Kararsızlık!

Tepki
1
Bisiklet
Fuji
2 aydır bisiklet araştırıyorum kimisinin boyu, kimisinin bagaj deliği bilmem nesi filan derken alamadım hala. Şehiriçi kullanım, yokuşlarda rahatlık, ara sıra da nadiren tur için düşünüyorum. Rahatlık önemli değil, düz maşa olsun istiyorum.

Nakitte;

Mosso SMV 771 - 1045 tl
Fuji Absolute 2.1 - 1000 tl
Sedona 310 ve 321 - 970 tl
Fuji Absolute 2.3 - 850 tl

Bulunduğum şehirde bu modeller var ve bunlardan birini almak istiyorum. Bilgisi olanın yardımını istiyorum.

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
En kötü karar, kararsızlıktan iyidir. Kararsızlık sonuçta pişmanlık getirir. Genel kriterlerinizin hepsini belirleyin ve daha sonra içlerinden sizin için en önemli olan 5 tanesini seçin. Seçtiğiniz özellikler hangi bisiklette varsa veya daha yakınsa onu alın. Her özelliğin bir arada olduğu bir bisiklet yok...

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fiyatların yakınlığından da anlaşılacağı gibi 4 model de birbirine yakın aralarında uçurum fark yok o yüzden rengini şeklini beğendiğiniz bisikleti alın.

Tepki
1
Bisiklet
Fuji
Absolute 2.1 ile 2.3 arasında vites ve aktarıcı farkı var ancak 2.3 'ün tasarımı daha çok hoşuma gitti. Bu fark özellikle yokuş performansını etkiler mi?

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
tuğrul bey selamlar. ben size mosso için yardımcı olayım. benim kullandığım DMV yani düz maşa V fren. kadro ve maşa 3 kez çekiçlenmiş (butted) aliminyum. ben baskülde bisikletli ve bisikletsiz tartıldım ve 11kg civarı bir ağırlık çıktı şuan net hatırlamıyorum. sizin yazdığınız model süspansiyonlu. websitesindeki ağırlık süspansiyonlu model ağırlığı tam yansıtıyor demektir ki bu bile diğer bisikletlerden hafif (rakiplerinden) ve kadroda gerekli delikler mevcut, benimki düz maşa ve maşayada çanta takmak için delikleri var. (maşa konusunu yurt dışı sitelerden mosso fork diye aratın karşınıza çıkacaktır 50-70$ arası) full shimano sistem ve 27 vites. tam bir eğim veremeyeceğim ancak seferihisara gideken bademlere gelmeden bir yokuş var, o eğimde pedala sert yüklendiğimde ön tarafı yerden kesiliyor (bisiklet yüksüz)

fujileri yakından gördüm. sizde bakmışsınız zaten. fujide ön aktarıcı tourney kullanmışlar. benim tecrübem tourney ön aktarıcı eski fatih kamyonların şanzımanı gibi, vites değiştirmek uğraştırıcı. mossoda ön ve arka aktarıcı acera, forumdaki araştırmamda tourney<altus<acera<alivio .... şeklinde kalite/segment sıralaması var.

karar sizin yinede. fazla kararsız kalmayın... armudun sapı üzümün çöpü var sonuçta. olay bir an önce yemek ve vitamini vücuda sokmak.

son olarak forumda 771 dmv yi fotolu inceleme konum var bakabilrisiniz

• Beğen
Tepkiler: Son Selim

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.336
Hafif tasarım ve renk farkları var. Fazla düşünmeden beğendiğinizi seçin... Bu durum böyle devam ederse eğer sonunda birisini seçip alsanız bile diğerlerinden birisini almadığınız için pişmanlık bile duyabilirsiniz. Karar verme zamanını fazla uzatmamak gerekiyor. :):)

Tepki
1
Bisiklet
Fuji
Ya Mosso 771'in DMV'sini bulsam gözüm kapalı alıcam zaten ama süspansiyon kurcalıyor kafamı SMV'de. Absolute 2.1'te arkada Alivio önde Altus var 24 vites. Nasıl olur sizce?

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
@Tuğrul Tural

eğer öyleyse fiyatta yanlışlık olmasın?? bayiiden sorup aldıysanız bu fiyatı 850tlye alivio altus kombinasyonu iyi gibi duruyor bence. zaten izmirde kadans bisiklette var sadece fuji.
mossoyuda joker bisiklet satıyor.

Tepki
1
Bisiklet
Fuji
@Hamit E.

Yok alivio olan absolute 2.1 1000 lira, absolute 2.3 850 lira olan :)

Tepki
1
Bisiklet
Fuji
@mehmet bülent baaloğlu

Teşekkürler uyarı için, düzelttim şimdi :)

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
son karar sizin. seçtiğiniz modellerin (fuji/mosso) fazla kullanıcısı yok onun için kullanıcı yorumuna fazla ulaşamazsınız. ancak genel bilinen bu bisikletlerin yurt dışı üretimi olduğu. mosso ve fuji tayvanda üretilip geliyor burada donanımlar montaj olup satışa sunuluyor.
hoşunuza gideni alın bence. mosso da düz maşa işini halledebilirseniz süper olur.

mete semiz

Üye
Tepki
28
İsim
Mete Semiz
Bisiklet
Fuji
Selam;
Ben Fuji Absolute 2.1 kullanıcısıyım. İzmir'de kullanıyorum. Her gün işe gidip gelirken 24 km. yol yapıyorum.
Yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum. Nazarım ve başkasının nazarı deymesin daha tık demedi. Alsancak-Bornova arası gidip geliyorum.
Hafta sonları Menemen veya Eski foça turu yapıyorum. Yakın zamanda İzmir-Kaş turu yaptım. Su dahil yaklaşık 13-14 kg. yüküm vardı.
3 gün sürdü. 485 km. Kazasız belasız gittim. Dayanıklı bisiklet olduğu gibi şehir içinde de hızlı ve kıvrak. Turlar için de çok uygun tabi bana göre.
Ben turumda asfalttan ayrılmadım. Rampalara gelince kondisyonunuz nasıl bilmiyorum ama bisiklet hafif bu nedenle çok zorlanacağınızı zannetmiyorum.
Arka ve ön artırıcı ile bugüne kadar hiç sorunum olmadı. Bakımlarını eksik etmiyorum. Neticede bu da bir makine ve bakarsanız sizi yolda bırakmaz.
Lastikler şehir ve turlar için çok uygun. Aldığımdan bu yana yaklaşık 10.000 km. yapmışımdır. Hala iyi durumdalar. Lastik havalarını ihmal etmezseniz iyi olur.
Son olarak bir şehir bisikleti için en iyi modellerden biri olduğuna inaniyorum.

Sağlıcakla kalın. İyi pedallar.

Tepki
1
Bisiklet
Fuji
@mete semiz

Bu rahatlattı beni baya :) Çok teşekkürler yorumunuz için.

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@Tuğrul Tural

2.1 kullanıyorum tavsiye ederim. Dediğiniz gibi rahatlık çok ön planda değil ve düz maşa olsun istiyorsanız size uygun gayet..

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@Tuğrul Tural

Hayırlı olsun, memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Mayıs ayında Tern Link aldım. Gel gelelim bisiklet beni kesmedi. Ancak satmayı düşünmüyorum, çünkü işimi görüyor. Marmaray'la karşıya geçiyorum, arkadaşlarla turluyoruz. Hemen hemen her gün bizim orada cafeye gidiyorum, katlayıp girip kahvemi içiyorum. Sürüşü de zevkli ama kesmedi.

Bu nedenle başka bir bisiklet daha almayı düşünüyorum. Önce şehir bisikleti alayım dedim. Ancak şimdi acaba yol bisikleti mi alsam diyorum. Kaldım kararsız. Yol bisikleti almamam için bir çok neden var aslında. Öncelikle o taytlar falan... ben öyle giyinemem usta sporcular gibi. Hayırdır maça mı çıkıyoruz? İkincisi drop bar beni korkutuyor. Yani o kadar nasıl eğileceğim. "Sen Domalansın büyük düşün" sözü aklıma geliyor. Yok, yine yok.

Diğer taraftan şehir bisikletleri de çok basit be kardeşim. Adam Tourney'i koymuş, 3500 TL para istiyor. Hiçbir özelliği yok, hiçbir estetiği yok. Eğer ikinci flat barı alırsam yanlış mı yapmış olurum diye düşünüyorum. Malum, katlanır da öyle çünkü.

Kararsızım. Katlanırı alırken 1 sene düşündüm. Bunda 3 ila 5 sene arası düşünürüm herhalde.

z_g_h

Daimi Üye
Tepki
494
İsim
Ziya
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şehir bisikleti olarak 1 ay önce aldığım, 1 aydır 420 km yol yaptığım ve bana 7 kg verdiren bisikletim mosso legarda 1927 tavsiye edebilirim. Komple Altus set mevcut fiyatı 2300 lira. Araştırıp anlayabildigim kadarıyla vites oranları tatmin edici. Hidrolik frenleri gayet dik yollarda bile 118 kiloluk beni durduracak kadar başarılı. Ağırlığı da bence makul seviyede.