Doları protesto turu

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.263
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
11.08.2019 Cumartesi sabahı itibariyle dolar kaç TL ise o saatte doları protesto adına tura çıkacağım. Örnek veriyorum 6.47 TL mi dolar,saat 06.47'de başlayacağım turuma;7.02 TL mi,saat 07.02'de başlayacağım.Tüm bisikletseverleri yollara,sahillere davet ediyorum!
Edit:Güzergah Cevizli-Kadıköy Rıhtım olacak. Rıhtımda denize nazır 10-15 dakika mola,sonra dönüş olarak tekrar Cevizli olacak
Turdan sonra gelen edit:Arkadaşlar konuyu açmanın sebebi ülkemizin geçirdiği zorlu süreçte biraz olsun gülümsemek ve hepimizin kullandığı bu sitede oluşan olumsuz havayı(doların 6.80 olması,bisikletli kazaları,esnaf ve firmaların olumsuz hareketleri vb)bir nebze de olsa hafifletmek ve bir farklılık oluşturmaktı. Tamamen spontane (kendiliğinden),bir anda böyle bir şey aklıma gelmesi sonucu bu tür bir başlık açtım. Umarız bu süreç-şu an için pek mümkün gözükmese de- çok daha kısa sürede ve kolaylıkla atlatılır. Hepinize keyifli pedallamalar dilerim

Scudo

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Hazır başlamışken dolar, euro, riyal, vs vs hepsini protesto edin zira sudan parası dışında tamamına karşı değer kaybediyoruz.

Dolar değer kazanmıyor biz tüm dünyada değer kaybediyoruz.

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.263
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ctnky
Durum o kadar da kötü olmaz diye düşünüyorum,olmamalı.
@Serkan Mıstınoğlu
7 bandında olacağını düşünüyorum,umarım daha düşük seviyede seyreder.
@emrahozkan
Poundu kim kaybetmiş biz bulalım :rolleyes::D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Doları protesto etmiyorsunuz. Tl yi protesto bu. Dolar sabit, tl fingirdek.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hocam doları protesto derken? Dolar bir kişi, şirket vs değil ki nasıl edeceksiniz? Karşınızda sizi muhattap alacak bir şey yok :D :D

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
212
Bisiklet
Claud Butler
Tam yola çıkıcaz şaaaaak Trump bir tweet attı biz tabi noluyo nasıl olur derken şaaaaak bir tweet daha, bunu daha düşünemeden şaaaaak bir tweet daha...
Tabi sonra baktık olmayacak usul usul dağıldık mekandan.

efeozata

Forum Demirbaşı
Tepki
764
İsim
Efe
bu turu destekliyorum. ben de çıkacağım. doları protesto edenler en sağdan gitsin, euroyu protesto edenler biraz soldan.

• Beğen
Tepkiler: teo53 ve ahmet1914

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
  • Japonlarla bir alıp veremediğim yok. Hatta Japonları severimde . Hem çalışkan hemde sıcakkanlı insanlardır ,ancak bende gaza gelip Japon Yenini protesto ediyorum. ! 1 Japon yeni 0,0584 TL olur mu yaw ? Afrikadaki adı sanı belli olmayan ülke paraları bile 1 TL nin üzerindeyken , bu rezalette neyin nesidir ? Hadi bir şekilde kuru düşük tuttunuz, bari bir iki atar yapsaydınız.

• Japon ekonomi bakanını, acilen harakiri'ye davet ediyorum.

Haydi diyelim dolar papaz krizinden dolayı yükseliyor. Euro neden yükseliyor ? Yoksa birde , bizim bilmediğimiz tutuklu avrupalı başka bir rahip mi var ?

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bence Pazartesi’ye birakalim protesto turunu. Saat 9:00 da bulusur kahvaltimizi yapar, 10:00 gibi cikariz kura gore ;)

Sadece dolar degil Gana Cedisi bile Jedi sovalyesi gibi sahlaniyor TL karsisinda!

Demek ki dolari iviri ziviri degil, gercek sorunu gormeli;
siyasi ve ekonomik acmazlarimiz icin protesto etmeli, uretmeyen ve tuketen ulke olmaktan kurtulmanin cozumu icin harekete gecmeliyiz.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.278
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sürerken "eeyy dolar, sen kimsin yaa" diye slogan da atarız, çok etkili olur.
Ben çok mantıklı buldum şahsen.