Salcano Velotürk Gran Fondo Çeşme Amatör Yol Bisikleti Yarışı 4-6 Kasım 2016

Erkandet

Üye
Tepki
37
İsim
Erkan O.
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar yağmur ihtimali gözüküyor,gerçi daha Zaman var ama,daha detaylı araştırma yapan var mı???

Scudo

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
Ben kısa parkurda olacağım eşimle birlikte. Bakalım neler olacak. Ayrıca İzmir'de beraber bindiğimiz arkadaşlarla gideceğiz, yarış nasıl geçer bilemiyorum ama kendimi deneyeceğim.
Önemli olan sakatlık olmasın, kaza olmasın, gelen herkes eğlensin.

Uzun parkur seneye, 7 - 8 ay önce yol bisikletine geçtiğim düşünülürse ilk yarış tecrübemi kolay olan bir rota ile yapacağım. :)
Yoğun bir katılım gözüküyor, keyifli olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: cngz

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Bugün kayıt için son gündü. Büyük ihtimal gidemeyeceğim ama Velotürk'ü desteklemek amacıyla kaydımı tamamladım. Nitekim benden sonra da yapanlar olmuş.

Yarış için kaydı bir gün daha uzatmışlar. Yarın son gün.

Erkandet

Üye
Tepki
37
İsim
Erkan O.
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar yarışlardan sonra,birçok arkadaşımız yarış içinde ki olumsuz durumlardan,gereksiz söz-sözcüklerden,itiş-kakıştan,küfür-kıyametten,saygısızlıklardan ve anlamsız deli hırsımızdan bahşediyor ve bu durumlardan dolayı olağan rahatsızlıklarını bildiriyorlar.YÜZDE %100 Haklılar.Ben diyorum ki bu sefer yarış sonrası bu olumsuzlukları tekrar konuşmama adına,öncesinde birbirimize ufak hatırlatmalar yapalım,yapalım ki en azından yarış esnasında bu durumların bir nebze önüne geçmiş olalım.LÜTFEN birbirimize saygıyı bir an bile aklımızdan çıkarmayalım,gereksiz hırslarımızdan dolayı sürüş güvenliğimizi tehlikeye atmayalım,Yarışı 2 sıra önde bitirebilmek için bağırıp çağırıp küfürler edip kalp kırmayalım,bizzat yaşadım,son Edirne yarışında finişhe yaklaştık yol zaten daraldı peloton güvensiz bir şekilde daralmaya başlarken arkalardan küfürler açın l.n yoluuu diye bağıranlar insanlarımızı paniğe sevk edenler,vardı.o finişhe zaten 45 kişi girmişiz bana kalırsa 45 kişide şampiyondur,senin amacın ne bağıra çağıra 2 sn.önde bitirmeye çalışıyorsun,insanları tehlikeye atarak aralardan,köşelerden öne geçmeye çalışıyorsun.Sonuçta farkındalık projeleri çoğu,gönüllülük esasına dayalı eğlencelik sosyallemeler.Finiş müsait olur3-5-10 kişi girersin anlarım azimini,ama daracık finish düzlüğünde 50 bisikletle giderken,bu ne hırs.Bu sadece bir örnek.Ben rica ediyorum daha sakin olalım,kalp kırmayalım,kesinlikle küfür etmeyelim,birbirimizin sürüşünü tehlikeye atacak hamlelerden uzak duralım,küçük kardeşlerimize hediye edilecek bisikletleri amaç edinen bu yarışta insanlık dışı hırslarımızın esiri olmayalım.Hepimize sağlıklı başarılı güvenlikli sürüşler dilerim

Tepki
73
İsim
Saygın Yılmaz
Bisiklet
Merida
DMİ cumartesi yağmur veriyor, sıcaklık 19-12
Accuweather cumartesi hafif yağış veriyor, sıcaklık 20-13. Pazar için de parçalı bulutlu 20-15.

Asıl sevindirici olan Windguru'ya göre rüzgar çok çok az. 7 km/h'nin üstüne çıkmıyor. Çeşme için çok iyi.

• Beğen
Tepkiler: cngz ve Groims

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
gene yazıyorum bu yarışlar milletçe içimizdeki hırsları ortaya çıkarıyor.Milletçe bu tarz yarışlara etkinliklere açız.Sanki kazanınca
bir yere ulaşacağız.Nirvanaaaaaa....Ya arkadaş gidin eğlenin , etkinliğin anlam ve önemini hatırlayın ona göre yarışın.Rakabet güzeldir
ama küfürler , itişmeceler olayı iğrençleştiriyor ! Sırf bu yüzden bu yarışlara katılmama kararı aldım.Artık kendimle yarışıyorum :)

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mühendis Bence hırsı değil, teşbihte hata olmaz, içimizdeki ilkel/sürüngen beyin fonksiyonlarını çıkarıyor.
Kesinlikle herkes eğlenmeli amaç çocuklara bisiklet almak. Herkesin hedefi kendinin bir önceki seneki ya da o seneki en iyi performansını ortaya çıkarmak olmalı. Gerisi 1-2-3 hikaye gözümde.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kerem Groims aynen.Bizim insanımız aç ! ama açlığını bastırmayı terbiye etmeyi beceremiyor malesef.Ailelere çok büyük bir yük düşüyor bence.Çocuklarımızı
yetiştirirken insan nasıl olunmalının üzerinde çok ciddi anlamda durulmalı.Yoksa hırslar bizi yer bitirir...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Parayı yatırmak için son gün ne zaman ben perşembe günü yatıracaktım

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@Erkin Kalender kayıt yaptırdıysanız para için son gün perşembe

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

otobüs organizasyonu iptal,arabası olan gidecek....

@MehmetAliB.

aynen ali dostum benimde,uğur demir ve murat jokey ,,,,,:harika::harika::harika::harika::harika:

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Herkese selam,
C.tesi gecesi çeşmede,aracımda sabahlamayı planlıyorum.:)
Sormak istediğim;
Geceyi güvenli geçirebileceğim,yarış startına ve tuvaletlere yakın bir yer(otopark'da olur)önerisi olan var mı?
Teşekkürler...

Ozgurama

Üye
Tepki
155
İsim
Özgür
Bisiklet
Focus
@MehmetAliB. Abi bende seni düşünüyordum.Beraber grubu kopartıp kaçar gideriz diye :D

Bu arada cumartesi yapılacak etkinliklerin programı kesinleştimi ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Telefonada cevap veren yok kaç kez aradım bu nedir böyle !

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
ben son dakika bir aksilik olmaz ise pazar yarışta olacağım. büyük bir arabayla gidiyoruz lastikleri çıkarma gereği bile olmayacak. çeşmede de tanıdıklar var onlarda kalacağız artık :)

• Beğen
Tepkiler: Groims

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@Ozgurama
VaaY kardeşim benim, sen de forumda mıydın
Benim durum kesinleşti. Maalesef yarışa gidemiyorum. Aman ha grup içinde kal, kaçışı falan boşver, beraber olsaydık Cancellara Sagan gibi kopup giderdik:koptum: sprinti sadece en sonda bas.
Tekerine taş değmesin, lastiğin patlamasın, yolun açık olsun