Sabiha Gökçen yolunda ölümlü bisiklet kazası

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Maps görüntüleri 2014 olduğu için sağlıklı görüntü bulamadım. Ancak aşağıdaki haritaya bakayım dedim.

http://www.kgm.gov.tr/SiteCollectionImages/KGMimages/Otoyollar/istanbul.jpg

Buradaki haritaya göre Pendik Kurtköy D020 yolu TEM kavşağından sonra otoban statüsünde değil. (Pembe kısımlar şehirlerarası yol statüsünde, mor olanlar ise otoban.. Hiç bir şey görünmeyenler Belediye denetiminde. Burada şunu da belirtmek gerekiyor, Harem'den Çayırova'ya kadar E5 belediyeye ait bir cadde aslında, karayolu değil)

Kimse kafasına göre tabela dikip, bisiklet giremez, bisiklet girmesi yasak diyemez.

(Sanırım Kaza TEM kavşağından sonra oldu değil mi?)

Scudo

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
bu bölgeden gecen arkadaşlar araclarıyla tabelaları cekseler barı tarıh atılı olarak ılerde bu tabelalar neye ıstınaden buraya konuldıu sorusunu sormak ıcın elımızde bır delıl olması ıcın sonucta kafasına gore tabela koyuyorsa bununda az cok cezayi yaptırımı veya yasal bır seyi vardır

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Mert E.
Bildiğim kadarıya kaza kuzey istikametinde TEM kavşağına gelmeden olmuş. Yaklaşık olarak şurada:
(link)
Bölünmüş ve 6 şeritli olduğu için otoban sanılıyor olabilir, fakat orası belediyenin sorumluluk alanına giren, ancak hız sınırının saatte 90km olduğu bir yol.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@Mert E.

Kazanın olduğu yol pembe renkli, yani otoban olmayan yol hocam. Otoban statüsü Orhanlı çıkışından sonra başlıyor.

• Beğen
Tepkiler: Mert E.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B.

Sağolasın Murat Bey dostum, 50 adam üstelik stanbol lu 50 adam yorum yaptı en doğru yer saptamasında sen bulundun. Kimi otoyol dedi kimi değil dedi, otoyoldur diyen iki mesaj sonra kendini tevil edip değildir dedi. Fabrika binasından tanıdım yolu. Gerçekten o gün çekilen videolardan tam olarak ne olduğu anlaşılamıyor ama şöyle bakılınca çok tehlikeli bir yol.

• Beğen
Tepkiler: Güray Görkem

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Allah rahmet eylesin, kaza bela vermesin

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Murat B.

Yok karayoluna ait görünüyor. Ama henüz otoban işareti orada yok, otoban işareti @NKurtuldu söylediği şekilde Orhanlı çıkışından sonra.

Tepki
26
İsim
Hakan
Bisiklet
Trek
Allah rahmet eylesin kimsenin başına böyle bi olay gelmez inş.

erendiz çetiner

Forum Bağımlısı
Tepki
1.074
Bisiklet
Corratec
Allah rahmet eylesin,ateş düştüğü yeri yakıyor... :(

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Mert E.

İki yukarıdaki mesajınızda ( (link) ) paylaştığınız otoban tabelasının az ilerisinde "Karayolları sorumluluk alanı başlangıcı" tabelasını görebilirsiniz.

Ayrıca benim paylaştığım noktadan sonraki ilk kavşaktan yan yola geçip, ikinci çıkıştan Sabiha Gökçen istikametinde gidecek olursanız görürsünüz ki, yolun kenarı İspark tarafından işletilmekte. Belediye'nin KGM sorumluğundaki bir noktada otopark işletebileceğini hiç sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

Zfr

Daimi Üye
Tepki
422
Bisiklet
Dahon
@Mert E. Verdiğin iki farklı noktada bak uydu görüntüsünden çık trafik moduna gel, otoban turuncu ile, normal yollar sarı ile gösteriliyor, dediğin yer otoban kavşağına yakın ama içinde değil.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Murat B. Doğru haklısınız, ama ben (link) haritaya göre söylemiştim. Buna göre E5 ile o noktaya kadar karayolu (pembe) o noktadan gişelere kadar otoyol görünüyor.

Çıkıştan çıktıktan sonrası belediyeye ait zaten, o konuda hemfikiriz.

Üşenenler için şu resmi büyüteyim. Bu harita karayollarının kendi haritası. Buna göre pembeler karayolu, morlar otoyol olarak nitelendirilen yerler.
ImageUploadedByTapatalk1458131307.568952.jpg

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

hazır kıta ordayım ,beklediğim an geldi,her zamanki gibi....

Tepki
211
Bisiklet
Scott
Yolun statüsü konusu tartışılmakta fakat atlanılan bir konu var.Velev ki bisikletlerin o yolu kullanması kural dışı.Bu kurala uyulmadı diye bunun adı ''kaza'' olarak lanse edilmesi çok yanlış.Hepimiz de anladık ki bu olayda kamyon şöförü yol geçiş hakkının kendinde olduğunu görüp,göz göre göre bir insanı riske atarak canını kaybetmesine kasıtlı olarak sebep olmuştur.Bu yüzden kamu vicdanında da,hukuk nazarında da bunun adı kaza değil,cinayet olmalı.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@Ersin Yılmaz siz hukuki terimleri hukukçulara birakin bence.

Biz bu tür olaylar bir daha olmasın diye ugrasiyoruz. Kamyoncuya hak ettigindenfazla ceza verince hangi problemi çözeceksiniz?

Kendi uzmanliginiza girmeyen konularda açıklama yapmak cok yanlış bir alışkanlık. ..

• Beğen
Tepkiler: Mert E.

dodobir

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Kerem
Bisiklet
Cube
@Ersin Yılmaz

Kesinlikle. Eger tehlikeli bir durum olusacagini dusunuyorsan kurallar sana oncelik verse bile tehlikeli durumu ortadan kaldirmak icin elinden geleni yapmak "zorundasin". Bu durumda bisikletlinin gecmesini beklemek olmaliydi. Yol benim deyip, daracik yolda sıkıstırıp kazaya davetiye cikarmak degil. Malesef ulke insanimizin geneli cok cahil ve bu basit cikarimi ve sag duyuyu bile gosteremiyorlar. Bu sag duyuya sahip kamyoncular ve suruculer var ama malesef nadir.

Kaybettigimiz arkadasimizin olay sirasinda surus yaptigi arkadasinin da kaza sonrasi yaptigi aciklama talihsiz olmus bu yonden. Bunun yaninda kazanin yasandigi strava rotasini da yuklemesini yadirgadigimi belirtmem lazim. Arkadasin gozunun onunde olmus ve sen strava rotasi yukluyorsun. Kazanin sokuna veriyorum.

• Beğen
Tepkiler: rhetorical

rsomuncu

Üye
Tepki
30
İsim
remzi
Bisiklet
b'Twin
Allah rahmet eylesin. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı dilerim. ve bu ülkede artık insan olmayı öğretsinler eğitim şart ama bilgi değil insanlık eğitimi