Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Folding Man

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
Ygt
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
Flexi 121 in 2016 dan sonraki üretilen modelleri katlanma mekanizması olarak daha kötü durumda malesef diğer bazı modeller gibi . Örnek vereyim toplu ulaşımda kullanacaksanız eğer bisikleti katlıyorsunuz gidon dışarda kalıyor seleden tutup tekerleri üzerinde sürmek istediğiniz zaman bisikletin ağırlık merkezi kayıyor ve gidon açılıyor. Yani sırf bu saçmalık yüzünden bisikleti sattım , bisikleti üretirlerken bunlara dikkat etmiyorlar malesef.Bilinçsiz olarakta aldım zamanında elden çıkardım , bisiklet esniyor dolayısıyla yoruyor , teknik kullanan adam bunu farkeder, ha bütçe tercih meselesidir eyvallah kimseye niye aldın bu bisikleti demiyorum ama abi o nasıl göbektir ? Pedalı çeviriyosun akmıyor :/ Ağırlığı fazla , aluminyum kadro olmasının bir artısı kalmamış ki..

• Beğen
Tepkiler: Bahadır ÖZEL
Scudo

Folding Man

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
Ygt
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
@Fatih1453 2016 daki modelde gidon katlandığında kadro arasında kalıyor ,2017 de ben aldım katlandığında dışarıda kalıyor, 2018 de de dışta kalıyordu gördüğüm kadarıyla hatta şu vintage görünümlü bianchi modelinde de aynı durum söz konusu bisiklet fuarında görmüştüm.

• Beğen
Tepkiler: FoldingRider

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bu katlanamıyor ağırlık mekezi yok diyen arkadaşlar 2018 i kullanıyorum ve bisikeltin tabiri caizse canını cıkardım mtb cilerle mesire alanlarında yarıştım çukurlara girdim avmlerde katlayrak gezdim metrobüs marmaray ve vapura bindim tek elle taşıdım çok yüksek km lere çıktım( yokuş aşağı) düz yolda 33 34 km hızlara ulaştım çadırlı kamp yaptım ve daha birçok şey ne bir katlanma mekanizmasında sıkıntı yaşadım ne yüksek hızlarda titreme sallama yaptı nede katlayıp avmlerde tek elle sürerken gidonu sıkıntı yaşattı(sağa soal açılma vb) . 2017 modellerin gidon katlama mekanizması farklı duruyor ama 2018 de dediklerinizi hiç yaşatmayan bir bisiklet ve yakında katlanıp tek elde nasıl da rahat taşına bildiğinin videosunu youtube kanalıma yükleyeceğim

Folding Man

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
Ygt
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
@Yagizz2 hocam sen olayı yanlış anladın :) katladıktan sonra elle taşırsın bir sıkıntı yok , katladığında toplu ulaşımda özellikle metrobüs duragına girdin vs. Bisikleti sele borusundan tutup tekerleri üzerinde sürmekten bahsediyorum ben, benim tern de yüküm bagajım var artı bisikleti ağırlığı ben elde mi taşıyacagım bisikleti ? Bumu kompakt tasarım? Tekerleri üzerinde sürüyorum rahat rahat katladıgımda bundan bahsediyorum.

• Beğen

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ygt bike ya şuan kendime o kadar sövüp küfür ediyorum ki :( ben youtube kanalımda bisiklet katlı iken ( boş sadece arkasında topeak katlanır heybesi takılı iken) hali ile video çekmiştim ve bir firmaya inanaıp anlaşıcam diye içeriklerimi silmiştim o sildiğim içeriklerin içinde tek elle flexi121 taşıma katlayıp açma vs tüm detaylar vardı. Şuan kafamı yerden yere vurmak istiyorum neden içeriklerimi sildim diye :(

• Beğen
Tepkiler: Folding Man

ÇerkesOnur

Aktif Üye
Tepki
175
Bisiklet
Carraro
@ygt bike Kurulum paketinde çırtçırtlı kemer mevcut, gidonu saniyesinde bağlıyorsun ve elde sürüklerken açılma mıknatısda yapmadan ilerliyor.

Folding Man

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
Ygt
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
@Yagizz2 Siz bisikletinizi katlayınız madem sele borusunu indirmeden , bisikleti tekerleri üzerinde sürerken kısa bir video atarsanız seviniriz hocam

@ÇerkesOnur fotograf alabilirmiyiz mümkünse ?

• Beğen

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ygt bike o kadar sinirliyimki gidicem akşam iş çıkışı sağnak ta yağsa sildiğim tüm videoları birdaha çekicem o derece öfkelendim kendime:snzdglsn::snzdglsn:. Anlaşmadan cayan firamayada telefon açıp sövmek istiyorum :mad::mad:

Folding Man

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
Ygt
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
@Yagizz2 Sakin olun bir çay koyun kendinize hiç üzülmeyin bize 10 saniyelik bir video yeter

• Beğen

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ygt bike Çay dedin beni kitledin :D:D Video için en kısa zaman diyim :)

• Beğen

ÇerkesOnur

Aktif Üye
Tepki
175
Bisiklet
Carraro
@ygt bike Şuan bisiklet yakınımda değil ama şöyle izah edeyim kardeşim, fotodaki belirttiğim bölgeye cırtcırtlı kemer şeklinde bir aksesuar takılıyor, gidonun açılmaması için..
426754AF-5BC9-4702-97DA-C4C66D38F92D.jpeg

Sanırım anlatmak istediğin ve sorun olarak başına gelen durumunda ufak ama kesin bir çözümü var, 10 liraya alınıp takılabikecek Neodyum Mıknatıs. Çok kuvvetli bir mıknatıs türü olduğu için sürükleme esnasında açılma gibi bir durum varsa kesin sağlıyor.

(link)

• Beğen

Folding Man

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
Ygt
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
@ÇerkesOnur o mıknatıs ben aldığım carraro da vardı ama işe yaramıyor malesef gidon sola düştüğünde sürerken hafif bir zemin kaynaklı vibrasyon oldugunda mıknatıs atıyor.

ÇerkesOnur

Aktif Üye
Tepki
175
Bisiklet
Carraro
@ygt bike Yalnız carraronun veya diğer markaların bisiklet üzerindeki orjinal kendi mıknatıs yapılarından farklı bir elementte Neodyum mıknatıs..

@wsiwsi

• Beğen

Folding Man

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
Ygt
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
@ÇerkesOnur bu mıknatıs üzerinde mi geliyor bisikletin ?

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ygt bike üzerinde standart mıknatıs geliyor aslında yeterli şu şekilde planladığı gibi kullanıldığında o mıknatısta açılma olmuyor ancak katlandığında gidonu şaseye cırt cırtlı bantı ile bağlamadan katlayıp taşıdığımız için o mıknatısa tüm güç biniyor ve açılıyor. halbuki cıırt cırtı kullanıp gidonu sabitlerseniz eliniz ile zor ayıra bilirsiniz :)

• Beğen
Tepkiler: ÇerkesOnur

Folding Man

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
Ygt
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
Hocam eyvallah da akıcılık az bu bisiklette , 10 km den fazla sürecek olanlara önermem ,malzeme kalitesi iyi güzel ama uzun km yapacak kişilere şehir içinde ,dışında hitap etmiyor , teknik olarak bakacak olursak süreni çok yoruyor ,akıcılık yok bisiklette.sahilde sürerim keyfilik diyen arkadaşlar tabiki alabilir . Avcılardan Eminönü ne gittim bununla turşum çıktı , ama diğer Tern ile gittiğimde sele ağrısı gariç hiçbir problem ile karşılaşmıyorum bisiklet akıyor çünkü göbekler akıcı , lastikler 1.10 , titreşim yok , yormuyor. Burada önemli olan kullanım amacı tabiki

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ygt bike 200 km kamplı tur yaptım akıcılkık hat safada tern kıyaslaman hata cunku ayna kol dişlin senin 52 diş olmalı flexinin ki 48 :) tern'in cıktığı maks hıza düz yolda tabikide flexi ile cıkamazsın bisikletinin sana ne verebileceğini biliyorsan flexi her konuda yeterli dağ tırmanışı içeren kamplı ve yüklü tur yaptım bana beklediğim herşeyi fazla fazla verdi özellikle bitmeyen dik orman tırmanışlarında ve lanet olası bozuk köy yollarında :D

• Beğen
Tepkiler: ÇerkesOnur

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar bu katlanır bisikletler en son kaç boy için uygun. Forumda ara yorumlarda görmüştüm 190 cm birisi rahat gelmiyor demiş ama bu konuda bilemedim. Bisikletçiye sorduğumda o da çok verimli olmaz dedi ama. İşe gittiğim zaman bisikleti dışarıda bırakmak istemediğim için bir katlanır bakayım dedim ama bu boy sorunsalı yine çıktı. Bu arada boyum 198 cm.

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MakRo sele borusu uzun oldupundan 168 den 2,10 a töleransı var ama en iyisi deneyin kağıtta ki veriler ne kadar yüksek olursa olsun deneyin

• Beğen
Tepkiler: MakRo