Evlenmeli mi evlenmemeli mi?

Scudo

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Türka¥
Evet. Örnek olarak beni gösterebiliriz :islik::islik:
Bu arada kızlar çok az yazmışlar bu konuya. Onların görüşlerini de bilmek lazımo_O

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@hakankcksrklk

Ropörtaj adam da buna benzer diyor. " iki kişi sevişecek diye bu organizasyon neden ? ":):):)

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Evlilik doğru kişiyle yapılırsa çok güzel bir şeydir. Doğru kişi herkes için farklıdır.

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu duruma ramak kala sıyrılmış biriyim.

Aslında gerçekten harika bir insanla çok güzel bir evlilik yapabilirdim. Ne güzel ki gerçek aşkı da tattım. Hatta bir erkek olarak çok güzel bir evlenme teklifi bile almıştım.
Ama şu var ki karşınızdaki sizin için her şeyi yapabilir mi diye düşünmek büyük bencillik. "Acaba ben karşımdaki insan için her şeyi yapabilir miyim?" diyebilmeli insan. Böyle deyince neyi ne kadar yapabileceğinizi anlıyorsunuz, kendi sınırlarınızı karşısındakinin sınırlarını da anlıyorsunuz. Sonrası zaten gider mi gitmez mi anlıyorsunuz.

Benim peşinde koştuğum hayallerim vardı. Onları gerçekleştirmeden bazı şeylerden vazgeçemezdim. Bisiklette bunlardan biriydi mesela. Vazgeçmeyi, kısıtlamayı denedim ama mutlu olamadım. Sonu prozac ve terapi odası oldu.

Karşınızdaki insan ne kadar iyi ve harika olursa olsun, sizin için ne kadar büyük fedaķarlıklar yaparsa yapsın, olmayınca olmuyor. Bu yüzden insan önce kendine bakmalı her konuda.
...
Son olarak evlilik gerçekten maddi yük getiriyor. Bu sadece düğün vs masrafı anlamında değil, iki kişinin harcama dengesini tutturabilmesi gerçekten zor.
İnsan önce kendini gerçekleştirmeli, arkasında bir şeyler bırakırsa şayet asla mutlu olamaz. Arkanızda keşke diyecek hiçbirşey bırakmayın. Sonrası kendiliğinden gelir zaten.

elric1982

Daimi Üye
Tepki
665
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
hobilerinizi yapmaniza engel olmayan, hatta bazilarini birlikte yapabildiginiz birisi olursa hayatinizda, tek basiniza oldugunuzdan daha mutlu olacaginiz garantidir. dogru insanla olduktan evlilik (beraberlik, birlikte yasamak vb. adina her ne derseniz) guzel bisey. aksi durumda hayatinizi cehenneme cevirebilir.

• Beğen
Tepkiler: CeRKeZ

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öldükten sonra inandığımız ama ne olacağımızı bilmediğimiz olası diğer dünyada Şans verilse bir daha yine eşimle evlenmek isterim... Dünyada trilyonlara değişilmeyecek iki evlat verdi, iyide kötüde demiyeceğim inanın finansal anlamda en kötü zamanıma denk gelen kahrımı çeken biri idi... 11 i devirdim 12 senelik evliyim(ALLAH BOZMASIN)ve Allah herkesi iyiye denk getirsin, hele bu zamanda evlenmek ne bileyim biraz daha sıkıntılı sanki

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu dünyada herkes seçimini yapar,yazarlar müzisyenler,kimisi korkmaz yanlız yaşamaktan,nice yazar idi,kadının yanına giderken kırbaçtan bahsetti,neden ?
Çünki rus şaire ilgi duydu,ama kadın onun zekasına hayrandı,nice ise duygusal bir iliskiye girmek istedi,sonra terk edilince kimyası bozuldu,aşk dediğiniz kimyasal bir sıvıdir ömrü 4 yıldır,aşk biter ,geriye yanlız ölmekten korkan iki çift kalır,
Güçlü olan ,tek başına yaşayan ,ölüme gülerek giden varmıdır,
Bir yerlerde yaşamı boyunca hiç evlenmemiş,çocuğu olmamış seçimi bu olmuş,
Insanlara Çok az kötülüğü dokunmuş ama aynı çukura bir daha düşmemiş bir insan varmıdır,ve bir koltukta ya da yatakta tek başına ölümü göğüslemek durumunda kalmış ,hiç kimseyi yanında istememiş bir insan varmıdır acaba,
bethooven'da sevdi,ama sevdiği kadına kardeşide ilgi duymuştu,bethooven öldüğünde bir cumhurbaşkanı gibi uğurlandı,ama mozart öylemı !!!!!
Sonuç ,,nice 'in anlattığı yetkin insan olmayı kim seçti bu dünyada,[ böyle buyurdu zerdust ]
Ters akıntılar ile dolu,dünyadaki tüm toplumların dogma düşüncelerine kim karşı durdu
Kim bireyin yanlizligini gördü,kim bireyin özgürlüğüne inandı,

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bunu buraya eklemeden geçemedim. Ben evlenmem, evlenmeyeceğim demeden önce bi izlemeli :huhuu::huhuu::huhuu:

• Beğen
Tepkiler: Triban

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Kapitalizmin insanlara vaat ettigi guzellikler ve korkulardan kaynaklanan Indivulaizm ve konformizm in getirdiği bir soru. Ama hayat bazi ekranlarda gozuken bazi kisilere bakilarak zannedildigi gibi keyf ve eğlenceden ibaret değil . Benim oyum evlilikten yana.

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
Yaşımız genç sevdiklerimiz yüzümüze baksa keşke evlenirim tereddüt etmeden

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Odabaş

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Belki konu başlığını, boşanmalı mı boşanmamalı mı diye alt başlıkta incelemek lazım. Bana da sorarlar, evlenmeli mi diye. Ben de her erkek en az bir kez eğlenmeli derim. Boşanmak için ilk koşulu yerine getirmek lazım değil mi? Evlenmeden boşanma fiili asla gerçekleşmez.

Kimine göre fransız reklamcı zırvası, aşkın ömrü üç yıldır diye bir kitap var. Kitap yayınlandığında, öncesi ve sonrasında insanda aşk denilen duygu-kimyasal sürecin 2.5 yıl ila 3.5 yıl sürdüğünü ama illa ki son bulduğunu yayımlayan kitap, dergi makalesi yazılar vardı. İşte evliliğin bu sürecinde çocuk sahibi olunca, ilk çocuktan sonra 5 yıl sonra ikinci çocuğu da yapınca evliliğe hem aşk perçini bebelerin neşesi, hem de onlara bakma yükümlülüğü geliyor. Aşkın ömrü, görevle birleşip uzuyor.

Tüm bunlar mevcut maddi yükümlülükler dışında tek değişken etrafında irdelenmiş.

İnsan durduk yere neden bungee jumping yapar? Evlilikte benzer birşeydir. Adrenalin müptelaları koşa koşa gider, deneyim biriktirenler deneyim olsun diye, arkadaş zoru ile bir kez deneyip keyif alan da olur, bitmezden sonra bir daha tövbe diyen de olur.

Her erkek en az bir kez evlenmeli. Bazı şeyleri denemeden bilemez insan ama işte yardan aşağı ayağı bağlayıp atlamadan evvel, o bağın sağlam ve esnek olduğundan da bir şekilde emin olun derim. Koparsa beyin üstü çakılırsınız esnek değilse eklemlerinizin arası açılır.

DayKnight

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Mahmut
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Katlanır
Bence bu konuda iki parametreyi goz onune almali,

1. Gecekten beklentilerin ve evlenecegin insanla bu beklentilerin ne kadar uyustugu(Beklenti dedigim, nerede yasamak istiyorsun, hayatta erismek veya sahip olmak istediklerin neler... vs.)
2. Evlilik icin gerekli maddi birikimin var mi. Yeterli birikimin yoksa evliligin ilk yillari borc odemekle gecer ve bu esleri olumsuz yonde etkiler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

2018 'de azalma ,

Evlenen çift sayısı geçen yıl 569 bin 459, boşanan çift sayısı ise 128 bin 411 oldu. Evlenen çiftlerin sayısı 2017 yılında bir önceki yıla göre yüzde 4.2 azaldı, boşanan çiftlerin sayısı yüzde 1.8 artış gösterdi.

@mariokaldato

Insan neden dünya evine girer ,?
Yanlız ölmekten korktuğu içinmi ?
Soy ağacını devam ettirmek icinmi ?

Damardan girdim ,,,,,,,,:islik::islik::islik:

agnostic

Üye
Tepki
19
Bilgisayar oyunları oynar,bisiklete bol,bol binerim, ara'da balığa kaçarım sahil'de çocuk beklentim yok( en azın'dan bu ülke'de) en minimum beklentim. bu bunları kabullenecek ve benimle aynı kafa yapısına sahip olacak bir bayanın izdivacına talibim:rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: Triban