kapadokyadaki mtb yarisi...

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
kizdim :boese157: ... kapadokyadaki dag bisikleti yarisini seyrediyorum, bilal isimli genc bir arkadasimiz ukraynali rakibine fark atmis, canini disine takmis pedal basiyor.. arka planda da muftuoglu diye yaslicana bir arkadas tutturmus kursuye girersek iyidir diye.. yahu denecek sey mi bu?

Bizim en buyuk problemimiz kendimize inanmamamiz.. Bilal cok iyi bir yaris cikardi, 2. oldu. bravo cocuga.. MTB'in TCdeki durumunu bilmiyorum (sponsor vs) ama Ukrayna sanki bizden biraz daha ileriymis gibi.. ama olsun.. bu hicbirseyi belirlemez ki.. Mesele INANMAK! Kendinize inanmak, basariya inanmak, kazanmaya inanmak.. Benim babam atletizmin daha belki de yeni yeni oturmaya basladigi bu ulkede ben daha kozmosda dolasan bir enerji topuyken sadece inanarak Balkan sampiyonu oldu. O zaman ona inanmayanlar 100 m.lik bir sprinter'i "nasil olsa kazanamaz mesele yarismis olmak" diye maraton listesine yazdirmislardi. Canini disine takti, orada da derece aldi.. Yapilacak sey mi bu "yoneticiler" tarafindan? Ama yapildi.. Onlar babama inanmamislar onu harcanir gormuslerdi, o da butun o gereksiz insanlari utandiracak bir derece ile donmustu..

Bilal de bugun pedaliyla Muftuoglu'nu utandirmistir umarim..

Neyse uzun lafin kisasi, benden siz genclere bir ogut, yakindan kulak verin :)

Kendinize inanin, guvenin.. Yaris parkurunda size inanmayanlari utandiracak sonuclar alin.. Kocaman "yetkililer" sizi kucuk gorseler bile kulak asmayin, basarilmayacak birsey yoktur, denenmeyenler vardir.. Hic bir yaris basindan kaybedilmez.. "zaten bu adamlar bizden iyi" mantigiyla da bir yere varilmaz..

Bircogunuzun daha hayatta olmadigi bir donemde :D ben toplama Gios'mla TC milli takiminin pesinden pedal basiyordum :D o zamanlar cok genctim ve genelde antremanin ilk yarim saatinden sonra kimseyi goremiyordum onumde ama olsun, yaris takimiyla antremana cikma fikri bile muthisti :) kendimi kiz ya da erkek olarak degil bisikletci olarak goruyordum, ama simdi dusunuyorum da o kadar erkegin arasinda bir ben vardim :p

Bu cok uzun surmedi.. dersler, bisiklet sporunun nereye gidecegi ya da gitmeyecegi konusunda moral bozmalar, tek kiz olmam, kimsenin benim hayallerime inanmamasi, ama daha onemlisi benim kendi hayallerime digerlerine kafa tutacak kadar inanmamam bir bisiklet yariscisi olamamam sonucunu dogurdu.. Pisman miyim? degilim, cunku dogam itibariyle rekabet bana pek birsey ifade etmiyor :p ama benim yerimde olan/olmus ve simdi pisman olan bir cok baskalari olabilir..

Uzun lafin kisasi.. Kendinize inanin, guvenin, okuyun, egitin, ve kocaman adamlarin lafini dinlemeyin.. Hele hele "kursuye cikarsak iyidir" diye yarisi daha yaris baslamadan kaybetmeye hazir olanlarin..

Bugun Bilal cok iyi bir derece yapti, bir de Esra diye genc bir arkadasimiz varmis milli takimda, vallahi helal olsun :) Hepinizin de yolu acik olsun

Scudo

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197
gitmeyi çok istediğim ama 2 gün öncesinde rahatsızlanıp gidemediğim yarış..:(
konu hakkında yerinde tespit yapmışın..
oralardaki arkadaşlara başarılar

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bilal zaten şu anda Türk bisikletçilerin arasında Elit kategoride tartışmasız en iyi. Esra da aynı şekilde bayanlarda öyle. Bilal bugün 7 yıldır yapılan Kapadokya yarışlarında dereceye giren ilk Türk bisikletçi ünvanını aldı. Yanlış hatırlamıyorsam daha önce alınan en iyi derece ilk 10 dahi değilmiş. Bilal yaptığı açıklamada son tura lider olarak girmesine rağmen rakibine düzlükte geçildiğini söyledi. "Benim iyi olduğum yerler bayırlar ve teknik kısımlar, düz yolda o kadar iyi değilim" dedi. Zaten yarışın öncesindeki röportajında da yarış parkurunun kendisine çok uygun olmadığını, teknik zorluğun düşük olduğunu söylemişti vs vs... Bir çok şey yazılabilir sanıyorum yarışla ilgili. Öyle veya böyle Bilal Akgül bugün bir Türk dağ bisikletçisinin Kapadokya'da aldığı en iyi dereceyi aldı. Helal olsun. Yolu açık olsun... Tebrik ediyorum tekrar tekrar...

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Şimdi burda Federasyon başkanın sürekli öyle demesinin nedeni Bilal'e güvenmemesi yada diğer Türk sporcularına güvenmemesi değil bence çünkü bunun sebebi sadece Türkiyede son 2 senede MTB camiasında yaşanan performans artışının herkesi şaşırtması.Halil'in de dediği gibi Kapdokya yarışları düzenlenmeye başladığından beri alınan en iyi dereceler alındı cuma ve bugün yapılan yarışlarda.Yarışlara düzenli gitmeye çalışan ve birebir canlı gözlem yapma imkanı olan biri olarak son iki yarışta Bilal'in giderek Romen Tudor'a yaklaştığını görmüş ve bu yarışta yada bir sonraki yarışta geçebileceğini düşünmüştüm ama ona göre çok daha dişli olan Ukraynalı rakiplerini bu kadar zorlayacak seviyede olduğunu tahmin edememiş ön görememiştim belkide bunun sebebi Bilal'in bu seneki performansını böyle güçlü rakipler karşısında ilk defa görecek olmamızdı.Ama bu sonucu gördükten sonra bende Artık daha büyük hedeflerinde başarılabileceğine kanaat getirdim...

Yani kısaca sölemek istediklerim elimizde olanın farkında olmadığımızdan kaynaklanıyo o sebeple bu tarz şeyleri çıkarsa yaparsa diye konuşuluyo...

sutozu

Aktif Üye
Tepki
93
We bir yarışcı ve aday hakem olarak müftüoğlunun söylemini doğru bulmuyorum çünki sporcu destek ister ve bizde türkiyede hatta avrupada en iyi 50 sporcunun arasında olan Bilal Akgün'e elimizden gelen esteği yapmamız gerektiğini düşünüyorum bu ülkede sporun sadece futbol olduğunu düşünen insanlara sadece futbol olmadığını bisiklet we diğer sporlarıda sevdirmeye çalışmamız gerektiğini düşünüyorum.