Pompa tavsiyesi

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.089
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim tercihimde bu olacak galiba. Topeak ürünlerini de seviyorum zaten.. Teşekkür ederim ..
Joe Blow Max HP kullaniyorum 1yildir. 160 psia kadar hava basiyor. Elektrikli pilli vs bir urun dusunmezseniz tavsiye ederim.
Yeri gelmisken yol bisikletcileri icin sirtta yada alet matarasinda da tasinabilen 90 ama 160 psi Topeak Roadie Mini TT modelini oneririm(henuz ihtiyac duyup da kullanmadim ama varligini hissetmiyorsunuz).

Scudo

kallone

Daimi Üye
Tepki
493
İsim
Merida
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Giyonun ayaklı pompasını 3 senedir kullanıyorum, 130 barlara kadar lastiğe bastığım oldu banamısın demedi, kesinlikle öneririm.

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Joe Blow Max HP kullaniyorum 1yildir. 160 psia kadar hava basiyor. Elektrikli pilli vs bir urun dusunmezseniz tavsiye ederim.
Yeri gelmisken yol bisikletcileri icin sirtta yada alet matarasinda da tasinabilen 90 ama 160 psi Topeak Roadie Mini TT modelini oneririm(henuz ihtiyac duyup da kullanmadim ama varligini hissetmiyorsunuz).
Bu da iyi ama bu fiyatlara bir şey almak istemiyorum,bisikletin üstüne kaşla göz arasında 1000 liradan da fazla masraf ettim. 250 lira civarı bir şey iyidir :)
"Burak altaç". sana lazim olan pompa xioami mijia air pump. Bak bu pompanin en önemli ozelligi cok islevsel olmasi. 150 psi kadar hava basabiliyor. Schrader ve presta uyumlu, şarjli yorulmadan sisirebiliyorsun,380 gram civari agirligi, ayakli pompaya göre cok kucuk boyutu ile her yere sığar (çanta, çekmece vss), en guzel ozelliklerinden birisi de valfe bagladiginda lastik icinde kac psi veya bar oldugunu gösteriyor yani arada bakip lastigin hava ne kadar azalmis dijital ekrandan görüyorsun ve lastiğe hava bastiginda istedigin basıncı t
dogru ölçüm ile istedigin psı basabiliyorsun, bu alet ile araba lastigi. motosiklet lastiği. basketbol futbol vss. Toplari sisirebiliyorsun. Bak bende kullaniyorum senin gibi muallakta iken bunu gördüm ve cok mutluyum.
Teşekkür ederim ama şarjlı bir şey istemiyorum,mekanik pompa istiyorum.

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.089
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gunun sonunda evde kullanılacak ayakki pompa. Varsin 5 degil 15 basışta vursun havayi ne olacak ki😆

• Hahaha
Tepkiler: Burak Altaç

alperaydin

Üye
Tepki
183
İsim
ALPER AYDIN
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Bir tek burada var sanırım..
(link)
Hocam bu joeblowda aralarında modellere ayrılıyor. Teşekkürler.
(link)
Şu ürün fiyatına göre iyi iş çıkartıyor.
Bunun mavi rengi var bende 1 senedir. Toplasan 20 defa kullanmışımdır. Ama göstergesi ve hava basma kafası sorunlu gibi geldi bana. Pompa göstergesine göre 60 PSI basıyorum. Sonra hava mümkün mertebe kaçırmadan söküyorum pompayı tekrar basarken 40 PSI gösteriyor. Kafayı kilitleyince sibopa böyle hafiften hava kaçırır gibi ses geliyor. Nedense güven vermiyor. Ha hava basıyor mu basıyor. Galiba dijital göstergeli bir basınç ölçer alıp hava bastıktan sonra kontrol edeceğim. Çünkü hangi marka pompa alırsan al lastik içi değil pompa içindeki basıncı gösteriyor. Sanırsam en doğru veriyi basınç ölçerler veriyor. Büyük ihtimalle yine de bütçem müsait olunca kafası iyi olan hava kaçırmayan kaliteli bir zemin pompası alacağım. Topeak Joeblow serilerine bakıyorum dünden beri bakalım hayırlısı :)

• Beğen
Tepkiler: Burak Altaç

Theo3232

Aktif Üye
Tepki
315
İsim
Berkan yildiz
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam bu joeblowda aralarında modellere ayrılıyor. Teşekkürler.

Bunun mavi rengi var bende 1 senedir. Toplasan 20 defa kullanmışımdır. Ama göstergesi ve hava basma kafası sorunlu gibi geldi bana. Pompa göstergesine göre 60 PSI basıyorum. Sonra hava mümkün mertebe kaçırmadan söküyorum pompayı tekrar basarken 40 PSI gösteriyor. Kafayı kilitleyince sibopa böyle hafiften hava kaçırır gibi ses geliyor. Nedense güven vermiyor. Ha hava basıyor mu basıyor. Galiba dijital göstergeli bir basınç ölçer alıp hava bastıktan sonra kontrol edeceğim. Çünkü hangi marka pompa alırsan al lastik içi değil pompa içindeki basıncı gösteriyor. Sanırsam en doğru veriyi basınç ölçerler veriyor. Büyük ihtimalle yine de bütçem müsait olunca kafası iyi olan hava kaçırmayan kaliteli bir zemin pompası alacağım. Topeak Joeblow serilerine bakıyorum dünden beri bakalım hayırlısı.
Ben genelde elle kontrol ediyorum basıncı. Dediğiniz gibi gösterge sacmalayabiliyor. Bir Topeak değil tabi ama iş görüyor.

alperaydin

Üye
Tepki
183
İsim
ALPER AYDIN
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Ben genelde elle kontrol ediyorum basıncı. Dediğiniz gibi gösterge sacmalayabiliyor. Bir Topeak değil tabi ama iş görüyor.
Tabi ki bir topeak, zefal vs performansı beklemek doğru olmaz. Geçen sene 75 TL ye geldi bu XLC PU-S04 zemin pompası. Pompa iyi hava basıyor ona sözüm yok. Sorun presta iğne uçlu sibopta özellikle iyi kavramayıp hava kaçırması ve göstergenin kararsız çalışması. Ben bu işi pompa alarak değilde farklı bir şekilde çözeceğim sasanırsam.
(link)
İsimli ürün hem tek başına lastik basıncını ölçerken aynı zamanda diğer tarafta bulunan hava basma ağzı ile lastiğe hava basarkend e anlık olarak dijital olarak basınç ölçümü sağlıyor. Bu da ister benzlikle bulunan pompa ile isterseniz herhangi göstergesi el veya ayak pompası ile lastiğe en doğru basınçta hava basmaya olanak tanıyor. Ürün şuan Türkiye'de yok ama aliexpresste satan satıcılar var. 450 ₺ gibi rakama satılıyor. Evde manometresi düzgün çalışmasa da iyi hava basan XLC marka pompam olduğu için 350 tl pompaya vermektense her yerde her pompa ile hava basarken ölçüm sağlayan bu aygıt biraz mantıklı geldi sanki bana. Sizin fikirlerinizi de almak isterim tabi.
shuttle-gauge-digital-5.jpg
(link) aldım. İndirim kuponu ile birlikte 348 liraya geldi. Her zaman olduğu gibi,bütçe planlamam şaştı :)
Hocam pompanız hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın. Bu pompa bikediscount gibi yurtdışı sitelerde TL olarak 200 TL(kargo 20 euro tabi) ama burada o bu derken sizin aldığınız fiyatlara geliyor. Malesef biz kaliteyi her zaman olduğu gibi pahalıya alıyoruz. Pompa elinize ulaşınca görüşlerinizi beni de etiketleyerek yaparsanız memnun olurum. 😊🤝

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak Altaç

Benim kullandığım ve yorumun da bu sayfada...
Tavsiye ederim.
(link)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
@alperaydin (link)

Şu an stok görünmüyor maalesef.

• Beğen
Tepkiler: alperaydin

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pompa bugün geldi. Lastiği indirip, hava bastım. Lastiğimin max değeri olan 70'e kadar gayet rahat bastım. 250 liralık Zefal yerine bunu tavsiye edip, ekstradan 100 lira daha masraf ettirdiği için @Bıyıkov 'a da çok teşekkür ederim 😀
IMG_20201222_115605.jpg

alperaydin

Üye
Tepki
183
İsim
ALPER AYDIN
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Pompa bugün geldi. Lastiği indirip, hava bastım. Lastiğimin max değeri olan 70'e kadar gayet rahat bastım. 250 liralık Zefal yerine bunu tavsiye edip, ekstradan 100 lira daha masraf ettirdiği için @Bıyıkov 'a da çok teşekkür ederim 😀
251656 dosyayı görüntüle
Güle güle kullanın hocam. Acaba göstergesi ne kadar doğru gösteriyor benim merak ettiğim konu o. Ben sks airchecker 2 basınç ölçer aldım. Başka türlü içim rahat etmezdi. Gelmesini bekliyorum :)

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkür ederim. Dün akşam, Giyo göstergeli el pompasıyla hava basmıştım,bugün ayaklı pompayı taktığımda verdiği değer aynıydı. Topeak iyi de bir marka,kalibrasyon ya da başka bir sıkıntısı olacağını sanmıyorum.

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak Altaç iyi günlerde kullanın. 70psi üstü basmak için HV/HP mandalı var mı pompada? Yüksek basınçları kolay basmayı sağlıyor. (HP: high pressure)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@_Madmexx _ Teşekkür ederim. Öyle bir ayarı yok.

• Üzgün
Tepkiler: _Madmexx _

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Benim gibi tembel bir yapınız varsa kesinlikle bu:

(link)

Gürkan Genç de geçenlerde bu pompa ile ilgili bir yorumda bulunmuş ve tez zamanda bu pompadan alma planı olduğunu söylemişti.