Ölmek İstemiyorum! Lütfen!

Bahri Kaplan

Daimi Üye
Tepki
996
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Hocam çok geçmiş olsun. Allah acil şifa versin. Allah korkusu olmayan, kul hakkı nedir bilmeyen, mevcut kanunlara riayet etmeyen insanlardan ancak bunlar beklenir.

Scudo

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Geçmiş olsun. Eminim hadiseyi enine boyuna analiz etme sevdalısı olan çıkacaktır. Ben ise kısa bir cümle kurmak istiyorum; "Önce can, sonra canan." Binmeyin uzun bir süre bisiklete. Ne olur?

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
büyük geçmiş olsun. arabayıda inceleyin herhangi yerinde çizik te olabilir. galiba sağ ön tarafından çarpmış olabileceğini tahmin ediyorum.

cenk atlı

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Scott
selam...bence ucuz yolluda olabilir bisikletinize aksiyon kamerasi yerlestirmeniz,hic olmazsa birseyleri ispat etmenizde size yardimci olur....asil sorun icinde hobby nedir asla haberi olmayan calismaktan robota donusmus insanlarla dolu asla yasanmamasi gereken bir sehirde yasiyor olmaniz....

promuro

Üye
Tepki
44
İsim
Murat A.
Bisiklet
Carraro
Geçmiş olsun abimiz. Şükür hayattasınız. İstanbul'da artık her yere bisiklet yolu yapılması gerekiyor. Yok o belediye, bu belediye değil, hepsi yaptırmalı. Sadece karayolundan değil, biraz kaldırımdan da alınarak yapılmalı. Malumunuz, yollar berbat sayıda araçla dolu. Kaskımın arkasına kamera takmayı düşünmeye başladım.

Snorlax

Daimi Üye
Tepki
210
İsim
Sinan
Bisiklet
Carraro
Okuyunca insanın boğazı düğümleniyor gerçekten kusura bakmayın ama bir şehir bir grup şerefsiz, bir insanı bisikletten ancak bu kadar soğutabilir

yihehe

Üye
Tepki
169
İsim
emre
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
b'Twin
Insanları sadece tuketime, hak hukuk gözetmeden, saygisiz, sevgisizce tuketmeye mecbur eden bi sistem de yaşıyoruz. insanlar yinede degisebilir ama devletin cok ciddi bir "Reform" hareketi yapmasi lazim. Bu da şu şartlarda hayal...

Neden böyle şeyler hep yalnız sürerken olur ki..

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Maalesef ülke uzun süredir böyle; birçok sebebi var ama çözüm bulamıyoruz daha. Bence arkadaşların dediği gibi önce bir psikiyatrist, sonrasında ister ara verin ister devam edin ama sürmeye devam edecekseniz arkadaşların dediği gibi bir kamera yardımcı olabilir.

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle çok çok geçmiş olsun.Allah beterinden korusun. Sizde bir hata olmadığı için diyecek bir şeyim yok. Umarım o şerefsizler de ne yaşadığınızı bir gün anlarlar.Biraz öz eleştiri yapmam gerekirse:
Belki birileri bana kızacaktır ama, bu ülkede Avrupa'daki gibi bisiklete saygı görmek imkansız. Biz ne kadar kendimizi geliştirsek ve kurallara uysak da arkadan gelen araca yapacak hiçbir şeyimiz yok.Bizden ziyade arkadan gelen şoförlerin dikkati önemli. Trafikte herkes birbirine güvenmek zorunda. Bize arkadan çarpan araca mı güveneceğiz?.. Eskiden sporcu olmak gibi,bisiklette bir yerlere gelmek gibi hayallerim vardı,ama aynı zamanda da bu olumsuzluklar kafamı kurcalıyordu. Ben pes ettim, bu ülkeden de bi b*k olmaz diye düşünüyorum.Artık antrenman amaçlı sürmüyorum,sadece ulaşım. O da Denizli gibi nispeten sakin bir şekilde. Yine birilerinin hatasını birileri çekecek..

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
banada benzeri oldu savcı ya karşı taraf yalan ve iftira dolu ifade vermiş. tabi mahkemeye verdik avukat tutttuk ben öyle yaptım 5 bin lira da öyle harcadım 4 duruşma oldu 4 duruşmayada katılmadı karşı taraf zorla getirilme kararı çıktı yine de haber yok 1 seneden fazla oldu yuzumde kalıcı izler kaldı %0 hatalı olmama rağmen karşı tarafında %100 suçlu ve kasıtlı ve sebebsiz yere alkollu ve uyusturucu madde almış olmasına rağmen suçlu olmasına ve ayrıca cezadan yırtmak için beni suçlu gösterip iftira atmasına rağmen ayrıca ceza alması gerekirken hiç bir para cezası bile alamadı halen , avukatın söylediğine göre turkıyede suçlular dışarda suçsuzlar içerde... ve eski emekli hakim de bunu söylüyor...

Imlampre

Daimi Üye
Tepki
298
İsim
hakan
Bisiklet
Cannondale
Bence fazla dert etme olayı.Neden mi dünyada en çok trafik kazası ve buna bağlı ölümlerin gerçekleştiği ülkerler Türkiye , Brezilya, Kamboçya, Çin, Mısır, Hindistan, Kenya, Meksika, Rusya ve Vietnam.gelişmiş bir tane ülke yok aralarında...

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.080
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun, allah beterinden saklasın. İstanbulda yaşamak zorken bisiklete binmek çok daha zordur, her zaman İstanbulda olup bisiklete binenleri takdir ediyorum, ben olsam sanırım binemezdim.

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
Başıma ağrılar girdi okuyunca.Mideme de kramp.Sinirden ellerim uyuştu titreyerek yazıyorum şu anda.Ülkeye bak.Bende bıktım artık.40 yaşına geldim ülkede hızlı tüketim dışında bir şey değişmedi değişecek gibi de değil.Neyse memleket meselelerine fazla girmek istemiyorum.

Merak ettiğim.Kaza daha yeni olmuş.Bir mobese kaydı.oradaki şirketin yola bakan bir kamera kaydı,bir bilen,bir gören yokmu koskoca milyonluk bir şehirde.Hiçmi vicdan kalmamış bu memlekette.Bu memlekette ölmek kolay,yaşamaktan.Yaşayanında ne yaşadığı belli zaten.
Güzel kardeşim.Yaşadıklarına yardımcı olamadığım için kendimi suçlu hissediyorum.Kendi evladımın da bunları yaşayacağını düşündükçe kahroluyorum.Allah beterinden saklısın.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben istanbul trafiğine arabayla girmeye korkuyorum. 5.yilini tamamladi ehliyetim toplam 20bin km trafik deneyimim var ve korkuyorum. Bizim alamancılar türkiyeye gelin e istanbuldan geçmek zorunda gelecekler diye bize gelmiyolardi. İstanbuldan korkuyor ve nefret ediyorum.

Başınıza gelenlere karşı toplanıp eylem yapmak sesimizi duyuralım demek istiyorum ancak bu ülkede hangi hak arayan cezasız kaldı onu düşünüyorum.

Bence tekrar bisikletle trafiğe çıkarsanız kask aynası ve bir actioncam alıp arkanızı çekecek şekilde yerlestirişin. Bu sizin olaylarınızın daha kolay devam etmesini sağlar. Hukuki sürecinizi de kolaylaştırır.

Ve tekrar trafiğe çıktığınızda bisikletle farklı rotalar deneyin. İstanbulu bilmediğim için söylediğiniz rotaları yolları bilmiyorum ama lütfen bidaha trafiği seyrek yollara yönelin. Hatta istanbulda bisiklet sürmeyin. Şile tarafına yönelin. Kocaeliye gidin. Ne bilim...
Trafiğe yaylara falanda saygı duymayın. Ben yola çıktığımda çoğu kırmızı ışıkta yeşil yandığından daha kolay ilerliyorum. Yayalar avare dolanıyolar yolda. 30 derecelik açılarla karşıya geçiyolar, ses duymazlarsa yola bakmadan atlıyolar...

Gerçekten yaşanan kazalar için büyük çapta ses getirecek bişey yapılmasını çok istiyorum. Çok geçmiş olsun umarım sondur yaşadığınız kaza.

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@Sinan A.
Mesela Taksim Meydanına 50 bin bisikletlinin toplandığını düşünsenize.....

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
Çok geçmiş olsun.

Son kazanız akşam saatleri mi oldu? Eğer akşam vakitleriyse; arka kırmızı çakar lambanız mevcut muydu ve yeterince güçlü müydü?
Son zamanlarda trafikte birçok bisikletliyi arka çakar lambası olmadığından uyarıyorum.

suatgecer

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Sedona
çok geçmiş olsun hocam, yazınızı okuyunca haberler gözümün önünden geçti; metrobüse çarpan araçlar, evlere giren komyonlar, kaldırımda bekleyen yolculara çarpan otobüsler, bu kadar canlar giderken alınmayan önlem bisikletliler için sanırım hiç bir zaman alınmayacak :(

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
çok geçmiş olsun. Yazıyı okuduktan sonra direk aklıma "başıma gelen pişmiş tavuğun başına gelmez" gibisinden bir söz vardı o geldi. Ne badireler atlatmışsınız. Umarım tekrar bu tür şeyler yaşamassınız.

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
sözün bittiği yerdeyiz, her konuda...

BarisBJK

Daimi Üye
Tepki
313
trafikte saygı konulu başlıktaki yaptığım paylaşımımın arkasındayım.
geçmiş olsun bu arada.