Mersin

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar bu gün Mersin bisikletli gezginler MBG derneği yöneticisi Ahmet bey ile tanıştım akşam tüm dernek üyelerinin büyükşehir belediye başkanı tarafından iftar yemeğinde agirlanacagini söyledi. Mersin'de bisikletin geleceği için çok katılımın olması önemli.

Yer Tevfik Sırrı Gür stadyumu
İletişim no:0546 630 34 33
Lütfen katılalım

Bu gün neler öğrendim?
1-Mersin belediye otobüsleri nde bisiklet taşıyıcı sistemi olan belediye ler içindesayi olarak birinciymis. İstanbul sadece 7 tane ile arkadan geliriken hepsini sokturmus.
2- sadece tour of MERSıN için 560 km asfalt dökülmüş. ( Ben de dağın başında neden yollar kaymak gibi diyordum:)
3- dernek aynı zamanda sahil bisiklet sisteminin de danışmanlık ve destekçisi konumunda

Bu gibi nedenlerle katılım in ve derneğin önemi büyük. Şahsen bir derneğe hatta bu derneğe üye olmayıp yıllardır kafama göre takildigima üzüldüm. Ahmet bey "katilmaniz değil görünür şekilde ve kaskla bisiklete binmemis yeterli" dese de
En kısa zamanda cevremdekileri toplayıp gidip üye olacağım

Scudo

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Bu yıl 100 bilmem kaçıncı si yapılan tour de france in koordinatörü parkurlar in kalitesi ve güzelliği nedeniyle mersin e teşekkür etmiş.
Süper haber!

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Atahan Dümer antmen eski dükkanı kapattı, oğlu barış bey boks okulu nun tam arkasındaki sokağa dükkan açtı. Yani Tevfik Sırrı nin oradaki dükkan kapalı

Tepki
35
İsim
Seyfettin
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@alper 76 Mersinde bisikletin yaygınlaşması için uğraşan ve projeler üreten değerli abimiz Ahmet Salih Özenir ve Mersin Bisikletli Gezginler Derneğine teşekkür ediyoruz.
Mersin Bisikletli Gezginler Derneği Her Hafta Salı Günü Akşam 20.00'da Barış Meydanından başlayan turlara ekipmanı olan bisiklet severler katılabilir. Detaylı bilgi için facebook sayfa ve grublarında mevcut.
Ayrıca her hafta cuma günü 18.30'da MBG evinde (Emekliler parkının güneyinde) genel anlamda sohbet ediliyor. MBG evine gelip çay, kahve içmeye tüm bisiklet severleri davet ediyoruz...

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Seyfettin033 uğramaya çalışırım teşekkürler
Bu başlık altında daha fazla mesajını sıkıntı görmek isteriz mersinde bisiklet kültürü oluşturmak için birlikte olabilmemiz için etkinlikleri burada da görmek gerek.

yasarilker

Aktif Üye
Tepki
131
Bisiklet
Scott
antmen ve mersin bisiklet firmalarına bak başka seçenekler de olabilir.

ibrahim26

Daimi Üye
Tepki
31
Merhabalar herkese, mersin'de yeniyim. 105 setli 8 yıllık alu bir yol bisikletim var. Vites ayarının içinden çıkamadım. Tavsiye edebileceğiniz iyi bir usta var mıdır acaba?

bysutcu

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
Yusuf Emre
Bisiklet
b'Twin
@ibrahim26 çarşıda antmen bisiklet var göçmen kavşağında mersin bisiklet ve özgür çocuk parknın orda varan33 var üçüncüsü en ucuzu ama 105 setle oraya gidilmez :)

• Beğen
Tepkiler: ibrahim26

ibrahim26

Daimi Üye
Tepki
31
Tırmanmak için 20-30 km'lik bir rota arıyorum. Pozcu tarafında oturuyorum nereyi tavsiye edersiniz?

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@ibrahim26 çok yer var. Size en yakın olan dan başlıyorum
1- en düzgün asfalt: otoyola doğru gidip Gözne yaylası yönü
2- Carrefour önünden devam edip emirler köyü devamına gitmek..
3- koyuluk findikpinar ı yolu.. (fındık pınarı tam 40km ) (çakıllı mucur lu )
Pardon mıcır lı:p

ibrahim26

Daimi Üye
Tepki
31
@alper 76 eyvallah süper tavsiyeler. Emirler ve Fındıkpınarı'nı bir iki arkadaştan daha duydum. Gözne veya Emirler tarafına bakacağım sanırım. Teşekkürler..

• Beğen
Tepkiler: yasarilker