Sağlam maşa önerisi

B

BF Okuru

Misafir
Maşamı değiştirmyi planlıyorum ama kafamda bir sürü model var.Aklıma en çok yatan tabiiki marzo dj3.ama sizinde önerilerinizi almak isterim.

Aradığım özellikler:
-en fazla 130mm çalışma mesafesi olan.
-130 mm üzerinde ise travel ayarı olan.
-tabiiki disc uyumlu olması
-sağlam olması
-geri tepmesi iyi olan (geri tepme ayarı olması iyi olur ama ayar olmayanda olur)
-185 mm rotor uyumlu olması

aklımdaki modeller

-marzo dj3
-RS tora 130-85 mm travel ayarlı
-suntour duro 100 mm

sizinde önerilerinizi bekliyorum.birde dj3ün fiyatını bilen varsa yazabilirmi.

Scudo

batutanker

Aktif Üye
Tepki
39
duro yu kesınlıkle lısteden sıl
tora cok guzel ama marzocchıde cok ıyıydır marzochı bu ıs ıcın ama cok agar yaklasık 3 kılo

İbrahimBAKAN

Forum Bağımlısı
Tepki
319
Bisiklet
Scott
Duro yu bende alma derim alanlar hiç memnun değiller Tora çok iyidir ama kullanım alanı dj yada street değilse almanı önermem çünkü sorun çıkarsa amaç dışı kullanımdan garanti kapsamına girmez Marzocchi ye gelirsek bu iş için dört dörtlük bir firma olduğunu söyleyebiliriz Batuhan 3 kg fln demiş ama street de ağırlık önemli değil Ben ağırlığına baktım 2940 g haberin olsun

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Şimdi burada nekadar bütçe ayırabildiğin de önemli bir etken. Bana sorarsan x11 de kullanmak için en azından u turn lü PİKE modeline bağlı 95-140 / 110-140mm gibi bişeyler al.Daha sonra kadroyo değiştirip all mountain bi kadroya fln geçmeyi düşünürsen maşayı değiştirmek zorunda kalmazsın.Yada böyle kalır hem street hemde arazide kullanışlı olur.

• Beğen
Tepkiler: İbrahimBAKAN
B

BF Okuru

Misafir
marzo baya aklıma yattı aslında.bnm için ağırlık 2. sırada.önemli olan sağlamlık.çünkü maşayı değiştirince bir daha değiştirmicem.eğer kadro değiştirirsen yine hardtail devam edeceğim.ki büyük ihtimalle kadrom stp0 olacak ve çok uçuk bir ihtimal norco manifesto kullanacam ;)

@Özgür

abi pike kullanmayı bnde isterdim ama maşa milli.bunların göbeği bi dert mili bi dert hiç bulaşmak istemiom mile

bu arada maşaya ayırabileceğim bütce 350-400 ytl

B

BF Okuru

Misafir
@emir&bmx

100 mmlerde var.80 or 100 or 130 yazıyor hepside var ;)

dodo

Forum Bağımlısı
Tepki
242
duro ve tora arasında baya fark var bence...bu ikisi arasından tora derim

marzocchi kullanma fırsatım olmadı:)

batutanker

Aktif Üye
Tepki
39
senın butcene uygun ozman orda tora var tek fıyat ları o cıvarlarda ama bı tanıdıgım dj3 2. el satıyo fıyatı 350 400 ytl cıvarında olması lazım ıstersen bı bak derım belkı bılıyosundur mutlu bısıklet bu cesur kadroları getıren

B

BF Okuru

Misafir
Batu Marzolar 3 kg demişinde.3 kg olan maşası marzo 66.Dj 3'ler 2.600 gr vede çok iyi alabiliyorsan kesinlikle al.

batutanker

Aktif Üye
Tepki
39
400 gr var :D buyk fark sayılmaz :D fr da agırlıkların okdar onemı yok ben sadece yaklasık bı agarlık soyledım belkı rahatlık bakımından bırazcık daha hafıf bı masa tercıh eder dıye

batutanker

Aktif Üye
Tepki
39
tabı dj 3 ler cok ıyı alabılırsen al oyle bı masa 2. el tercıh edrsem bı cesur bısıkletede ulasmanı tavsıye ederım orda 2.el var 1 tane hatta bı bı bakarsın en son gıttıgımde bomber fılanda vardı bı bak derım

Engin395

Üye
Tepki
54
@gurkankas

Gurkan herzamanki gibi turkiyeye gelmedi gelseydi ben dj duro alcaktım

B

BF Okuru

Misafir
marzocchi gibi bi firmadan dj3 kadar kötü bi maşa nasıl çıkar hiç bilmiyorum. dj3 ile dj2 arasında az bi fark olması gerek ama dj3 çok yumuşak ve tepmeyen bir maşa dj 2 ise çok sert girdiğini anlamıyorsun ve o kadar mükemmel tepmeyi daha hiç bi maşada görmedim. dj3 ü kesinlikle alma sağlam olabilir ama kullanış açısından memnun kalmassın. toralarda çok sağlam sayılmaz durolar ise berbat. argyle 318 veya dj2-dj1 alabilirsin ayrıca dj3 ü tarttık 2900 gibi bi şey çıktı ve 400gr çok önemli ağırlık önemli değil diye 20kg lik bi bisikletlede street yapılmaz en fazla 14 kg civarı olması gerek. ben ağırlığa önem veririm ve bisikletimde 14kg den daha hafif ve üstündeki parçalarda çok üst seviye parçalar sağlam ve bu iş için yapılmış şeyler maşa hariç onda tr de yok gelmesini bekliyorum(argyle).

B

BF Okuru

Misafir
Evet dj 3 alma derim bende dj 3'ü test ettim geçen atmıyor geri.Bende dj 1 var çok iyi.Dj 2'yi bilmiyorum ama uğur biliyor sanırım dj 2 al çünkü dj 1 sokma milli QR seçeneğin yok dj 2'de var.

B

BF Okuru

Misafir
dj serisinin hepsini kullandım bana göre en güzel dj2 idi. yada kullanan ağır oluğu için sert ayarlamıştır çok iyi tepiyordu ama dj1 de çok güzel tepiyor. ve çok sağlam maşalar. almışken sokma milli alabilirsin bozulma derdin pek yok ve sonuçta diğer markalarda sokma mile doğru kaymaya başladı maşayı değiştirmek istediğin zaman ön göbek aramak zorunda kalmazsın.