Kondromalazi patella'dan muzdarip olanlar

Yegah

Daimi ye
Kay覺t
4 Nisan 2015
Bal覺k
7
Tepki
602
ehir
VAN
襤sim
M.Can
Bisiklet
Trek
@BerkEvren
Bisikelt sadece size yar覺yor herhalde 朮 Ben 60km 羹zerine 癟覺k覺nca dizim ar覺yor. Her g羹n g羹癟lendirme egzersizleri yap覺yorum. Bisiklet s羹rme al覺kanl覺覺n覺z nas覺l acaba? %5-7 gibi uzun yokular dizinizi ar覺tm覺yor mu? K覺skan覺yorum sizi :h覺mm:

• Been
Tepkiler: BerkEvren

BerkEvren

Forum Ba覺ml覺s覺
Kay覺t
21 ubat 2016
Bal覺k
16
Tepki
18.429
Ya
37
ehir
襤stanbul
襤sim
Berk Evren
Bisiklet
Scott
@Yegah
Haftada 150-200km s羹r羹 1000-1500 m aras覺 y羹kseklik kazanc覺m oluyor. Hafta i癟i en az 3 g羹n ie gidip geliyorum. Hafta sonu grup s羹r羹lerimiz oluyor. Spd'siz s羹rm羹yorum ve uzun s羹r羹lerde ortalama kadans覺m覺 80 ve 羹st羹nde tutmaya 繹zen g繹steriyorum. Yokular art覺k 繹zel zevkim oldu. T覺rman覺 yoksa s羹rd羹m saym覺yorum. Anadolu Feneri, Riva, Mahmutevketpaa gibi cici rampalar favorim ok mu iyi t覺rman覺yorum? Hay覺r... Ama t覺rmanabiliyor olmak bile b羹y羹k keyif. Hele zaman覺nda ar覺dan kitlenen dizlerimi d羹羹n羹nce daha da keyif al覺yorum

Yegah

Daimi ye
Kay覺t
4 Nisan 2015
Bal覺k
7
Tepki
602
ehir
VAN
襤sim
M.Can
Bisiklet
Trek
@BerkEvren
Teekk羹r ederim cevap i癟in. Sal覺kl覺 nice y覺llar dilerim.

• Been
Tepkiler: BerkEvren

Akurgal

ye
Kay覺t
11 Kas覺m 2016
Bal覺k
0
Tepki
4
Ya
40
ehir
襤stanbul
Balang覺癟
200001
Bisiklet
Geotech
Bisiklet t羹r羹
Yol bisikleti
Mr. Sonucum 3 derece chondromalacia patella diyor. 4 ay 繹nce rampada boa d羹en pedal覺n hat覺ras覺. Ben daha ge癟en aya kadar da s羹r羹yorum yaraland覺覺m g羹nde dahil binmeyi kesmedim ve bu ay mr 癟ekip doktor yapt覺m k羹t羹rt羹 ses vard覺 dizde 羹phe ettim. Doktor s羹rme dedi fakat ben de ar覺 yok hi癟 bir hareketinde k覺s覺tlama yok. Galiba normal yollarla zaman 癟al覺ma vs.. k覺k覺rdak yumuad覺 ve bisiklet darbeye neden oldu fakat san覺r覺m yine bisiklet sayesinde ar覺m olmad覺 imdi s羹rmeyeceim bakal覺m bacak zay覺f d羹erse ar覺 olacakm覺. Akl覺n覺zda diziniz i癟erisinde bir mutfak rendesi olduu hissi varken s羹rmek zevk vermeyecek zaten. Yurtd覺覺 da bir fizyoterapist yar覺n mr sonu癟lar覺m覺 inceleyecek iinde uzman biri ortopedi doktorlar覺n覺n ameliyat edecekleri hastalara karar vermesi i癟in da 覺覺klar覺 biri. Kendisi ilk olarak bisiklet s羹re bilirmiyim s羹remezmiyim bu soruyu cevaplayacak.

Akurgal

ye
Kay覺t
11 Kas覺m 2016
Bal覺k
0
Tepki
4
Ya
40
ehir
襤stanbul
Balang覺癟
200001
Bisiklet
Geotech
Bisiklet t羹r羹
Yol bisikleti
Arkadalar mr sonu癟lar覺m覺 inceleyen doktor sol 3 sa 2. Derece a覺nma tespit etti. imdi akl覺mda olan tekey bu dizlerin beni ka癟 y覺l ayakta tuta bilecei.. akl覺mdan hi癟 癟覺km覺yor. Bu sorun h覺zl覺 ilerlemesi durumunda kire癟lenme aamas覺na ka癟 y覺lda geliyor bilgisi olan varm覺. Ayr覺ca doktor bisiklet s羹rmemi 繹nerdi fakat bunu san覺r覺m mutlu olmam i癟in istiyor.

igneli

ye
Kay覺t
15 Austos 2019
Bal覺k
0
Tepki
38
Ya
33
ehir
Karaman
襤sim
Serdar
Balang覺癟
199091
Bisiklet
Carraro
Bisiklet t羹r羹
Yol bisikleti
Ge癟mi olsun. Mutlu olman覺z i癟in size zarar verecek bir eyi doktorun tavsiye edeceini sanm覺yorum.

Akurgal

ye
Kay覺t
11 Kas覺m 2016
Bal覺k
0
Tepki
4
Ya
40
ehir
襤stanbul
Balang覺癟
200001
Bisiklet
Geotech
Bisiklet t羹r羹
Yol bisikleti
Teekk羹rler. Ne yaz覺kki bu 繹yle bir olay ki att覺覺n覺z ad覺mla bile zarar g繹r羹yorsunuz minimal seviyede belki ama b繹yle. 襤te bunu bilen hastalara doktoru madem d繹n羹羹 yok bari 癟繹melme yada basamak 癟覺kma onun yerine bisiklet s羹r diyor. Kafamda binlerce soru var eskisi gibi olmayacak ama ameliyat olmak istemiyorum. Yinede bisiklet s羹rd羹羹m i癟in olmas覺 muhtemel 癟ok sal覺kl覺 bir durumday覺m herey normal hi癟 ar覺m yok kandeerleri 癟ok iyi diz k覺k覺rdak hari癟 genel durumu iyi fakat art覺k kafam sal覺kl覺 deil onu ge癟en hafta doktorda b覺rak覺p 癟覺kt覺m. Ben 癟ok a覺r bir ite 癟al覺覺yorum ve 羹zerine bisiklet s羹rd羹m herg羹n 7 tepe 襤stanbul imdi bisiklete binip bir rampaya geldiimde inememki. Doktor bunu bilmiyor. Muhtemelen doktor son bisiklet s羹rd羹羹nde ergen d繹nemdeydi bisikletin 繹n羹n羹 kald覺rmakla ura覺yordu. Satmak istemiyorum galiba bir dernee baalar覺m. Ondan kazand覺覺m hareket ans覺m覺da neden komuyorsun hadi arkamdan ko diyen 6 ya覺nda bir 癟ocuun arkas覺ndan komaya harcayaca覺m. Tek keke imdi olmasayd覺 dediim ey bu, 癟ocuunu s覺rt覺na almak bile yasak onunla top oynayam覺yorum, saklamba癟 vs... 襤mkans覺z 癟羹nk羹 koam覺yorum. Bir an 繹nce duruma al覺mam toparlanmam gerek. 襤yi olan ey iyi bakarsan覺z ilerlemiyor s羹r羹nd羹rmez yani. Bu artrit bir hastal覺k bu duruma al覺覺p kendinize bir re癟ete oluturup onunla mutlu mesut yaars覺n覺z her g羹n esnemeler yapar egzersizleri ge癟er iinize g羹c羹n羹ze bakar bir ka癟 hareketi mecbur kalmad覺k癟a yapmamaya 繹zen g繹sterirsiniz. Ama benim gibi tiplerde kabullenme ve al覺ma evresi hastal覺ktan daha beter bir s羹re癟. Ve dip not: hasta olmadan 繹nce en az iki defa burada yaz覺lanlar覺 okumutum. Beni hasta eden ey hala 癟al覺makta olduum i. K覺k覺rdak yumuamas覺na bu neden oldu darbe bisiklet olmasa baka bir g羹n baka bir eyden gelecekti. Yazmak iyi geldi herkese anlatam覺yorum bu eyleri 癟羹nk羹. teekk羹r ederim. Herkese ge癟mi olsun.

eSEOZdee

Aktif ye
Kay覺t
1 ubat 2018
Bal覺k
0
Tepki
114
Ya
27
ehir
襤st
@Akurgal oncelikle bi sakin olmanizi tavsiye ederim. Ne is yapiyorsunuz yas ve kilonuz nedir? Agri hangi durumlarda oluyor?Evet forumda okuduklarimiz benzer rahatsizliklara sahip uyelerin bazilari buyuk sikintilar cekmis olabilirler lakin oyle gecmiyecek de bi rahatsizlik degil, egzersizler var beslenme var, ek gidalar var,.. karamsar olmayin

• Been
Tepkiler: Akurgal

Akurgal

ye
Kay覺t
11 Kas覺m 2016
Bal覺k
0
Tepki
4
Ya
40
ehir
襤stanbul
Balang覺癟
200001
Bisiklet
Geotech
Bisiklet t羹r羹
Yol bisikleti
@Akurgal oncelikle bi sakin olmanizi tavsiye ederim. Ne is yapiyorsunuz yas ve kilonuz nedir? Agri hangi durumlarda oluyor?Evet forumda okuduklarimiz benzer rahatsizliklara sahip uyelerin bazilari buyuk sikintilar cekmis olabilirler lakin oyle gecmiyecek de bi rahatsizlik degil, egzersizler var beslenme var, ek gidalar var,.. karamsar olmayin
Ya覺m 40 yaa g繹re yumuama balang覺c覺 normal ama doktorlara g繹re youn tempo 癟al覺maktan. 6 - 7 saat ayakta kal覺yordum bunun 4 sati 癟繹kerek 癟al覺mak. imdi elden geldik癟e sandalye 癟ekiyorum i yeri durumu bildii i癟in sorun 癟覺karm覺yor ama bu her zaman m羹mk羹n olmuyor tabi. Takviye almaya balad覺m yavalamas覺 i癟in 癟ocuklarda bile iyileme zor zaten. Yere bast覺覺m da ara ara s覺z覺lar覺 his ediyorum ama s羹rekli ar覺lar yok ve y羹r羹rken doku hissi var. Ses geliyor bu iki eyi fark edince h覺zl覺 bir ekilde doktora gittim ama ite olan olmu. Kilom doktora g繹re 癟ok deil 75 istersen ver dedi. ama ben 10 kg en az vereceim. Zorlan覺yorum 繹rnein metroda her g羹n hali癟 dura覺ndan ge癟iyorum ve her sabah 繹zellikle galata k繹pr羹s羹n羹 g繹receim tarafa oturuyorum. 羹nk羹 kar覺 tarafta unkapan覺 var bisikletimle her sabah ie giderken ge癟erdim ara s覺ra durur kahvalt覺m覺 orada yapard覺m. Al覺kanl覺klar覺m覺 deimeye 癟al覺覺yorum y羹r羹yen merdivene geliyorum tam koarak inecekken duruyorum. Ben hiper aktifim inan覺lmaz zorluk 癟ekiyorum. Biliyorum ge癟ecek bu aama al覺aca覺m b繹yle yaamaya ama ite. Bir ka癟 g羹ne olmad覺 psikolog destei alaca覺m.

• Been
Tepkiler: mazot

eSEOZdee

Aktif ye
Kay覺t
1 ubat 2018
Bal覺k
0
Tepki
114
Ya
27
ehir
襤st
@Akurgal gecmis olsun. bi kac farkli doktora gorunmeyi denediniz mi? fizik tedavi ve spor hekimligini de tavsiye ederim, karamsar olmayin ortopedik rahatsizliklarin tedavisinde sabirli olmakta fayda var iyilesme zaman aliyor.moralinizi bozmay覺n.

• Been

Akurgal

ye
Kay覺t
11 Kas覺m 2016
Bal覺k
0
Tepki
4
Ya
40
ehir
襤stanbul
Balang覺癟
200001
Bisiklet
Geotech
Bisiklet t羹r羹
Yol bisikleti
@Akurgal gecmis olsun. bi kac farkli doktora gorunmeyi denediniz mi? fizik tedavi ve spor hekimligini de tavsiye ederim, karamsar olmayin ortopedik rahatsizliklarin tedavisinde sabirli olmakta fayda var iyilesme zaman aliyor.moralinizi bozmay覺n.
Gittiim ikinci doktordu ilk sonu癟 el kontrol羹 yap覺larak s繹ylenmiti. Mr g繹rmek i癟in baka doktora gittim. S羹re gelen Ar覺 yok ya ite diyorsun ola ki hatal覺 bir sonu癟 olsun. Ve sol dizim rahats覺z demiti ilk doktor saa bakmam覺t覺 bile. 襤kinci doktorda sol mr istedi ben gidip iki dizide g繹r羹nt羹ledim ve daha k繹t羹 haberi alm覺 oldum sorun her iki dizde vard覺. imdi fizyoterapist i癟in randevu boluu bekliyorum yurt d覺覺nda mr bak覺p kamera ile balanacak bir ka癟 繹nerisi olacak istiyorsa emin deilim muhtemelen kendim 癟繹zeceim ama belki gidip orada biraz eitim alaca覺m. D羹nyada yaamak b繹yle birey biraz ar覺l覺 sorunlu ama g羹zel bir yer buras覺.. bir arkada覺n s繹yledii gibi ne yapacaks覺n.. Komak i癟in Marsa'm覺 gideceksin

BerkEvren

Forum Ba覺ml覺s覺
Kay覺t
21 ubat 2016
Bal覺k
16
Tepki
18.429
Ya
37
ehir
襤stanbul
襤sim
Berk Evren
Bisiklet
Scott
Ayr覺ca doktor bisiklet s羹rmemi 繹nerdi fakat bunu san覺r覺m mutlu olmam i癟in istiyor.
Mutlu olman覺z i癟in deil, bacak kaslar覺n覺z覺 癟al覺t覺rd覺k癟a ikayetleriniz azalaca覺 i癟in s繹ylemitir. Ben b羹t羹n ikayetlerimi d羹zenli bisiklet antrenman覺yla yendim. Sporu aksatmaman覺z覺 繹neririm.

• Been

Akurgal

ye
Kay覺t
11 Kas覺m 2016
Bal覺k
0
Tepki
4
Ya
40
ehir
襤stanbul
Balang覺癟
200001
Bisiklet
Geotech
Bisiklet t羹r羹
Yol bisikleti
Mutlu olman覺z i癟in deil, bacak kaslar覺n覺z覺 癟al覺t覺rd覺k癟a ikayetleriniz azalaca覺 i癟in s繹ylemitir. Ben b羹t羹n ikayetlerimi d羹zenli bisiklet antrenman覺yla yendim. Sporu aksatmaman覺z覺 繹neririm.
Bu hastal覺kta 繹rendiim ey bu sonu癟 i癟in iyi bir ortopedist doktor'a gitmek sonu癟 kesin olduktan sonra tedavi i癟in iyi fizyoterapist'e gitmek. Dokudaki yara iyilemez bu iin tedavisi fizyoterapi yard覺m覺yla ar覺lardan kurtulmak. Kas yap覺ma bakarak bir fizyo terapist bana s羹r demedik癟e s羹rmem 癟ok sak覺ncal覺 癟羹nk羹 herkeste yaralanma farkl覺 ekilde ve farkl覺 b繹lgelerde oluuyor. Bende bunu bekliyorum san覺r覺m %90 羹zeri kararla s羹r diyecektir. Benim size sormak istediim rampalardan ne yap覺yorsunuz. Sizde derece ka癟覺nc覺 evrede ve 癟繹kme yada merdiven kullan覺yormusunuz. Sitenize bakt覺m bu arada sorular覺ma cevab覺n覺z bana ila癟 etkisi yapacak sizin hikayeniz 癟ok g羹zel ve umut verici.

BerkEvren

Forum Ba覺ml覺s覺
Kay覺t
21 ubat 2016
Bal覺k
16
Tepki
18.429
Ya
37
ehir
襤stanbul
襤sim
Berk Evren
Bisiklet
Scott
Bu hastal覺kta 繹rendiim ey bu sonu癟 i癟in iyi bir ortopedist doktor'a gitmek sonu癟 kesin olduktan sonra tedavi i癟in iyi fizyoterapist'e gitmek.
襤yi bir doktor tabiki 癟ok 繹nemli. zellikle spor hekimleri bu a癟覺dan 癟ok farkl覺 yakla覺yor olaya.
Benim size sormak istediim rampalardan ne yap覺yorsunuz.
Bisiklete balad覺覺m g羹nden beri kilitli pedal kullan覺yorum. Doru pedal teknii dizdeki y羹k羹 cidden azalt覺yor. Rampa iine gelirsek art覺k t覺rman覺 koval覺yorum. D羹z rotalarda keyif alm覺yorum bisikletten. Y覺lda yakla覺k 80bin metre t覺rman覺 yap覺yorum. Dizim i癟in tek endiem yere 癟繹melmem gereken iler art覺k. Onun d覺覺nda hi癟 s覺k覺nt覺m yok.

Akurgal

ye
Kay覺t
11 Kas覺m 2016
Bal覺k
0
Tepki
4
Ya
40
ehir
襤stanbul
Balang覺癟
200001
Bisiklet
Geotech
Bisiklet t羹r羹
Yol bisikleti
襤yi bir doktor tabiki 癟ok 繹nemli. zellikle spor hekimleri bu a癟覺dan 癟ok farkl覺 yakla覺yor olaya.

Bisiklete balad覺覺m g羹nden beri kilitli pedal kullan覺yorum. Doru pedal teknii dizdeki y羹k羹 cidden azalt覺yor. Rampa iine gelirsek art覺k t覺rman覺 koval覺yorum. D羹z rotalarda keyif alm覺yorum bisikletten. Y覺lda yakla覺k 80bin metre t覺rman覺 yap覺yorum. Dizim i癟in tek endiem yere 癟繹melmem gereken iler art覺k. Onun d覺覺nda hi癟 s覺k覺nt覺m yok.
Teekk羹rler ka癟 y覺ld覺r rahats覺zs覺n覺z ve ilerleme oldum benim 3 evrede rahats覺zl覺覺m. Ayr覺ca tekniiniz hakk覺nda bilgi almam gerek nas覺l balamal覺, 繹nereceiniz balang覺癟 i癟in bisiklet ve spd nas覺l olmal覺 bana bir ka癟 ay dinmen gerekiyor dediler sonra s羹re bilirmiim. ehir bisikleti daham覺 iyi olur acaba? Rampa fikri korkutuyor balad覺覺mda 癟覺kaca覺m kesin

Yukar覺 Alt