E-ticaret sitelerinde ABD boykotu...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@orcunek
dinin overdoze olduğu ortamlarda, ahlak azalmaya yüz tutabiliyor. yani, ben dini bütün biriyim, güvenebilirsiniz demeye getiriyor. ama aslında, bu ifade ile "la adam dini bütünmüş, demek ki Allah korkusu var, bu beni kandırmaz" diyen şark kurnazı birini ağa düşürmek. elleşmeyin böyle devam etsinler.

Scudo

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
@orcunek

kadifeden kesesi......
oturmuş kumar oynar
AH CİĞERİMİN KÖŞESİ

gibim olmuş bu yorum :)

19tunahan93

Daimi Üye
Tepki
485
İsim
Tunahan
Bisiklet
Fuji
Ülkemin düşünmeyen, çabuk gaza gelen çoğunluğu neden böyle olmaya istekle devam eder. Boykot 3-5 bin liralık ucuz şeylerle olmaz. Milyon dolarlık ürünlerle olur. Thy dese ya artık Boeing almıyorum. Siparişlerimi de iptal ediyorum. Dese ya Türkiye Cumhuriyeti hükümeti, sen göndersen de almıyorum F35'leri. Farkındayım bunların hukuki caydırıcılığı vardır her zaman ama büyük konuşulan bir ortamdayız. Ambargo'dan bahsediyoruz. Hangi ambargo hukuk içerisindedir ki.

orcunek

Üye
Tepki
154
İsim
Orçun
Bisiklet
Bianchi
@thieft3000 :) senin yorum daha kadife olmuş bence sadece son mesajları okumak yerine konuda neler geçtiğine hakim olsaydın ne demek istediğimi daha iyi anlar ve ciğerinin köşesini buraya koymak yerine daha doğru bir yorum yapabilirdin. lütfen 1. sayfadaki resimlere bir bak belki ne demek istediğimi anlarsın :)

Tepki
1.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mehmet Metin Levent

Evet görecek, şöyle ki;

O fabrikada kendimiz akrabamız çalışacak.
O fabrika olmazsa onun yansanayisi fabrikada çalışacak.

Yani cebimizden çıkan para yurt dışına ucup gitmeyecek. Can yapacak, kan yapacak.:)

@19tunahan93

Cumhuriyet sonrası 1940 larda kurulan Kayseri uçak fabrikasının abd biz size daha uygun daha kaliteli daha teknolojik uçak veririz dediği için kapatıldığını çoğumuz biliyoruzdur.
Üstelik F35 ler abd yazılımlı olduğu için hiçbir değişiklik yapılamıyor.
Bugün uçağı alsan yarın parçasına ambargo koyabilir. Kıbrıs savaşında yaşadı ülkemiz bunları.

Dolayısıyla F35 leri vermemeleri bizim için daha iyi. Başka çözüm bulunur.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@anti panik

Valla piyasa bozul diyerek fabrikasında çalışan akrabama fazla mesaisini ödemeyecek. Kazandığı parayı kıbrısta kumarda yiyecek, lüks araba alacak. Bana sattığı ürün bozuldu mu yetkili servis bakmayacak. Ben sizi bilgilendirmek için yazdım .

Motorola

Daimi Üye
Tepki
271
İsim
Abdullah
Bisiklet
Cube
@hsynzltnYanlis bilmiyorsam shell hollanda firmasi

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Motorola

Daimi Üye
Tepki
271
İsim
Abdullah
Bisiklet
Cube
Hic satmasinlar ustad. Hem Boykot yapacak hem az zarar edecek hatta kar edecek :) boyle boykot mu olur?@Ahmet Bilge Kaan AKIN

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Boykot benim madoya yaptığım gibi olur. Gitmiyorum. Gel gidelim diyene de gitmediğimi söylüyorum başka bir yere gidiyoruz. Sonuçta doğrudan mado benden hiç birşey alamaz. Ama, devletin benzine koyacağı 1 kuruşluk mado vergisi olursa, dolaylı yoldan cüzdanıma ortak olur. Evimde tv yok ama trt ye elektirk tüketiminden para ödüyorum. Maalesef elimde başka bir seçenek yok. Onun gibi.

Tepki
28
Geçen Twitter’da biri paylaşmıştı. 8500₺ lık iPhone’un 4200’ü vergiymiş. Biz şimdi kimi boykot etmiş olduk? Diye soruyordu... valla biz geçenlerde Irak’tan iphone 7 aldık 2800₺’dü. Vergi rakamları gerçek gibi...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Biz hep Huawei kullandığımız için dahil olmadığımız boykottur.
Ama işlemci ve tarayıcı amerikan. Onu ne yapacağız?

Tepki
1.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mehmet Metin Levent

İşte böyle yabancılardan “finansal dayak” yiye yiye üçkağıtçılığı bırakıp dürüst iş yapmayı öğreneceğiz.
Türkiyede artık dünya standardında bol miktarda ürün üretiliyor.
Basit örnek: eczanelerimizin lütfedip amerikadan ithal solgar harici gıda takviyesi satmadığı ortamda, ben araştırdım.
En az solgar kadar kaliteli Balen ve Nutraxin markaları var. Bunlar hertürlü sertifikaya sahip ciddi markalar. Ama ne hikmetse eczaneler solgar satar. Yerli ürün satmaz.
Hatta solgar ın sattığı bazı ürünler akdeniz bölgesi menşeli.
Hammaddeyi bizden alıp bize geri satıyor dersem yanlış olmaz.:)

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Türkiye'ye Abd ''ekonomik savaş'' açmış..Peki..Bu durumda Abd DÜŞMAN olmuyor mu?Madem Abd DÜŞMAN,o halde Abd ile tüm ilişkini keser misin?Her türlü ticaret bir ilişki değil mi?Abd üssünün Türkiye'de aktif olması,bir ilişki değil mi?
Madem Abd bizim düşmanımız,ona göre davranalım..Nedir bu iphone muhabbeti?İphone ne kardeşim?
Düşman sana uçakları vermeyeceğim,bakanlarını ülkeme sokmayacağım,fethullahı sana vermeyeceğim..vb diyor..Daha ne desin,daha ne yapsın artık?!
Sen tüm bunlara karşılık iphone mu diyorsun?Bu mu yani?

Dolar konusunda çok yazdık..Kardeşim sorun dolar değil,bunu anlayın artık..Sorunun ne olduğu ortada..Şu saate kadar sorunu anlamadıysan,sana sorunun ne olduğunu söylemem..!

berberci

Daimi Üye
Tepki
750
@anti panik
Çünkü yerli malıysa kalitesizdir ve kesin bi yamuğu vardır diye düşünüyoruz. Amerikansa, Almansa, Japonsa kesin kalitelidir, çünkü adamlar üçkağıt yapmaz, namuslu iş yapar diye düşünüyoruz.

Niye böyle düşünüyoruz? Asıl sorulması gereken bu.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@anti panik
Bu ürününe yandığım Türk markalarının adı ne biçim? Ne bileyim ben bunların yerli mali olduğunu? İşin özü ne biliyor musunuz? Diline sahip çıkamayan hiçbir şeyine sahip çıkamaz. Önce dilimizden utanmamayı öğrenip ona değer vermemiz gerekiyor. Sonra ayfona sıra gelir.

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
@berberci

valla doğru, bisikleti ve yedek parçalarını bile ya dechatlondan ya yurt dışından ya da gidip fabrikasından alıyorum, çünkü yerli esnafın (her ne kadar türk malı satmasada) beni bi şekilde kazıklayacağını düşünüyorum (okuduğum duyduğum, ya da yaşadığım şeylerden dolayı)

hsynzltn

Aktif Üye
Tepki
282
İsim
Hüseyin Özaltun
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Motorola
Haklısın azizim aklımda yanlış kalmış İngiltere Hollanda ortaklığı imiş. teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Motorola

YutupAdam

Üye
Tepki
49
İsim
RIza
Başlangıç
1961—62
Bisiklet
Claud Butler
Bisiklet türü
Trial
@ahlaksız

Tamam şimdi anladık. Sen anlat. Biz hep yanlış anlamışız zaten. Neyse ki sen varsın. Devlet büyükleri de yanlış anlamış. Bir ara başbakanı arayayım da söyleyeyim. Bizim forumda bir arkadaş var, diyor ki madem bu ülke düşmanınız iPhone ile olmaz savaş uçaklarına el atın diyor, dolar konusunda o kadar şey yazdık diye isyan ediyor diyeyim. Aramızda forumda yazarak, siz yanlış biliyorsunuz ben o kadar yazdım kardeşim diyerek ülkeyi kurtaran kişiler var.

Sen çözmüşsün ülke yönetmeyi, bizim parlamento hala telefonla uğraşıyor. Tüh ya.

Şeffaf

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Ok boykot yapalım, alternatiflere dönelim, yerli malı yurdun malı arge yapalım... ama şunu da bilelim. ABD ile aramızdaki ticari hacimde "iphone dahil" tüketici elektroniğine ödenen para askeri harcamaların yanında çerez parasıdır. Yukarıda da bahsi geçmiş. Tamam Apple telefon almayalım (ben de kılım.. Uzunca bir süredir kullanmıyorum bu markayı) gidip alacağın Samsung, Vestel vs nin donanım ve yazılım teknolojisinin çoğu, üretim veya patent olarak, yine bu adamlara ait.