Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Scudo

gonzalez45

Üye
Tepki
16
İsim
Ahmet
@coskun.gercekTeşekkür ederim, Carraro Flexi 108 modeline de bakacağım. Hatta kafama yattı gibi.

WAS-LX1A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
Flexi 121 alıp Schwalbe Citizen+Acera ön arka aktarıcı+Trigger tip vites kolu+Ergonomik elcik+yaylı sele+13-32 8'li ruble+Baradine fren pabucu ile upgrade edilebilir. Bisiklet 1100TL+Upgrade 400TL olur.

• Beğen
Tepkiler: engincanaraz
Tepki
1
İsim
engin
Yaklaşık 1 aydır araştırma yapmama rağmen hala kafamda net bir düşünce oluşmadı. Ben Bağcılarda oturuyorum ve avcılara çok sık gidiyorum ardkaşlarımın yanına 2 vesait gidebiliyorum minibüs - metrobüs veya otobüs - metrobüs 25 km mesafe var evimden ve metrobüse giderken otobüs veya minibüs kullansamda çok fazla trafik oluyor yol boş olduğu saatler arabayla 5, 10 dk da gidibilecek mesafe 45 50 dk sürebiliyor. Bende bu yüzden bisiklet almaya karar verdim. 7 yaşımdan 13, 14 yaşıma kadar bisiklet sürmüşlüğüm var çok severek kullanıyordum. Şuan ise aklıma yatan iki tür ve birkaç model var. Onlardan bahsedeyim :
Rockrider 340
Kron xc150
Kron tx150
Veya
btwin tilt 120 6 vites çelik kadro
Btwin tilt 500 7 vites aliminyum kadro
Carraro flexi 121 21 vites aliminyum
Bianchi folding 21 vites aliminyum
Bianchi ve carraro satıştamıdır emin değilm
Bu modeller arasında gidip gelmekteyim minibüs mesafesi kısa ve düz yolllardan oluşuyor ancak metrobüs yolu hem uzun ve rampaları bulunan bir yol 26 inç 24 vitesli bir bisiklet alsam yokuşlarda vs. Rahat ederim ancak katlanır bisiklet olsa da metrobüse biner giderim diye düşüyorum evimin olduğu bölgeden okuluma da gitmeyi düşünüyorum orası da bol rampalı bir yol kararsızım açıkçası. Katlanır bisiklet alıp ruble veya aynakol değişimi yapmak da aklımda var. Veya aynakolu 3 yaprağa yükseltmek ancak bisiklet hakkında fazla tecrübem yok Sizin tecrübelerinizden bi nebze olsun yararlanırsam çok sevinirim :)

Mar1lyn

Üye
Tepki
9
SElamlar mosso marine 2d için sele borusu bulan var mı boyunu biraz uzatmak istyorım standardına nazaran birde mukavemetli olması lazkm tabii
Teşekkürler

nochimera

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Şafak Y.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
madem arayan da var ben ilan açayım foruma :))

• Beğen
Tepkiler: Sinnerman

ÇerkesOnur

Aktif Üye
Tepki
175
Bisiklet
Carraro
@engincanaraz Ben de İstanbul'da yaşıyorum ve yokuşlu şehir malum.. Ayrıca bir zaman sonra alışınca standart gittiğin mesafeden daha çok fazla sürmek/gezmek isteyebilirsin İstanbul'un çeşitli yerlerine..
Senin çaren 21 vitesli katlanır kardeşim.. Carraro veya Bianchi 21 viteslileri araştırmanı tavsiye ederim forumda..
Kullanıcılar da memnun, sıkıntı çıkarmayan aletler..

torquehp

Üye
Tepki
52
İsim
Muhammet d.
Herkese merhaba. Merak ettiğim bir konu var. Gerek burda gerekse facebook grubunda herkes tern/dahon markalarına hayranlık besliyor. Bu markaların diğer katlanırlardan çok daha üst olduğunu, bunlar rolce royce ise digerlerinin dacia logan oldugunu filansoyluyorlar. Gerçekten de bu kadar büyük farklar var mı ? Yoksa bu iki markaya yüksek bedel ödeyenlerin subjektif,kendini avutma yorumları mı ?

Rica etsem tern/dahon kullananlarınızcarraro/bianchi/b'twin/soho/mosso vb. markalara kıyasla olan büyük-kücük tüm pozitif yanlarını yazabilirmi ?

Tepki
39
İsim
Ahmet Bolat
Selamünaleyküm arkadaşlar. İyi bayramlar, hayırlı Cumalar. Bir süre 2. El Dahon mariner d8 baktım. Gerçi bir süre derken hala aklımda ve takibimde. Bir Arkadaşım ile konuyu istişare ettim. 20 inç küçük, en azından 24 inçi de düşün dedi. Bu yüzden Dahon’lar başta olmak üzere 24 inç 2.el modellere de bakıyorum. Allah nasip ederse, hafta sonu, İstanbul Yeniköy’de bisiklet kiralama hizmeti veren Cedona concept mağazasına gidip, hem 20 inç hem de 24 inç bisiklet deneme arzusundayım. Boyut olarak hangisi aklıma yatarsa onu tercih etmeyi düşünüyorum. Çünkü şehir içinde kullanmak istemekle beraber, turlara katılma konusunda da hevesliyim. Bu bağlamda 24 inç daha mantıklı gibi duruyor. Katlandığı zaman, kapladığı yer bakımından çok sırıtmazsa 24 inç tercih etme şansım yüksek. Tecrübe eden arkadaşlara, aşağıda bazı sorular sordum. Ayrıca değinmek istediğiniz farklı ayrıtılara da yer verebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

1- Katlanırda ilk tercihiniz 24 inç mi oldu yoksa belli bir tecrübeden sonra mı 24 inçte karar kıldınız?

2- Tern, Dahon muadili olabilecek bir marka. Bu sebeple, Dahon ile kıyaslandığınız zaman, artıları eksileri nelerdir? Katlama performansından, sürüş performansına, yürüyen aksamlarından malzeme kalitesine vs.

3- Toplu taşıma araçlarında taşımak durumunda kaldığınız zaman, rahat edebiliyor musunuz? Rahat ediyorum ya da etmiyorum diyen arkadaşlara da rastladığım için, hangi fikre sahip arkadaşların çoğunlukta olduğunu merak ediyorum.

4- Tern node d8 ile tura çıkan oldu mu? Olduysa ne kadar memnun kaldı? Artıları eksileri nelerdir?

5- Forumda Dahon ios p8 satılıyor. Tern node d8’e göre fiyatı daha uygun. Yeni başlayacağım için, bütçeyi tedarikli kullanmak adına daha makul bir seçim olabilir diye düşünüyorum. Ne dersiniz iyi bir seçim olabilir mi?

torquehp

Üye
Tepki
52
İsim
Muhammet d.
@Scab

Şimdi 1200 den baslıyor ternler hocam. Siz aldığıbızda hangı yıl/ay idi ? Tern hangi modeli ?

Mydonose2

Üye
Tepki
17
İsim
EL ZEO
Bisiklet
Tern
@fcbarca18991999

Merhabalar deneyimlerimi anlatayım size geçen yıl 2017 eylülde dahon mariner d8 aldım işe gidiş geliş için kilo ve kondisyon yetersizliğinden bana aynakol oranı yüksek geldi sonra yanına 26 inç tern joe 21 aldım 2.el yokuşlar daha iyi hale gelmekle birlikte gidon katlanamama sorunundan sattım onu dahonuda sattım ve şuanda ten node d8 sahibiyim 2. el aldım tatilde binme fırsatım oldu dahon marinere göre daha hafif viteslere sahip 44 aynakol olduğundan ama halen yokuşlarda yorma vardı 1 hafta sonra alıştım yokuşlara fakat günlük 20 25 km yol yaptık arkadaşlarla ortalama düz yollarda fakat günlük 100 km yap deseler 2 li aynakola geçerdim şahsen böyle bir planınız varsa 2li aynakol aldım ben ön aktarıcıda fakat taktırmadım henüz şimdi dahona dönelim 1.75 lastik bulunmasından sahil kesiminde çok seri konforlu bir bisiklet fakat problemli yollarda çok sarsma problemiyle yokuşta durduğunuzda ilk kalkışlarda ön kalkma sorunu yaşadım ben 20 inç şehir için iyi fakat dümdüz yol problemsiz bir asfaltsa ilk tercihim olurdu tern joe 26 inç olan 3 yıllık bir bisikletti kadro bana kısa geldi gidon yükseltici taktım sonra gidon katlanamadığından sattım fakat yeni modellerde kadro için m veya l si var gidon katlanma özelliği var dahonda var uzun tur için yer sıkıntısı yoksa tercih ederdim 24 vites ama vites oranlarını bilmiyorum tern node d8 e gelinçe nitekim 20 inçe göre bozuk yollarda daha iyi ama 26 dahada iyi katlanma konusunda 26 ya göre başarılı hızlanma ve asfaltta akıcı gitmesi açısından ince teker takarsanız daha iyi olur dahon mariner daha akıcı sürtünmesiz gidiyordu aklımda lastikleri ve aynakolu değiştirmek var ternde veya temiz bir dahon 26 bulursam belkide ona geçerim şehir dışı için şehir içi için tern node d8i öneririm boyunuz standartlarda ve zayıf biriyseniz ve ortalama düz yollarda kullanacak ve şehir içi olacaksa mariner bozuk yollarada girerim derseniz tern node d8 modifiye izin vermekte ama uzun yol yaparım arada toprak yola girerim konforlu olsun derseniz dahon expresso 24 vites 26 inç var kullanmadım ama sanırım daha uygun olur yine kullanan varsa yorumlayabilirler size

yahuu

Üye
Tepki
1
İsim
fatih
Merhaba, yeni kayıt oldum bu forumda ilk mesajım.
Bisiklet almak istiyorum ve model seçmek için tavsiyenize ihtiyacım var.
33 yaşındayım İstanbulda evden işe gidip gelmek için katlanır bisiklet almak istiyorum.
Mesafe 5km yokuşlar mevcut.
Bisiklet toplu taşımada kullanılMAyacak ama araç bagajına ve asansöre sığabilmesi için katlanır olması şart.
Boyum 1.90 kilom 115.
Bisikletin ağırlığı benim için önemli değil çelik kadro olabilir, sağlam olması benim için daha önemli.
Yük taşımayacağım sele şart değil.
Sadece asfalt zeminde kullanacağım.
Çok süratli gitmesine ihtiyacım yok mesafe kısa.
Frenler ve vites için özel bir tercihim yok.
Jant ebatı için özel bir tercihim yok.
Bisikleti aldıktan sonra üzerinde modifiye yapacak parça değiştirecek vaktim ve bilgim pek yok.
Sıfır veya ikinci el farketmez.
Bütçe esnek ama brompton alacak kadar da yüksek değil, yazdığım şartları sağlayan uygun fiyatlı herhangi bir marka model tavsiye ederseniz çok sevinirim.

Dağhan

Aktif Üye
Tepki
213
Bisiklet
Tern
@yahuu hocam merhaba, bana kalırsa 24' tern node d8 yada d16 modellerine bakabilirsin çünkü 20' katlanırlarda azami ağırlık 109-105 kg arasında diye biliyorum 20 ' bana göre sizi hem yorar hemde boyut bakımından altınızda komik durabilir, çünkü bende 20' ile başladım 1,87 95 kg olarak bana rahatsız geldi, niye tern node serisini tavsiye ettin derseniz tern node d8 kullanıyorum ve küçük kaylanırların bütün özelliklerini taşıyor

• Beğen
Tepkiler: yahuu