Euro: 3.01 - dolar: 2.18

Emrah GÜLEZ

Forum Demirbaşı
Tepki
190
Bisiklet
Merida
Zamlar enflasyonu artırmazmış, 2.30 ekonomiye zarar vermezmiş.
Ekonomi Bakanı diyor.

Scudo

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@emrahgulez

Pinpon toplarına zam gelmemiş o zaman ^^

Türkiye taraf değiştiriyor gibi ve Esad ile barışma olayları konuşuluyor. Avrupa ve ABD nin cevabıyla daha beter hale gelebilir.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Dolar 2.24 euro 3.04
Cok feci seyler olacak gibime geliyor

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
2.24 nedir yahu 1 sene önce 1.30-1.50 ydi.

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
İyi. memleket eyiye gidiyor. Kastamonu ben...

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
2002 den bu yana doların 4,75 lira olması gerekiyordu. bu daha başlangıç sanki :)

Türk Lirasından bir sıfır atarsak bu bizi 1-2 yıl idare eder. düşünsenize dolar birden bire 2,24 lira değil, 22 kuruş olacak.

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
2. Dünya savaşından sonra Almanlar tüketim ihtiyacına göre üretimi ihtiyaç duyulan her ürünün üretimini ve argesi geliştirdi! Kanada ihtiyaç duyduğu tarım mahsullerini türkiyeden ithal ederken yapmış olduğu arge ile kendi mahsulünü üretmeye başlamış ve türkiyeye artık tohum satıyor brezilya ile yapmış olduğumuz anlaşma ile şeker pancarı üretimini durdurmuş ithal etmeye başladık.Daha bu ay buğday tahıl ürünlerinde gümrük vergisi düşürülerek ithal edilmeye başlanıyor Dünya piyasasına sunabildiğiniz ürünler günden güne azalırken ihtiyaç duyduğunuz ürünleri ülkeye sokmak için ihraç edenin para birimini kullanmak zorundasınız! Elinizdeki her TL yi bankalara döviz bürolarına gidip change edilmesi ile yurtdışından size ithalat yapsın diye satılan döviz borçlanılarak türkiyeye sokulmak zorundadır buraya kadar yazdıklarım zaten herkesin malumu! Ve salcano yerli firmamız bugüne kadar %100 yerli üretim kadro yapıyormu onuda geçtim buna dair arge yapıyormu?? Cevap çok net yapmıyor yapamıyor çünkü devlet her alanda arge ve üretimin önünü kesiyor. Bütün arkadaşlar burda doğru şeyler yazıyor son derece haklılar ama biz başımıza bu adamları getiriyoruz keza muhalefete bakınca bunlardan hiçbir farkı yok ülkede adam yok arkadaşlar ne yazıkki tanzimat dönemini tekrar yaşıyoruz bir MUSTAFA KEMAL daha çıkarsa içimizden biz koyunlar takılalım peşine....

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
@Tolga Çelebi

:)) tolga arkadaşım 1 sene önce değil 3 sene hatta 4 sene önceydi o tarihte ülkede %20 faiz vardı buda ülkeye yabancı fonların geçici olarak girişler yapmasını sağlıyor ve o dönemi kuru düşük seviyede tutabiliyorduk tabi ithalat seviyemiz bugüne göre daha düşüktü et süt tahıl ürünleri ve daha bir çok şey ithal edilmeye başlanmamıştı...

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
@kerem oktar

cami üretimimiz tam gaz devam ediyor :) lale devrinin sonuna yaklaştık. Allah sonumuzu hayretsin.

• Beğen
Tepkiler: C. Yavuz

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
Kıyamet alametlerin en önemlilerinden biridir bu ''CAMİLER ÇOĞALACAK İÇİNDEKİ CEMAAT AZALACAK''

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Dolar 2.295, Euro ise; 3.108 .. Türk Liramız ise,değer kaybetmiş.Ekonomi Bakanı halen iyiye gidiyoruz diyor ya , pes doğrusu.

• Beğen
Tepkiler: Emrah GÜLEZ

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@Çağlayan

Bence de kötüye gidiyoruz. Devilasyon olursa hapı yuttuk ki ne yuttuk. Ama bakış açısına göre değişir. ^^

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
Kılavuzu karga olanın burnu b.ktan çıkmazmış. Biz Türk miileti olarak bunları hakettik. Ayağa kalkıp çalışamadık, öyle tembel tembel oturup bir Mustafa Kemal daha gelmesini bekledik. Toplumsal çıkardansa bireysel çıkarları ön plana koyduk. Örnek bknz. makarnacılar.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@Cemali Avcı

Yoruma katılmıyorum biz çok çalıştık daha ne yapalım. Ama solculara göre siyonistler, miliyetçilere göre Türk düşmanları, dincilere göre dinsiz müslüman düşmanların oyunu bunlar hep!!!

edit : an itibariyle Piyasalarda sular durulmuyor. Merkez Bankası'nın politika faizi ve faiz koridorunu sabit tutmasının ardından dolar 2.2905 TL'yi görerek rekor kırdı. Euro da 3.1040 TL'yi görerek tarihi rekorunu genişletti.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
TL den kaçış bir an önce durdurulmalı yoksa gidişat çok kötü. Artık bu seviyelerden sonra dönüş başlamaz ise ekonomik çöküş an meselesi. Doların fed politikası yüzünden artacağı zaten biliniyordu ama bu seviyede ki artış aşırı saçma. Yıl sonunda gelmesi gereken seviyeye daha 1 ay dolmadan ulaşıldı. Yazık bu insanlara nedir bu Ülkenin kadersizliği anlayabilmiş değilim. Ne alabiliyorsun ne satabiliyorsun ticaret tamamen durdu memlekette. Dolarda geri çekilme olmaz ise önümüzde ki aylarda tepeden tırnağa her kaleme %50-70 zam yağacak. Tepedekilerin siyasi ve ideolojik ihtirasları yüzünden Millet yine bunların sebep olduğu enkazın altında kalacak.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
biz gençken, Deniz Baykal durur durur bir açıklama yapardı, borsa hop oturup hop kalkardı. o zamanlar, acaba bu Deniz Baykal borsada mı oynuyor derdim. eğer bir yerde milyonlarca dolarım olsa ve elimde ülkedeki dolar değerini arttıracak imkanlar olsa ben de koyverin doları gitsin derdim. ortalık yerle yeksan olunca, o dolarcıklarımla gelir, ülkede daha evvel 1000 dolara alacağım yerleri 500-600 dolara kapatırdım. ya da 1000 dolara şimdi 100m2 yer kapatabilecekken ortalık yerle yeksan olunca 160-180m2 yer kapatırdım.

Türk Lirasının gerçek değerini bulmasını bende istiyorum. yıllardır suni bir şekilde değerli bir Türk Lirası ile ithal malları ucuza alma yanılgısı yaşadık. eğer doların değeri 5 lira ise bir an evvel 5 lira olsun. gerçek değer ve dengenin oturması taraftarıyım. 2 sene evvel 1500 liraya aldığım bisikleti iki yıl sonra 3500 liraya alamayayım. suni bir şekilde, iyi bir mali dengem varmış gibi hissetmeyeyim; ne isem o olduğumu bileyim.

H.Genç

Daimi Üye
Tepki
155
Bisiklet
Trek
@kerem oktar

Benim bildiğim "camiler dolacak ama içlerinde müslüman olmayacak".

Loading.. %61

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Ser

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@Turan Babacan
Çok çalıştık ? Güldürme beni.

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
bundan sonra artık bendede karamsarlık oldu okul başından beridir biriktirdiğim 1500 lirayı boşuna bırıktırıyorum hissi var içimde çünkü her hafta yemeden içmeden bir kenera koyduğum praların yarısından çoğu doalrın ve euro nun artışıyla elimdem uçuyor babam zaten geri kafalı bi insan almıyor yazın dedim yok dedi benim ne ps3 um oldu ps2 ım oldu benim bi bilgisayarım oldu bide atari küçükken he olmasın ben olsunda demiyorum bisikletimde oldu 4 tane bisikletim oldu 5 sene önce 550 tl ye mtb almıştım oda geçen mayıs gibi elimde kaldı vites jant vs herşeyi gitti onu yaptırdılar 300 tl ye filan sonra 1-2 ay bindim vites kırıldı frenlerim parçalandı jantım yamuldu en sonda zaten bayırdan düştüm yaz başlamadan önce diyodum kendimce bu yaz full bisiklete binicem oraya giderim şilede denize iner çıakrım ama hiçbiri olmadı dedim bu yılda bari ben biriktiriyim kimsenin alacağı yok ama işte durumda pek iyi değil artık diyorum pra biriktirmeyi bırakıp başka şeyler alayım haftalık 100 koysam yarısı zaten dolara euro ya gidiyor sanırım bu yılda alamayacağım yol bisikleti napalım 2 yıldır hayalini kurduğum yol bisikleti başka bahara kalıcak ama bir gün alıcam elbet son yılım zaten istanbulda üniversitede gidicem egeye akdenize inşallah bir gün yol bisikletim olur hatta daha doğrusu bir biskletim olur :(