Gelin, beraber kilo verelim

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@ihtiyar

Sende öldürdün bizi , ihtiyar abi :) Zaten aç kalktık , lor ve 2 yumurta olmasaydı kendimi kahvaltı yapmış saymayacaktım :)

Sasalı - Piknik Alanı ( 3 tur ) toplam 55 km sürdüm , geldim . Sağdan 20 km/s rüzgar , soldan 20 km/s rüzgar ; oldukça zevksizdi . Buranın rüzgarı bitmez . Hollanda gibi buralar , mübarek .

Bakalım yarın ne olacak , 100 km bu rüzgarda . Diyet şimdilik iyi gidiyor , birazdan 150 gr yoğurt + 1 tabak bakla :) EKMEK YOK

Scudo

Muhammed Durgut

Aktif Üye
Tepki
90
Bugün başladım bende yemek listemi yazıyım.
Sabah...08:15 gibi
1 kayısı kıvamı yumurta
1 hıyar
1 domates
3 bardak çay
Peynir tahmini 2 kibrit kutusu.
2 Tost ekmeği,çok doyurucu oluyor rejimime faydası olur mu bilmiyorum.

Öğlen...Saat 13:00 gibi
Koyu cacık sonrasında 1 sarı elma

Akşam yemeğini 18:30 gibi ekmeksiz doyana kadar yemeyi düşünüyorum.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Muhammed Durgut

Daha önceki tecrübelerimden yola çıkarak birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum

Bu sözlerim ortaya , yalnız şahsınıza değil

Çayı şekersiz içiniz ; peynir yerine de lor tavsiye ederim , daha yağsız . Ben domates , hıyar gibi gıdalarda sınır tanımıyorum çünkü 100 gramı 17-18 kalori falan , boş yani . Tost ekmeği yerine de kepek ekmeği iyi gider yada mayasız ekmekler var . Akşam yemeği ilginç geldi , doyana kadar ekmeksiz ne yemeyi düşündünüz ? Uyarsa bende denerim .Günde 2 kez 100-150 gr yağsız yoğurt ortalama glisemik indeksi düşürmede faydalı olur

• Beğen
Tepkiler: Muhammed Durgut

Muhammed Durgut

Aktif Üye
Tepki
90
Dün araştırırken bu yazıyı gördüm ''Kilo dengesi, tamamen alınan kalori, harcanan kalori ve yapılan egzersizle ilişkilidir.'' bunu söyleyen kişi Anadolu Sağlık Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Çağatay Demir, yazısının sonuna da eklemiş “Dolu bir mide ile kaliteli bir uyku uyumak söz konusu değildir”
Akşam 23:00 gibi bisiklet sürmeye çıkarım biraz geç uyuyorum yani uyuma vaktim geldiğinde sporumu yapmış olacağım 6 saat içinde yediklerimin eriyeceğini düşünüyorum, düşüncem ne kadar doğru bilmiyorum.
Not olarak akşam yemeğinde Diyete başladığım için haşlanmış sebze yiyeceğim bazende salata,haftanın 1 günü et(tavuk) yemeyi düşünüyorum.
Yanlış bir diyet yapıyorsam tecrübelerinizden yararlanarak düzeltmek isterim.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Muhammed Durgut

Doğrudur , metabolizmayı hızlandırmak lazım . Bu da en kolay sporla olur . Ayrıca spor yaparsanız daha çok yeme ve zayıflama şansınız oluyor . örneğin günlük ihtiyac 2000 kalori ; ama siz ekstra 800 kalori harcayacak bir spor yapıyorsunuz . Üst limitiniz 2800 kalori oluyor ; 2500 kalori yemek yediğiniz zaman 300 kalori depodan yakmış oluyorsunuz .

@Muhammed Durgut

Bende 23:00 ile 01:00 arası uykuya dalmayan için kaliteli bir uyku olmaz denildiğini duymuştum. Biraz da alışkanlıklarla alakalı

@Muhammed Durgut

Haşlanmış sebze , salata kısmı güzel de ; et işi biraz az geldi . En azından haftada 3 kez 100-150 gram haşlanmış yağsız tavuk tavsiye ederim . Protein olayı önemli . İnanır mısın ben makarna yiyerek 102 kilodan 85 kiloya düşmüştüm bir zamanlar ama yağsız , tuzsuz ( pişmemiş ağırlığı ) 150 gram makarna : Doğru hazırlandığında bayağı tok tutuyor ama şu anda bu tarz diyet bende tutmaz . Aslında yağlı değilim , kastan kaybetmem lazım o nedenle işim zor . Sabr :)

Yazın diyet yapmak zor geliyor . Kışın karnıbahar , brokoli ile işi götürüyorum . Yazın , sebze olmayınca zorlanıyorum . Sizlerin de desteğiyle bir şeyler olacak bu sefer . Diyete başlamak bile büyük adım oldu . Nisan - Mayıs - Haziran - Temmuz ; hadi bakalım . İlk hedef 68 kilo . Başarırsam 65 kg deneyecem :)

Akşam yemeğini biraz geç yiyeyim diyorum . 8 gibi ; 6 civarı yersem arkadan yine birşeyler yemek zorunda kalacağım

• Beğen
Tepkiler: Muhammed Durgut

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
genelde hepiniz uymussunuz ben sinifta kaldim heralde :)

sabah çay boyoz
ogle yarim doner
aksam sarma puding
simdi de elimde çikolata var yiyip yememek konusunda kararsız kaldim

ama ben ne yapayim sabah 9 da dershaneye gittim bir saat nasihat dinledim artik sira sizde siz artik ygs ogrencisisiniz ardindan 2 deneme sinavi hoooop saat 16.00 sadece dersaneule bitse evde de bu saate kadar yazili calis iyiki sehir içi ulasimda bisiklet kullanıyorum 7 km yapmisim gun boyu

340 da soru cozmusum masallah :)

gun sonu raporum bu :)

Ali Nihat GÖRAL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
Bisiklet
Specialized
Merhaba,

Boy 1,76
Kilo 75

Ben daha ne yapayım yaş 36 :) Ama spora devam.durmak yok...

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar şimdi sağlıksız diyeniniz olucaktır ama ben dukan diyetine başladım bugün 7.günüm 3buçuk kilo verdim bundan sonra kilo verimi daha yavaş ilerleyecek ama olsun rahat diyet en azından sporla birlikte hızlanacağınıda düşünüyorum.etçil bir erkek için yapılabilecek en iyi diyet bence :) bende yazıyım bari şuan ki bilgileri
Boy: 1.76
Kilo: 75

Osman Selman

Forum Demirbaşı
Tepki
405
Boy:175
Kilo:72

kilom sabit, her gün spor yapıyorum.

amacım kilo vermek değil, göbeği eritmek için çalışmalar yapıyorum.

Kilo vermek isteyenlere tavsiyen , protein diyeti yapsınlar. şeker, un, makarna vb gıdalardan kaçınsınlar. yağsız yemek her zaman iyidir.katı olmak lazım.

Ben geçen yaz 13 kilo verdim. şekerli meyve bile yemedim.

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Bel çevresindeki yağlanmadan kaçınmak lazım.

Bir de meyve suyu diye satılan ürünlerin önemli kısmı şekerli meyve konsantresi.%100 katkısız meyve suyu olan ürünler var, alırken dikkat edip bunları tercih etmeli.

Çikolata değil ama gofret, bisküvi ve benzeri ürünlerden kaçınmalı.Çikolatada ise bitter'e alışmakta fayda var.

Sebze yemek çok önemli.Mümkün olduğunca temiz suda iyice yıkanmış, çiğ halde.Şüpheniz varsa yarım saat sirkeli su içinde bekletin.Ancak nasıl bir su ile sulandığı çok önemli.Sebzeleri rastgele almayın.

Meyvelerde bolca şeker var.Fazla yemek faydalı değil.

Süt içmeyin, et yemeyin. Balık konservesi değil taze balık tercih edin.Yağda kızartmayın, fırında fırın torbası içinde pişirin.

Bütün geleneksel tatlılardan uzak durun.

Aynı şekilde börek çörek, hamur işleri de iptal.

Yoğurt, peynir iyidir.Abartmadan yiyin.

Ve çok az ekmek.

Bunları yapabilen olursa plaket vericem :D

s.hkk

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Kron
boy 1.77
kilo 89
malesef kilom çok fazla.selesi altında kaybolanlardanım :p
benim kilomun en büyük sebebi fazla hareketsizlik ve fazla uyku bunun için bisiklet aldım. Kati suretle emin olduğum birşey var ki bisiklete başladıktan sonra bu işin ilk faydası stresin azalması ve duyularımın iyileşmesi oldu...
internette bisikletle kilo vermenin yöntemlerini araştırdım ve yüksek kadansdan bahsediyorlar. yeni başladığımdan dolayı yazılanlardan birşey anlamadım şöyle görsel anlatım olan birşey de bulamadım. bu konuda yardımcı olursanız çok iyi olur.

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@s.hkk
Merhaba, yüksek kadans diye bahsedilen şey, dakikada çevirdiğiniz pedal sayısıdır. "Yüksek" ise göreceli bir kavram olmasına karşın, genelde dakikada doksan üstü çevirmek yüksek kadans olarak kabul ediliyor.Eğer kadans ölçeriniz yoksa, bunu 90 veya üstünde çevirip çevirmediğinizi anlamanın yolu pedalı çevirdiğinizde neredeyse boşa dönüyorsa , 90 ın üstündesiniz demektir. Eğer pedalda hafifde olsa bir ağırlık varsa, 80 veya altını çeviriyorsunuzdur.Yüksek kadansta çevirmenin diğer bir faydası ise, dayanıklılığınızı geliştirir, daha uzun süre pedal çevirebilirsiniz, düşük kadansta çevirirken belli bir süre sonra , [bu süre çevirdiğiniz kadansa bağlı olmakla birlikte] dizlerde ağrı yapar, bisiklet kullananların diz şikayetlerinin belkide %80 i bu yüzdendir

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
Rejim ile âlakalı olarak bende kilo vermeye çalışıyorum fakat o kadar düzenli bir rejim yaptığım söylenemez.
Ekmeği ve şekerli herşeyi az tutmaya çalışıyorum, ara öğünlerde yediklerimi minimumda tutuyorum, çorba,makarna,pilav,tavuk gibi karbonhidrat ağırlıklı yiyecekleri tercih ediyorum.
Cola içmiyorum, meyve suyuda içmiyorum, Sırma nın limonlu sodasını [ 200ml ] günde 2 tane içiyorum yaklaşık şişesi 36 kalori.
Dışarıda yemek yememeye özen gösteriyorum, yiyeceksemde rejime ters olan yiyeceklerden kaçınıyorum.
Bu yaptıklarım ne kadar doğrudur tartışılır, varsa yanlış yapılan birşey yeni bilgilere açığım :)

Boy : 1.77
Kilo : 80
Hedef Kilo : 75
Hedefe Varma Zamanı : Temmuz

• Beğen

s.hkk

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Kron
@Ozan Güner

çok sağolasın kardeşim... uygulamaya yönelik bi ölçme şekli söylemişsin. hız rüzgar ve rampaya göre de vites seçicez anladığım kadarıyla ama kadans yüksek tutucaz.

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
bugun sabah her sey iiyi baslamisti. sabh tost yedim kucuk tost ekmegiyle. oglen soda ictim aksam da corba icecektim ta ki telefon calincaya kadar. restaurant a gittik 100 küsür lira ödeyip çıktık. yani 2. gün de yalan oldu

• Beğen

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
Dukan diyetini tavsiye ederim...

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Alperen ERTEN

Benim içinde sorunlu bir gündü . 85 km bol rüzgarlı , yokuşlu , bir grup antremanından sonra misafirliğe gittim . Ekstradan yediğim , hiç hesapta olmayan bir tabak bulgur işi bozdu . Bu hafta toparlarım inşallah :)

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
diyet cok ayri bir şey ya hayattan cikip yalnizliga gecmek gerek yoksa bir şekilde yenilip iciliyo :)