Kahve kültürü

tgbhzln

Üye
Konular
1
Adı
Tuğba
Bisiklet
Peugeot
@srdrmrs escobar , baristocrat ve kafeingo'yu tavsiye edebilirim. 3'ü de siparişe özel, taze kavrulmuş kahve gönderiyorlar. Çekirdek ya da demleme yönteminize göre öğütülmüş de gönderiyorlar.

Tepkiler: srdrmrs

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Konular
22
Bisiklet
Canyon
@srdrmrs escobar , baristocrat ve kafeingo'yu tavsiye edebilirim. 3'ü de siparişe özel, taze kavrulmuş kahve gönderiyorlar. Çekirdek ya da demleme yönteminize göre öğütülmüş de gönderiyorlar.
teşekkür ederim onları da listeye aldım.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Konular
22
Bisiklet
Canyon
moc ve starbucksın kenyasını denemiştim. @10urr

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Konular
57
Bisiklet
Salcano
Bana çok sert olmayan orta - hafif içimli neleri önerirsiniz? Evde mocha pot var ama şöyle bir etkin kullanmadım, her akşam anca klasik Türk kahvesi içiyoruz.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Konular
36
Adı
Cevat Bayhan
Bisiklet
Corratec
Tchibo kapsül kahvelere % 100 zam yapmış. Her şeyin olduğu gibi kahvenin de fiyatı yükseliyor. Lüks içecek sınıfına giriyor artık.

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

chuck_schuldiner

"...to keep the metal faith alive..."
Konular
15
Türk Kahvesi vazgeçilmezimdir. Bunun dışında Columbian ve Irish Cream diğer favorilerimdir. Eskişehir'de bir ara schlotzsky's cafe vardı. Sonra bir gün ortadan kayboldular. Bu iki kahveyi burası mükemmel yapıyordu :D

Serrchi

Daimi Üye
Konular
1
Adı
Serhat Özcan
Bisiklet
Specialized
@srdrmrs @Serrchi bir süredir kafeingodan alıyorum çekirdek kahvemi. Belirli teslimat günleri var. Dönem dönem kavurup 2 3 gün sonra kargoya veriyorlar.

Abonelik sistemi de yapmışlar. 3,6 veya 12 aylık abonelik var. Sürekli alacaksınız avantajlı olabiliyor. Her siparişe hediye veriyoruz diyorlar ama beklentiniz yüksek olmasın. Karton bardak dışında birşey gelmedi bana daha :)
Şahsen ben eviminde çok yakınında olan ''Coffee Black Pearl'' tercih ediyorum. İnanın ki Starbucks olsun, Tchibo olsun ve diğer 3. dalgacı kardeşlerimiz olsun birçoğunu denedim ama cebime ve damağıma en hitap eden çekirdekleri iki sokak ötemde buldum. Aromatik ve yöresellerde çok geniş bir yelpaze sunuyorlar. linkini de şöyle bırakayım;

Taner James

Forum Bağımlısı
Konular
25
Bisiklet
Diğer
Julius Meinl Sondermischung
1 kere aldım çok guzeldi ama bir daha almam çok pahali :)

Su kavurup yollayanlar nasil bilmiyorum...

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Konular
57
Bisiklet
Salcano
Julius Meinl Sondermischung
1 kere aldım çok guzeldi ama bir daha almam çok pahali :)

Su kavurup yollayanlar nasil bilmiyorum...
Yahu bu kahveyi öyle bir övmüşler ki denemem lazım. Sanırım çekirdek alacağım ama kiloluk ve gerçekten pahalıymış. :( Uygun muadili var mıdır lezzet bakımından? Ama bunu tadan da diğerlerine bakmaz olmuş nedense, yorumlar hep o yönde. Çok fena canım çekti. :)

Muadil ararken şuna denk geldim:

Önce bunu deneyeceğim, yorumları da gayet iyi.

specific

Daimi Üye
Konular
2
Adı
Harun
Bisiklet
Diğer
starbuckstaki etopyayı begenmiştim. genel olarak moc çekirdeklerini daha iyi buluyorum aslında ama oradan denediğim sidamoyu pek sevmemiştim. kahve fabriaksından Yırgacheff siparişi verdim. bundan sonra da petrayı denemek istiyorum.
Benim de aklımda sanalbaharat'tan Yirgacheffe siparişi vermek vardı. Hangi siteyi tavsiye edersiniz?

Bu arada Metro marketlerde Jacobs Monarch 4 x 250 Gr - 4 al 3 öde ile 48 TL'ye geliyor. 1 paket aldım, 1 adet daha almayı düşünüyorum. 500 Gr'ı diğer marketlerde 27-40 TL arası satılıyor.

Taner James

Forum Bağımlısı
Konular
25
Bisiklet
Diğer
@Abdülkadir Ergin aynen çok pahalı, muadili olsa da ayni tad olmaz ki.

Senin onerin var mi? Mesela su kavurup gonderen 2-3 firmanin urunleri iyi mi?

Ben aeropress kullaniyorum, cekirdek olarak alip, ben cekiyorum.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Konular
57
Bisiklet
Salcano
@Taner James Ben çok cahilim kahve konusunda. Mocha pot hediye gelmişti. O aralar Godiva kahve de geldi yine hediye. Çikolata aroması bayağı baskın, granül ebatı da mocha'ya uyuyordu. Bir süre bunu içtim ama pek tatmin etmedi. Üstte linkini paylaştığım Caffe Molinari aldım bakalım, ilk defa çekirdek deneyeceğim. Kahvede 15 kuralı varmış ya hani taze taze çekerim kendim dedim. Şirkette çekirdekten öğüten otomat vardı on numara kahvesi olurdu, evde cekilenin de daha leziz olacağını düşünüyorum. Kavurup gonderenler hakkında hiç bilgim yok, ilerde deneriz bakalım. Geçen ay çay işine daldık bu sefer kahveye. Çayda da istikan ahmedi ve liptonun bir kaç farklı paketini harmanladım güzel oldu...

SilentBob

Üye
Konular
0
Adı
Egemen
Bisiklet
Salcano
Kuru kahveci Mehmet Efendi'nin espresso kahvesi iyidir. Yalnız biraz sert olabilir. Ben moka potta onu kullanıyorum.

el_Aksa_1903

الأقصى
Konular
3
Adı
İsa
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar french pres de filtre kahve demlerken kaç tatlı kaşığı atmamız gerekiyor gram ölçen tartım yok.:) Dengeyi bir türlü tutturamıyorum.

Turcu_75

Üye
Konular
0
Adı
Oğuzhan
Bisiklet
Bianchi
@el_Aksa_1903 Kahvenizi hangi incelikte öğüteceğinizi French Press'inizin filtresi belirler.

el_Aksa_1903

الأقصى
Konular
3
Adı
İsa
Bisiklet
Mosso
@Turcu_75 Öğütme değil demleme şeklini sormuştum, french press de kahveyi öğütülmüş alıyorum zaten.

Yukarı Alt