Grup sürüşü adı altında yapılan sahte sürüşler

nevzatsercanoktay

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Nevzat Sercan OKTAY
Bisiklet
Carraro
Umarım bundan sonra bu tarz problemli insanlara denk gelmezsiniz hocam..

• Beğen
Tepkiler: Erkan24
Scudo

ozgurgokalp

Daimi Üye
Tepki
663
Bisiklet
Cannondale
Yahu arkadas herkes su gruptakilere saydirmis. Grup kac kisiydi bilmiyorum ama onlar da insan. Tum grup yanlis ta konu sahibi arkadas mi dogru? Biraz arkadasimizin da neden boyle oldugunu sorgulamasi gerekmez mi? Ya kendini anlatamadi ki anlatmadigini kendi de soyluyor ya da kendisinde antipatik bir durum var. Hic bir grup durup dururken bu sekilde davranmaz. Karsi pencereden de bakmayi becerebilsek sorun cozulecek aslinda. Tekrar soyluyorum gruptaki diger kisiler de insan olamaz mi?

Erkan24

Üye
Tepki
43
İsim
Erkan Özdemir
@ozgurgokalp Dostum sen neden bu kadar gerildin anlamadım ? Yoksa sen de bunlar gibi mi yapıyorsun ? Ben sadece başımdan geçen bir olayı anlattım ve eğer benim başımdan geçen olayları bir bir yaşayan birileri varsa o grubu terk etmeleri için bir örnek olmak istedim. Ek olarak ise diğer grupları diğer bisiklet camialarını merak ettiğimden bir çok kişinin yorum yapmasını istedim. Sana üst yorum da neden konuşmak istemediğimi de yazdım neden hala bu tür cevaplar yazıyorsun anlamış değilim açıkçası. Gel beraber istediğin pencereden bakalım amacın ne o zaman daha rahat göreyim bende.

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Yarışlara hazırlanmak için antreman yapan yüksek ortalamalı gruplarda bile mekanik aksilikler yaşandığında antremana ara verilir. Bir kişinin 2 dakikada değiştirdiği lastiği 3 kişi 30 saniyede değişitirir. Kaldı ki 28km/h ortalama yapan grubun, mekanik bir aksaklıktan dolayı durup yardım etmek yerine farkı açmayı tercih etmesi, tamamen onların ezikliğidir. Tur demek ekip demektir. Eğer arkada adam bırakıyorsan o kişilerde karakter adına birşeyler eksik demektir. Ben antremanı aksatmadan performans yapmaktansa, geride adam bırakmamaktan daha çok keyif alıyorum. Siz de canınızı sıkmayın. Bu tip olaylarla güvenebileceğiniz insanları daha iyi seçebilirsiniz...

Erkan24

Üye
Tepki
43
İsim
Erkan Özdemir
@uguryilmaz144 Değerli yorumunuz için çok sağolun buralarda sizin gibilerini görmek gerçekten beni çok mutlu ediyor sağolun varolon pedalınıza kuvvet :)

• Beğen
Tepkiler: uguryilmaz144

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
son yazıya kadar kimler sizden yana olduysa onlarla sürün bundan sonra

• Beğen
Tepkiler: Erkan24

taptuk

Üye
Tepki
2
İsim
ömer çevik
Çakma grupların tanımak için dikkat edilecek hususlar. 1- grup yöneticisi sürekli size parça aksesuar satmaya çalışıyor mu? 2- molalarda eli cebine gitmiyor mu sürekli hesabı size mi iteliyor? 3- özel hayatına sorunlu olan bir tip ve sürekli dize höt hüt davranan insanımsı mı? 3- özgün bir düncesi karizması yok fiğer gruplarda proje mi devşiriyor 4- diğer gruplarla kavgalı mı?5- bitirim mafya bozuntusu hasında mı? Sorularına yanıtınız evet ise o gruptan uzak durun.

Çakma grupların tanımak için dikkat edilecek hususlar. 1- grup yöneticisi sürekli size parça aksesuar satmaya çalışıyor mu? 2- molalarda eli cebine gitmiyor mu sürekli hesabı size mi iteliyor? 3- özel hayatına sorunlu olan bir tip ve sürekli dize höt hüt davranan insanımsı mı? 3- özgün bir düncesi karizması yok ve diğer gruplardan proje mi devşiriyor 4- diğer gruplarla kavgalı mı?5- bitirim mafya bozuntusu havasında mı? Sorularına yanıtınız evet ise o gruptan uzak durun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yahu, ben anlamıyorum. Herkesin yakındığı ve baya baya pislik niteliğinde gruplar var. İşte, teker patlar durmaz efendime söyleyeyim boş muhabbet yapar ya da bisiklet üstünde nasıl olacaksa kız kovalar. E abi bisikletforum'dayız. Buradaki herkes bir grupla sürüyor. Yani herkesin potansiyel olarak bu insanlar olma olasılığı var ama herkes temiz, burada olmayan adamlar tü kaka. Bu kadar tü kaka insan var ama hiçbiri bisikletforum'da değil öyle mi? Herkes biraz kendine baksın.

Onun dışında bu kadar duygusal olmayın ya. Yok arada 2-3 KM fark var, konuşmuyorlar, selam vermiyorlar falan. Size ne abi? Kendi işinize bakın siz. Sanki kişi bisiklet dışında iletişim kurduğun bir insan da sana karşı bir sorumluluğu varmış ve onu yerine getirmiyor da trip atıyorsun gibi davranma. Zaten 80-90 kişilik sürüşte kimin mekanik sorunuyla ilgileneceksin? 1. kişi ile 90. kişi arasında zaten kafadan 1 KM fark olur, grubun yarısı 5 KM önde sürüyor diye niye kendi kendine gönül koyuyorsun? Profesyonel pelotonda bile 80-90 kişi nadiren bir arada sürüş yapıyor. Grup sürüşü olsun olsun 15 kişi olsun, 15'i aşarsa o artık biraz keyfi bir etkinliğe dönüşür bence.

Bu kadar duygusal olmamanız lazım, tekrar söylüyorum. Bu duygusallıkla hiçbir yere varamazsınız. Beraber bisiklet sürdüğünüz insanlara sinirlenip, sorunu yüzüne karşı konuşmak varken gelmiş burada sinirli sinirli yazıyorsunuz. Dedikodudan bir farkı yok bunun, kişileri tanımıyoruz sadece.

taptuk

Üye
Tepki
2
İsim
ömer çevik
Dedikodu değil durum tesbiti demek dah doğru. Grupların varlığıda üyelere bağlı . İşini yapanla işini kötü yapan tabiki bir değil. Bunların konuşulmasında ne gibi bir sakınca var. Kimse herhangi bir grubu hedef almamış ne den rahatsız oldunu anlayamadım. Kiminle hangi grupla gideceği kişinin paşa keyfine kalmış. İster tek biner ister grupla biner. Burada bir forum açılmış karşı fikirde olursun bunuda lisanı münasiple anlatırsın. Tartışma adabı bunu gerektirir. Biz büyüklerimizden böyle gördük en azından

Tepki
118
İsim
emre selseyler
Bisiklete bu kış başladım. Hala bisikletim yok kiralayıp sürüyorum. Genelde 2 arkadaş sürüyoruz. Molalarda, yokuş bitimlerinde sigaramı hemen yakarım. Bazısı sporla bağdaştırmaz ama yıllardır içiyorum ve benden başka kimseye zararı yok.
1 kez özgür pedallarla sürmeye niyetlendim, kiraladığım bisikletin Arka arttırıcısı kırıldı yolun başlarında. Herkes durdu, herkes elini yağlı zincire sokmaya çekinmeden yardımcı oldu. Ve en önemlisi tüm grup gerı dönmek zorunda olduğum için beni yalnız bırakmak istemedi.
Konuyu açan arkadaşın yazdıklarını yaşasaydım ben de sinir olurdum ama şükür ki böyle bişey yaşamadım hiç.

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
45
İsim
Alpay Tatlısu
Bisiklet
Sedona
@drumbanger slmlar... ben sunu anladim sende ole davranacaksin umarim ltf bunu kisisel anlama..bi gun bi turfa alet hirdavat takimini unutursun ve grup sana 5 km fark atar ve lastigin patlar sende oglenin o sicaginda 15 km. Bisikleti surerek ewe gidersin o zaman herkes isine bakar....son yorumu sen yazdin diye yazdim senin gibi dusunen kisilere yazmak istedim...grup demek adi ustunde grup...biz kanka olsunlar geceleri beraber uyusunlar demiyoruz insanoglu hayatinda hep birlikte ve grup halinde yasar...otobuste sinifta koroda orada burada...neyse cok uzatmim...

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
tek sürmenin tadına doyamıyorum arkadaş grup murup bana göre değil.. ha en çok 2 kişi belki. kimseninde kaprisini çekemem..

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@dodurgalı_06 ulen sana kanım ısındı. hemşeriyiz dodurgalı. bende temelli liyim.nerde sürüyon

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
ben dağcıyım,mtb. Öyle profesyonel olarak değil. Dodurga'da sürüyom

alperr125

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
Alper
Bisiklet
Merida
Cogunlukla tek basima suruyorum bana daha zevkli geliyor grup olacaksak da sayi 3 5 i gecmemeli surekli olarak kalabalikta olmuyor

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
sanki biz profesyonel bisikletçimiyiz. sen o profesyonel gibi görünenelere bakma bi takım formayla bi gözlüğün başına gelir havalarına bakma... ben alalı 3 ay oldu bisikleti. benimkide mtb ye yakın tur bisikleti. bazen eskişehir yolunda sürüyorum. senin yerin güzel yerinde olsam temelliye kadar giderim. ben iki sefer gittim. genelde ayaş yolunda sürüyorum. ev etimesgutta olduğu için.

@alperr125 çok kafa dengi olursa 3 5 kişi olabilir ama eninde sonunda sıkıntı patlak verir kardeş.

alperr125

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
Alper
Bisiklet
Merida
@buhari altıntaş illaki sıkınti oluyor zaten benim bisiklet kullanmaktan beklentim keyif almak etrafi seyretmek istedigimde o ne manzara deyip durmak cayirda yatip 1 saat kestirmek komla ortalama hiz azami mesafe deyince olayi rekabete sokunca keyif olmuyor. Ben bisiklet kullanirken boyle askeri sistem gibi formaydi tayti tek tip modele dahi katsiyim olayin sekilcilik yonunu artiriyor sortumu tshirtumu giyer eldiven gozluk ce kaskimi takarim tek basima keyfime bakarim.

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@alperr125 aynen öyle hele tayt mayt deme bana gıcık olurum öyle şeylere. giyerim şortumu üste de bi climacool t shirt mis. söylediklerine a dan z ye katılıyorum.