Grup sürüşü adı altında yapılan sahte sürüşler

Scudo

Erkan24

Üye
Tepki
43
İsim
Erkan Özdemir
@berktx

Kesinlikle dostum haklisin. Bol pedallar... tekerin düz bassın. ;)

• Beğen
Tepkiler: berktx

Erkan24

Üye
Tepki
43
İsim
Erkan Özdemir
@Fakir Kemancı

İroni mi yapmak istedin ciddi misin bilmiyorum ama evet cogunlugu full karbon idi.

• Beğen
Tepkiler: Fakir Kemancı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
karbon mtb kullandım ama mert arsanın gezi turlarında artçı idim elimde telsiz 30-40 kişi ile gezi yapardık, bir kişinin lastiği patlardı ,telsizden öndeki merti uyarırdım o da dururdu.eğimlerde (garipçenin özellikle) mert önden git derdi o artçı olurdu,ben durulacak yeri bilirdim hep paslaşırdık.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Volkan AYAZ
Ayaz super bu ya :D

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Erkan24
Full carbon çoğunluğu olan bu grubu merak ettim ama en keyiflisi tek tabanca yaptığım turlamalar olmuştur.tavsiye ederim.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bizim turlarımızda ekip halinde gidilir. Yol bisikleti olanda var dağ bisikleti de, şehir bisikleti de. Yol bisikletliler olarak grup liderinde müsade alarak yardıralacak bölgelerde yardırır yokuş bitiminde diğer grubu bekleriz. Artçı geldiğinde en son gelen arkadaşa dinlenmeye ihtiyacı olup olmadığı sorup verilen cevaba göre bekleriz yada yola devam ederiz. Lastiği patlayan olduğunda birlikten kuvvet doğar hesabı hemen lastiği değiştirip yola devam ederiz. Haftasonları molasız ekibimiz var. Bu turu kaldıracak arkadaşlara haber veririz gelen gelen. Yağmur, çamur engel olmaz. Yardımlaşma mantığı aynı şekilde devam eder. Yardıran yardırır yokuş bitiminde bekler. İstanbul a geldiğinizde Büyükçekmece ye bekleriz.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2-3 kez grupla çıktım hepsi de farklı insanlardı.Ama ortak noktaları her grupta baktım ki yolu kapatıyorlar tamamen, ikili gidiyorlar ya da her seferinde hadi oturalım şurada şunu yiyelim, bunu yiyelim, yok lastiğin havası az, ya da boş konuşan, bisikletle giderken siyaset yapan falan filan diye gider bu.Ben yoluma odaklanmışım adam bana yarışçı değilsin ki niye o kadar tribe giriyorsun diyor? Bu mongol gibi kaç tane gördüm neyse.Artık öyle bir duruma gelmişti ki, arkadaşlar tekerim dönüyor bekler misiniz bir sıkıntı var diyen olacaktı neyse.Tek başıma çıkarım, tek başıma sürerim, istediğim zaman sürerim, istediğim'de mola veririm.Tur'a çıkan adam pompasını da alır, iç lastiğini de alır kimse kimseye de gebe değil.Beklememişler, o onların karaktersizliği.Size tavsiyem, boş verin grup falan.1 ya da en fazla 2 kişi yani toplamda 3 kişi olarak çıkın, keyifli keyifli sürün.Çünkü 5 kişi bir araya gelince biz grubuz, çeteyiz yollar bizim, şeridi alırız şöyle yaparız böyle yaparız falan oluyor.İstisnalar elbette var.Alınmasınlar lütfen.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok canınızı sıkmayın bence böyle şeyler için, oturup da üstüne kafa yormaya değmeyecek olaylar bunlar. Sanırım aşırı hassas, alıngan, duygusal günler yaşıyor forum üyeleri son zamanlarda, sık sık bu tür paylaşımlar görüyoruz, hakkımıza hayırlısı.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Böyle 15-20 kişi yol bisikletiyle çıkıp grupla beraber 38-39 km/h ortalama yapıp sonrada ben pro'yum havalarına giriyorlar ya onlara çok gülüyorum :) Onların hiçbiri rüzgarla mücadele etmeyi bilmez,sadece tekerlek takip etmesini bilirler ama tek başına çıkınca 30'u geçemezler :)

İşte bu yüzden profesyonel yol bisikleti yarışlarında zamana karşı etaplarına " Race of Truth" demiyorlar..

En iyi antrenman tek başına yaptığındır,kimsenin arkasına takılma..

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Çok fazla olumsuz eleştiri var grup sürüşüyle alakalı

Ben de en son çıktığım grup sürüşümde önümdeki arkadaş ön jantında bir sorun hissedip sağa çekti, ben de sağa çektim, "birşey var mı dostum?" gibisinden sordum. Yüzüme öyle bir baktı ki :D "sen de kimsin? na'pıyosun?" bakışıydı :D Acayip şaşırdı

Grup sürüşünün iyi yanları da var, yeni şeyler öğrenebiliyorsunuz. Gerçekten bisiklete çok hakim, bisiklet geçmişi çok fazla olan insanlar tanıyıp onlara hayran hayran bakarak bisiklet sürebiliyorsunuz :D Veya nefes nefese kaldığınız bir yokuşta, yanınızdan (adeta) ıslık öttüre öttüre geçen bir grupdaş gördüğünüzde, performans olarak aslında ne kadar sefil olduğunuzu anlıyorsunuz :D

Şu an aklıma gelmeyen çok fazla faydası var, hep kötü yanından bakmayın. Ayrıca her grubu bir tutmayın. Gerçekten gruptan gruba çok farklılık gösteriyor. Mesela birkeresinde adı lazım değil elit bir grupla çıkmıştım. Adamlar starbuckstan aşağı mola vermiyor arkadaş :D Giderken starbucks, gelirken kahve dünyası, resmen bir gidon bandı parası bayıldık bir antrenmanda arkadaş :D Bu da böyle bir anımdır

Ekleme: Birkesinde de adını hatırlamadığım (yada bilmediğim) biri bana kendi yedek iç lastiğini vermişti benimki patlayınca :agla: Sahiden kimdi o yahu :(

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İşin açığı ve benim düşüncem sırf yol bisikletli olan adamların yaptığı bir tura ben kendi şehir bisikletimle katılmam yol bisikletinin mantığı belli sonuçta hız yapmak adamlara ayak bağı olmak istemem ama arkadaşlarında dediği gibi bunlar önceden konuşulmalı ama diğer gruplarda yani yol bisikleti şehir bisikleti mtb si olan bir grup da zaten ortalama hız bu işle amatör olarak uğraşan biri için bile yetişilebilecek bir hızdır yolda yardımlaşma olayıda her zaman olmalı performans gruplarında bile adamın sonuçta illa lastiği patlamaz kazada yapabilir.Sizin başınıza gelen daha tur başlamadan olmuş ve gerçekten ayıp etmişler,bu arada bende sigara içiyorum bu benim tercihim kimseye zararım yok tabi kendim dışında :)

• Beğen
Tepkiler: Erkan24