maşa seçiminde karar veremedim. Suntour Axon VS rockshox reba

onur polat onur

Aktif Üye
Tepki
15
Suntour Axon RLD 100 mm maşa ve rock shox reba sl dual air 85mm arasınka karar veremidm marka olarak rock shox daha iyi tabi de sizine fikir ve önerilerinizi almak istiyorum. eğer bu seviyede başka maşa önerebilirseniz de sevinirim.:)

Scudo

Mehmet Emin

Aktif Üye
Tepki
149
Fiyatları hakkında bilgim yok. Her ikisinin de çok övüldüğünü duydum. Ben rock shox tora kullanıyorum çok güzel, reba nasıldır düşünemiyorum :) Fiyat farkı çok fazla değilse reba.

• Beğen
Tepkiler: onur polat onur

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
Axon Epicon öneririm fiyat performans olarak bence çok iyiler. eğer hafiflik takıntınız yoksa 1700g civarlarında olan Epicon maşayı tercih edebilirsiniz.

• Beğen

Çağrı Ç.

Aktif Üye
Tepki
76
Bir Suntour Epicon kullanıyorum. şimdilik gayet memnunum. Ama sana tavsiyem Rock shox almandır.

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
axon reba arasında kaldıysanız reba iyi tercih olacaktır havalı olmasına dikkat edin!!

• Beğen

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
kesinlikle rock shox ben recon kullanıyorum inanılmaz derecde menmunum kullandıgım model (link) bunada bakabilirsiniz mesela

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Daha önce Tora Sl kullanmıştım, şimdi Reba Team kullanıyorum.Aralarında çok fark var.Reba'nın çalışması Tora'dan çok farklı ve gayet memnunum.:in: Tek sorun kilitli olarak giderken ara sıra kilidi açılmıyor.Kilit mekanizmalarında bu sorunun olabildiğini birkaç kişiden duymuştum.Forumda da okuduğumu hatırlıyorum.Takılı kalınca durarak yada gideken hafif önü kaldırdığımda kilit açılıyor.

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Eğer aynı fiyattalarsa tabi ki Reba. Ağırlıklarıda hemen hemen aynı zaten. Ama çok fazla fiyat farkı varsa Axon veya Epicon güzel seçim olacaktır. Rock Shox'ın üst seviye maşaları gerçekten fiyat/performans olarak mükemmeller ve yedek parçalarını(Keçeleri,contaları vs vs) bulmanız gayet kolay.