Kararsızlık!

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.297
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mehmet Nejat Karahan alırsın istediğin bisikleti bir de una uygun Brooks sele... Sonra üstüne şort.suan öyle yapıyorum. Ben koşarken ve bisiklet kullanırken tayt giyerdim amma.. Bi kahveye oturdun mu pek hoş görünmüyor. Özellikle yalnızsan... O yüzden koş direk eve gel, bisiklete bin direk eve gel. Herzaman olmuyor..

Scudo

krank

Aktif Üye
Tepki
295
İsim
Onur G.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yahu ben insanlar yadırgıyor demiyorum, o kıyafetle bir şey içilmez demiyorum. Sadece bana uygun değil diyorum. Sen kahveni şortla içersin, ben pantolonla. Sen duşa çıplak girersin mesela ben smokinle giriyorum ama. Tercih meselesi yani.
kıyamam ben sana. bu dertle artık iflah olmazsın.

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O ayrı konu. Bacaklarım güzeldir zaten. Taytı giyip bir çıksam piyasaya, yakarım ortalığı.

Mesele sırf tayt değil aslında. Benim bisiklet anlayışım şu: Sabah evden çıkar sürerim, sonra bir cafeye oturur, kahvemi içer, kahvaltımı ederim. Bu nedenle üstüm başım hem bisiklete hem de bir yerde oturup bir şeyler yiyip iç eye elverişli olmalı. Sonuçta muhitimde tanırırım. Ortaköy'de oturuyorum, Sarıyer'e katlanır bisikletle tura çıkıyorum, dönüşte Bebek Starbucks'a oturup kahvaltımı ediyorum. Şimdi bir iki şey yazayım ama kimse alınmasın. O Starbucks'a aranızdan da birçok kişi geliyordur. Özellikle hafta sonu bisikletçiler tur sonunda oraya girer. Bakıyorum tiplere, ayağında bir ayakkabı, tak tuk ses çıkartıyor, parke üzerinde yürüyemiyor. kıçındaki taytın pedi sarkmış, üzerinde bir forma, ne yazıyor belli değil. bir de performans yapmış, çok yorgun görünüyor. Bitik bir durumda. Şimdi ben böyle görünmek istemiyorum. Kendimi böyle paralamak istemiyorum. Bu nedenle katlanır bisiklet benim tarzıma uygun. Ama beni kesmedi. Şehir bisikleti alsam o da tarzıma uygun ama ya kesmezse? Yol bisikleti alırsam da ben o şekillere giremem usta.
Bacaklar tamam o iş cepte.
Şimdi durum daha iyi anlaşıldı. Tayt giyip sonrasında kahve keyfi yapmak sanırım size göre değil.
Alınacağımız bir şey yok bu arada, sohbet ediyoruz Mehmet bey. Tecrübeli bir çok kullanıcı var, sonrasında üzüleceğiniz ya da maddi zarar getirebilecek bir yoldan sizi çevirmeye çalışan yardımcı olmak isteyen arkadaşlar var. Yoğun bir antrenmanın ardından o halde bir mekana gidip oturmak istemediğimiz oluyor. Çünkü giydiklerimiz, sürüş modumuz biraz daha performans odaklı sonrasına fırsat kalmıyor. Kahve içecek yerimizin de kalmadığı oluyor, insanlıktan çıkıyoruz. Bu ekipmanları takıp takıştırıp evden kaçma pahasına pide, gözleme, künefe gömmeye giden abilerimiz de oluyor onlar istisna. Ama hakkıyla bu bisikleti kullanacaksanız hakikaten şortla olmaz. Yukarıda @Mad Buddha üstadın dediği gibi "Bakmışsınız bacak kıllarını alıyorsunuz" kısmıda sonuna kadar doğru. Siz bence şöyle hafif performansa da gelebilecek klasik bir bisiklet alın, keyfinize bakın. Hatta fixie kullanırım derseniz eğer, ki diz sağlığı için pek tavsiye edilmez yaşadığınız muhiti de pek bilemiyorum bunu da düşünebiliriz çok güzel modeller var. Başka ne diyebilirim bilmiyorum, bisiklet olsun siz nereye o oraya. Bir totoluk yeri var garibimin keyfini çıkarın. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Sürüş sonrası günlük kıyafetle kahve keyfi yapacaklar için fixie tavsiye etmiyorum. Çok hafif bir sürüş değilse epey terletebilir. Sürekli pedal çevirmek zorundasınız. Single speed ya da vitesli klasik bir bisiklet çok daha iyi gider, eğer paslanmış bakımsız falan değilse çok da yakışıyor günlük kıyafetlere.

krank

Aktif Üye
Tepki
295
İsim
Onur G.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O ayrı konu. Bacaklarım güzeldir zaten. Taytı giyip bir çıksam piyasaya, yakarım ortalığı.

Mesele sırf tayt değil aslında. Benim bisiklet anlayışım şu: Sabah evden çıkar sürerim, sonra bir cafeye oturur, kahvemi içer, kahvaltımı ederim. Bu nedenle üstüm başım hem bisiklete hem de bir yerde oturup bir şeyler yiyip iç eye elverişli olmalı. Sonuçta muhitimde tanırırım. Ortaköy'de oturuyorum, Sarıyer'e katlanır bisikletle tura çıkıyorum, dönüşte Bebek Starbucks'a oturup kahvaltımı ediyorum. Şimdi bir iki şey yazayım ama kimse alınmasın. O Starbucks'a aranızdan da birçok kişi geliyordur. Özellikle hafta sonu bisikletçiler tur sonunda oraya girer. Bakıyorum tiplere, ayağında bir ayakkabı, tak tuk ses çıkartıyor, parke üzerinde yürüyemiyor. kıçındaki taytın pedi sarkmış, üzerinde bir forma, ne yazıyor belli değil. bir de performans yapmış, çok yorgun görünüyor. Bitik bir durumda. Şimdi ben böyle görünmek istemiyorum. Kendimi böyle paralamak istemiyorum. Bu nedenle katlanır bisiklet benim tarzıma uygun. Ama beni kesmedi. Şehir bisikleti alsam o da tarzıma uygun ama ya kesmezse? Yol bisikleti alırsam da ben o şekillere giremem usta.
Senin derdininin dermanı burda. Anlattıklarından çıkardığım kadarıyla sana selesi olan bisiklet gitmez. Böyle oturaklı olsun.

392E4B2B-9FD6-4D8A-AF9F-87993A6EA388.jpeg

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Senin derdininin dermanı burda. Anlattıklarından çıkardığım kadarıyla sana selesi olan bisiklet gitmez. Böyle oturaklı olsun.

210141 dosyayı görüntüle
Bunun daha kalitelisinden vardı bende küçükken. Büyüyünce bıraktım, katlanır bisiklete terfi ettim. Şimdi de şöyle oturaklı bir şey alacağım.baubike.jpg

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794

Amma yapdınız hocam sizde ceo musunuz yoksa:koptum: öyle mekanlara özellikle girerim ve özellikle tayt ve üzerimde dar olan kıyafetimleki bacak kaslarımı görüp imrensinler gözler üzerim de olsun hele o kasların üzerinden akan ter o kasları süper gösteriyor benden demesi onlar rahatsız olsun siz neden olacaksınız.

krank

Aktif Üye
Tepki
295
İsim
Onur G.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bunun daha kalitelisinden vardı bende küçükken. Büyüyünce bıraktım, katlanır bisiklete terfi ettim. Şimdi de şöyle oturaklı bir şey alacağım.210143 dosyayı görüntüle
Bunun da selesi var be hocam.

Çoğumuzun olmuştur üç tekerli bisikleti ama daha kalitelisi olduğu detayını hatırlayabildiğine göre demekki aklının erdiği yaşa kadar binmişsin.

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Bunun da selesi var be hocam.

Çoğumuzun olmuştur üç tekerli bisikleti ama daha kalitelisi olduğu detayını hatırlayabildiğine göre demekki aklının erdiği yaşa kadar binmişsin.
Tabi canım bindim aklımın erdiği yaşa kadar. Bir de aklı ermeyenler var, bisiklet yolundaki bisiklet işaretinin üzerine donla binmeye çalışıyorlar falan. Şeytan kulağına...

• Hahaha
Tepkiler: Cycoholic
Tepki
51
Bisiklet
Scott
@Mehmet Nejat Karahan yol bisikleti apayrı bi olay hiçbirine benzemez. Tam bir performans canavarı olup en az 40-50 km yaparsın en az dedim dikkatini çekerim:) tayt olayina gelince bende sen gibi düşündüm fakat üzerine şort veya eşofman altı giyiyorum sorun çözülüyor, onu sıkıntı etme.domalma meselesine gelince aşırı bi domalma endurance kadrolarda pek yok hem daha rahat kullanımı. Valla alışırsan yol bisikleti hakikaten ayrı bı dünya ama tavsiyem set olarak en düşük sora veya tiagra alman.

krank

Aktif Üye
Tepki
295
İsim
Onur G.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tabi canım bindim aklımın erdiği yaşa kadar. Bir de aklı ermeyenler var, bisiklet yolundaki bisiklet işaretinin üzerine donla binmeye çalışıyorlar falan. Şeytan kulağına...
Starbucks ve Star Wars özentisi olmaktan daha özgün bir tarzım var. Ama tayt forma filan alamadım anca donla idare ediyorum. Bisiklet de alamadım çizgiyi görünce onlara biniyorum. Ama katlanır bisiklet çizseler ona binmezdim. Onlara 10 yaşımdayken biniyordum.

Son düzenleme:

s35

Üye
Tepki
1
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
biraz uzun olmuş olabilir, ama okursanız ve fikrinizi belirtirseniz çok mutlu olurum. tecrübeler aktarılmak için var.

merhabalar herkese. direkt açıkça tüm beklentimi ve elimdeki imkanları yazmak istiyorum. geçen gün bisikletlerimi (2) sattım ve bir öğrenci olarak 3000₺ gibi bir miktar geçti elime. iki bisikletimi satıp tekte birleştirme planım vardı ki halen karar verme ve beklentimi anlama aşamasındayım.
öncelikle çok özendiğim insanlar var. berk okyay, özcan güler bunlardan başlıcaları. iki teker bir adam'ın transatlanticway serisi de içimi kıpır kıpır yapmıştı mesela. tam olarak tur bisikletçisi olmak istemiyorum, çünkü onlar nasıl rahatlarsa o nitelikte sürüyorlar. ben daha çok kendimi zorlamak ve limitlerimi keşfedip artırmak istiyorum. ama yarış bisikletçileri bunu sanki mesleğimmiş gibi ciddiye alıp kendimi aşırı pushlayarak da yapmak istemiyorum.
burada sizden isteyeceğim şey bisiklet tavsiyesi aslında. mtb'nin bana uygun olacağını düşünmüyorum. forumda Serhat abinin rc500 incelemesini okudum ve izledim örneğin. gravel de istemiyorum sanırım. 28mm lastiklerle bikepacking sürüşlerine çıkmak istiyorum. bütçemin üstüne çıkabilirim duruma göre.
her türlü bisiklet tavsiyenize, bu yolda nasıl bir yol izleyeceğim konusunda önerilerinize, görüşlerinize, tavsiyelerinize açığım. elimde para var, beklentilerim var, bisikletim yok kısacası:) teşekkür ederim buraya kadar okuduysanız.

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
biraz uzun olmuş olabilir, ama okursanız ve fikrinizi belirtirseniz çok mutlu olurum. tecrübeler aktarılmak için var.

merhabalar herkese. direkt açıkça tüm beklentimi ve elimdeki imkanları yazmak istiyorum. geçen gün bisikletlerimi (2) sattım ve bir öğrenci olarak 3000₺ gibi bir miktar geçti elime. iki bisikletimi satıp tekte birleştirme planım vardı ki halen karar verme ve beklentimi anlama aşamasındayım.
öncelikle çok özendiğim insanlar var. berk okyay, özcan güler bunlardan başlıcaları. iki teker bir adam'ın transatlanticway serisi de içimi kıpır kıpır yapmıştı mesela. tam olarak tur bisikletçisi olmak istemiyorum, çünkü onlar nasıl rahatlarsa o nitelikte sürüyorlar. ben daha çok kendimi zorlamak ve limitlerimi keşfedip artırmak istiyorum. ama yarış bisikletçileri bunu sanki mesleğimmiş gibi ciddiye alıp kendimi aşırı pushlayarak da yapmak istemiyorum.
burada sizden isteyeceğim şey bisiklet tavsiyesi aslında. mtb'nin bana uygun olacağını düşünmüyorum. forumda Serhat abinin rc500 incelemesini okudum ve izledim örneğin. gravel de istemiyorum sanırım. 28mm lastiklerle bikepacking sürüşlerine çıkmak istiyorum. bütçemin üstüne çıkabilirim duruma göre.
her türlü bisiklet tavsiyenize, bu yolda nasıl bir yol izleyeceğim konusunda önerilerinize, görüşlerinize, tavsiyelerinize açığım. elimde para var, beklentilerim var, bisikletim yok kısacası:) teşekkür ederim buraya kadar okuduysanız.
bende benzer beklentiler ile fitness bisikleti aldım şimdi gravel dönmeyi düşünüyorum satıp. gravel istememe sebebin nedir ?

• Beğen
Tepkiler: s35

s35

Üye
Tepki
1
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@s35

İkinci el Triban 520 modellerine bakabilirsin. Hem bitmek bilmeyen bikepacking aksesuarlarına ekstra bütçen kalmış olur. Ayrıca konuyla ilgili bir başlığa yazarsan daha çok cevap alabilirsin.
çok teşekkür ederim, bakıyorum hemen. başlık seçiminde hata etmiş olabilirim kusura bakmayın:hhhhhh:
bende benzer beklentiler ile fitness bisikleti aldım şimdi gravel dönmeyi düşünüyorum satıp. gravel istememe sebebin nedir ?
açıkçası kalın mı kalın lastiklerle asfaltta sürmek mantıklı gelmiyor. yağmuru çamuru öyle çok seven biri değilim. tabii beton yığını anayollarda da sürecek değilim. ikisinin arası düzeyde yeşillikli küçük asfalt yollarda zorlamak istiyorum. olmazsa maşa aralığını ölçer ilerde gravel lastiği takabileceğim bir bisiklet alırım:)

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
çok teşekkür ederim, bakıyorum hemen. başlık seçiminde hata etmiş olabilirim kusura bakmayın:hhhhhh:

açıkçası kalın mı kalın lastiklerle asfaltta sürmek mantıklı gelmiyor. yağmuru çamuru öyle çok seven biri değilim. tabii beton yığını anayollarda da sürecek değilim. ikisinin arası düzeyde yeşillikli küçük asfalt yollarda zorlamak istiyorum. olmazsa maşa aralığını ölçer ilerde gravel lastiği takabileceğim bir bisiklet alırım:)
bende de iki bisiklet var sportive 224 ile merida speeder 100. birisi 35 diğeri 32mm dış lastik. hız olarak çok fark hissetmedim ama konfor olarak 35c olan carraro daha rahat. bence yol yarış alıp performans için sürme gibi amacınız yoksa ona göre değerlendirme yapın çünkü (özellikle küçük şehirlerde) yolların asfaltları genelde kötü güzel bi asfalt olmayınca bi süre sonra rahatsız ediyor ince teker.

s35

Üye
Tepki
1
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ya hatta şöyle bir güncelleme geçebilirim. bütçemin bayağı bir üstüne çıkabilirim. iki katı kadar. bir kere almak düzgün almak istiyorum. disk fren olması önceliğimdir. rc500 düşünmeli miyim?
bende de iki bisiklet var sportive 224 ile merida speeder 100. birisi 35 diğeri 32mm dış lastik. hız olarak çok fark hissetmedim ama konfor olarak 35c olan carraro daha rahat. bence yol yarış alıp performans için sürme gibi amacınız yoksa ona göre değerlendirme yapın çünkü (özellikle küçük şehirlerde) yolların asfaltları genelde kötü güzel bi asfalt olmayınca bi süre sonra rahatsız ediyor ince teker.
evet haklısınız.. aklımda bulundurayım bunu.

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
ya hatta şöyle bir güncelleme geçebilirim. bütçemin bayağı bir üstüne çıkabilirim. iki katı kadar. bir kere almak düzgün almak istiyorum. disk fren olması önceliğimdir. rc500 düşünmeli miyim?

evet haklısınız.. aklımda bulundurayım bunu.
rc500 ü bilmiyorum kullanan arkadaşlara sorabilirsin. bütceyi veto8 in dediği gibi ayarlamayı unutma :) çamurluk gözlük eldiven vs.. derken nerden baksan 500 1000 tl daha masraf yapıyorsun. alacaksanda şu dönem hemen hallet derim ocak ayından sonra fiyatlar ikinci elde de sıfırda da artar.

edit: alttaki mesajla farkettim. 500-1000 normal bi kullanıcı için olabilir ancak :) bikepacking için çok daha fazla tutuyodur .

Son düzenleme:

mustang41

Aktif Üye
Tepki
273
İsim
Mustafa
@s35

İkinci el Triban 520 modellerine bakabilirsin. Hem bitmek bilmeyen bikepacking aksesuarlarına ekstra bütçen kalmış olur. Ayrıca konuyla ilgili bir başlığa yazarsan daha çok cevap alabilirsin.
Bir Triban 520 sahibi olarak,bu görüşe katılıyorum.3000 liralık bütçenizi zorlamayan,Ön ve arkaya bagaj takabileceginiz,bence hibrit bir yol bisikletidir kendileri.
Üstüne paranız kalacaktır muhtemelen,bununlada aksesuar alirsınızYada Bisikletinizi biraz daha yükseltirsinuz.