Dikenin patlatmayacağı lastik var mı?

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
İcerdeki hava ile kucuk bir kısmı tepkime veriyor tabiyki. Ama olay tam olark öyle değil. Stansde mikro parcacıklar var ceşitli boyutlarda. Bu parcacıklar delikleri tıkıyor. Cevresinde kendi sıvısı varken cok tepkime veremiyor. Ama deliklerin içine girdiginde veya lastıkden dısarı cıktıgında tepkime veriyor.

Scudo

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
@BoZCaN

wayy be elin gavuru neleri icat ediyooo.... derlerdi büyüklerimiz de onlara katılmamak elde değil.:eek:

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
Abi yuh diyorum ya.Nasil bir video o. Stans bu kadar etkiliyse, normal zemin sartlarında hiçbir sekilde patlama olmaz.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@memocy

Video tam da benim geçmek istediğim yeri gösteriyor. :)

Stans yada slime veya varsa başka benzerleri....

İşte dolma lastik(çocukça), tahta teker(nostaljik), demir teker(Devlet demir yolları tarzı) dışında patlak olayında gerçek çözüm bu bence de...

Kullanıyorum, ekstra ağırlığına katlanıyorum ve busayede dikenlere basmak bir keyif haline geliyor...

Umarım herkesin çok kolayca ulaşabileceği fiyatlara geriler bu malzemeler..:)

• Beğen
Tepkiler: Haşim Okyay

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
peki bunun fiyatı ne kadar ve türkiyede satılıyor mu?bir de bir lastiğin içine koyduğunuzda ne kadar zaman etksini gösteriyor.yani ömrü nedir?

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
Su anki fiyatı 32oz olan için 20 dolar. Kargo aldıgın yere göre 30-50 dolar arası değişiyor. Ebaydaki satıcılarda 30 dolar kargo. 32oz 16teker yapıyor. Teker basına 2 oz (yaklaşık 60gr). bu durumda maliyeti teker başına 3.125$. 1 ay ile 3 ay arası gittigi söyleniyor. Sonra kurumasa da özelliğini yitiriyor.

Sunu yerli bir firma getirtse de havadan 30 dolar kargo vermesek.

• Beğen
Tepkiler: sener35

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Walla 1 aydır satılık ilanım var yüzüne bakan olmadı, şimdi eski bir konu içinde yeniden hortladı... :) Satılık 1 litre stan's var, 60YTL. En az 1 yıl gider.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
@XCM

1 litre ye 1 yıl gitmesi azmış gerçekten.insan bir koyunca 1-2 yıl gitmesini ister.bide onu boşaltıp tekrar doldurması zor iş.zaten benim teker 1-2 senede anca patlar.yani bu parayı vermeye değmez.bu ürün yarışcılar için idealmiş,benim gibi haftada iki kez şehir içinde binenler için değil..

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
yha bütün lastikler patlıyor ve uğraşmak bazen eğlenceli olabiliyor.. ama en uyuz olduğum şey arazide gidiyorsun patlamıyor düz yolda patlıyor ozman kıl ediyor.