Tayt giyemeyen bisiklet müptelalarının kıyafet önerisi

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.010
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
imamlar geldiyse, fetvalar başladıysa konu kıvama gelmiş demektir. elhamdülillah müslümanın ama şu eleştiriyi yapmadan geçemeyeceğim. malumunuz herşeye dini karıştırmayınca işimiz rast gitmez oldu. bu arada konu taytdı değil mi? tamam...araya kaçıp arkadakinin dikkatini dagıtmadıgın müddetçe caizdir :) birazdan ''ramazanda tayt giysem orucum bozulurmu?'' diye bir soru gelmeden peşinen cevap vereyim, ramazandan önce 2 ay yıkatmadan giyersen seninle bütünleşip bir parçan haline geldiği için orucunu bozmaz lakin kimyanı bozabilir :ckkmk:

Scudo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.233
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Raptor8
Attığınız ürünü bilmiyorum fakat bir arkadaşım aliexpressten outdoor yürüyüş pantolonu almıştı. Gayet güzel kullanışlı ve yağmur geçirmez özelliği vardı. ama bisiklet için uygun mu ne kadar esneme yapar bilmiyorum.

Tayt konusunda bir ara niyetlendim. Hatta o ara interrail bicyclerail grubunun yeni formaları çıkmıştı. Sonra bedenlere baktım. Göğüs çevresine göre ölçme yaparsam M beden almam gerekiyor fakat M beden alırsam kesim göbeğim açıkta kalır. Bir yerde üst forma denme fırsatım oldu üste boy olarak xl xxl tam geliyor fakat tişört misali içinde yüzüyorum. Öteki türlü de yeni moda kıyafetler gibi sağım solum açıkta kalıyor. Normal giyimde L giymem gerekirken uzun olduğum için XL alıyorum. Şimdilik boyuma ve kiloma göre alt üst tayt-forma pek bulamadım. Ama araştırmaya devam ediyorum.

Güvenlik önlemlerini aldıktan sonra kimin ne şekilde, nasıl rahatına geliyorsa öyle giyinmesinde fayda var çokta takmamak lazım.

• Beğen
Tepkiler: keremkucuk041

mrtoztrk

Üye
Tepki
38
İsim
Murat ÖZTÜRK
Bisiklet
Sedona
Yorumları okuyunca üzüldüm, medeniyet olarak ileri gideceğimize hep geri gidiyoruz.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MakRo aynen hocam,eşofmanın boyu,ön ve arka kesimi tutanda kalça kısmı dar geliyor; kalçası tutanda bel bol ve ön,arka kesimi bol geliyor. 3xl alınca kalça çevresi normal ama baldır kısmı dar gelirken 4xl alınca tersi oluyor. Ya bizim vücutta bir dengesizlij var ya da ürünlerde. Taytlarda işte esneme payı olduğundan bu farklı bölgelerde dengeliyor. Ama tayt zayıf adam işi. Kiloluda sırıtıyor. En ideali özel kesim yaptırmak.

krep

Üye
Tepki
31
Bisiklet
Mosso
@Raptor8 Aldınızmı yada denediniz mi bilmiyorum ben Nike olanı mağazasında denedim ama hiç rahat değildi hareket halinde sani beni tutuyor gibi hissettirdi (denemeden almayın) daha sonra bana başka bir model önerdiler biz bunu öneriyoruz dediler denedim dedikleri kadar vardı fakat fiyatına baktım ağlaya ağlaya çıktım daha sonra 70 liraya jack jones bu modelini aldım çok rahat

(link)

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.032
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Adana şalvarı giyin . Pacalar kısa geniş bacak arası . İnce çarşaf gibi olanlardan aldınız mı ? Tamamdır abi . Başka bir öneri olarak kapri öneririm diz altı ile ayak bileği arasına kadar uzanması sebebiyle hoşuma gidiyor. Hem alttan hava alma imkanı var .

• Beğen
Tepkiler: Chunkorfly

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@krep
Yok,niken 139tl bir modeli var onu biraz araştırdım. Fiyat olarak bu fiyattan aşağı yok.Ama tabi netten alınacak alınırsa, olmadı değiştir veya iade şeklinde. Lakin ben yurtdışı seçeneğini deneyeceğim gibi.Bilemiyorum artık,3xl olarak alırım.Bol gelirsede terzide daralttıracağız artık. Başkada işin içinden çıkamadım bir türlü.

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
@emrahb yakalı değil ama hem uygun fiyatlı, hem ter tutmayan hem de hemen kuruyam bir ürün.kullanıyorum, memnunum.

(link)

• Beğen
Tepkiler: emrahb

emrahb

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Sedona
@appendix

Kullanan birinden tavsiye almak güzel. duyarlılığınız için tşk ediyorum

• Beğen
Tepkiler: appendix

muhammed16

Üye
Tepki
17
İsim
muhammed
Bisiklet
Ghost
@danceros "herseye dini karıştırmak" sözünüz cok acayip geldi bi an . şunu söylemek istiyorum inandığımız olguları güncel hayatimizda uygulamayacaksak ne diye birseye inaniyoruz o zman ...dini hayattan soyutlamak mümkün gözükmüyor hele ki hayatı tümüyle kuşatan islama inanan müslümanlar isek ..selametle

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Devilsbutcher
Hangisinde?

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.295
Bisiklet
Scott
Tayt neden giyilmez, buna engel nedir. Tayt ı ben de tek başına kullanmıyorum, yazın, üstüne yine nefes alan ve ter tutmayan dize yakın bir şort giyiniyorum, bu şekil de bacakların sıcaktan kavrulmasını da önlüyorum. Kışın ise dar eşofman altı ya da uzun tayt ile birlikte kullanıyorum. Kısaca tayt kullanmamanın bir mantığı yok, her şekil de giyersiniz. Bisiklet üzerin de taytsız sele baskısına ve oluşan terlemeye nasıl katlanıyorsunuz asıl sorulması gereken bu.

• Beğen
Tepkiler: yusufgs36

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Devilsbutcher
Anladım, bir kaç tane eşofman altı paylaştımda hangisini soruyorsun bilemediydim. Bu eşofmanlar ped yok, daha doğrusu pedli eşofmana rastlamadım. Sadece bir tane kapri modelinde var diyorduda hangisi hatırlamadım. Alideki eşofman,incelediğim doğrusunda tam bisiklete yönelik,tabi tayttan sonra. :)
Diğer eşofmanlar,genelde futbol,yürüyüş eşofmanları.

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.010
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
@muhammed16

düşüncelerinize saygı duyuyorum.alıntı yaptığım kısmın tamamına katılıyorum lakin konu ''din'' olmasaydı. din tabu dur. her ülkede, her dinde bu geçerlidir. nasıl hindistana gittiğinde ineklere hürmet ediyorsan, yada italyada katoliklerle dinleri hakkında alay et bakalım? veya tibette buda yı taytın ile aynı cümlede kullan, bunları geçtim ateistler için bile bu durum tabu dur. günlük hayatına dini empoze edersin ama taytın diz üstü olmucak caiz değildir, vücudunun hatları belli olmucak gibi fetvalarla çok bilmişlik yaparak değil. herkesin bilgisi, günahı, sevabı kendine. her mevzuya dini katarak dindar/imam görünmüyorsun. neyse diğer mesajını özelden yollarsanız bu konuyla ilgili sabaha kadar tartışırım şimdi tayt meselesini konuşalım.:)

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
Taytın rahatlığı bence tartışılmamalı ama görünmesini istemiyorsanız günlük hayattada kullanabileceğiniz türden taytlar var decathlondan örnek vereyim;
Bu tayt;
(link)
Bu da şortu;
(link)

İlla bu şortu almanız lazım değil hava alabilen trekking,likralı şortlada kullanabilirsiniz bence.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar, kısa tayt bence olmazlardan biri. Ekonominize göre ulaşabildiğiniz en iyi kısa taytı alın. Benim gibi taytla çarşı içinde vs dolaşmayı sevmiyorum ama taytın avantajınıda kaybetmek istemiyorum diyorsanız, kısa taytın üzerinde bir tane kapri veya eşofman giyersiniz. Hem konforu hemde görüntüyü aşarsınız. :harika:
Bu arada,insanlar taytı neden giymiyor,neden geri kafalılık yapıyor.Bu işin ekipmanı bu,şortla donla neden uğraşıyor diyenler var ve elbette olacaktır.Bu tercih meselesi, kişinin bulunduğu bölge biraz daha gelenek göreneklerine bağlı bir kesim olabilir, kişi kiloludur,giydiği tayt,su dolu balon gibi durur. Diğer yandan tayt bir erkeğe,özellikle kilolo bir erkeğe bence yakışmıyor. Bunu gerek dini sebebler olsun gerek görüntü olsun,şahsi fikrim böyle. Ama şunu inkar etmiyorum,en ideal bisiklet giyimi taytla olur.O yüzden kapriler, eşofman gibi bir dış katman daha öneriyorum. Hani taytını giy, gir yarışa.Veya nonstop turla.Ona sözüm yok ama şehir içinde sallana sallana dolaşmak,özellikle buna hazır olmayan kişilerin bakışlarını çekmek... :) Kısaca kısa tayt,üzerine bir katman ..

Tepki
191
İsim
Behçet
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar sadece dini saiklerle bakmayın olaya erkeklerin vücut hatları kadınların ki gibi çekici değil Dolayısıyla Kimimiz kaba eti saklamak istiyor.

Benim bu konuda yaptığım şu, Mavic ve DHB nin 3/4 bisiklet taytını aldım bu taytların üzerine çok ince her taraftan hava alabilen bir koşu şortu giyiyorum. Hem görüntü olarak şık oluyor hem de kaba et ortada durmuyor.:koptum:
Tabii şortu her zaman giymiyorum Sadece şehir içinde kafelerde duracak Sam giyiyorum şehir dışı veya uzun turlarda kısa tayt giyip çıkıyorum.:harika:

redstormr1

Üye
Tepki
56
İsim
ilhami
Bisiklet
Look
Tayt sorunsalı aslında bisiklet tipine göre değişiyor. Burda pek belirtilmemiş.. Taytı her türlü giyiyorum . Dağ veya şehir bisikletinde kışın futbolcu eşofmanı yazın kaprı giyiyorum çünkü genelde gezme tozma kafelerde takılma oluyor. Yol bisikleti içinse mutlaka tayt şart genelde sabah 5 gibi çıktığım için çok sıkıntı olmuyor ama sırt cebimde çok pratik bir şort taşıyorum. sürüşte gerçekten farkediyor şortsuz sürmek ama semte gelince hemen şortu geçirip ağır ağır eve çıkıyorum çok da rahatladım bu konuda. önceden aynı çekğnceleri yaşamıştım Şort olarak da sade ama kaliteli bir model buldum aramalarım sonucunda. esnek te. Şortla da sürsem çok sorun olmuyor ama sadece taytla çok rahat ve serin oluyor illa ki. Şortun modelini hatırlayamadım evde şu an ama sonra bakıp yazarım.Not.namaz da kılıyorum ama vakit gelmeden eve dönmüş oluyorum

• Beğen
Tepkiler: muhammed16