Fat bike'ın ilk karla buluşması

TheRock

Üye
Tepki
46
Bisiklet
Specialized
@Erkin Kalender haci ? Oncelikle senin sakin olmani oneririm. Ardindanda haci gibi tanimadigin insanlara sifat kullanma hakkinin olmadiginida belirtmek isterim.

Scudo

Burak Boralılar

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Burak B.
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar bu ortama hız takıntısı nedir anlamıyorum. Ortalama hız denen şeye bisikleti eve çıkarırken dönen teker bile etki ederken niye bu kadar kafaya takıyorsunuz? Adam o bisikletle çıkar sahil yoluna mesela basar gideceği yere 30-35 i görür olay budur. Ortalama hızı kim yüksek tutabiliyor ki şehir içinde?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
mesele kaçı gördüğü değil saatte ve günde nekadar yol gittiği bunlar sürekli bisiklete binenler için önemli şeyler saniyeler saatler metreler kilometreler bisikletleri ve kişileri karşılaştırabilmek yaşanan gelişmeleri öğrenebilmek hangi bisikletlerin ne tür hız özellikleri taşıdığını bilmek yokuş çıkışlarındaki harcanan gücü anlamak gibi ve bunun gibi şeyler sadece gezmek için vakit geçirmek için bisikleete biniyorsanız oda güzel bişeydir onada kimsenin lafı olmaz bunlar sizin için önemli değildir ama ben kamyonla yarış arabasını geçiyorum derseniz insanlar sizden bunu kanıtlamanızı ister bu arada anlık hızlarda önemli mutlaka @Burakb993

• Beğen
Tepkiler: hashus1099

BF Okuru

Üye
Tepki
2
mesela ben şunu merak ettim yol bisikleti ile günde 250 km giden arkadaşlar var forumda bu fat bike denen bisiklet türü saatte 30-35 km ile gidebiliyorsa düz yolda günde 250 km lik bir yol gidebilirmi
çünkü yol bisikletlerinin ortalama hızı normal insanlar için bu diye biliyorum yanlış biliyor olabilirim
ayrıca arkadaş düz yolda 50 km gördüğünü söylemiş ben ince teker ile yokuş aşağı 50 km zor görüyorum acaba bende bi sorun olabilirmi bunuda merak ediyorum ister istemez bunlar takıntı değildir bilgi edinmektir
dediğim gibi tek derdiniz gezmekse başka hiç bişey önemli değilse o da güzel bişeydir @Burakb993

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bu işi ciddiye almasam bende buraya yazar geçerim düzyolda 90 km ile gidiyorum günde 500 diye kimseyede cevap vermem
ki ben aşırı amatör bir bisiklet severim derdim asla anlık hız olmadı

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
@barış barış Barış bey kim günde 250 km yol yapıyor ben merak ettim 250 gidişi olsa birde dönüşü var etti 500 km yol takdire şayan.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bu hız konusunda birisinin ( göreceli olarak, yani size göre ) yanlış veya yalan söylediğini düşündüğünüzde elinize sopa almış gibi karşı tarafa saldırıyorsunuz. Hiç empati yaptınız mı ? İnsanlar ruh halleriyle bir topluluğun parçası olmaya ve sosyal olarak yaşamaya meyilli varlıklardır. Yalnızlık Allah'a mahsustur. O yüzden bazen arkadaşlarımız, dikkat çekmek, topluluğa bir an önce dahil olabilmek için bu tarz mesajlar atabilir, konu açabilirler. Nitekim forumda örneklerini görüyoruz. Peki biz ne yapıyoruz ? Elimize sopa almış öğretmen gibi, hata yapsa da eline vursam diye hazırda bekliyoruz. Niye ? Arkadaşlar insanlar yanılabilir, bilerek abartabilir, yalan söyleyebilir. Şu ortamda bu tarz davranışlar topluluktan kabul görmek için yapılabilir. Şimdi siz doğruları öğretmek yerine imtiyazlı bir sınıf gibi kabaca ukalalık yapıyorsunuz. Amaç nedir ? İstediğiniz gibi tepki gösterebilirsiniz, sizi engelleyemem ancak bu yolla nereye varabileceğinizi çok rahat söyleyebilirim. O yüzden sizlerden ricam, özellikle genç ve ergen arkadaşlarımıza mümkün olduğunca müsamahakar olmaktır.

Ayrıca bu mesajım sadece bu konu için yazılmamıştır. Genel olarak durumu bu başlıktan sonra izah etmek istedim. İnşallah meramım anlaşılmıştır. :)

Kaan Türkan

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Mosso
ben bu videoyu hız için açmadım ama konu döndü dolaştı hıza geldi herhangi bir kötü niyetimde yok bu konuda evet sırttan rüzgar estiği bi günde hatta o gün fırtına vardı televizyonda haberlerede çıkmıştı o fırtınada 50 km hızı gördüm bu hızda rüzgarın etkisi büyük ama onun yanında 16 yaşında bi kürekçi olmamın etkiside var eğer kürek sporuyla ilgilenen varsa forumda eminimki biliyodur bu durumda bi yarış sırasında ya da ergometre üzerinde yapılan antremanlar çok daha zor ve dayanıklılık isteyen işler bu sayede gördüm ben bu hızı ama diğer etkenlere bakmadan resmen yargılanıyorum emin olun bunu yazarken herhangi bir kötü niyetim yok

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve 7haiku

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Bikedreams forumu sürekli takip ediyorsanız 200+ yol giden bi çok arkadaşımız var ama yavaş ama hızlı biraz araştırma yaparsanız bulursunuz
hadi biz onu 100 yapalım benim gibi amatör vatandaşlar için
@Atilla Gobel meramınızı anladım isteyen istediği gibi yazsın bundan sonra kimseye eleştiri yapmıyorum profosyönel arkadaşlar ses çıkarmazken bana ne oluyorki zaten

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@kaan t kardeşim sen beni yanlış anladın sporun kötüsü olmaz memlekete senin gibi arkadaşlar lazım ben sadece doğru bilgi sahibi olma peşindeyim öğrenmeye çalışıyorum yani ve eminim ilerleyen yaşlarında çoğu kişiden çok daha iyi olacaksın

Kaan Türkan

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Mosso
sizi yanlış anladığımı zannetmiyorum zaten farkındayım kötü bi niyetinizinde olmadığını ben sadece bi açıklık getirmeye calıştım siz konusuna

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
@barış barış Barış bey o kadar boş vaktim yok forumda boşa vakit harcamak için ortada araştırılacak kadar önemli bir konuda yok 200+ giden vardır ama onlar zaten bu forumda vakit harcayacak kadar zamanları kıymetsiz değildir bence bol,bol antrenman,düzgün beslenme,güzel bir uyku düzeni ile ilgilendikleri için ve yarışlara hazırlandıkları için zor onların burda olması:harika:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bende hergün bisiklete binip düzenli besleniyorum ama bu forumda vakit harcamanın boşuna olduğunu düşünmüyorum

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
Kudret bey insan ötesi ve yaşına hürmeten çok takdir edilesi bir insan onu zaten biliyorum.ben hala şunu soruyorum tek seferde 250 km? peki kaç kez mola eğer çok fazla mola varsa adam bugün kalkar istanbuldan karsada gider ozaman herkes gider zaten hatta kampda yapar yazın yada kışın ben bile giderim ama tek seferde 3-5 mola sadece gidiş 250 km olsa eee bunun dönüşüde var etti size 500 km bunu yaparım yada yaptım diyen varsa bu pek inandırıcı gelmiyor.

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
@barış barış Olayı çarpıtmaya gerek yok prof bir yarışçı varmı forumda? yada başka forumlarda varmı yurtdışıda olabilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@barış barış

barış bey,sizinle mülakatta bulunduk bilgi alışverişi yaptık ,açık olan kartepe 17.sefer topiğinde şartları yazdım ,218 km, anadolu yakaya yazıyor avrupa yakaya ise 300 km ,bu etabı istanbuldan almak için 150 km antreman serilerine soyunmak gerekir ,şu an grup olarak velocity216 ekip ile bu pazar tanıştım,200 km 'yi 8 saatte devirdiler,hemde bildiğim en zor etapta ,çok çalışılarak bir yere gelinir tabi ekipçe olsun ferdi olsun
ne yazıkki artık kartepe etabında tekim, ekip suadiye demiyor ,trafiği bol olan maşukiye diyor,bende trafiği hiç sevmem ,çünki hız yapamıyorum,bu nedenle nisan sonu tek başıma 218 km 'yi 17.kez devireceğim, bu sayı 20'e kadar gidecek,uzun mesafelerde şu kadar hıza kavuştum demek önemli bana göre tabi , 99 km giderek 15 km eğim çıkmak düz yolda gitmeye asla benzemiyor.

Pallino

Üye
Tepki
29
İsim
Atahan
@kaan t Dostum sen ortalama hızı yanlış anlamışsın bence. 30 km yaparsın da ortalama 30 biraz hayal gibi geldi bana da. Karıştırmıssın bence.

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
@barış barış Günde 250 diyen pardon benmiyim sizmisiniz.bu yazdığınızdan anlaşılan bu önce siz yazdığınıza bir bakın gidiş geliş toplam 250 km deseydiniz yada belirtseydiniz bende hiç konuya yazma gereği duymazdım.