El, kol, boyun ve omuz ağrısı

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.357
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eşimin ellerindede ilk başlarda uyuşma olmuştu 50 km üstü.Bende araştırıp aktif pedaldan resimdeki elciklerden aldım.Bileğe olan baskıyı ciddi anlamda önlüyor.Tavsiye ederim.

https://lh6.googleusercontent.com/proxy/3WVjBlTTQRMRhMqi1W_c9EIN9gnQCWMx_jn5t_8qWN2Ye7bfK-d9jIkAjsStEFXZyyznabsEpljFOXI0rjBBWQ3YBbXtDfgQw0aSQNpQOBuRICBPij0L8Vc9rdpqC09uro6RKbUqLgl1R6FECJhdhZULZiHkumoEyzUH6BK16G-zf1qHs5JpqAAnLeBslm4J=w343-h359-nc

• Beğen
Tepkiler: Erdem Yıldırım
Scudo

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
Tutuş şekline de önem vermek lazım. Bir çok sürücü, genel olarak dirsekleri sıkarak omuzları kasarak sürüyor. Biraz kırık bir dirsek ve serbes bir oturuşla( çuval gibi kendinizi seleye bırakın) çok daha rahatlık elde edilebilir. Kendi gözlemlerim, kendi deneyimim ve etraftan öğrendiğim şeylerdir bunlar.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Mtb bisikletlerde tek tutuş açısı olduğu için uzun süreli kullanımlarda uyuşma ağrı yapabilir.

ahmetgunay

Üye
Tepki
40
İsim
Ahmet Günay
Bisiklet
Salcano
Aynı ağılardan bende muzdaribim. Özellikle sol dirsekte ağrı oluyor. Yolda giderken egzersiz vari birşeyler yapınca ağrı azalıyor. Açılan konuyu dikkatle takipdeyim.

• Beğen
Tepkiler: phoenix48

Clients

Üye
Tepki
145
İsim
Turgay
Bisiklet
Scott
Yarın. Kelebek gidon taktırıp şansımızı deniyecez. Elcik dediginiz gibi sadece eldeki uyuşmayı giderebilir ama omuza kadar vuran agrı sanırım gidon pozisyonundan Kelebek ile pozisyon değişerek sorunu giderebiliriz

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
karpal tunel sendromu

Clients

Üye
Tepki
145
İsim
Turgay
Bisiklet
Scott
O sendrom bilgisayar kullanırken olur. Onun agrısı hissi farklıdır parmak uclarında hissedersin şuan telefon kullanırken bile parmak uçlarım sızlıyo

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Eklemlerde ki kireçlenme aktivite sırasında ağrılara sebep olabilir. Uyuşma, ve boyuna kadar uzanan ağrılar genellikle eklemlerde ki kireçlenmenin belirtileri. Dinlenirken bu ağrılar oluşmaz, yalnız ileri safha kireçlenmeler de dinlenirken de yavaştan bu ağrıları hissetmeye başlarsınız, o yüzden kireçlenme diye basite indirgeyip tedaviyi geçiştirmemek lazım.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
Uyuşmalar genelde kalpal ve ulnar tünellere uygulanan baskılardan kaynaklanır. kurtulmak için veya rahatlatmak için çeşitli yöntemler var. hepsi de basit:

farklı tutuş pozisyonlarını sürüş sırasında deneyebilirsiniz.
ergonomik elcik tercih edebilirsiniz.
en önemlisi bilek kaslarınızı basit hareketlerle (stres topu, yaylı maşa sıkarak, dumbıl çalışarak...) güçlendirebilirsiniz. ben powerball tavsiye ediyorum.
gidonu çok sıkı tutuyor olabilirsiniz. dirsekleriniz hafif bükük şekilde normal sıkılıkta tutun. dirseklerinizin dik olması eklemlerinize binen yükü oldukça arttıracaktır.
jelli bisiklet eldiveni tavsiye ederim. ben kullanıyorum. hem konfor sağlıyor hem de eğer düşerseniz koruma sağlıyor.

bunların hepsini yapabilirsiniz ya da yapabildiğiniz kadarını. hiç biri fazla para harcamanızı sağlamaz.

kelebek gidon zaten bir çok farklı tutuş pozisyonlarına izin verdiği için tercih edilir. bu sayede uzun sürüşler esnasında kollar ve omuzlardaki stress farklı kas gruplarına dağıtılır. kelebek gidonda da tek tip tutuş pozisyonuna girerseniz yine uyuşma ve eklem ağrısı çekme ihtimaliniz yüksek.

• Beğen
Tepkiler: Clients ve bkaan
Tepki
24
İsim
Bülent Ç.
Bisiklet
Kron
@Osmancan846 Biz iki arkadaş bisiklet aldık arkadaşım Salcano NG650 29" aldı lastikleri kalın, aynı jantlara ince lastik taktırarak şehir içinde kullanıyor, şehir dışına çıkacağında yine kalın lastikleri takıyor.

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
901
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende yaklaşık 2 aydir kelebek gidon a gectim farkli tutus şekillerinden dolayi agri sizi olmuyor 8-10 saatlik suruslerde el ve omuz agrisi yasamiyorum yanlız kelebek gidon taktirdiginizda gidon sargisi ile sararsaniz bir problem yasamassiniz.

Arseyus

Daimi Üye
Tepki
213
Hayırlı aksamlar arkadaslar. Son bir kac gün omuzum ve kollarım agırmaya basladı. Boyum 170 ve ic bacak boyum 80 felan. 48 kadro hibrit sehir bisikleti kullanıyorum. Kullandıgım alan gunluk sehir ici aralıklı bir sekilde 2-3 saat felan. Fakat son zamanlarda kollarım ve omuzum agırmaya basladı bunun nedeni sizce ne olabilir. Kadro mu büyük beslenmemmi yanlıs veya masamın kılıtlı olması buna neden olabilir mi.. Bu konuda bi oneriniz varmı arkadaslar?