• Beğen
Tepkiler: Upper Architect

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bence şehir kaskı denen bu kasklar kalitesiz ve en büyük eksileri ağır olmaları ve aşırı terletmeleri. Şehir içinde kask kullanan insan için, kaskın hafifliği ve rahatlığı önemli. Kompozit başlık gibi ağır ve yazın terleten, tam ayarlanamayan kaskları kullanacağıma kasksız çıkarım.
Bu açıdan, ben şehir bisikleti kullanıcılarına Limar ve Prowell gibi ekonomik sınıftaki yol bisikleti kasklarını öneriyorum. Hem hafif, hem de terletmez. Mat renk seçerseniz takım elbiseyle bile sırıtmaz.