Ölmek İstemiyorum! Lütfen!

Scudo
Tepki
63
İsim
İbrahim TOSUN
Bisiklet
Specialized
@Emre Sefa SEFER geçmiş olsun kardeşim ama ben bu ülkeden ve geleceğinden çoktan umudumu kestim. senin yaşadıkların o kadar sıradan hale geldi ki hakkımızı nasıl arıyacağız, hangi hukuk, hangi adalet, hangi polis...

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başıma benzeri şeyler gelmedi, ne yazık ki sadece geçmiş olsun diyebiliyorum.Ancak, neden bilmiyorum trafikte kaldırıma sıfır gitmekten bıktım.Uzun zamandır aklıma bisikletimi satmak.Arkadan birisi vurup gidecek diye çok korkuyorum.Kısmen de olsa anlıyorum sizi.Arkadaşlar önermişler zaten bir psikolog ile görüşmenizi.İyi gelecektir bence.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Son olayı ağzım açık okudum... İnsanın canına kast edip, hiçbir şey olmamış gibi uzaklaşmak hastalıklı bir ruh halinden başka bir şey değil...

Geçmiş olsun demekten başka bir şey elden gelmiyor.
Hem üzücü hem sinir bozucu.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
okurken çok üzüldüm ancak düşüncelerime de tercüman olmuşsunuz. İstanbulda bu insanlar nasıl biislete binebiliyor? diye düşünüyordum 3 ay kardeşimin yanında kaldıgımda küçükbakkalköyden erenköy e oradan kadıköy e yürüdüğüm olmuştu sıkıntıdan.
Öyle saçma bir şehir ki değil bisiklete binmek yürümek için bile kaldırım yok. İnsan için bir yer yok orada. Ben NEFRET ediyorum istanbuldan.
Yaşadıklarınızı bir çanakkalede, bir Aydın da Eskişehirde yaşamazdınız. Küçük çehirler çok daha huzurlu ve mutluluk dolu.
Ancak TÜRKİYE de yaşıyoruz her yerimiz de ÖKÜZ dolu. Tek istediğimiz İNSANCA yaşayabilmek ama olmuyor işte. Avrupayı görünce insan ne kadar üzülüyor

Tepki
11
İsim
Etem Kaan Delibaş
Ulan geriz*kalı hem adama arkadan çarp hem de git adamı şikayet et. Büyük geçmiş olsun. Sakın davayı bırakmayın.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

emrejon

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
emre özciftci
Bisiklet
Fuji
Kufur ede ede bi hal oldum terbiyem bozuldu :) daha cumartesi gunu rampa cikiyorum kos koca kamyon sol tarafimdan carpti allahtan saga dustum yoksa su anda biyerim kirilmişti bide adam indi bana kiziyo dedim seni ..... ? Ufaktan bi on jantim yamuldu onuda duzelttim

• Beğen

Bianchi tdl 1300

Forum Demirbaşı
Tepki
256
İsim
Kartal kaan
Bu insanlar bir gün cezasını çekecek bu dünyada olmasa da öteki tarafa inanıyorum ben
Çok geçmiş olsun

• Beğen

jeodemp

Üye
Tepki
154
İsim
Ferdi
Bisiklet
Merida
Geçmiş olsun... Bugün bizde arkadaştan Mecidiyeköy'den K.Çekmece'ye E-5'den geldik, birkaç kaza atlattık. Bu yazıdan sonra bidaha E-5'e çıkmama kararı aldım. Teşekkürler!

• Beğen

Emre Sefa SEFER

Daimi Üye
Tepki
342
İsim
Emre Sefa SEFER
Bisiklet
Merida
İncelediğim kamera kayıtlarında sol ve orta şeride göre sağ şeritte anormal hızlı giden kasalı bir aracın yokuş tırmanmakta olan bana çarptığını gördüm. Sol kalçam ve dirseğimdeki kalçamda 40-50cm kolumda 20-25cm civarındaki morlukların sebebi aracın bana soldan çarpmasıymış. Kaza bağlantı noktasında gerçekleştiği için soldan araç çarpmasıyla bağlantı noktasındaki başka bir aracın önüne düşmüşüm ve o da ikinci kez bana çarpmış. Hafıza kaybımın sebebi ikinci çarpma olmalı... Ne kadar garip... Sadece antreman yapıyordum...

• Beğen

Hurol Yoney

Daimi Üye
Tepki
307
İsim
Hürol
Bisiklet
Diğer
"Sonuç ne mi; geldi, benim ona küfür ettiğimi söyledi(bir kadına, hem de tanımadığım bir kadına küfür ettiğimi söyledi)"

şu duruma burada yaşanılan kaza olayları dahil bisiklet dışı mevzularda o kadar çok rastlıyorum ki. İnsanların yalan konusunda bırakın 180 dereceyi fırıldak gibi dönüşü trajik boyutları da geçti.

Bu eğitim vb'lik durumda değil genel böyle oldu artık. Endişe verici tanımını yapmanın ötesine de geçen bir bozulma.

• Beğen
Tepkiler: Emre Sefa SEFER

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@volkan Öz
Şu an gözlerimi kapattım, düşünüyorum, ağzıma ekşi bir tat geliyor, burnumda ise yakıcı bir koku. Gözlerimi açsam yanacakmış gibi.

BMdnciHkn

Üye
Tepki
128
İsim
Hakan Aras
Bisiklet
Salcano
Şu anda takvimler 2015'i gösteriyor olsa da yaşadıklarımız 1800'lü yıllar; insanlar bisiklet nedir bilmiyor çünkü daha yeni icat olmuş. Yolları sadece araçlara ait sanıyorlar. Yollarda at pislikleri çoğunlukta. Adalet ise 1808 tarihinde ilan edilen Sened-i İttifak ile büyük yol katettiğinden şimdilik yeni kanunlara ihtiyaç duyulmuyor. Yürürlükte olan "gücü yeten yetene kanunu" sokaklarda iş görmektedir. İnsan ise bir koyunla eş değer görüldüğünden saygıyı pek hak etmemektedir. Moda olan at gözlüğünü insanlarda benimsediğinden etrafı ile pek ilgilenmemektedirler. Örneğin sokakta biri kaza olsa görmemektedir. Önümüzdeki yüzyıllarda bu durumların düzeleceği umulmaktadır... ;)

@Emre Sefa SEFER kardeşim geçmiş olsun, tez zamanda ruhen ve bedenen eski sağlığına kavuşmanı dilerim. Biraz ironi yapmak istedim. Başına gelen kazalar hepimizin başına gelebilir hatta bisiklet kullanmaya gerek yok. Yayayken, arabayla giderken, yüzerken... bu ülkede "olmaz" yok, başına araba düşüp ölen adam biliyorum. Hiç bir şey olmaz gelir geyik çarpar... (Alttaki video):bsmagryr: Sen hayatta keyfine bak sevgilerle...

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Emre Sefa SEFER
Sevgili dostum çok geçmiş olsun ama bahsettiğin yerde de antreman olmaz ki ama. Orada bu insan müsveddeleri hayvan gibi hızlı kullanıyorlar.
Bir de sana kask aynası kullanmanı öneririm. Ben kullanıyorum ve sürekli arka taraf kontrolümde. Ayna sayesinde bir kaç kez kazadan kurtuldum.

• Beğen
Tepkiler: baykuş97

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
Valla hayretler icinde okudum. Burada acaba sende bir sorun olabilir mi ?

Surekli kaza geciriyorsun ve hepsinde %100 haklisin. Makul supheli duruyorsun

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Emre Sefa SEFER

Daimi Üye
Tepki
342
İsim
Emre Sefa SEFER
Bisiklet
Merida
Evet insanlar bana çarpıyor ama ben sucluyum çünkü kendimi öldürtmek için arabaların önüne atıyorum. Öyle bir psikopatim işte ben

• Beğen

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Emre Sefa SEFER
Dostum, o kadar kazadan sonra nasıl ve hangi cesaretle Torium'un önünde bisiklet kullanabiliyorsun? Oradan ben arabayla bile geçerken tırsıyorum, her yerden araba fırlıyor, 90-100'den yavaş giden araç yok orada.
oralar bisiklet için güvenli bölgeler değil ki?

T.Erk

Üye
Tepki
51
Öncelikle geçmiş olsun.

Benim bu ülkeyle ilgili pek bir motivasyonum kalmadı artık. Ne yazıkki kendimi başka bir coğrafyaya da ait hissetmiyorum. O yüzden aslında yaşama dair pek bir motivasyonum kalmadı. İnsanlara güvenemiyorum. Tesadüfen yaşıyoruz resmen. Oldukça uzun politik konuşmalara girmek mümkün, lakin hiç enerjim yok. Zaten forum ortamlarında pek hoş karşılanmaz genelde, artık niyeyse. İnsanlar konuşmaktan neden bu kadar korkuyor onu da anlamıyorum.

Neyse; 2 sene önce şikayetçi olduğumuz bir insan (ki daha önce defalarca bu tip olaylardan sabıkalı imiş), yalan ifade vererek karşı şikayette bulundu ve olay mahkemeye yansıdı. Sonuç olarak iki tarafa da 3 ay hapis cezası verildi. Durduk yere darp edildiğim ve hapis cezası aldığımla kaldım. Sonuca itiraz hakkım vardı, fakat negatif sonuçlanırsa bu, bozulan hapis cezası hükmünün giydirilmesi demekti. Yoo, dostlarım; bir de durduk yere tecavüze uğramaya niyetim yoktu, itiraz etmedim. Özetle hukuka güvenim yok.
Umarım haklı ortaya çıkar, elinizden geleni yapın tabi ki ama kötü sonuçlanırsa hayak kırıklığına uğramamak için çok da umutlu olmamak gerekiyor.

Onun dışında, uzman yardımı alması gereken, psikoloğa psikiyatriste gitmesi gereken kişi bu arkadaş değil muhtemelen. Biliyorsunuz, bu disiplinler toplum huzuru için insanları bir takım normlar içerisine sokmaya çalışır ki insanlar uyum içerisinde yaşasın. Suçlu ister bisikletli, ister motorist olsun, arkadan çarpıp kaçan insan ne kadar normal, tartışmaya açık.

Sadaka olayına gelince; sadaka iyi hoş da, paylaşmak anlamında hoş. Belayı niye savsın. İnsanlar paylaşmayı öğrensin diye başka başka ödüller uydurmuşlar işte. Belayı dikkat savar.
Madem sadaka tavsiye edilmiş; ben de ABDEST önereyim öyleyse :)