Fatbike tavsiyeleri

laliu

Üye
Tepki
15
İsim
....
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
asfaltta Fat Bike elbette bir mtb mtb de bir yol bisikleti kadar hızlı hızlanamaz hepsinin ayrı bir keyfi,ayrı bir zevki var benim hoşuma gidiyor fat bike lar biraz yorabilir ama bir mtb ile aralarında dağlar kadar fark olmaz ayrıca yorulmak da işin renklerinden biri bana kalırsa

• Beğen
Tepkiler: hasanben
Scudo

Emekli1965

Üye
Tepki
2
İsim
Hüseyin
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@MustafaSener Bende de salcano snow fat bike var ilk çıktığı zamanlar fat bike hakkında çok ağır eleştirel yorumlar yazmış biri olarak yazıyorum şimdi soranlara anlatılmaz yaşanır diyorum bisiklet kullanan herkesin elinin altında olması gereken bisikletlerden. Bende sahibinden. Com dan ece bisikletten 1.5 sene önce teşhir malı bisiklet olarak taksitle 2100 tl ye aldım , kendime ait topladığım bisikletlerim haricinde carraro minivelo, pinokyo, mtb, citibike, yol yarış tarzlarında 10 küsür bisikletim var hepsinide severek kullanıyorum ama salcano fat bike bisikletimin yeri çok ayrı gerçekten güzel bir akışı var çok dik yokuşlar için aynakol küçük dişliyi 2 diş ufak dişli ile rubleyide iki diş büyük ruble ile değiştirdim harika oldu gerek akışı, gerek frenleri, gerekse vites değişimlerindeki kalitesi gerekse konforu ile harika bir bisiklet. Yedek parça problemi 2021 senesinde de devam ediyor seçme şansım yok olanlardan tedarik ettim cst yi şahsen hiç sevmem ama mecburen cst iç-dış yedek lastik aldım,şimdilerde shunfeng marka jant göbekleri var 36 delikli olarak satılıyor benim jant göbekleri ile tamamen uyumsuz ama olurda göbek millerinde problem çıkar diye sadece göbek milleri işime yarayabilir diye ön-arka olarak bir takım aldım..youtube de bazen denk geliyor fat bike bisiklete bir şey olmazmış gibi bisikletlerini fazlaca zorlayanları görünce aman diyorum yedek parçaları yok biraz dikkat diye uyarmadan geçemiyorum. Yedek parça olumsuzluğuna rağmen fat bike anlatılmaz yaşanır diyorum..

• Beğen
Tepkiler: necmeddin ve MakRo

hasanben

Forum Demirbaşı
Tepki
805
İsim
Hasan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Arkadaşlar ben konu açamıyorum
🤣🤣

Son düzenleme:

hasanben

Forum Demirbaşı
Tepki
805
İsim
Hasan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Son çare buraya yazıcam bana kilitli maşa kazım arkadaşlar uyumu naaıl anlayabilirim

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.757
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Son çare buraya yazıcam bana kilitli maşa kazım arkadaşlar uyumu naaıl anlayabilirim
Daha önce (link)düşünüyormuşsunuz ama fikriniz değişti sanırım. Üç farklı konuya çatal sormuşsunuz. 😅
Benim düşüncem (tecrübem yok) şişman bisiklete düz çatal daha iyidir. O koca tekerler yeterli esnemeyi verir diye düşünüyorum.
Dipçe: Bu arada düz çatalı yaylıya çevirmek için tamamen değiştirmeniz lazım.

hasanben

Forum Demirbaşı
Tepki
805
İsim
Hasan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Haha haklısınız benimki merak evet ağırlaşıyormuş okuduklarımdan anladığım o değmez gibi görünüyor daha önce öyle düşünüyordum evet hala da öyle aslında merak ettiğim o hazır satılan kilitli maşalardan alıp direk takabiliyormuyuz merakım oydu bu arada ben neden konu açamıyorum

Tepki
5
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@hasanben bende konu açamiyorum fat bike biraz benim bütçemin üstünde bana kücuk olan ama iyi bir mtb bisikletim var29jantlik mtb kadrosuna 26jant fat bike lastigi olurmu yada nasil yaparim çok hoşuma gidiyor ancak malum pahalilar eğer olmaz diyorsaniz bana uygun fiyatli mtb kadro linki atarmisiniz ağirlik önemli değil sağlam olsun yeter eski bisikletim 24paxton z300 yeni kadroya bundaki parçalari takarim

• Beğen
Tepkiler: hasanben

hasanben

Forum Demirbaşı
Tepki
805
İsim
Hasan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba olacağını zannetmiyorum ve yüzü astarından pahalıya gelir komple 2 lastik çok para zaten

hasanben

Forum Demirbaşı
Tepki
805
İsim
Hasan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Kalın lastik dönmez
Sakince bir kez daha açıklayayım. Bir kişiye açıklayabilsem kâr.
Arkadaşlar bisiklet çok yönlü bir hobi. Kimisi kendi sınırlarını zorlamak için biner, kimisi spor ihtiyacı için, kimisi ulaşım amaçlı biner, kimisi sadece keyif almak için, doğa gezisi için, yüksek rampalara tırmanmak için gibi bir çok amaçla binilebilir. Her ne kadar bisiklet çeşitleri oluşturulmuş ve bunlara yol, dağ, şehir gibi temel ünvanlar verilmiş olsa da bunların çok genel bir ifade olduğunu unutmayın. Fatbike aldın sadece karda sürmen gerekiyor gibi bir zorunluluğu ifade etmiyor. Tek gerçek bisiklet yoldur, dağdır gibi fanatik düşüncelere de gerek yok. Hepsinin keyfi ayrıdır.

Tertemiz bir asfalt, hafif toprak yol, bol taşlı ve çakıllı bir arazi. Günlük hayatta bir çok farklı koşullarla karşılaşıyoruz bisiklet sürerken. Sizce nasıl bir bisikletle her yol çeşidine gözünüz kapalı girebilirsiniz. Burada hepsine girebilmek, yol yüzünden farklı rotaya kaymamak, yoldaki ufak tefek bozukluk veya taş parçaları gibi engellerin dengenizi bozmaması, gerektiğinde lastiğin havasını düşürerek hafif amortisör kazanmak, bir çukura girince bisikletin minimum zarar görmesi veya hiç görmemesi, yerde kalın bir kar tabakası dahi olsa sizin sürmeye devam edebilmeniz gibi avantajlar benim gibi biri için göz ardı edilemeyecek avantajlar.

Benim kullandığım araç her koşulda gidecekse onun ağırlığı benim için önemsiz. Ben asla ama asla o taytları giyip bisiklet sürmek istemiyorum ve bu konuda özgürüm. Ben asla bir çukura girince lastiğim patlasın istemiyorum. En çok lastik patladan türü hepiniz biliyorsunuz. Yani benim keyfime ve bisikletten beklentime en net ve geniş bir spektrumla cevap veren tür Fatbike. Sizin isteğiniz asfalt yolda yüksek hızlar, ağır antrenmanlar yapmaktır ve bu da sizin keyfinizdir.

Tamamen düz yolda 25-30 km arası hız ile seyredebilmek benim tüm ihtiyacımı karşılıyor. Altıma 15-20.000 TL bandında bir yol bisikleti verilse sizce bu hızım ne kadar değişecek? Aynı eforla hızım ne kadar artabilir? Üstelik konforumdan da olacağım! Kendinizi kandırın da insanları bari kandırmayın. Gerçekten bir süre kullanıp rahatlık ve zevkini tattığınız zaman vazgeçmek çok zor bu bisikletlerden. Rica ediyorum, en azından bu konuya gelip de kalın lastik dönmez muhabbeti yapmayın. Market bisikletine araba lastiği takan apaçiler değiliz biz. 26x4.0 lastik ölçüsü ortalama bir dağ bisikletinin 1.5 katı kalınlığında. Yani bu abartılacak bir kalınlık bile değil ve lastik tamamen yola yapışık gitmiyor, temas yüzeyi çok daha ince. Bizim derdimiz çoğunuz gibi bisikletten keyif almak ve bu keyfi bununla alıyoruz. Lütfen artık şu forumda sokaktaki çöpçüden, 10 yaşındaki mahalle çocuğundan bir farkınız olsun. Onlar belki bilmedikleri bir konu olduğu için soruyor da sizin yaptığınız gerçekten ayıp.. YORMUYOR!

ağzına sağlık hocam

kalın lastik dönmez(miş)😂😂😂😂

• Hahaha
Tepkiler: necmeddin
Tepki
38
İsim
Muhammet Çelik
Bisiklet
Carraro
Max 4.000₺ bandında önerebileceğiniz bir marka model var mı acaba?

Tepki
38
İsim
Muhammet Çelik
Bisiklet
Carraro
En son mesajı yazan ben olmuşum tekrar yazayım bari 😁 Forsage marka hakkında bilgisi olan var mı?

hasanben

Forum Demirbaşı
Tepki
805
İsim
Hasan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer