Pepsi ve Coca Cola içtiğimizde vücudumuzda ne olur?

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Evet Maden suyu çok yararlı ama sade olanlar gerçek aromasız maden suları .. Ben oldum olası içemem hep acı gelir bana .. İçebilene helal olsun derim ..

• Beğen
Tepkiler: happy_feet
Scudo

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
@bisikletci

eger maden suyunu içemiyorsan ama aslında içmek istiyorsam vişne ile karıştır, o zaman çok iyi gelir ve içebilirsin

• Beğen
Tepkiler: bisikletci

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Maden suyuna limon sıkıp içerim ben de; yoksa gitmiyor.

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Su kaybı benim için önemli; keza senin için de önemli; bildiğim kadarıyla body builging yapıyorsun. Şiddeti fazla olursa kas kaybına neden olur. Kardiyoyu yaparken bile 45 dk'nın üstüne çıkmamak lazım. @bisikletci

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Marka söylemlerden kaçınmamız gerekiyormuş kurallar gereği. Ki kola ve kahve markaları zikredilmiş konu başlığı altında. Sanırım konuda düzeltme yapılacak.

happy_feet

Aktif Üye
Tepki
62
Ne cola sı ya ! o da neymiş ?! süt gibisi yokki (herzaman) !! meyvesuyu ve ayran :) .. Ramazan ramazan yaw canım istedi ha :D ..

• Beğen

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
Elden GeldİĞİnce Cola DeĞİlde Mevye Suyu İÇmeye ÇaliŞalim
Ben Öyle Yapiyorum
MÜmkÜnse Taze SikilmiŞ

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Selim Çam

Cardio vücut geliştiriciler için sadece definasyon döneminde yapılıyor ( genelde ) Zaten spor yaparken yanımızda herzaman kucuk su sisesi bulunduruyoruz .. Kas kaybı beslenmeylede ilgili , kasları zorlamadıktan agır kiloların altına girip max calıstırmadıktan sonra normal beslenmeyle bile kas kaybı yasamazsınız ..

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Sen "Buda su kaybının fazla olmasına neden oluyor .. az da olsa yağ yakımına bi faydası var sanırım kafeinin" dediğin için dediydim. Yoksa birinci planda protein ve karbonhidrat tabii ki. ;)

Tepki
6
doğrusu gecenin bi saati bunu okurken yanımda bi bardakta ağzımı tatlandırması ve serinletmesi için kola duruyo.

konuyu açan arkadaşıma şükranlarımı sunuyorum.Birde bu meretin mide delinmesi ve kanamasına yol açtığı ile ilgili duyumlarınız neler acaba. Malum sıkkımı etin üzerine döktüğümüzde nasıl bir değişime yol açtığı aşikar.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@senzapiombo

tamam kola eti eritiyorda. Eti bide mide öz suyuna atalım bakalım sonuç ne olacak :). Mide özsuyu koladan çok daha asidik...

Tepki
6
:D yani adamlar yapmış,,kötü olan neyi hayatımızdan silebiliyoruz ki,,alkol,sigara,yağlı hızlık yemek kültürü vs..içiyorum yavv,,hatta bu kolayı üreten şahsiyeti şükranla anıyorum..

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Arkadaşın bilgilendirmesi için çok teşekkür ederim. Bileşiminlerinin sır gibi saklandığı bu içeceklerin vücuda daha ne tür zararlar verdiği de bilinmemektedir. Veya bilinler ticari kaygılaran dolayı bu bilgileri saklamaktadır.

Ben de bu tür gizli-kapaklı konuları duyduğum günden beri ağzıma sürmüyorum...

Ayrıca olaya başka bir boyut kazandırmak istiyorum:

Aldığınız her Coca Cola'nın bedeli, Atlanta'daki merkezde toplanmakta ve bir miktarı (hatta belli dönemlerde ki özellikle İsrail savaştığı zamanlarda tamamı) İsrail ordusuna gitmektedir.

Türkiye'deki dağıtımcısı, Efes Pilsen'i de bünyesinde bulunduran Anadolu Gurup'tur.

Bu bilgiler için kaynak istemeyin çünkü alenen bilinen ve televizyonlar da bile dile getirilen bilgilerdir.

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ortalarda bir Coca Cola slaytidir geziniyor benimde mailime geldi ve sizlerle paylasmak istedim. Kolaya rengini veren bocek diye geciyor.

Slaytin icerigi `Cochineal`
Boyut : 450 kb (ppt)

(link)

Bu maille ilgili ben bocegi arastirdim fakat wikipedia da sagliga zararsizdir bazi kisilerde sok etkisi yapabilir diyor ..

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
kola dişlere çok zararlı.
illa ki kola içecekseniz, mutlaka içtikten sonra ağzınızı suyla çalkalayın. diş doktoru söylemişti bunu bana.

• Beğen

Ekrem Özarslan

Daimi Üye
Tepki
126
Kola yerine portakal suyu ve süt içiyorum buda hazmı gerçekten kolaylaştırıyor ve insanı daha iyi hissettiriyor bence kola yerine meyve suyu ve süt içmek daha akıllıca.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
hiç bir şeyin kölesi olmam kolada içmem sigarada dizide seyretmem özgürlük en iyisi canım ne isterse yaparım.

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Kafein için kola alınsa bile unutulmamalıdır ki sürekli alınan kafein belli bir süre sonra vücut alıştığı için etkisini kaybedecektir. O yüzden de fayda sağlamak için dozu artırmak gerekecek. En iyisi hiç bulaşmamak