Tayt giyemeyen bisiklet müptelalarının kıyafet önerisi

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar bu ürünü aldım ilk kullanışım(petli içlik\tayt vs) . Ürün olumlu yorumlar almış. Ama ben inanılmaz rahatsız oldum.
Aceba alışık olmadığım için mi? Zamanla alışılıyor mu?

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.078
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet TOPAL
Daha önce kullanmadığın için değişik gelmiştir. Birkaç kullanımdan sonra alışıyor insan. Ama tabiiki her insan aynı değil ve kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bigpatron
Umarım :)
Rahatsızlıktan kastım fiziksel olarak. Yani kasık bölgeme sanki daha fazla baskı yaptı gibi...

• Beğen
Tepkiler: muratokan

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ahmet TOPAL
Ben kullanıyorum. Alt seviye bir kıyafet ama dediğiniz gibi baskı durumu yok. Emin olmak için soruyorum, iç çamaşırla birlikte giymiyorsunuz değil mi?

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafa Zeybek
Hayır sadece bu içlik ve üzerine şort. Bir kaç defa deniyeyim. Olmadı atacaz :)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Bıkmıştık...
Acıklı ses tonlarıyla “Kadınlar kot pantolon giyince içimiz parçalanıyor” diye ağlaşan hocalardan...
*
Bunalmıştık...

Kadının nasıl giyinmesi gerektiği konusunda sürekli ahkâm kesmekten derin bir haz duyan mollalardan...
*
Sıkılmıştık...

Başını örten kadınların kıyafetleri konusunda bile racon kesmeyi kendilerinde hak gören vaizlerden...
*
İllallah etmiştik...

Kadınların yürüyüşlerine, gülüşlerine, sokağa çıkışlarına, bakışlarına falan düzen intizam getirmeye çalışan cübbelilerden...

*

Ve işte sonunda kadınlar bırakıldı, erkeklere de dalındı...

*

Geçen cuma camilerde okutulan hutbede...

Erkekler için şöyle bir racon kesildi:

Erkekler de dar giysilerden kaçınmalıdır.

Erkekler de mahremiyetlerini korumalıdır.

Erkekler de tesettür bilincine sahip olmalıdır.
Oh be oh!

Ha şöyle!

Hep kadınlar mı çekecekti!

Biraz da erkekler çeksin...

*

Bilhassa dapdaracık ve normalden epey kısa pantolonlarıyla tesettür bilincinden nasiplerini almamış, nargilecilerde keyif kasan yeni nesil müteahhit oğulları iyi işitsin bu uyarıları.
(link)
Resmen ve alenen diyanet tarafından hedef haline getirilmişiz..
''Günah'' deyip,üzerimize saldırırlar artık..
Türkiye bisiklet federasyonuna duyrulur..!

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
en sekter 2 mezhep olan Şafi ve hanbeli mezhebine göre erkeğin namahrem kadına avreti tıpkı kadının erkeğe olan avreti gibidir.Yani...yanisi şu: Bu mezheplere göre erkek de tıpkı kadın gibi tesettüre girmek zorundadır. Hadi burdan yak! O değil de birader bugün ekşide okuduğum şu başlık (link)... insanoğluna karşı beslediğim" sevgi(!)" ye bambaşka bir derinlik kattı. " İnsan alt edilmesi gereken bir hayvandır" diye buyuran tehlikeli belkinin filozofuna selam olsun!

adeko

Üye
Tepki
42
İsim
Adem
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Adminlerden ricam bu konuyu kapatsınlar, çok faydalı bir tartışma olmaz bu konu altında

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Bisiklet Muptelasi
Bana mı diyorsunuz?
Ben mi ceza almalıyım?

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
358
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hiç şaşırmadım nedense.
Ülkenin içinde bulundugu durum geldiği nokta zaten ortada.

• Beğen
Tepkiler: Wberlin

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bisiklet Muptelasi

Bahsi geçen konuşmanın LGBT onur yürüyüşü ile alakası yok. Onur yürüyüşü haziranda yapıldı. Konuşma 3 gün önce yapıldı.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
tartışmayı uzatacak hiçbir şey yok aslında.
inançlı iseniz bu konuda kendi içinizde muhasebenizi yapar ona göre hareket edersiniz. uzun şort giymek, cezasını göze almak veya başkaca bir çözüm bulmak.
inançlı değilseniz veya başka bir dine inanıyorsanız sizi ilgilendiren bir konu değil.
esas konu ise herkesin kendi mecrasında kalabilmesi. sen inandığın gibi davran kimseye bulaşma kimseyi kısıtlamaya kalkma. sen de inanmıyorsan bırak inanan istediği gibi karar alsın ona göre yaşasın.

Son düzenleme:

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@Triban

evet forum kurallarına göre ceza alıp konuzun kapatılması gerekiyor..çünki bildiğim kadarıyla bu forumda dini ve siyasi söylemler olmuyor..ki olmamasıda en dogrusu zaten..ekşi sözlük gibi geniş bir çerçevesi olan forum deil burası..burası bisikletin konuşulup bisikletin tartışıldıgı bır yer...cuma namazı dıyorsunuz hutbeden bahsedıyorsunuz..cumaya gıdıyorsanız zaten bır hassasiyete sahip oldugunuz için gidiyorsunuzdur ve hutbede hocanın dedıgı cumaya gıden bır ınsanın ınancının geregıdır..olması gereken budur..fakat cumaya gıtmeden hutbedekı eleştiriyorsanız bu sizin burada bu konuyu açma sebebinizin cok farklı boyutta oldugunu gösterir..
ki kimse kimsenin inancına karışamaz..sadece tebliğ eder..inanmak yada inanmamak size kalmış bir meseledir..inanmadıgınız degerlere saldırıda bulunmanızda sizin kalitenizi ortaya koyar...
bırakın artık inanmadıgınız şeylere saldırıda bulunmayı..saygı duyun biraz...bir nebze saygı beklıyosanız.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@muhiddin
Konunun altındaki linki görmemişsiniz..AHMET HAKAN yazmış bunları..!

Bu bir dini konu değil ama okuduğunuz(?) gibi camilerde TAYT GİYENLER kötü insanlar olarak lanse edilmiş..Mesele bu..Sağa sola konuyu çekmeyelim lütfen..
Burada bisiklet süren insanlar hedef alınmış ama ben garip garip mesajlar okuyorum şimdi..

Admin muhabbetine giren insanları da hiç sevmem..Adminlere işlerini nasıl yapması gerektiğini söylemenize gerek yok..

• Beğen
Tepkiler: ilker.prime