La Vuelta 2022 19/08 - 11/09/2022

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.631
Esasinda , bildiginiz uzere , yaris konu basliklari ya sevgili ustad @hamlet2006 yada ustad @cazci acardi.
ancak bu sefer bir degisiklik yaparak , bu yaris ozelinde , malum Reisimiz, Kralimiz sayin Alejandro VALVERDE'nin son ve jubile turu olacagi icin benim acmam daha uygun olacak diye dusunduk 😂

bu sene 77ncisi duzunelenen bu ikonik 3 haftalik yaris , Hollanda , Belcika ve Ispanya 'daki toplam 21 rotada duzenlenecek. Utrecht 'de baslayip yine efsane bitisi olan Madrid 'de son bulacak., 3280,5 km toplam tur uzunlugu olacak.

Herkese bol keyifli bir 3 hafta dilerim.

@hamlet2006 ve @cazci ustadlarimizin onculugunde , yaris ile ilgili kritiklere devam edecegiz.

1659937829045.png

Start Listesi de su sekilde ;

AG2R Citroën
Ben O’Connor, Nans Peters, Clément Champoussin, Andrea Vendrame

Astana Qazaqstan Team
Miguel Ángel López, Vincenzo Nibali, David de la Cruz

Bahrain Victorious
Mikel Landa, Jack Haig, Gino Mäder, Wout Poels

BORA – hansgrohe
Jai Hindley, Sergio Higuita, Wilco Kelderman, Emanuel Buchmann, Frederik Wandahl, Anton Palzer, Matteo Fabbro

Cofidis
Ion Izagirre, Jesús Herrada, José Herrada, Sander Armée, François Bidard

EF Education – Easy Post
Esteban Chaves, Mark Padun

Groupama – FDJ
Brune Armirail, Jake Stewart, Bram Welten

INEOS Grenadiers
Richard Carapaz, Carlos Rodríguez, Dylan van Baarle, Laurens De Plus, Ethan Hayter, Pavel Sivakov

Intermarché – Wanty-Gobert
Louis Meintjes, Domenico Pozzovivo, Jan Bakelants, Jan Hirt, Julius Johansen, Tom Devriendt, Gerben Thijssen

Israel – Premier Tech
Chris Froome, Dylan Teuns, Alessandro De Marchi, Ben Hermans

Jumbo – Visma
Primoz Roglic, Koen Bouwman, Robert Gesink, Rohan Dennis, Sepp Kuss, Mike Teunissen, Adoardo Affini

Lotto Soudal
Thomas De Gendt, Harm Vanhoucke, Steff Cras, Maxim Van Gils

Movistar
Alejandro Valverde, Enric Mas, Carlos Verona

Quick Step – Alpha Vinyl
Julian Alaphilippe, Remco Evenepoel, Ilan Van Wilder, Louis Vervaeke, Fausto Masnada, Dries Devenyns

Team BikeExchange Jayco
Simon Yates, Kaden Groves, Lucas Hamilton, Alexander Konychev

Team DSM
Martijn Tusveld, Nikias Arndt

Trek – Segafredo
Simon Pellaud, Juan Pedro López, Antonio Tiberi, Amanuel Ghebreigzabhier, Jon Aberasturi

UAE Emirates
João Almeida, Marc Soler, Brandon McNulty, Rafał Majka, Pascal Ackermann

Alpecin – Deceuninck
Tim Merlier, Floris De Tier, Jay Vine, Xandro Meurisse, Robert Stannard

Arkéa Samsic
Nairo Quintana, Benjamin Declercq, Élie Gesbert

Burgos-BH

Equipo Kern Pharma

Euskaltel – Euskadi

Gotzon Martín, Unai Iribar, Mikel Iturria, Txomin Juaristi, Luis Ángel Maté, Unai Cuadrado, Carlos Canal, Joan Bou, Antonio Angulo, Xabier Mikel Azparren, Ibai Azurmendi, Mikel Bizkarra

la vuelta2022.jpg

Ayrica , Reisimiz , Kralimiz nam'i diger , BalaVerde (Yesil Mermi) , El Bala (Kursun) , El Imbatido (Yenilmez) 2018 UCI Dunya Yol Sampiyonu Alejandro Valverde ile ilgili de bir kac notu yazmak isterim.,

Buyuk saygi duyulacak ve efsanevi bir jenereasyonun son uyesi, 42 yasinda aktif olarak yairsmaya ve derece almaya da devam etmektedir.
Su an da dunyanin en iyi 4ncu bisikletcisi olarak gosterilmektedir.
Alejandro Valverde, yol bisikleti yarışlarında farklı uzmanlıkları bir araya getiren nadir bisikletçilerdendir, cok güçlü bir tırmanış uzmanı, sprinter ve iyi bir zamana karşı yarışçısıdır.

(link)
(link)
(link)

Scudo

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.589
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Yılın son büyük turu da geldi çattı. Emekçi Danimarka Kralı öncülüğünde bizi ekran başına kilitleyen TDF 2022 sonrası yeni bir şölen daha başlıyor.

Takım kadrolarına bakıldığında esas çekişme Giro'nun fatihi Avustralyalı Jai Hindley ve Ineos'un altın zincirlisi Richard Carapaz arasında geçecek gibi görünüyor. Tabi gönül isterdi ki veda turlarında Valverde ve Nibali üstadları podyumda görelim ama artık biraz zor gibi. Eğer birer etap alırlarsa çok keyifli olur.

Şimdiden emeği geçen/geçecek üstadlara ve buraları renklendirecek forumdaşlara teşekkürler.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.573
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Değerli forumdaşımız ve "İskender Yeşilvadi" ismiyle müsemma @a.valverde özelinde "Vuelta" zevkli ve çekişmeli geçsin, kaza/bela olmasın....

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.631
Değerli forumdaşımız ve "İskender Yeşilvadi" ismiyle müsemma @a.valverde özelinde "Vuelta" zevkli ve çekişmeli geçsin, kaza/bela olmasın....
umarim cok zevkli gecer gercekten , bu sene herkes formunda , bir de Reis , buyuk motivasyon ile saldirabilir bazi etaplara ozellikle finisi yokus ile bitecek etaplara 🙏

• Beğen
Tepkiler: necmeddin ve cazci

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.171
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Forumdaşımız olan @a.valverde reis ile Manisa'ya geldiğinde tanışmış ve şok olmuştum :D Kendileri de az değildir hani, her gün 33-35 avg. Allah ne verdiyse recovery adı altında yardırmaktalar :p Her ikisine de buradan başarı dileklerimi iletiyorum. Kralsınız!

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.631
Forumdaşımız olan @a.valverde reis ile Manisa'ya geldiğinde tanışmış ve şok olmuştum :D Kendileri de az değildir hani, her gün 33-35 avg. Allah ne verdiyse recovery adı altında yardırmaktalar :p Her ikisine de buradan başarı dileklerimi iletiyorum. Kralsınız!
cok tesekkurler dostum , guzel insansin her zaman , sagolasin , ayrica , iltifatlar icin cok tesekkurler mahcup ediyorsun 🙏

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
779
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@a.valverde

Quintana fransa bisiklet turunda tramadol kullanmakla suçlandıktan sonra kendini savunmak için kenara çekilmeye karar verdi... wada listesinde yasaklı değil ama uci yasak koymuş. yan etkileri ışığında binicinin sağlık ve güvenliğini korumak amacıyla uci yasaklamış.. nette biraz araştırdım sonuçlar böyle.

lrfan

Cyclist
Tepki
8.721
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@a.valverde

Quintana fransa bisiklet turunda tramadol kullanmakla suçlandıktan sonra kendini savunmak için kenara çekilmeye karar verdi... wada listesinde yasaklı değil ama uci yasak koymuş. yan etkileri ışığında binicinin sağlık ve güvenliğini korumak amacıyla uci yasaklamış.. nette biraz araştırdım sonuçlar böyle.
İlk tespit olduğu için sadece diskalifiye edildi, tekrar çıkarsa yaptırımı var. Muhtemelen temiz değil halen ve tüm dikkatler üzerindeyken Vuelta koşması takımı zora sokar. Üstelik kan örneklerinde daha detaylı analizler yapılacakmış, belli ki çekinceler var.

UCI puanları konusunda takım zaten sıkıntıda, WT lisansını kaybedebilir, riskleri minimize ediyorlar

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
779
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlk tespit olduğu için sadece diskalifiye edildi, tekrar çıkarsa yaptırımı var. Muhtemelen temiz değil halen ve tüm dikkatler üzerindeyken Vuelta koşması takımı zora sokar. Üstelik kan örneklerinde daha detaylı analizler yapılacakmış, belli ki çekinceler var.

UCI puanları konusunda takım zaten sıkıntıda, WT lisansını kaybedebilir, riskleri minimize ediyorlar
(link).

evet tramadol olayını biraz daha araştırdım. güzel bilgiler var.

lrfan

Cyclist
Tepki
8.721
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link).

evet tramadol olayını biraz daha araştırdım. güzel bilgiler var.
İçindeki opiat etken madde baş dönmesi ve sersemlik yaptığı için riskli buluyor UCI, WADA'nın yasaklı listesinde değil, performans artırma özelliği olmadığı için.

Ama şu var, zorlu ve uzun bir tırmanışta bacaklardaki yanmayı, acıyı azalttığı için de dolaylı olarak sonuca etkisi olmuyor değil, çünkü daha iyi bir sürede çıkıyorsun o yokuşu görece :)

MTB'den de doping haberleri düşüyor, favorilerden Flückiger testte + çıkan Zeranol (anabolik ajan) yüzünden askıya alındı

1660901552561.png

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.573
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Özlediğimiz "Takım Zamana Karşı" etabı ile Hollanda'da açılış yapıldı. 23.3 k.m. yi 24'.40" ile Jumbo Visma en iyi dereceyi yaptı ve Gesink memleketinde kırmızı mayoyu giydi...

Bugün 2.etap Hollanda'da olduğundan, etap profili genel olarak düz,bir kaç minik tepecik var.Son k.m.ler tempo artıp peleton toplu sprinte girecek.

1660984578692.png
Canlı yayın 16:00 -19:00 arası

Son düzenleme:

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.573
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sam Bennet küllerinden doğup etabı aldı. Sprint finişleri çok çekişmeli olacak gibi.
Kırmızı mayo (Genel Klasman) Teunissen'e geçti.
Yeşil (Sprinter) Bennett, tırmanış ise (daha bir dağlık etap olmadan) Van Den Berg' in üzerinde olacak..

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.573
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3.etap Hollanda' ya veda günü ve gene düz bir etap.
Düne göre daha hızlı geçilip , son k.m.ler daha çekişmeli ve sprinterlerin sahne alacağı bir final...
1661080238938.png
Canlı yayın devam ediyor, 18:45' e kadar..

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
2.041
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O kadar güzel TDF'den sonra zannediyorum pek heyecan yaratmadı forum ahalisinde. Ortalama sürat yüksek gidiyor yine.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.449
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
O kadar güzel TDF'den sonra zannediyorum pek heyecan yaratmadı forum ahalisinde. Ortalama sürat yüksek gidiyor yine.
Hollanda torpaklarından nihayet çıkıyoruz artık,belki yarış anavatanına dönünce daha bir zevk alırsınız,sizi bilmem ama Sam Bennet için çok zevkli geçtiği bir gerçek:komik:

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
2.041
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hollanda torpaklarından nihayet çıkıyoruz artık,belki yarış anavatanına dönünce daha bir zevk alırsınız,sizi bilmem ama Sam Bennet için çok zevkli geçtiği bir gerçek:komik:
İspanya turu olduğu için zannedersem İspanya dışında profiliyle yarışa heyecan katacak etaplar özellikle seçilmemiş galiba. Tur turdur ya, yine keyifli :)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin