Erzurum Tortum Yolu Bahar 2019 (Ramazan öncesi son başlık)

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet forumun sakinleri
Ramazan öncesi son post adı altında bir paylaşımda daha bulunmak istedim.
Bu sefer şehrin kuzey kapısı, yani Erzurum Tortum yolu taraflarına doğru bir pedallama yazısı yazacağım.

İnsan hafsalasında neyi tutar.
Hafızamızda genellikle aylar kalır. Başına bir olay gelmiştir. İyi ya da kötü. Diyelim ki iyi bir şey olsun. Diyelim ki yeni bir araba aldınız. Bunu nasıl hatırlarsınız?
Geçen yıl sonbahardı, biraz daha zorlayınca, evet evet geçen yıl ekim ayıydı dersiniz mesela, değil mi?
Ben de post (gönderi) lerime ona sebep böyle başlık atmaya kara verdim. İlerde dönüp baktığımda, Türkiye' nin en büyük bisiklet forumundaki başlıklarımı okurum da nerelerde yaşamışım, yaşadığım şehirlerin nerelerini gezmişim hey be oğlum, zaman nasıl da hızlı geçiyor diye hayıflanırım diye düşünüyorum. Yaşlanmak bu hayatın en temel gerçeği değil mi sahi? Hepimiz elimiz mahkum yaşlanacağız.

Neyse, gelirsek bugünkü gezimize.
Hava harika. 14 santigrad derece. Müthiş bir bahar sabahı. Sabahın 8.30' u. Pazar. Herkes öğleye uzanan uykularının peşinde.
Bense attım bisikleti arabaya. Şehrin kuzey çıkışına sürdüm arabayı. Öncesinde lastiklere hava bastım. Taş gibi oldular maşallah.
20190505_092956.jpg

Bisikletimiz süreşe hazır.
Atladım sürdüm. Git git bu güzelliklere doyamıyor insan . Seyre dursun insanoğlu. Hayat bu diyorum kendime. Tek taraflı müziği de kapatıp bir kaç kare alıyorum telefonum ile..20190505_092202.jpg

Yol kenarında duran taşı alıp, bisikleti diktikten sonra poz vermesi için ' cheeseeee' dedirtiyorum bisikletime.
Güzel bir poz veriyor yakışıklı bisikletim :)
20190505_092216.jpg

Yol sabahın erken saatleri olmasına rağmen vızır vızır işliyor trafik. Allah' tan geniş yol da bana zararı yok. Çok mazot kokusu çekmiyom içime. Yanmış petrol ürünleri ve şu fosil yakıtlı arabalar..
Ne zaman bir hibrit geçse, yahut elektrikli iç geçiricem, ama şu an bu ülkenin güzide Doğu Vilayetlerinde bunları görmemiz çoook uzun zaman alıcak.

Geçen renault bayisine gittim. Şu an alabileceğim tek elektrikli otomotiv Renault Zoe malesef. Onun da Erzurum Renault bayi yetkili servisini almamış. Adamlardaki vizyona hastayım. Offff offf.. Daha çoooook yolumuz var. Ülkenin batısında yaşarsam, sırf şu elektrikli otomobillere daha erken binebileyim diye taşınacağım.

Neyse gezimizden karelerle devam edelim.
20190505_092721.jpg

Etraf yeşillenmiş.
Harika.

20190505_092936.jpg

Çakma polis amcamıza da bir selam verelim ve yolumuza devam edelim.

20190505_093644.jpg

Veee yolculuk burada biter. Ben yorgun.
Olmuş saat 10.00.
Karnım da iyice acıktı. Yarın zaten malum Ramazan ayı başlıyor. Oruç olacaz. Gidiyim güzel bir kahvaltı yapayım şöyle bir aylık :hhhhhh: Şimdiden Ramazan ayınızı tebrik ederim.

20190505_093744.jpg

Şehrin kuzey kapısı. Tur sonu..

Hepinizi en içten duygularımla selamlayıp tur sonu geldiğini üzüntüyle beyan ediyorum.

Kendinize iyi bakın. Hepiniz Allah' a emanetsiniz.

Son düzenleme:
Scudo

yolyorgunu

Üye
Tepki
1
İsim
Ahmet
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Güzel bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık. Elektrikli otomobiller hayatımıza yavaş yavaş giriyor. Fakat oralara ne zaman gelir bilinmez tabi.. Temennimiz en kısa sürede yurdumuzun her köşesinde kullanılması..

• Beğen
Tepkiler: efaruk

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer