Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Tepki
6
Merhaba bir süredir katlanır bisiklet araştırması içerisindeyim.Dahon ve Tern modellerini inceledim genel olarak.Kaçkar bisiklette tern modellerinde indirim olduğu ve aynı fabrika ürünü olduğundan Tern'e yönelmemin daha mantıklı olduğunu söylediler.Bu arada fiyat farkı da bir hayli var.Ancak Dahon D8 modelinde hem 8 vites olması hemde yokuşları daha rahat çıkabilmek adına daha avantajlı olduğuyla ilgili olarak yorumlar mevcut.Tern B7 Dahon D8 modellerini incelemiştim.

Kullanım amacı olarak haftada max 2 gün bostancı sahil bebek sahil belki adalar bu tarz güzergahlar olacak.Fikirlerinizi bekliyorum.Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: FoldingRider
Scudo

ÇerkesOnur

Aktif Üye
Tepki
175
Bisiklet
Carraro
@Selahattinangı Çok dik ve uzun rampalarda kullanma durumunuz olmadığı sürece belirttiğiniz konumlarda gayet rahatça kullanılabilir çok kaliteli markalar..
Hangisini alırsanız alın pişman etmez

• Beğen
Tepkiler: Selahattinangı

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Selahattinangı söylediğiniz rotalarda sizi yormayacak bisikletlerdir( Adalar fikri hariç) Dahon mu tern mü derseniz. Dahon klasik hatlara sahip bisiklet üretiyor Tern daha dinamik renk ve tasarımda üretim yapıyor tern verge p9 tavsiye ederim alıcaksanız ömürlük alın

Tepki
6
Cevaplar için teşekkürler.Çok dik rampa olarak kullanım sağlayacağımı inanın sanmıyorum.Sadece belirttiğim gibi ada gezisi sırasında sanırım yorma olabilir diye düşünüyorum.Ama ufaktan başlayıp sonrasında sürekli hale gelir mi bu geziler onuda tam kestiremiyorum :)

Ters A7 modeline şöyle bir bakma imkanım oldu Sirkeci'de bir mağazada ancak tekerleri D8 e göre çok ince geldi gözüme.D8'i de 2500 TL nakit olarak bir yerde buldum.Fiyat konusunda indirim yaptı biraz sağ olsun.Almışken aradaki fiyat farkını görmeyip bu modele mi yönelsem diye düşünüyorum.Uzun soluklu olarak bir daha bisiklet yenileme ihtiyacı hissetmem diye düşünüyorum.

tern verge p9 in fiyatları çok yüksek hocam.İki bisiklet alacağım için o kadar yukarılara çıkma imkanım yok maalesef.

Kur farklarından dolayıda şuan D8 in satış fiyatını 3290 TL olarak belirlemiş dağıtıcı firma ki Sirkeci de bu fiyat etiketini koyan yerler olmuş.Bir daha bulduğum bu fiyata da alamam diye düşünüyorum D8 i.

Kararsız kaldım açıkçası.

Bu arada fiyat konusunda yardımcı olan yerde Mosso 20 Marine 2D modeli mevcut.Bu ürünle ilgili memnun olanlarda var ama tavsiye eder misiniz bu saydığım ürünler arasında acaba ?

Tern a7
Tern B7
Dahon D8
Mosso 20 Marine

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Selahattinangı iki bisiklette kalitelidir. Lastik konusuna takılmayın biri 20x1.75 diğeri 20x1.50 dir size küçük gelmiştir. dahonda tern de sağlmdır. showrooma girin ve sizi etkileyen bisikletin üstüne oturun ve hadi hayırlı olsun :)

• Beğen

ÇerkesOnur

Aktif Üye
Tepki
175
Bisiklet
Carraro
@Selahattinangı Bende de 8 vitesli mevcut, adalar yorabiliyor.. Ama çok sorun değil maksat gezmek nasılsa yorulduğunuz yerde iner elde sürüklersiniz çok çok..
2500 TL olan Dahon 2018 model mi ona da dikkat edin, eğer öyleyse de güzel fiyat vermiş açıkçası dediğiniz gibi 3300 oldu şuanda.. Faturasında kitapçığında bir yerinde yazar bakın muhakkak. Hepsi işinizi görür, rengi görüntüsü hangisi hoşunuza gittiyse onu alın.

• Beğen

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti

ÇerkesOnur

Aktif Üye
Tepki
175
Bisiklet
Carraro
@Yagizz2 Aynen bizim flexi 108'lere taktırmış bi kullanıcı çok memnun olduğunu, rampalarda rahat ettiğini söyledi.
Şöyle bir şey sanırım (link)

• Beğen
Tepkiler: FoldingRider

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tepki
6
@ÇerkesOnur

Hocam teşekkürler bilgiler için.

Adalar normal bisikletle de bazen yoruyor :) Onda da ele alıp yürüdüğüm oluyor ki o bile keyifli.Ayrıca senelerce gidince kiralık bisiklet kullandık oradaki kiralıkların da durumunu biliyorsunuzdur.

Kendi kestiği faturada 2018 diye yazabilir sanırım modelini ama başka bir yerden teyit etme şansım olur mu acaba?(Kitapçık vs. bir belgesinde yazar mı acaba?Kesin bilgi alabilmek adına soruyorum.)Bir de 2018 olmasının getirdiği ekstra bir özellik var mıdır?Bilmediğim için soruyorum.Bu renk seçenekleri salı yeşil ve siyah D8 modeli için 2018 yılında çıkmadı mı?Önceki senelerde gümüş renk gördüm ama o yok mesela satış yapılan hiç bir yerde.Ancak onunla bile fark göremedim resimlerden bakınca yeni renkli modellerde.Yanıtlarsanız sevinirim.Saygılar.

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@Selahattinangı Mosso 2D kullanıcısıyım. Çok memnunum. Ama Dahon ve Tern dedin mi kalite olarak onların yanına yaklaşamaz.

Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
Merhaba. Katlanır bisiklet alacağız, Tilt 500 mü Flexi 108 mü daha iyidir? Flexi 108'in akıcılık sorunu var mı? İyi günler...

• Beğen
Tepkiler: slckats

ÇerkesOnur

Aktif Üye
Tepki
175
Bisiklet
Carraro
@TakemasterTR
Fiyatı haricinde bir çok açıdan Flexi 108 daha iyi Tilt 500'e oranla, yani sahip olduğu donanımlar ortada.. Akıcılık sorunundan neyi kastettiniz tam anlayamadım ama, uzun mesafe ve uzun süreli kullanımımda Flexi 108 ile herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

• Beğen
Tepkiler: TakemasterTR
Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
@ÇerkesOnur
Akıcılıkta göbekleri kast etmiştim, konuda bahseden birkaç kişi olmuş. Mesajınız için teşekkürler...

ÇerkesOnur

Aktif Üye
Tepki
175
Bisiklet
Carraro
@TakemasterTR Sorun değil estağfurullah cidden anlamadığım için sordum, vallahi ben 110 kilo 1.82 boyundayım 2 aydır düzenli kullanıyorum 30-40 km İstanbul içi sürüşlerimde bisiklet akışkanlığı/göbekler, donanımsal ve katlanma mekanizması ile alakalı herhangi bir sorunla karşılaşmadım.. Kullanımla da alakalı olabilir

• Beğen
Tepkiler: TakemasterTR

hauy

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba ÜMİT FOLDİNG 2036 kullanan var mı acaba ? Forumda pek denk gelemedim sadece donanım haberde bi başlık bulabildim o kadar .
Özellikleri : (13.5 kg )
Kadro :6061 Alüminyum Katlanır
Maşa :Stabil Çelik
Jant:Çift Kat Alüminyum
Lastik :Rubena Walrus 20x1,75
Vites Kolu :Shimano SL-RS35
Vites Sayısı:6 Vites
Fren:Alüminyum V-Fren
Arka Artırıcı:Shimano RD-TY21
Ruble:Shimano MF-TZ500
Aynakol:Alüminyum Aynakol

Dağhan