Kayboldum !

Tepki
38
Bisiklet
Scott
Burçak Bey kusuruma bakmayın, fotoğraf olmadığı için yanlış hitap etmişim size..

Koray Bey dediğiniz çok doğru ben de zaten en başta dağ bisikleti seçeneğini ve disk-fren -hidrolik fren amortisörü eledim..

Sedona 321 meselesine gelince hoş bisiklet evet ama fiyatı 535 dolar yani 965 tl ediyor yaklaşık..
Trek FX 7.0 1100 TL

o kadar para vermişken TREK mi alsam diye kafam bulandı. he bi de hala, 700-800 aralığında beni mutlu edebilecek başka alternatif var mı diye araştırıyorum..

bakmadığım markalar var. yeni girdiğim için bu işe, acele edip pişman olmak istemiyorum açıkcası. bi tarafım da, havalar ısındı acele et hava süper hadi ! diye baskı yapıyor :D

Scudo
Tepki
38
Bisiklet
Scott
kimseden şu konuda yanıt alamadım bi kez daha soruyorum kusura bakmayın.

(link)

bu seda bisiklete sipariş verdiğimizde, parça parça mı geliyor ?

ben bu sub 40 ı beğendim. scott'un zaten kadro tasarımı müthiş hoşuma gidiyor..

diğer trek fx 7.0 ile kıyaslarsanız, hangisini tavsiye edersiniz ?

teşekkürler

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Erdinç Kalay

Sub40 daha iyi bir seçim olur. Trek'in giriş seviyesi modellerini tavsiye etmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Erdinç Kalay
Tepki
38
Bisiklet
Scott
Şimdi delta bisiklet levent şubesinden çıktım. 28 jantta hiç small boy yok maalesef. 26 jant geotech classic var medium boy o da 900 lira. Pek içime sinmedi. Yalnız şunu farkettim sanki 26 jant benim boyuma daha iyi oldu kontrol açısından ama o lastik kalınlığı hiç estetik gelmedi bana :/

bu arada leventte sadece delta mı var ???

Aktif pedal kapatmış galiba deltadaki arkadaş da öyle söyledi..

Tek bisikletçi için gelmiş oldum neyse yeni şeyler öğreniyoruz

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Balmumcu üzerinden Darphane'ye girip oradan da Balmumcudere Sokağı takip ederseniz Aktif Pedal var orada.
Hatta Merkez Bayii orası.
Adresi de Ayazma Dere Cad. No:26 34349 Gayrettepe / İstanbul..

Barbaros Bulvarı üzerinde bir de Bike and Outdoor var. =)

• Beğen
Tepki
38
Bisiklet
Scott
Levent metro cirty önündeyim. Minibüsle mi gitmek lazım ? Dün bike outdoor a gittim zaten edip bey bişi bulamadım. Metro ile gayrettepede inersem yakın mı aktif pedal ?

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Metrodan pek yakın sayılmaz.. Minibüs ile Darphane'nin önünde inip Ayazmadere Caddesi'ne inerseniz daha kolay ve yakın olur..

• Beğen
Tepki
38
Bisiklet
Scott
Çok çok teşekkür ettim şu an bindim gidiyorum :) sizi bulmuşken şunu da sorayım :) bu trek fx 7.0 hepsi 28 jant oluyor değil mi ? Şimdi specialized sirrus elite bakacağım çok heyecanlıyım :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Evet evet FX serisi 28janttır..
Şehir/tur bisikletleri genelde 28 jant oluyor.
Ama yanlış hatırlamıyorsam Cannondale'in Bad Boy serisinde 26jantlık şehir bisikletleri de var örneğin..

Tepki
38
Bisiklet
Scott
Demek ki elinde olmadığı için bana genelledi yok diye.. O tekerlek inceliği cezbediyor beni eğer tüm 26lar böyle kabaysa almam zaten..

Tepki
38
Bisiklet
Scott
satıcı arkadaş çok yardımcı oldu bilgilendirdi sağolsun.

Specialized bir başkaymış arkadaş. Deneme turu da yaptırdı bahçede :D Specialized Sirrus SPORT denedim ve şahane geldi o da. Ama fiyat da 1500 TL hehe. resmen içime oturdu. Ne güzel bişi ya.

Elite ile Sport arasında karbon maşa en büyük fark anladığım kadarıyla. He donanımda da farklılıklar var ama benim gibi yeni kullanıcıların farkedeceğini düşünmüyorum..

Ayrıca Work diye bir model vardı çok hoşuma gitti tasarımı. Üzerinde Specialized yazmıyor hırsızlıklara karşı güzel bir önlem bence.. Çelik gidon enteresan bi hava katmış bisiklete. AMA SMALL boy yok :( getirmemişler getirmeyecekler de ne kötü ya.

Tasarım hafiflik ve fonksiyonellik olarak (benim gibi acemiler için en azından) Specialized hepsinin önüne geçti.

15 km yol yürüdüm bugün :/ değdi valla bugün de güzel şeyler öğrendim. AYNAKOL denen şeydin pedalın üstündeki çubuğumsu şey olduğunu mesela :D

bu göbek muhabbeti 9lu 8li nedir onu daha tam çözemedim. Du bakalım onu da anlatan olur herhalde..

Vites aralığını artırıyor sanırım diye bi mantık kurdum kafamda ama neyse işte ÇOK GÜZEL BİSİKLET ŞU specialized :(

sıralamam SCOTT ile deneme turu atana kadar değişti

1- Specialized Sirrus Sport
2- Scott Sub 40
3- Trek FX 7.0

4. iyi fiyatlı bişi bulursam diye hala araştırıyorum.. 1000in altında bi tek Sedona 321 var. ona da bi türlü bi sıcaklık duyamadım niye bilmiyorum

N.ÖZKAN

Aktif Üye
Tepki
244
Bisiklet
Salcano
:D Erdinç Kalay bey. Bisiklet seçimi ile ilgili yazılarınızı çok içten ve samimi buldum ve beğenerek okuyorum :D hele şu kafanızın karışık olma durumu, hem öğrenme aşaması hem seçimde zorlanma, birde üstüne istediğiniz fiyatlarda aradığınız bisikleti bulamamak vs... vs...
Gerçekten sıkıntılı stresli ama bir okadarda heyecanlı ve zevkli oluyor, sizinle hemen hemen aynı durumdayım inanın :D karar verip seçmek gerçekten zor :D

Gerçi şuanda ben yol ( yarış ) bisikleti kullanıyorum yeni başladım daha doğrusu.

Birde şehir-tur bisikleti alacağım yeğenime, ve ortak kullanacağız kısmetse.
Sizin konularınızda Merida yı göremedim ufak bir hatırlatma yapmak istedim isterseniz Merida markasının Fitness modellerinede bir bakın derim. SSE'e göre biraz daha uygun fiyatları.

Bende SSE modelleri, Merida speeder T2 ve Scott'lar arasında gidip geliyorum. şimdilik kafama ençok yatan merida speeder T2 , daha gidipte direk inceleme fırsatı bulamadım.

Umarım hayırlı ve güzel bir seçim yapar kazasız belasız pedallarsınız inşallah.

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
ben de tüm mesajları tek tek okudum.Bi hayli heyecanlı ve meraklısınız abicim :) ama çözüme yaklaşıyor hedefinizi seçmiş gibi gözüküyorsunuz. Umarım en kısa sürede pedallamaya başlarsınız :)

• Beğen
Tepki
38
Bisiklet
Scott
Sayın Özkan teşekkürler Merida uyarınız için. Evet başta ilk 4ümde idi Merida, niyeyse sonradan çıkarmışım listemden :/ Ne yaptığımı biliyo muyum ben :(

Valla sağolun aynen ne hissediyorsam yazıyorum. Biliyorum yeni başlayanlar benim ruh halimi taşıyor. Harika bir site burası, çok kısa sürede baya bi bilgi sahibi oldum. Ama yine de insan, hata yapma duygusunu yaşamamak için daha çok işe yarar bilgiye daha çabuk sahip olmak istediğinden, bazen aceleci ve şaşkın oluyor.

Bazı bilgiler de görünür yerlerde değiller, bulması çok zaman alıyor. ee ne demişler NO PAIN NO GAIN

Aslında kapitalist dünyanın dayattığı çok çeşitlilik, insanı mutsuz ediyor.

Eskiden bir ürünün 3 çeşidi olurdu, size en yakın 1ini tercih etmek kolaydı. Şimdi MİLYONLARCA seçecenek var, ve o bir şeyi alıp mutlu olacağımıza SEÇEMEDİĞİMİZ İçin mutsuz oluyoruz :(

Markaların da işine geliyor. TAM İSTEDİĞİN ÜRÜN İSTEDİĞİN FİYATA ASLA YOK. bunun olmaması BİR SONRAKİ SATIŞI GARANTİLİYOR...

Hobi dediğimiz şeyin doğası gereği UPDATE / ürün yenileme daima var ama beni deli eden şey, DAHA SATIN ALMADAN , ALAMADIĞIMIZ ŞEY ÜZERİNE ÜZÜLMEK meselesi.

o kadar çok mikrop detay ile ürünleri ayrıştırıyorlar ki, hay onun bi üstü, ya şunun da şurası şöyle olsaydı diye diye kafayı sıyırmış bi ruh haline büründürüyorlar insanı.

neyse ben hala şu INTERNETTEN SİPARİŞ ile BİSİKLET ALMAK konusundaki güvensizliğimi yenemedim.

bu konuda iç rahatlatıcı deneyimler yaşayanlar yazmadığı sürece, kararım gidip bizzat bisikleti yerinden alma, yönünde.

Hangi bisiklet markası nerede, sorusunun bile cevabını bulması kolay bişi değil.

mesela Scott Türkiye distribütörü Marintek sanırım. KArşıda Cadde'de yerleşikler. Bike&Outdoor Beşiktaş'ta 1 tane model vardı sadece düşünün. Beşiktaş - Gayrettepe- Levent- Sirkeci gezdim Scott tüm modellerini (en azından Sub ve Sportster modellerini) bizzat gözlerimle göremedim hala. MErida da keza öyle 1-2 tane görebildim tüm gezdiğim yerlerde şu ana kadar onların da ya kadro boyu bana uygun değildi ya da türü..

Neyse sabah uyandım, acaba birileri sorularıma cevap yazmış mıdır diye ilk iş forumu açtım :D

Güzel dilekleriniz için teşekkürler. Umarım Allah herkesin gönlüne göre seçim yapmasını ve seçimlerine sahip olmasını nasip eder.

KRAL DUA İLE BİTİRDİM BENCE :)
AMİİİİN !

Tepki
38
Bisiklet
Scott
@N.ÖZKAN

Özkan Bey söylediğiniz üzere inceledim Merida'yı.

Merida - Speeder T2 fiyatı : 800 dolar (link)
Specialized Sirrus Sport ise 650 euro. hemen hemen aynı fiyatları.

şahsen ben SSS yi tercih ederim. tasarım ve genel beklentilerimi karşılama açısından. donanım olarak uzman olmadığım için kaba taslak görüşüm bu.

Merida Speeder T1 ise 700 dolar. o belki düşünülebilir..
Trek FX 7.0 ile (490 euro) kıyaslandığında , bilen arkadaşlar hangisini tavsiye eder merak ettim şimdi..

SCOTT seni bulacaaam olum seni bulacaaam (avrupa yakası bayilerini bulamadım da hala)

Tepki
38
Bisiklet
Scott
Türkiye Distribütörü Marintek'i aradım Scott bayilerini öğrenmek için. Zaten Marintek satış yapmıyormuş. Internet sayfası üzerinden de satışı yok. Biraz kızdım telefonda, madem yok niye satış sayfası var dedim, haklısınız dedi.
Sayfasında süzme de yapılamıyor, her modele tek tek bakmanız lazım ne var stokta diye. Ben şahsen yakıştıramadım bu anti-profesyonelliği bir distribütöre.
bazı modellerde 2012 serileri de varmış ama hangi modelde var cevabını bilmiyor.. ama çok satılan modellerde olmadığı kesin dedi..

Neyse sadede geleyim.
3 tane bayisi var avrupa yakasında. (asya yakasını sormadım arkadaşlar)

1- Bike & Outdoor (Beşiktaş) İstanbul Bisiklet tam ünvanı
2- Kaçkar Bisiklet (Ortaköy)
3- Metin Bisiklet (Bakırköy)

Hepsine 2013 yeni modeller bugün itibariyle ulaşmış..

Yarın nasip olursa bi de gidip scott'a bineyim, altımda nasıl duruyor bakayım :)

Tepki
38
Bisiklet
Scott
Seçimi 3e indirdim ve İŞTE UZMAN sorusu

Trek FX 7.2 mi ? (690 euro)

Specialized Sirrus Sport mu ? (650 euro)

Scott Sub 40 mı ? (629 euro)

karşılaştırmalı izah edebilen olursa çok sevinirim.

teşekkürler

Tepki
2
İsim
ADEM TURHAN
Bisiklet
b'Twin
erdinç bey merhaba. öncelikle teknik olarak size yardımcı olamıyacağım .fakat size bir tavsiyede bulunmak istiyorum.bisiklet seçiminde bu noktaya geldikten sonra o kadar çok takılmayın hepsi de gerçekten kaliteli bisikletler...bence biran önce birini alıp bisiklet sürmenin keyfini çıkarın derim.malum havalar ısındı.:)

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
treki eleyin diyorum. Donanımlar birbirine yakın. Görüntü olarak size hoş geleni alın gitsin :) ben 1 günde bisiklet aldım asla pişman olmadım :p