Site gidişatı, bilgilendirme ve yenilikler hakkında önemli açıklamalar.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Admin

Musaadenızle ben de bır onerı de bulunmak ıstıyorum.Forumda sıkca gereksız konu acılmasından cogumuz rahatsız oluyoruz.Bu yuzden foruma ''SIKÇA SORULAN SORULAR'' dıye bır bolum acılabılır mı ?Bu bolumde genel olarak bııskletle ve parcalarıyla ılgılı bılgılıer verılebılır.Gırıs sevıyesı bısıklet , aksesuar, parca orneklerinin guzel ve ayrıntılı sunumu yapılabılır.Bu bolumde kose yazarlarımız bolumune benzer olarak'' GONULLU TEKNİK DESTEK EKİBİ'' oluşturulabılilr.Yetkili kişiler yazar ya da soruları cevaplarlar. Mesela yol bısıkletı ıcın X kısı ,MTB için Y kişi ,Tur için Z den destek alabılırsınız gibi.Hem bu sayede sorular net olarak cevaplanır hem de acılan guzel konularla net ve guzel bılgılere sahıp olabılırız.Boyle bır bolum acılması bana mantıklı geldı.Dıkkatte cekıcektır gıbıme gelıyor.Sımdıden dıkkate alınıcagımı dusunerekten Tesekkur Ederım

Scudo

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
@Edip Dinçer

Edip, İkinci el bölümü hakkındaki düşüncelerinde sana tamamen katılıyorum ama bazen ilk mesajın düzenlenebilmesi elzem bir durum oluyor.
Atıyorum; "Trafik içerisinde güvenli sürüş metodları" ya da ne bileyim "köpeklere karşı yapılacaklar" gibi bir beyin fırtınasının yaşanacağı, farklı fikirlerin ortaya çıkacağı konu başlıklarında, konu sahibi yazılan yorumlara göre ilk mesajına ekleme/çıkarma yaparak o başlığı sonradan fark edecek kişileri onlarca sayfayı okumaktan kurtarabilir. Böylesi durumlar için zırt pırt sizi kovalayıp "İlk mesaja şunları ekleyebilir misiniz?" demek de yakışık almaz.

Madalyonun yüzleri böyleyken aklıma şöyle bir şey geliyor; Sitenin genelinde, konuyu açan kişi ilk mesajı istediği zaman istediği gibi düzenleyebilsin ama ikinci el bölümü bundan tamamen muaf tutulsun. Sistem böylesi bir esnekliğe izin veriyor mu bilemem ama hiç yoktan bu durum düşünülebilir bence. :p

• Beğen
Tepkiler: Edip D.

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
abone olunan konulara biri mesaj yazdığında bildirim gelse iyi olurdu benim açımdan yada bildirim gelip gelmemsi ayarlarda seçilebilseydi

aradox

Üye
Tepki
71
Bisiklet
Sedona
Site gerçekten hızlı çalışıyor ve can sıkmıyor. İlgililere emekleri için çok teşekkürler.

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
@Mehmet H.

profil ayarlarından yapılabiliyor zaten ;)
derhal e mail ile haberdar olmak istiyorum seçeneğini aktif et

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.953
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ebubekir sözbir

Bu da iyi bi fikir ama benim aklıma da şu şekilde bi fikir geldi; yeni üye olanların başlık açabilmesi kısıtlanabilir, sadece açılmış başlıklara mesaj yazmalarına izin verilebilir. Böyle durumlarda var olan bi başlığa gereksiz veya alakasız bir mesaj yazan üyeler zaten dikkate alınmıyor. Bi süre sonra belirli bir beğeni sayısına ulaştığında veya belirli bir mesaj sayısına ulaştığında o yazarın da başlık açabilmesine izin verilir. Yeni üyeler için açılmış bir tanışma başlığı da var, her üyenin -benim yaptığım gibi- tek tek tanışma başlığı açması gereksiz diye düşünüyorum.

Şahsen; bi konu açacağım ancak içinde forumda sürekli tekrar eden gereksiz muhabbetlere değinir miyim diye tereddütteyim. Sonuçta forumda yeniyim, her ne kadar az çok fikrim olsa da 'gereksiz'den kastın ne olduğuna dair yine de istemeden "bununla ilgili daha önce bin kere başlık açıldı" gibi bi cevap alacağım bi başlık açmak istemem. Bu yüzden bi süre daha beklemeye karar verdim..

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
@ebubekir sözbir

Şu an için, yeni konu açarken "ZATEN BENZERİ VAR" şeklinde benzer konuların çıktığı özellik ekledim. Diğer dedikleriniz için de harekete geçeceğiz inş.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Hız ve görünüm olarak eskisine göre bariz bir gelişme var. Bu ikisi bile birçok kullanıcı için yeterli diye düşünüyorum. Forumun böyle bir değişime ihtiyacı vardı, geç oldu evet ama hızlı bir şekilde tamamlandı ve gelecek vaadeden bir sisteme sahip olmuş olundu. Mesajların daha sonradan da düzenlenebilmesi konusunda nasıl ki yöneticiler düzeltilmiş bir konunun önceki halini, değiştirilen kısmını görebiliyor(vbulletinde böyle bir özellik var) kullanıcıların da bu şekilde normal değiştirme süresi bittikten sonra değiştirilen mesajlar arasındaki farkı bariz bir şekilde görebileceği bir tasarım oluşturulabilir. Mesela "Dikkat değiştirilmiş mesaj! Önceki halini ve farkları gör > diye sabit bir ibare bu değiştirilen mesajın altında olur ve üzerine tıklayınca da sayfa yenilemeden(bazı film sitelerinin yorum kısımlarındaki spoiler butonu gibi) önceki mesaj ve ikisi arasındaki farklar bariz bir şekilde tarih ve saatiyle birlikte görüntülenebilir. Böylece mesajı değiştirmek isteyen kişi de iki kere düşünür; çünkü mesajının değiştiirldiği ve neyi değiştirdiği herkese alenen gösterilecektir. Ya da bunlarla hiç uğraşılmaz ve şimdiki sisteme devam edilir...

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Merhaba,

'Forumdan yeni konu ve mesajlar' bölümündeki 'Tüm Forumlar', çok büyük kolaylık sağlıyor olsa da, mesajların yanlış kategorilerde yazılmasına neden olup, alakasız başlıklarda alakasız mesajlara neden oluyor. Konunun başlığı kategoriyle ilgisiz olduğunda veya genel bir çağrışım yaptığında verilen cevaplarla birlikte hatalar ardı ardına devam ediyor.

Kategori: Yol Bisikleti Yarışları
Konu Başlığı: Bir günde yaptığınız en fazla km
Burada dağ, şehir ve yol bisikletiyle ilgili oldukça fazla mesaj yazılmış ve hiç kimsenin de bu mesajların Yol Bisikleti Yarışları'nda yazıldığı dikkatini çekmemiş.

Doğrusu ne olmalı? Uzun km'ler yapanların mesajlarını yol yarışlarına göndermemeleri için 'Tüm Forumlar' sekmesinin kaldırılması yararlı olacaktır. Bu belirttiğim karmaşa hemen her kategoride var, nedeni de 'Tüm Forumlar'.

Murat T.

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Kron
Buranın bence en en een iyi özelliği; yönetimin üyelerin görüşlerine verdiği önem. Bir öneri yapmak için konu açtığınızda ismi kırmızı renkte olan biri hemen bir yorum yerleştiriveriyor oraya. Sonra yeni uygulamalar, yeni yeni özellikler bizlere sunuluyor. Bundan hoşnut olduğumuzu belirtmek istedim :)

Bunun dışında her güncelleme, oturma aşamasında bazı sorunlar yaşatabilir. Hiç problem değil. Yönetim üyelere değer verdikçe, üyeler de burada olmaktan gayet mutlu olacaklardır diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

muratcodek

Forum Demirbaşı
Tepki
156
İsim
Murat
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Son altı ay içinde aldığım beğenilerin bir günde (yaklaşık 150 bildirim) gelme sebebini epey düşünmüştüm :).Sanırım bu konu ile alakalıdır.Hayırlı olsun,teşekkürler bisikletforum.

Not:Şimdi baktım da, benim de beğeniler silinmiş:).

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.022
Bisiklet
Merida
Foruma yeni özellik katanlara yada önerisi ile foruma yeni özellik eklenmesine sebep olan üyelere, forumkolik, forum bağımlısı gibi rütbeler yerine daha değişik rütbe verme imkanı olabilirmi.
Olumlu yada olumsuz cevap vericeğinizi düşünüyorum.
Şimdiden Tesekkür Ederim.

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
Merhaba,

Yeni yazdığınız tüm öneriler dikkate alınacaktır ve gerekenler yapılacaktır. Tabii bazı şeyler yapılmayabilir fakat bunların hepsi bildirilecektir yine burada.

Cem Ç. bey, ne olsun mesela rütbeler? Sıra halinde yazarsanız uygulayabiliriz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Bir saattir "beğen" butonunu arıyorum yau. Sağ tarafa geçmiş.

Diğer değişiklikleri kullandıkça fark ederim artık.

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
@ebubekir sözbir

Üst kısımdaki menüde "Soru Sor" ekledim. Tıklayınca da soru bölümü açılmakta artık. Bundan sonra oraya tıklayıp açılan kategoride soru sorar üyeler ve böylelikle bu konular tek kategoride olacağı için bilgi kirliliği ve çöplüğün önüne geçmiş oluruz herhalde :)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Admin

ilk sorumu sordum ozaman :)

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
Aslında Moderatörler önceden konu açılmışsa veya gereksiz gördüğü konuları kilitleyip kapatmalılar, Ayrıca konulara gereken cevaplar verilmişse kilitlenebilir.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@fatihözüdoğru

Neye göre kime göre gereksiz? Bir açılmış konuya bir de .......................... çare yok.

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
ana sayfada yeni atılan mesajları gösteren eklenti son 20 mesajı gösteriyor, bu da ana sayfanın düzenini bozuyor.
önceki hali gayet sadeydi. son 10 mesajın gösterilmesi daha makul olur sanki. :)

düzenleme; teşekkürler, şimdi gayet güzel oldu. :)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.