Hani yol'cular dosttu? Hani arkadaştı? Hani yoldaştı?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kudret Kurtcebe yok abi sana lafi olan hata eder . Seni kast etmedim zaten. Kendi tecrubelerimden yola cikarak oyle yazdim . canimsin yoksa biliyorsun

• Beğen
Tepkiler: taytan ve Volg
Scudo

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Her koyun kendi bacağından asılır misali yola çıktığımızda yanımızda arkadaşımız yoksa her türlü mesuliyeti göz önüne almış oluruz yani dışarıdan birinin bize yardım etmesi gibi kanıya düşmeyelim bence kaza vb gibi durumlar dışında tabi.Yolda bir araba bozulduğunda da gidip başka bir aracın o araba yardım etmesi gibi bir şey bu ki kim tanımadığı birine yardım eder. Dışarıda ki herkeste sizin bu durumunuzu bilemez o yüzden ön yargılı olmayın ayrıca cinsiyetçi olarak ta ben dışarıda bir çok bayan gördüm lastiği patlayan yanına gelen de olmadı demek o ki durum sanıldığı gibi herkes tüm bayanlara koşuyor gibi algılanmasın.Selam verme olayı da ayrı bir olay ve çok tartışıldı herkes bildiğini yapıyor.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mariokaldato

aslında olay şu,karbon mtb aldım ama inan kimseye tepeden bakmadım ,benim için farketmezdi,çünki iş pilotta bitiyor idi,ciyuvvvv erdal unutulmazdı ,bianci ile cannondaleyi toza tuttu ,o günü asla unutamam..:komik::komik::komik:

alpyese

Forum Demirbaşı
Tepki
660
İsim
Alper
Bisiklet
Canyon
@Exxplosive o yolcu molcu dediğin kişilerdenim aynı güzergahı kullanıyoruz, haklılık payınız var ama birkaç arkadaşın dediği gibi o pompa bir parçan olacak yama değil iç lastik olması daha pratik çözüm... Birgün Suadiye sahilde lastiğim patladı o günde hava almak için çıkmıştım ne pompa ne iç lastik, patlar patlamaz indim Spd ayakkabılar ile eve kadar sahilden yürüdüm Küçükyalı... 2-3km den Çok daha uzak olsaydı taksiye atlardım belki

Açıkçası beni o halde gören durur mu yada ben yolda bekleyip birinin yama iç lastik vermesini beklemedim, bunlar aklıma bile gelmedi nedense,
nedeni hatanın bende olması, o kadronun üzerine çıkıyorsam Allah korusun kaza maza dışında onun herşeyinden ben sorumluyum., benim bakış açım bu diğer arkadaşlarda bu bakış açısından muhtemelen,

öte yandan yanımda hep 2 iç lastik bulundururum başkasınada lazım olur diye tabi ki 25mm uyumlu... :)

• Beğen
Tepkiler: trattataa ve Volg

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
873
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@Kuzey Ege
Arkadaşlar yanlış anlasildiysam ozur dilerim
ama yaşadığım bir olayı anlattım bir dağ bisikletiyle bir vadiden inerken dusen bir arkadaşımı aracımla alıp goturmek durumunda kalmıştım. gozumun önüne o sahne gelmis. O arkadaşin da ulaşıp konuştuğu kişilerden sizin gibi tedbirli olsaydına benzer cevaplar olunca bir an bir hatirlatma oldu. Goturdugum arkadaşin yanağından dişi gozukuyordu...
Siz ne dusunrseniz dusunun arkadaşlar ben bana ulaşan herkese zinciri de atsa trafik kazası da geçirse performansımi gozardi edip yardım edicem. Tedbir almadin mi diye de sormayacagim ha tavsiyelerimi mutlaka veririm o ayrı... burada beni eleştiren hatta yardıma ihtiyacim olduğunda durmayacak arkadaşlar da dahil yardima gelirim merak etmeyin ;)
Ama yardima ihtiyacınız oldugunda ( bu lastikle bisikletle alakalı değil market posetini tasirken kapının kolunu acamadiginda, yada bisikletin çalınırken tutun diye bagirirken bile ) herkesin kendince önemli işleri olmamasını dilerim.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Iyi bisikletci olmak ile dağ-taş ilişkisi. Ahaha merakla izliyorum, bakalım daha ne fantastik şeyler çıkacak?
Vaziyet alın, burası karışacak!

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)

"Benim isyanim karbona binene degil, karbonun bindiği insanlara"
Mario kaldato dayi

• Beğen
Tepkiler: Javerno ve mhtozel

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
902
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle yolcuyum biline..
Son günlerde bisiklet kullanırken başıma çok sık gelen bir durum var.
Yol kenarında lastik şişirmeye çalışan yada bisikleti ile ilgilenen birilerine durup selam veriyorum, yardım lazım mı diye soruyorum..
Karşıdaki boş gözlerle balık gibi bakıyor..
Ya arkadaş bu tavırları gördükçe ben de kötü hissediyorum..
Sormuyorum artık kimseye..
Olaya bir de böyle bakın...

Aypedden Tapatalk kullanarak atıldı

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Decsan kibir baska bi aciklamasi yok

• Beğen
Tepkiler: Decsan

cezmi özdemir

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Merida
@Exxplosive ya konusmayim diyorum ama siz birinden yardım istedinizde etmedimi nedir bu karbon veya yolc bisikleti kullananlara antipatiniz.eger siz selam verip bende gruptayım deseydiniz sizle beraber 2 kisi durur hizlici tamir eder gerekirse size yedek lastik verir sonrada sizi gruba yetistirirler.yeter artik bu kiskancligi birakin

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

cezmi özdemir

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Merida
@mariokaldato bende olsam kapanmis 40 la giderken antreman ortasında yol kenarında duran bir adama durmam farketmemde zaten.siz birinden yardım istemeden kendisinin gelip yardım etmesini bekliyip yardim etmeyincede yolcular sole yolcular boyle oluyor.yol kenarında duran her adama yardım lazımmı diye durma gibi bi zorunlulugum oldugunu hatırlamıyorum anca pek bisikletlinin veya ulasimin kolay olmadigi yerlerde durur sorarim. Şu forumu bilgi paylaşım yerinden dert kösesine cevirdiniz helal olsun

• Beğen
Tepkiler: trattataa ve Volg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mariokaldato Hocam troll müsün, cidden böyle bir derdin peşinde misin bilemiyorum ama karbon ve pahalı yol bisikletlerine direkt olarak olumsuz bakmanı ve laf atmanı anlayamıyorum. Herhalde belli bir yaştan sonra internet üzerinden böyle eğlenmeyi çok hoş buluyor insan.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Ben akşam saati görsem durarım,sabah-öğlen görsem durmam. Garip olacak ama benim fikrim böyle. Ben elimde 17 km taşıdığımı bilirim bisikletimi hele dağın başında bir yerde. Sahilyoluna antrenmana çıktığımda ben bisikletçi çok olduğundan ekstra ağırlık yaratmasın diye iç lastik bile almıyorum.

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Alanyada bugün lastiği patlamış, bisikleti en az yirmi yıllık bir pedaldaşımıza yardım etmek için antremanımızı yarıda bırakıp elımızdeki imkanlarca yamasını yapıp lastiğini tamir ettık. Bir gün aynı şey o arkadaşların başına da gelince umarım anlarlar.

https://lh3.googleusercontent.com/2Fnwdz1OTMYcQTMLCcee3lcx0g5MfrlqdeZ7fo9g-eP4WnplnPmUK1y9of-az6NeLeCqU62hMZZMgIFO7zIWod38mVS821ooFTP8l5yiBOEoW7ziFpdIcKDN2iyEaqkm_LifXtf8fX8Kr9buAdjbH1hABcUojjzgLgCWqm2KLN0-iakRLW5iAMmZPKE2fyaLpF1-Iaomy6uycQg8fz_jG62Cewdo93AXcNuqwVcMCm_LckTnwBg36LYNFXeR7mmXWsZEsfz2gHHfsG5dGeWD6CwoXlnI6ZheMcErT1wvF3XRwUqOou1H0oMccth9UCevAteYlmE18dbJDwvLP4WCEIrlor9EoDEwIGZcukEIlHFHxv_SU7EkLKCNdDVl44KgPfeLKYWyfv65hA5XR-D12MNZHUXU315NidMzsUjPQ9KeoJu8bTyvATMuS2e5XmIWjrKF1WHAePNQuIP4ObOgpgPOOhIbpQr8y2bVYiJZaHDGlvS16iJhcPwY84NDSVclRHhySSnF3hta3Tf9jtsOYQTDOK3WwSq3jEdfVPUEh1E56Mrrdw8nMJDezzrgcuhxmDt3psY5ZElLfBBvrockl_cXGIJLPFI=w684-h911-no

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@drumbanger bilader beni hic tanimadigini anliyor ve saygi duyuyorum buna. Ama yardimlasmanin yok olmasini ve insanlarin hava atacam yok stravamda grafigim dusmesin yok efendim segmentim cizilmesin derken kendini kaybetmelerini ben anlamiyorum. Pahali yada karbonlara herhangi bi garazim yok zaten yeterince pahali makinalara sahibim ( ohaaaq yuh sana kaldato sende hava civa ciktin len iyi mi ) sorun insanligin yok olma seviyesine gelmesi sorun insanlarin kendinin karbonlasmasi sorun sizlerin " ben kimseye yardim etmek zorunda degilim " kafasina girip baskalarininda dustugu duruma bir gun kendininde dusecegini hesap etmemesi

@cezmi özdemir sen 40 la kapanip gitmene devam edeblilrsin . Aferim kapan boyle sen

@celilcetiner helal olsun dostum adamsiniz. Cok acil isim vardi bi gun.. Ufak iki cocuk yolda durmuslar bisikletiyle ugrasiyorlardi. Bi tanesi agliyordu " abim simdi cok kizacak bana " diyodu bi yandanda... Neyse durdum tabi 40 la kapanmamistim , kapansamda dururdum . Zincir atms ve kadroya skismisti. 5 dakika ugrasip taktim zinciri. O cocuklarin yuzundeki sevinci gormek herseye degerdi. Giderlerken yaklasik bir 50 metre kadar tesekkur ede ede gittiler. Finalde " Allah razi olsun abi senden " dediler. Iste o herseye degerdi... Strava anlamaz hayir dualarindan insanliktan. Karbonlasmamak dilegiyle selamlar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mariokaldato İnsanların belli amaçları var ve ona hizmet etmekten mutlular. Bu Strava'da KOM almak olur, Orbea Tırmanışına ya da Erciyes Gran Fondosuna hazırlanmak olur. Bu amaçları için kendileri gerekeni yaparlar.

Ha ayrıca, 40 ile kapanıp giden bir insanın durduğunda maruz kalacağı rüzgarın onu nasıl etkileyeceğine dair fikriniz var mı? Yardım etmeyi teklif eden arkadaşların yüksek hızlarda antrenman yapmaya çalıştığını düşünmüyorum. Ben de nadiren yapabiliyorum, kapasitemin el verdiğince ve gerçekten durunca o rüzgar o terle dondurucu oluyor.

Yanıma son 2 haftadır levye ve iç lastik almaya başladım, onun öncesinde turlarda 1 kere lastiğim patladığında sağolsun tura beraber gittiğimiz arkadaşlar yardım etti. Tek kalsam hiçbir şey yapamazdım. O yüzden o noktada da bulunduğum için kişi kendini sağlama almalı fikrine %100 katılıyorum. Ki, sahil hattındasınız yani. Yanınıza akbilinizi de alın, bir otobüse binin ve evinize ya da en yakın bisikletçiye dönün bu tarz durumlarda.

Bu 40'la gitmeler, kapanmalar bazı ağızlara sakız olduğu sürece bu sporu profesyonel anlamda yapan kişilerin çıkma ihtimali azalıyor. Ha, veledromda da ne sürücüler görüyorum ben cayır cayır gidiyorlar ve şu BF'nin yüzüne bir gram bakmıyordur bile. O yüzden çok da kafa yormayın kapanmak, kapanmamak adına. Gerçekten kapananın zaten buralardan hiiiç haberi yok.