Mersin

yasarilker

Aktif Üye
Tepki
131
Bisiklet
Scott
erdemli tarafına 25Km sürüp sonrasında güzeloluk yoluna çıktığınızda arslanlıya kadar tırmanıp dönebilirsiniz. Mezitliliden gidiş dönüş 95-100Km civarında bir rota. yaklaşık 17-20 Km %5 gibi

Scudo

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@ibrahim26 gözne tarafından gittikten sonra bazı yol çalışmaları görebilirsiniz. Maalesef hiç bitmedi bir türlü, ancak çok ileride örneğin kızılbağ dan sonra yol çok daha güzel oluyor tour of MERSıN oralarda yapıldığı için kaymak asfalt yapmış lar. Ama en son gittiğimde bir kaç yerde olan yol çalışması rezalet ti toz içinde nefes nefese tırmanıyor bir taraftan da geçen arabaların bulutları içinde kayboluyorsun. Ben gideli 1,5 ay oldu tahminimce daha iyi durumda olabilir.
Trafik olmadığı ya da nispeten daha az olduğu için ben yukarıdaki yolları daha çok seviyorum. Bence Gözne yaylası yolu- dalakderesi- bekiralani- (sola dönüp)- haç gediği - MERSıN yapabilirsiniz. İniş çok manzaralı ve güzel olur. Zaten yol çalışması bekiralani nin devamında kaldığı için daha az sıkıntı yaşarsınız. Mümkünse 5-6 gibi çıkın tırmanırken karşıdan trafik ile karşılaşacak siniz. İşe giden Mersin li yaylacılar nedeniyle...

Bu arada bazı otobüslerde bisiklet taşıyıcı sistemi var. Kent kartı iz varsa aklınızda bulunsun... Daha önce kullanmadım ama neden olmasın? Bence bu sayede serin miss gibi yayla havasında bisikletten daha çok keyif alınabilir

yasarilker

Aktif Üye
Tepki
131
Bisiklet
Scott
@alper 76 hocam bigün beraber çıkıp ekip olarak turlayalım, özellikle hac gediği tarafından geçip, soğucak, sarnıç tarafından dönüş benim sevdiğim ancak tek gitmediğim rotadır.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@yasarilker valla hocam çok sevinirim çok isterim ama ben biraz sizin tozu yutarim :):)
Benim bayağı antrenman yapmam gerekiyor size eşlik için, belki şu sıralar yaptığım düşük nabız antrenman ları faydalı olur.
Yol olarak haç gediği tırmanırken çok sıkıntı lı dönerken daha güzel bir tercih olabilir. Bir de Gözne tarafından sabah yaylacı trafiği daha az olur gerçi oranın da o süper inişi maç hız için biraz heyecanlandırıyor. Açıkçası şu sınavı atlatayim yayla yolları nda uzun geziler istiyorum belki size yetişirim

yasarilker

Aktif Üye
Tepki
131
Bisiklet
Scott
performans turu değil gruba uygun tur hızı belirleriz sıkıntı yapmaya gerek yok. öncelikle durum tespiti yapalım. @ibrahim26 teklif sizin içinde geçerli alıntı eksik kalmış.

yasarilker

Aktif Üye
Tepki
131
Bisiklet
Scott
pazar sabah bana daha uygun, yarın normalde çalışmıyorum ancak işe gitmem gerekiyor.

yasarilker

Aktif Üye
Tepki
131
Bisiklet
Scott
@cycling33 hafta sonu aksilik olmaz ise ctesi sabah sürebiliriz. @alper 76 sende uygun isen birlikte sürelim. Erdemli ,güzeloluk yolu 14km %5 , rotasını deneyebiliriz.

yasarilker

Aktif Üye
Tepki
131
Bisiklet
Scott
sabah 5.45 gibi mezitli belediye karşısı

Sefa01

Daimi Üye
Tepki
190
Bisiklet
Pinarello
Bayram tatilinde mersine gelecem, performans turları planlıyorum. Gözne ayvagediği gibi yerlere tırmanmak, uzun mesafe sürmek gibi planlarım var. Eşlik etmek isteyen olur mu ?

yasarilker

Aktif Üye
Tepki
131
Bisiklet
Scott
@Sefa01 selam bayram için planım var ancak olmaması ve burda olmam durumunda ben size eşlik edebilirim. ancak performanslarımızı karşılaştırabilmek ve ugunluğu görebilmek için varsa strava kayıtarınız görmek isterim. bu sayede sizin için de keyifli sürüş olabilir

• Beğen
Tepkiler: Serdal Apardım

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba,

Bugün sahilde gezdim biraz bisikletle derken karşıma yeni beton dökülen yerlerde şöyle bir manzara çıktı. Sanırım sahile nispeten daha düzgün bir bisiklet yolu geliyor :)

Dosyalar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
kizkalesine kadar pisiklet yol projesi vardi, bir hareketlilik yok sanirim sadece sözdemi kaldi acaba

Tepki
59
İsim
Serdar
Bisiklet
Mosso
Tabiki sözde kaldı kim ne yaparsa hizmet o kardır. projeleri yarım bırakıyorlar hep. yol kipa mezitli arası sadece.

• Beğen
Tepkiler: cckaraduman

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Yeni yapılan yollara da bir şey yapmıyor lar. Geçen büyükşehir belediye ye yazdım. "Sahilde bisiklet projesi başlattık) diye cevap geldi. Kuyuluk yolu ne yeni asfalt döktüler diye sevindik şimdi de yol kenarında kaldırım yapmaya başladılar yol iyice daraldi artık çok tehlikeli oldu.
Kuyuluk tan çok aşırı erken saatlerde geçin yol çok güvensiz ve tehlikeli!!

Yeni Avrupa birliği uyum vs yasaları nedeniyle bisiklet yolu yapmanın standartları bize zor geleceği hatta imkansız olacağı için bir umudum yok açıkçası.

Bir de yol bisikleti ile 1. Çevre yolunda trafiğin ortasında sol şeritten giden arkadaşları görünce "zaten sevilmiyoruz bu ne şimdi?!! " Dedim açıkçası...
Zorda kalmadıkça trafikten ben kaciniyorum ama bunu anlayamıyorum açıkçası...

Kaan90

Üye
Tepki
1
İsim
Kağan
Herkese merhaba,
Birkaç aydır yaşadığım Mersin'in bisiklet sürmek için her yönüyle çok elverişli olduğuna karar verip bu spora ciddiyetle başlama kararı aldım:)
Öncelikli hedefim oturduğum üniversitesi caddesinden yaklaşık liman tarafına kadar işime git gel yapmak. Mersin içi halihazırda yapılan ve ya yapılacak her türlü etkinliğe katılmak isterim.
İyi sürüşler.