Ön vites ayarı

dgntkn

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
545
İsim
dgntkn
Bisiklet
Kron
Şunu deneyebilirsiniz:
-Aparatı takın
-telin aparatın üzerine gelen kısmına dış vites teli kablosu montajlayın
Not: Kablo telin rahat hareket etmesini sağlayacaktır.
Dış kablo eklemek için yeni vites teli gerekebilir dolayısıyla yeni ayarda yapmanız gerekebilir.
Fikir sahibinin notu :): Önceden kadro üstünden geçen tellerimin üzerine çanta takmak için bu yöntemi uyguladım bende sorun çıkmadı umarım işinize yarar :)
Bol pedallar

Siyah kablo aparat ile kadro arasında kalmayacak aparatın etrafından dolaştırın
Mantıklı deneyecegim 👍👏

• Beğen
Tepkiler: BarkinD

hanilci01

Üye
Başlık
0
Tepki
5
İsim
Ömer H.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar değerli forumdaşlarım, derdime en yakın konu başlığı burası gibi duruyor. Ön vites limit ayarını yaparken vidaya biraz zarar verdim yani vida işe yaramaz hale geldi. Yenisini arıyorum ancak bir türlü bulamadım; ne sanayide ne bisikletçide bulamadım o vidayı. Acaba ölçülerini bilenler yazabilir mi?

CeRKeZ

Tek Rakibim Türk Hava Yolları
Başlık
1
Tepki
786
İsim
Yunus Emre
Bisiklet
Salcano
Merhabalar değerli forumdaşlarım, derdime en yakın konu başlığı burası gibi duruyor. Ön vites limit ayarını yaparken vidaya biraz zarar verdim yani vida işe yaramaz hale geldi. Yenisini arıyorum ancak bir türlü bulamadım; ne sanayide ne bisikletçide bulamadım o vidayı. Acaba ölçülerini bilenler yazabilir mi?
Vidaya nasıl bir zarar verdiniz? Düz tornavida ile kullanılamıyor mu?

hanilci01

Üye
Başlık
0
Tepki
5
İsim
Ömer H.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vidaya nasıl bir zarar verdiniz? Düz tornavida ile kullanılamıyor mu?
Bisikleti geçen hafta aldım ve limit ayarında vidayı sıktığımızda ileri giden kısmı fazla ittirilmişti. Yani vida o parçayı geçmiş ve sıkışmıştı. Çıkarmaya çalışırken bayağı zarar gördü ama sonunda çıkarabildim. Onu çıkarıp cebime koymuştum ölçülerini almak için ama düşmüş bir yerlere.. O yüzden eğer internet üzerinden alınabiliyorsa ölçülerini yoksa nerede bulabileceğimi sordum.

Unica

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Özgün SUNGAR
Arkadaşlar merhaba . Benim de bir sorunum var. Orta aktarıcıda L vidasını sıkıp gevşettiğim zaman aktarıcı sağa sola oynama yapıyor zaten de olması gereken bu lakin H vidasını döndürdüğüm zaman aktarıcı hiçbir şekilde oynamıyor sebebi nedir ? Bu yüzden büyük vites ayarını yapamıyorum.

alisirin

Aktif Üye
Başlık
0
Tepki
198
İsim
ali
Bisiklet
Scott
Tel yeterince gergin mi acaba? Aktarıcı H vidasıyla ayar yapılacak aralığa ulaşmamış olabilir. Zincir dış yaprağa rahatlıkla geçtiği halde sorun varsa vida işlevini kaybetmiş olabilir.

Unica

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Özgün SUNGAR
Tel yeterince gergin mi acaba? Aktarıcı H vidasıyla ayar yapılacak aralığa ulaşmamış olabilir. Zincir dış yaprağa rahatlıkla geçtiği halde sorun varsa vida işlevini kaybetmiş olabilir.
Telin yeterince gergin olduğunu düşünüyorum. Elimle bastırdığımda kopacak gibi oluyor.Zincir boştayken değil de dişliye oturduğu kısım sürtüyor aktarıcının pozisyonu da yanlış değil dişlilere paralel duruyor. Umarım aktarıcıyı değiştirmem gerekmez.

alisirin

Aktif Üye
Başlık
0
Tepki
198
İsim
ali
Bisiklet
Scott
Alttan bakın vidayı sıkınca vidanın aktarıcıyı iteklemesini sağlayan küçük bir parça var, orayı gözle kontrol edin. Vidayı sıkınca ulaşmıyor yada parça zarar görmüş olabilir.

yenhesa

Aktif Üye
Başlık
0
Tepki
137
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar merhaba . Benim de bir sorunum var. Orta aktarıcıda L vidasını sıkıp gevşettiğim zaman aktarıcı sağa sola oynama yapıyor zaten de olması gereken bu lakin H vidasını döndürdüğüm zaman aktarıcı hiçbir şekilde oynamıyor sebebi nedir ? Bu yüzden büyük vites ayarını yapamıyorum.
Vites teli gerginliği çok düşüktür. Biraz arttırun gerginliği.

Unica

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Özgün SUNGAR
Vites teli gerginliği çok düşüktür. Biraz arttırun gerginliği.
L vidası da bozuldu. 10dk öncesinde vidayı sıktığımda aktarıcı hareket ederken hiçbir şekilde hareket etmemeye başladı.Tel gerginliği ile oynamadım. Hala aynı. Tel ile bağlantılı değil yani. İki vidayı sıkıp gevşettiğimde hiçbir şekilde oynamıyor

CeRKeZ

Tek Rakibim Türk Hava Yolları
Başlık
1
Tepki
786
İsim
Yunus Emre
Bisiklet
Salcano
Bu olay tel gerginliği ile alakalı tecrübe ile sabit. Tel gerginliğini değiştirip ardından ayar yapmaya çalıştığınızda başarıya ulaşacaksınız.

Unica

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Özgün SUNGAR
Bu olay tel gerginliği ile alakalı tecrübe ile sabit. Tel gerginliğini değiştirip ardından ayar yapmaya çalıştığınızda başarıya ulaşacaksınız.
Tel en gevşek halinde iken mi yapmam gerekiyor yoksa doğru gerginliği deneyerek mi bulacağım ?

Snapdroid

Üye
Başlık
1
Tepki
2
İsim
Yahya A.
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar kusura bakmayın yeni konu açamadığım için buraya yazıyorum. Konuyla biraz alakasız.
Kron xc250 buldum 650 ye. Yarın alacağım inşallah. Şöyle bi problemi varmış ama.
Satıcı arkadaş vites geçişlerinde biraz zorlanma var dedi. Ön aktarıcıyle ilgili ve vites teliyle ilgili bi problem olabilir dedi.
Sizce bu hata neyden kaynaklanıyor olabilir? Ve ne kadara mâl olur?
Bisiklet gitmeye gidiyormuş ama

Yukarı Alt