Kayboldum !

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Rampaları çıkarken en düşük vitesi kullanın.

Yeni sele almadan önce padli bir şort alın. Genellikle pad ile ağrıları kesmek mümkün.

• Beğen
Tepkiler: Erdinç Kalay
Scudo

Volkan Ceyhan

Aktif Üye
Tepki
24
Hayırlı uğurlu olsun Erdinç Bey her birimiz benzer arayışları yaşadık ama sizin gibi anlatamadık :) üslubunuza bayıldım açıkçası :) Çok çok doğru bir seçimde bulunmuşsunuz. Bende farklı sebeplerden ötürü 3 kez bisiklet değiştirdim 3ü de scott sportsterdi :) seleye bir iki hafta içerisinde alışırsınız muhtemelen. Eğerki alışamazsanız jelli selelerle ilgili de bir araştırmaya girebilirsiniz :) Bundan sonra zaman çevrenizdeki bisiklet gruplarıyla keyifli pedallar zamanıdır.. Tekerinize taş değmesin :)

Volkan Ceyhan

Aktif Üye
Tepki
24
Vites olayı kısaca şöyledir: önünde arkanında rakamları büyüdükçe sertleşir ve yüksek hızlara çıkmanızı sağlar. Zamanla çözeceğinize eminim. Onun dışında dişlilerinizin uzun ömürlü olması açısından zincirin düz gitmesi gerekmekte.
http://img57.imageshack.us/img57/6351/vites9qz.jpg
Resimde de görüldüğü gibi, soldaki vites yani ön vites 1deyken sağdaki arka vitesler 1-2-3-4te olmalı, ön 2deyken arka 4-5-6de, ön 3teyken arka 6-7-8de gibi

Tepki
38
Bisiklet
Scott
@Volkan Ceyhan

Güzel dilekleriniz ve üslubuma övgünüz için teşekkür ederim Volkan Bey :)

Değiştirdiğiniz bisikletlerin yerine Sportster aldınız yanlış anlamadıysam.. valla ben önce Scott tasarımını çizgisini sevdim. sonrası ise düz maşa - v fren hafiflik gibi kriterlerime uyması ve de elbette fiyatı uygun bulmamla birliklet sportster oldu seçimim. yoksa başka anladığım bir şey yok yani :D

valla kıçımın bu ağrıya alışacağını pek sanmıyorum.. o yüzden kendime gelir gelmez ilk iş jelli tayt alacağım sanırım. o da çözmezse dediğinizi yaparım artık..

bir de benim şansım (şanssızlığım?), 20 yıl sonra ilk binişimde dişe dokunur bir mesafeyi (sağlam yokuşlarla dolu hem de) katederek, 2 saat kadar pedal çevirmem oldu.

sevdiğim bir şeyi abartma huyum olduğu için temkinli olmam lazım. o bisiklet gruplarının turlarına katılmadan önce mevcut soru ve sorunlarımı gidermem gerektiği de aşikar :)

viteslerle ilgili attığınız görsele de ayrıca teşekkür ederim.. şimdi biraz anladım mantığını..

Tepki
38
Bisiklet
Scott
@muratcolakoglu

Ped kelimesini kullanmak biraz ağrıma gidiyor Murat Bey ondan :/ düşünsenize kız arkadaşım sorsa - nereye gidiyorsun erdinç ?
+ canım ped almaya gidiyorum
- e iyi madem gitmişken bana da al bi tane

Gibi diyaloglar geliyo aklıma

Tamam tamam literatürün gereğini yaparım merak etmeyin :in:

Ahmet Can Köksal

Aktif Üye
Tepki
14
Bisiklet
Giant
Keyifli bir macera olmuş Erdinç Bey.
Hayırlı olsun ilk bisikletiniz. Kazasız, belasız sürüşler bol pedalla...

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Ağrıların üstesinden gelmek için kısa aralıklarla sık sık binin. Sabah akşam 10 dk başlangıçta mesela. Sonra kafanıza göre arttırırsınız.

Tepki
38
Bisiklet
Scott
Tuncay Bey,

"Pedli şort almadan denemeye devam et sürmeye" mi diyorsunuz ?

hem hava hem de ben biraz kendime geleyim, düşünüyorum dediğiniz gibi yapmayı zaten. ama günde iki kez bineceğimi pek sanmıyorum. malum günde 2 kez, 3 kat indir çıkar iflahımı kesebilir :D

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Erdinç Kalay

Aynen öyle diyorum. Her gün olmasada iki günde bir olsun. Belki ün günde bir de olabilir ama üç günü geçirmeyin bence. Sele üzerinde bir kerede fazla vakit geçirmek malüm bölgenin daha fazla ağrımasına sebep olur. Zaten kısa ama sık sık binmek olayı da burdan geliyor. Tam acımasına fırsat vermeden inmek lazım.

Tecrübelerime göre uzun aralıklar (haftada bir gibi) alışma sürsini oldukça uzatıyor. Hatta alıştıktan sonra 1 ay binmezseniz bir miktar sıkıntı çekmeniz mümkün. :)

• Beğen
Tepki
38
Bisiklet
Scott
mesaja fotoğraf eklemeyi beceremedim ama profilime albüm oluşturdum.

merak edenler varsa bakabilirler

(link)

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Bol pedallar :) . Araştırma yapmanın faydasını görmüşsünüz. Amaca uygun güzel bir bisiklet. Fiyat da güzel

• Beğen

Volkan Ceyhan

Aktif Üye
Tepki
24
bu arada o sele cidden çok rahatsız edicidir. Uzun süredir bisiklet kullanmama rağmen (ki genel olarak şehir içi kısa mmesafeler) bu tarz taş gibi selelere hiç alışamadım. Sele dediğin ya brooks ya da su yatağı gibi jelli olmalı bence :)

erlikan

Üye
Tepki
6
konu gecmıs ama soylemeden edemedım kusura bakmayın bende salkano ng 650 mekanık dısk fren var gecen yazın ortalarından bu zamana 2500 km yol yaptım gelıboludan conk bayırına cıktım ındım 64 km hızla gıttım kaldırımlardan zıplayarak ınıp cıktım ...
arkadasımda XC-150 var oda benım gıbı kullanıyor .
dıger arkadasımda xc 250 var oda aynı sekılde kullanıyor ve gayet rahatız.
benım fıkrım pahalı bısıklet bıraz gosterıs bırazda baya bı uzun yol ıcın ..özur :)

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Eski bisikletim Geotech Neondu. Giriş seviyesi için süper bir bisiklet. 5000km kadar yaptım kendim de geliştim artık bisiklet bana yetmemeye başladı. Orta göbek, arka göbek, maşa jant derken dağılmaya başladı. Ben de yaptırdım. Daha sonra baktım sorunlar yine başgösteriyor profesyonel parçalara yöneldim. Artık öyle bir sorunum yok :) her kuruşunu haketti.

Tepki
38
Bisiklet
Scott
Beyler konu mu karıştı son 2 yorum niye yapıldı anlayamadım jahahahahaha

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Abi baktık senin bisikleti almaya niyetin yok biz de sabotaj edelim dedik :)
gagahajagaga

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Abi bisikleti almışsın hayırlı olsun :)