Garanti mağduriyeti. (Sony)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
sony aslında iyi marka. elektronik cihazlarda sorunlu çıkma ihtimali herzaman vardır. sony de duyulmuş marka olduğu için daha çabuk duyuluyor sorunları. belkide gerçekten sorunlarıda olabilir.
bende z3 comp. alacaktım şarj süresinden dolayı. ama araştırarak daha iyi şarj vereni buldum.
yani daha iyi şarj vereni varken daha iyi markayı napayım. gerçi daha iyi şarj vereni de iyi marka. adamlar yıllardır bilgisayar işiyle uğraşıyor.
lenovo vibe p1 alacağım 1 hafta içinde.

• Beğen
Tepkiler: AliÇimen
Scudo

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
Swap cihaz ise sıfır cihaz verecekler :)

Eğer tamir edilmiş cihaz olsaydı refurbished olurdu genelde bunu apple yapar eski cihazları yeniler ve geri satar ucuza pek ucuz denilmez ama.

• Beğen

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Z1 çıktığından beri kullanıyorum. Çevremde farklı modellerini kullanan bir çok arkadaşım var. Hiç böyle şikayetler görmedim duymadım. Her markada problemler oluyor. Ben mesela samsung galaxy s4 den çok çektim ve zarara uğradım. Sony telefon olarak bence iyi ama garanti kapsamını bilmiyorum. Henüz işim düşmedi onlara.

• Beğen

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@Serkan Mıstınoğlu 28. iş gününde hala gelmeyen telefonu ne yapayım hocam? Ürettikleri çözümün bana faydası ne şuan?
Çok meraklı değilim tabii ki gidip 3-4 ay beklemeye ancak onlar da o dilden anlıyorsa ben ne yapayım?

@çağrı can Ekranın üst kısmında yakacak kadar ısınıyordu. Zaten sorun o değil ki ben oyun oynamam elime almam doğru dürüst ancak ihtiyacım var ve telefon yok.

@Aykuttasdelen İnşallah ancak koskoca Türkiye'de telefon yok mu da yurtdışından getiriyorlar onu anlayamıyorum.

@tolga akyol İllaki hocam. Ancak burada keyfe göre suistimal edilen yasa ve mağdur olan ben varım. Telefonun madem sıfırı gelecek söylesinler Vatan'a bana yenisini versinler telefonun ya da yenisini yollasınlar. Neden yurtdışından telefon bekliyorlar ki 20 gündür?

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
689
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tahminen 3 sene önce aldığım Sony mp3 çalarım benden kaynaklı sebepten ( içine su kaçtı ) bozuldu. 2 senelik garantisinin bitmesine de 1 ay civarı bir şey kalmıştı. Yetkili servisine götürdüm ve 15 gün sonra aynı ürün artık üretilmediğinden ve ellerinde de olmadığından para iadesi yaptılar. Aynı şekilde 2 defa kulaklık arızası yaşadım ve ikisinde de bir üst model kulaklık değişimi yaptılar. Telefon olayında işin içine distribütörler girdiğinden sorun yaşıyor olabilirsiniz ama Sony hem kalite hem de satış sonrası destek konusunda oldukça başarılı.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bırakın da "apple" garantide iyi olsun.. 2-3bin liralık bir laptopu en az 5bin liraya satıyorlar..
olaki sorun çıkarsa ikinci laptopun parasını en baştan ödemiş gibi birşey oluyorsun :D

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
@AliÇimen

Ben sandisk microsd kartımı burada değiştiremedim bozulduğunda ve cinnet geçirdim, sandisk'e yazdım ve adamlar polonyadan minicik microsd kartı 3 günde gönderdi ben türkiyede 15 gün uğraştım.

Türkiyede ki bazı zihniyetler şirin görünmek için müşteriyi mağdur ediyor ve bakın biz ne kadar az sorunlu ürün ile karşı karşıya bırakıyoruz sizi diyor fakat farkında değiller düştükleri durumun.

Teknolojik ürünlerde sıkıntı olması gayet normal olmaması büyük şans hatta harika bi durum

benim xperia z var ve çıktığından beri kullanıyorum o kadar rom root felan yükle kaldır yapmadığım kalmadı, hiç bir sıkıntı çıkarmadı mesela başkası root bile etmeden telefon elinde kalmıştı.

• Beğen

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar 30. iş günü dolmasına rağmen cihazın hala gelmemesi üzerine Tüketici Hakem Heyeti'ne gerekli başvuruyu yaptım. Oradaki yetkili yasal süreç dolduysa siz haklısınız dedi. 3 ay bekleyip sonucu göreceğiz.
Beni bunu yapmaya zorlayan 50 gündür telefonsuz bırakan Sony'e, Vatan Bilgisayar'a ve özellikle de KVK'ya LANET OLSUN!:mad:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@AliÇimen Terbiyesizlik yapmışlar.Oğlumun LG telefonunu servis 20 iş günü tuttuktan sonra derhal yenisini göndermişti.hatta beyaz ellerinde olmadığından ozellikke özürde dilemişlerdi.Yaziklar olsun sony.

yakup3457

Aktif Üye
Tepki
153
Bisiklet
Kron
KVK servis o kadar alışmış ki ben daha telefonda şu şu var demeden bana tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz gibi bir öneride bulundular, bende sinirlendim aynen şöyle dedim '' Sony gibi uluslarası bir firma size nasıl oluyor da destek vermiyor burayı taşeron firma gibi kullanıyorsunuz, tüketiciyi mağdur ediyorsunuz, internette bakırköy kvk servis yazında hakkınızda yazılanları okuyun'' dedim, 26 mayıs akşamı verdiğim telefonu 27 mayıs öğlen aldım, sıfır ekran ve kasa takmışlar herhangi bir problem de yoktu.

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
SWAP cihazlar her zaman bir tartışma konusu ama kesinlikle 2. el cihazlar değildir veya tamir edilip de verilen cihazlar değildir. SWAP cihaz fabrikada üretilen ve satışa sunulmayan garanti gibi amaçlarda kulanıcıya verien yedek telefon gibi düşünün. Apple'da da aynı sistem var tamirle uğraşmayıp size yenisini veriyorlar ancak verilen cihaz marketten alınan cihazlar gibi 0 kutusunda değil daha özel bir kutuda geliyor. %99 0, kullanılmamış bir cihaz gelecek sakin olun. Eğer ki 2. el cihaz gelirse yasal yollara başvurmak en büyük hakkınız hatta da sorumluluğunuz.

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
Sony için olumlu konuşan arkadaşlar müşteri hizmetlerini arayın bakalım size ne kadar yardımcı olacaklardır. Xperia M5 aldım şubat ayında ve kronik sorunları olan bi telefon çıktı. İki hafta geçti Sony'yi aradın anlattın beni Kvk ve Teleservice yönlendirdi. Bu iki serviside çok iyi bilirim müşteriyi telefon aldığına pişman ettirir. Yakın olduğu için Kvk'ya kargoyla gönderdim ve iki hafta sonra Mng kargo ile telefon geldi, kargocuyla beraber açtık paketi telefon kargoda pestil olmuş bir şekilde çıktı. Kabul etmedim tutanak tutturdum, dilekçe yazdım. Sonra Sony müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım ve uyarı niteliğinde Kvk'ya bir yazı yazmalarını istedim fakat müşteri hizmetleri kibarca bizi ilgilendirmez Kvk ile kargo arasında olan bişey dedi. Peki ben sizin müşterinizim yardımcı olmayacakmısınız? Bu konuda malesef olamıyoruz dedi ve dedim Sony bu saatten sonra bitti çevremde kim sorarsa aldırmayacağım. Ve aylardır hala tazminat almadım bi hafta içinde dava açacağım Mng kargo ve Kvk'ya. Bunu anlatmamın nedeni Sony'nin müşterisini hiç takmaması. Verin parasını İphone alın pahalı ama kafan kulağın rahat kardeşim.

• Beğen

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@yakup3457 Aramaya çalıştım ulaşamadım. Nasıl bir servisse artık. Benim hakkımı nasıl ihlal ediyorlar? İkame telefon verelim diyen bile olmadı. Allahindan bulsunlar diyeceğim de ondan bile şüphelerim var.:mad:
@Ozan Yiğit Tabaş o süre geçti artık yasal süreci başlattım. Suan ısterse 2 tane yollasınlar kime fayda?
@sallehpaul Sadece Sony de suclu degilki. Vatan a gidip diyorum mahkemede verecegim istedigini yap diyor adam 3 beklersin o zaman diyor.
Bütün firmalar böyle çalışıyor gerçi. Arkadasim iphone 6 aldigi zaman sigortalatti. Media markttaki adam dediki istersen parcala getir sifirini verirrler dedi. Telefon dustu cizildi vs. Goturduk adam ne dese iyi ekrani degisir orjinal olmaz telefonsa incelenmesi lazim degismeyebilirde. Gelde simdi sövme. :mad::mad::mad:

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
@aliçimen kaskoda yaptırmazlarsa Bimer'e yazın. Benim bilgisayar kaskoluydu Bimer'e şikayet ettim adamlar iki büklüm oldular efendin şöyle özür dileriz böyle dileriz falan yaptırdılar. Gold Bilgisayardı onlarıda sildim :))) Kasko falan hepsi hikaye yaptırmamak için ellerinden geleni yapıyorlar işin üstüne gidin bırakmayın o zaman yapıyorlar. Ama ne hikmetse Kvk ve Mng kargoyu o kadar şikayet etmeme rağmen bi sonuç alamadım.

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
@AliÇimen inşallah adalet yerini bulur o zaman, ne diyelim. Gidip saçma sapan şikayet sitelerinde markayı gömmek yerine hukuka başvurarak hakkınızı arıyorsanız asıl şimdi markayı cidden "gömmeceksiniz" demektir. :D Etrafımda çok fazla bir sorundan şikayetçi olup da yasal ollara başvurmaya üşenen insanlar var, en iyi olanı yapmışsınız! :)) :harika::harika::harika:

• Beğen

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@sallehpaul Doğrudur ancak bilemiyorum arkadaşım daha uğraşır mı.

@Ozan Yiğit Tabaş Hocam benim hiç bir markayla derdim yok aslında ancak durum da ortada. Arkadaşlarınız mahkemeye gitmeye üşenmekte ve ya çekinmekte de haklılar. 3 ayda mahkeme sonuçlanacak 3 ay da sen para yatacak diye bekle etti sana 6 ay. Yani adamın elini kolunu her yerden bağlıyor bu kansızlar.
Benim istediğim sadece telefonumun yapılıp bana teslim edilmesiydi ancak çok gördüler.:(

@Celikcihat95 Bu konuda da benzer bir çok yorum geldi ve duyum aldım zamanında ancak Apple'nin fiyat politikasını beğenmiyorum. Çok pahalı hatta lüks benim için. Bakalım yeni telefon almaya sıra gelsin de o zaman düşüneceğim. Belki orta segmentte yeni telefonlar çıkar belli olmaz.

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
@aliçimen hocam üstünde dursun her türlü yolları denesin sonunda paşa paşa yapacaklar. Ben yılmadım üç ay gereken her yolu denedim ve sonunda yaptırttım :) kafa yorar ama bu tür konularda çok iyi tecrübe olur ;)

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
15
İsim
Cihat Çelik
@AliÇimen Tabiki herşey bütçeye göre.Apple ında orta seviye telefonları var hatta alt seviye telefonu bile piyasada adı sürekli duyulan android telefonlar kadar iş çıkarabiliyor.Şuan bende 4s var arkadaşım lg g3 kullanıyor.Onun rehberi benimkinden geç açılıyor :):)

• Beğen

T. Yıldırım

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Cervélo
Bazı arkadaşların söylediği gibi bende Sony kulaklık kullanıyorum. Kulaklığı ortalama günde 7-8 saat kullanıyorum. Bisiklet ve koşu sporlarında oldukça zorlu şartlar altında ortalama 6 ay dayanıyor. - Bence 6 ay oldukça iyi bir süre diğerleri 2-3 ay zor çıkarıyor. - Ne zaman kulaklığı garantiye versem bir hafta içinde tamamen yeni açılmamış kutu ile gönderdiler. Bende Sony'nin müşteri hizmetleri açısından oldukça başarılı bir firma olduğunu düşünüyorum. Umarım bu durum en kısa sürede lehinize sonuçlanır.