İzmir'in bisiklet yolları, projeleri, izban, metro ve zorlu tırmanışları

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
geçmiş olsun sercan, bu çukurlar benim gittiğim her şehirde vardı ne yazık ki, yurdumuz genelindeki altyapı eksikliği bu. dikkatli olmak lazım, bu çukurları görmeyip girmek kadar, görüp kendini yola atmak da çok tehlikeli.

• Beğen
Tepkiler: sercan_pa
Scudo

sercan_pa

Aktif Üye
Tepki
141
teşekkür ederim, bizler yollara çıkmadığımız sürece bu alt yapı sorununun ve beraberinde trafik terörünün önlenemeyeceğini düşünüyorum.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Geçmiş olsun.Bu türden bütün fotoları çekip, hem yerel yönetime (Belediyeye), hem basına hem de B.şehir Belediyesinin bütün birimlerine mail olarak göndermek gerekir.

• Beğen

sercan_pa

Aktif Üye
Tepki
141
Bende bu konuyla ilgili bilgi isticektim teşekkür ederim

Asmirk

Forum Demirbaşı
Tepki
1.206
:boese157: Aynı dertten bende müzdaribim ama maalesef herhangi bir çözüm yolu bunun için bulunamıyor.Bu logarlarda hep yol kenarında.Bırakın çukurlardan kurtulmayı yol kenarından giderken bile trafikte hiç bir değeriniz yok. Her halukarda hertürlü lafı yiyorsunuz(burada bisiklet mi sürülür, devri geçti bunun, evlat ezileceksin, Yüksek sesli kornolar vs. vs.). Milletimiz bazı konularda tamamen bilinçsiz. Aynen birçok kazayı kılpayı bu logarların durumundan atlattım. Aslında ilk başta düzgün yapılan logarlar zaman geçtikçe asfaltın eskimesinden dolayı az traşlanmış (sanıyorum maliyeti çok) üzt üste atılan asfaltlardan dolayı bu durum ağırlıklı olaral karşımıza çıkıyor. Ama birini düzeltsen diğeri çıkıyor :( . Mayın gibi sek sek sekerek gidiyoruz. Geçen hafta 2 çeşmelik yokuşunda buna benzer durumlarla karşılaştım. Valla bazen trafikte emanet gidiyoruz. :( . sercan_pa kardeşim çok geçmiş olsun valla Allah Korumuş. Bu durumu düzeltmek için hemşerim hattına her gördüğüm logarın,çukurun fotosunu çekip adresiyle birlikte yazmak olacak.

Saygılarıma..

• Beğen

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Bu çok sinir bozucu bir durum ya.Cumartesi günü evka-5 ten inerken akşam bende buna benzer bir çukurdan 40-45 km civarında bir hızla geçmiştim.Gerçekten böyle tırt birşeyden dolayı bisikletimde hasar olması çok sinir ederdi heralde.

• Beğen

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Geçmiş olsun. Maalesef İzmir belediyesi hala sahile çalışıyor; İstanbul'da 1 ay kalıp geri gelince anladım ki bizim belediye çalışmıyor. En ücra mahallelerde bile yama olan yerler düz sayılır, yollarda çukur yok, mazgallar tehlikeli değil. Daha sayayım mı? Belediye merkezi yönetimin görevlerini almaya çalışacağına kendi görevlerini yapmalı...

Eski arkadaşlar hatırlar; ben de bir mazgal yüzünden ölümden döndüm kask sayesinde... Belediye ne şikayetlere cevap verdi, ne de gelip olay yerine baktı. Açıkçası yük olacak vatandaş umrunda değil onların...

gravesbf

Üye
Tepki
49
Bisiklet süren insan İzmir belediyesinin umurundamı acaba? Konak sahilde bisiklet yolu seyyar satıcı ve barların servis arabası tarafından işgalde. Metroya bisiklet girmez ( bide utanmadan bu konuda attığımız mesajlara saçama sapan bilimsel dayanağı olmayan cevaplar veriyorlar. Örnek; zaaten metro çok yoğun, ama isterseniz istasyon dışında bisiklet bağlamak için yer var...) Sasalı bisiklet yolu otopark olmuş.Yollar çukur dolu.. Bunları işi anca göz boyama, sahil şeridine çim ekme. Bi dahaki seçim şu metroda bisiklet olayını çözene oy verecem valla..

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Abicim bırakın bisikleti, metroyu; şu an cam açık ve resmen kanalizasyon kokuyor. Eskiden büyük kanal yokken sadece sahil kokardı; biz Karagöl yolu üzerindeyiz ve koku buraya geliyor. Nasıl iş bu analamadım???

Hay.alper.est

Aktif Üye
Tepki
52
Avrupada bu tip fotolarla dava açıp kazanan insanlar var.Hele birde kaza yapmışsan tazminat bile alabilirsin.Türkiyede fazla ilgi alaka gösterilmiyor gösterilse tüm yollar kaymak gibi olur.

• Beğen

sercan_pa

Aktif Üye
Tepki
141
dizlerimizin üstünde yaşamayı göze aldığımız sürece o çukurlardan çıkamayız

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
hayır benim anlamadığım 2 ay önce yeni asfalt atılan yere, kablo döşemeye gelen ekip tutup paldur küldür kazı yapıyor sonra yamayıp gidiyorlar.:).beklediyenin birimleri arasında iletişim eksikliği var kesinlikle.birinin düzelttiği yeri başka birim gelip darman duman ediyor nası yıllık iş planı yapılıyor anlamıyorum :).

• Beğen
Tepki
18
him@izmir.bel.tr sercancım fotoğrafları buraya atabilirsin, ayrıca bu numaradan 446 48 18 konuyla ilgili bilgi alabilirsin sanırım ama ne kadar ilgilenirler onu bilemiyorum çünkü baya ilgisiz olduklarını biliyorum ...
ayrıca belediye spor'un sitesi baktımda tam 21 spor dalı var fakat bisiklet yok! bisikletin yaygın olarak kullanıldığı şehirlerden biri olan izmir'de, belediyenin o kadar spor dalı arasında bisiklete yer ayırmaması ilginç.

sercan_pa

Aktif Üye
Tepki
141
teşekkürler kayhan, konuyla ilgileneceğim. Tüm arkadaşlarında bu tip çukur ve tehlike yaratacak bozuklukların fotoğrafını çekip iletmeleri gerekir

• Beğen
Tepkiler: aytacaksoy

ask745

Üye
Tepki
7
Konu için gerçekten teşekkürler .Çok haklısın ayrıca bazı sürücülerin , araba yarışı oyunlarında ki puan ve benzin alınan bidonlarla , bisikletleri karıştırması da ayrı dert .

• Beğen

ilker g.

Daimi Üye
Tepki
108
Benim dikkkatimide anayollarda en sağ şeritte devamlı ızgara bulunması ne yazıkki bazılarındada ızgaralar yola paralel değil yol gidişi ile aynı yönde.En sağ şeritten gidiyoruz nasıl yola paralel olmaz bu ızgaralar.İnce tekerlek kullanıyorum o ızgaralardan birine girmesi durumunda ana yolda araçların önüne uçmak durumunda yine haklı olamayız.

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
Valla ne desek boş, İzmir Karşıyaka'daki Girne caddesi resmen köstebek yuvası gibi oldu.Adamlar her ay yeni bir inşata başlıyorlar.Bu resimdeki çukurdan orada peşi sıra 29 tane falan var ve hadi geçtim bisikleti arabayı bile deli gibi sarsıyor.

Anlayacağınız bırakınız bisiklete binecek düz asfalt yolu bu ülkede otomobillere ve hatta yayalara bile doğru düzgün gidecek yol yok malesef.

• Beğen

timurdigital

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
Merida
bisiklete önem verilmeyen,bisiklet sürücülerine değer verilmeyen ayrıca aşalanan,taciz edilen,sıkıştırılan,saygısız,seviyesiz hatta bisiklet yolunu geçtim normal yolları bile standartlardan uzak sadece göz boyamak için belli başlı yerlere iş yapılan bir İzmir de yaşayoruz. trafikte rahat rahat bisiklete binen varmı? yok. sırf bu mazgal,çukur,yama.... için yol bisikletinden vazgeçip mtb ye geçen yıl geçtim. İzmir bisiklet derneği üyesi olarak bu mazgalların, bozuklukların fotoğrafları çekip yetkili birimlere dosya halinde verildi. sonuç ortada.
Yanlış anlamayın siyasi yönlere de çekmeyin sakın şimdi yazacaklarımı.İzmirli en çok laiklikle ilgileniyor.

• Beğen
Tepkiler: ahmetdogan