Mersin

ahmtbag

Daimi Üye
Tepki
268
İsim
Ahmet
Bisiklet
Scott
bizde tarsusluyuk, hanisiniz millet........

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mersin Bisikletli Gezginler Derneği'nin Tarsus'ta temsilciliği var. Hafta sonlarında şahane turlar düzenliyorlar. Facebook sayfalarından takip edebilir, etkinliklerine katılabilirsiniz.

(link)

Drronk

Üye
Tepki
46
İsim
Tolga Ş.
Bisiklet
Giant
Slmlar , bana uyar , haftasonu 08-13 arası kardeşimle turluyoruz , genelde emirler-insu-bozön gibi rotaları seçiyoruz asfalt ağırlıklı , Hafta içi bir gün belirleyip buluşma düzenlenebilir , İş yerim il milli eğitim müdürlğünün karşısında, teşekkürler
not: hiçbir bisiklet klübü yada topluluğuna üye değilim "sevdiğin şeyi yaparken sevdiklerinle olmalısın fikri" :D

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Olabilir ancak sadece cuma ve haftasını uygun olabilirim, malum iş eş durumları... ben de bir yere üye değilim ve genelde yanlız gezersin.

Ancak ben 40 yaşındayım moruk kalmayalim şimdi ;-):):):)

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mersin'in havası gibi bir hava yok. Buranın milli sporcu cenneti olması lazım. O derece güzel bir şehir. Beyler Yol bisikleti kiralayan bir yer var ise Cmts ve Pzr sabahtan çıkmak isterim.

Sahil şeridi şahane. Gördüğüm kadarıyla en az 80-90km'lik düz bir parkur var. Bozyazı'ya ya da Anamur'a gidilirse tabi çok daha uzun.

Drronk

Üye
Tepki
46
İsim
Tolga Ş.
Bisiklet
Giant
@Kerem Groims

Sahil yolundan silifkeye doğru gitmek pek güvenli değil bence , dolmuşlar ve logar ızgaraları ciddi sıkıntı oluyor,belki yaz dönemi gün doğumunda "erken" çıkıp aydıncık"160km" ilçesine kadar gidip bir gün konaklayıp dönülebilir :D , Buranın asfaltında yol bisikletiyle uzun yol problem olur bence "28 lik" lastikle bile yollar pek rahat değil, Kiralayan yer bilmiyorum ama benim gözüm ANAMUR'u kesse kesin yol bisikleti alırdım :D , ben yaylalara tırmanmanın meraklısıyım arkamda 3kg yükle :D

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Drronk Merkez'de güzel. Herhalde benim rotam Liman'dan batıda şehir çıkışı güzel temiz rota.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mersin-Silifke D400 karayolu ve yaylalara uzanan yollarda 4 ayda yaklaşık 2500 km sürdüm. Davultepeden sonra Silifkeye kadar güvenlik şeridi çok müsait, sonrasına gitmediğim için bilemiyorum. Bir de hangi sapaktan sağa girerseniz girin sizi şahane tırmanışlar, şahane bahçeler, şahane dereler şelaleler bekliyor olacak. Mersinde iki dernek var, Erdemli, Silifke ve Tarsusta sürekli etkinlik yapan topluluklar var, onların sayfalarını Facebook'ta bulup takip ederseniz, bir de Strava'da Mersinde yaşayan bisikletseverleri keşfederseniz, birbirinden güzel rotalar göreceksiniz. Yaylalara doyulmuyor.

Ahmet Bag

Daimi Üye
Tepki
489
İsim
ahmet
Bisiklet
Scott
Eski üyeligim iptal olmuştur bu sebeple ahmetbag ismim ile devam edeceğim, herkese iyi forumlar[emoji106]

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Ahmet Bag

Daimi Üye
Tepki
489
İsim
ahmet
Bisiklet
Scott
@Seymour Glass
Hoş gördüm Seymour bey, sıcak karşılamanız için teşekkürler, forumda paylaşımlarından çok keyf aldığım, kalender ve naif karakterler olduğundan burada olmak güzel[emoji52]

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hosgeldiniz

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Bag
Tepki
1
İsim
Tolga Turan
Bisiklet
Diğer
Selamlar,
Mersin Toroslar'da oturuyorum, Osmaniye Mahallesi'nde. Bizim bu taraflarda iyi bir bisiklet tamircisi var mı? Ya da Mersin'deki bisikletçilerin hangilerini tavsiye edersiniz? Konu canlı kalsın hem de :)

• Beğen
Tepkiler: Erasmus66

Ahmet Bag

Daimi Üye
Tepki
489
İsim
ahmet
Bisiklet
Scott
merhaba, aramıza hoş geldiniz, bisiklet tamircisi ile ilgili sorunuza maalesef yanıt veremiyorum, sorununuz ciddi değilse azda mekanik beceriniz varsa forumda sorunlarınızı çözmeye çalışın.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Tolga Turan Tam olarak yer tarif edemeyeceğim iyi tamirciler oldugunu biliyorum. Çeşitli arkadaşlarım konuşurlarken duymuştum. Öğrenince ancak yazabilirim.
Ben önceki tamircimi değiştirdim ve size de aşırı uzak zaten.
(Benimki biraz pahalı kaçıyordu o nedenle kimseye tavsiye etmiyorum)
Ancak çarşıya doğru inerseniz Tevfik Sırrı Gür lisesiin karşı tarafılarında arka sokaklarda çeşitli bisiklet tamircileri var. Tavsiyem bisiklet ve parça satan dükkanlara danışmanız olur. Tabi ki bildikleri anlaşmalı oldukları adamlara yönlendirirler ancak zamanla düzgün bir tamirci bulursanız bize de bilgi verin ki biz de gidelim.

Malesef çok yardımcı olamadım, kusurabakmayın. Ancak öğrenince buraya "dürüst-işini düzgün yapan-fazla aç olmayan" bir tamirci bulunca yazacağım söz..

Mersin den arkadaşlar a uyarı!
Gozne tarafında hac gediği yol ayrımına kadar yol çalışması var. Gidiş dönüş her iki taraf da çok sıkıntılı.
Çıkmanız ı tavsiye etmiyorum., Aklınızda bulunsun

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Bag

yasarilker

Aktif Üye
Tepki
131
Bisiklet
Scott
2.2 Tour of mersin yarın Tarsus çıkışlı etapta Çamalan tarafını çıkıp Kızılbağ , Yeniköy , Hac Gediği tarafını kullanarak mersine inecek Özgecan Meyadanında son bulacak , onun ön çalışmasıdır muhtemelen. Pazar günü 7,5Km %8 Kocahamzalı tırmanışı var, sonrasında İnsu tarafından inip mersin sahilde 20 tur atılacak. pazar gün Etap 11 de Özgecan meydandan başlıyor.

Tepki
5
Bisiklet
Tern
İyi günler arkadaşlar. İlkokul zamanlarinda bisikletimin calinmasi ile uzunca ara verilen bisiklet dünyasina geri dönmeyi planlıyorum. Aslında 1.5 yildir motosiklet kullanıyorum yani 2 tekerin zevkini ve pratikliğini yaşıyorum. Ancak işim gereği hergün Tarsus a gidip gelmem gerekiyor. Zaten şirketin servisi olduğu için boşuna yakıt harcamak istemiyorum. Yakın zamanda taşınmak durumundayım ve taşınacağım ev servis güzergahına uzak kaliyor. Benim de düşüncem katlanır bir bisiklet ile servis durağına gitmek ve katlayarak servise binmek. Bu sayede hem sabah aksam az da olsa bisiklet surup ufak bir spor yapmis olurum hem de ufak tefek uğranacak yerlere rahatca giderim diye düşünüyorum. Ayrıca hafta sonları eşim ile birlikte sahilde bisiklet sürmek istiyoruz. Umarım doğru bir karar olur hem pratik hem hobi hemde biraz spor yapmis olurum. Tekrardan herkese selamlar.