Devlet dairesine bisiklet alınması yasak olabilir fakat böyle düşmanca tavır yapılması gerekmezdi

Tepki
10
Bugün saat 3 gibi evden bisikletimle çıkıp ilk önce sağlık ocağına gittim içeriye boş bir köşeye bıraktım ve işlerimi halledip çıktım bir kişi bile bisiklet burda olmaz demedi herneyse bir ptt şubesine gidip kargo vericektim dışarıda guvenli koyabileceğim yer olmadığından şubeye bisikletle beraber girmek zorunda kaldım sıra bekleyenlerden tepki almadım içeriye doğru ilerledim koyabileceğim boş yer ararken çalışanlardan biri açık şekilde düşmanca bir tavırla HAYIRDIR diye bağırarak tepki verdi ilk önce bi an afalladım sonra sakin bir şekilde kargo vereceğimi söyledim o zaman dışarıya bırakmam gerektiğini söyledi çalınabileceğini söyledim gayet labali şekilde banane beni ilgiendirmez diyip gitti başka bir çalışan burası resmi daire bırakamazsin çık gitti demesi üzerine benim şalterlerim atmış oldu bisiklet kullaniyorum diye insan değilmiyim diyerek sert şekilde çıkıştım ardından kural bu dedi eleman eğer bunu insan gibi söylemiş olsaydınız bir şey demeden çıkıp gidicektim dar görüşlü biri olmadıgimi söylemem üzerine defol git diyerek daha fazla sinirlenmeme sebep oldu yemişim resmi dairenizi

Diyerek acelem olduğu için çıkıp gittim yaşım 21 sizce böyle bir tavrı hak ediyormuydum/ediyormuyuz yorumu size bırakiyorum

Scudo
Tepki
15
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Memlekete hoş geldin diyesim geldi ;)Malesef daha fenalarını da duyuyoruz,görüyoruz ve yaşıyoruz.Tek tavsiyem onların anlamayacağı bir dilden konuşman olur.Seni kendilerine benzetmelerine izin verme :harika:

stalker

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Ahmet ö.
Bisiklet
b'Twin
Kimse bunu haketmiyo anıl abi ama adamların kafa yapısı böyle galiba onların gözünde sadece oyuncak.ptt ye şikayet mail' i atmayı deneyin derim. Tekrardan geçmiş olsun umarım bir gün bu insanlarda bisikletin ne olduğunu anlar

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Tavir bence yanlis ama yinede tek tarafli dinlemekle olmuyor, kara vermeden önce iki tarafida dinlemek gerekir.
Yalniz PTT ve her hangi bir daire olursa olsun, daire dgil dükkan bile olsa bisikletinizle öyle giremesiniz.
Sorsaniz belki durum degisk olurdu, böyle durumlarda iceriye girip rica etmek en mantiklisi.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Bunlar bizim bisikletleri market bisikletleriyle karıştırıyorlar arkadaş...

• Beğen
Tepkiler: hsnbykkls
Tepki
10
@Evros Nireas
Malesef hoş bulduk:( aynen doğru halkımızın çoğu ne yazık ki bisikleti malum çocuk oyuncağı olarak görüyor tavsiyenize uyacağım onlara benzemekmi asla bisiklet en sevdiğim eşyam her zaman

Tepki
10
@stalker
Umarım bu tür durumlar hiç birimizin başına gelmez bu tür dik kafalilara inat bisikleti ulaşım aracı olarak kullanmaya devam edicem mail atmanın pek işe yarayacağını sanmıyorum ptt den atacağım maili okuyan "ulen şikayete bak" der geçer diye düşünuyorum.umarım...

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@can akıncılar
Eee nolmuş yani bisiklet dediğin bir insan kadar bile yer kaplamaz ayrıca pek kiri piside olmaz belkim bazı insanlardan bile temizdir..

stalker

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Ahmet ö.
Bisiklet
b'Twin
@ANIL TERZİOĞLU
Dediginiz doğru tabi ama zamanla insanlar bisiklete alisacaklar ne kadar kullanışlı zevkli vs özelliklerini görseler belki pişman olsalar her gün bayram olsa filan :( ama daha çok var gibi

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Siz Devlet Kurumunu Dingonun Ahırı Sandınız Her Halde...Girmeden önce izin alınır,ki durumu izah edersiniz adam yine bir kaç dakika idare eder.Bisikletin Fiyatını söylememeniz iyi olmuş,çünkü adam daha çok laf saydırıyor...

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@can akıncılar
Dingonun ahırında çok daha düzgün adamlarla karşılaşacağımıza eminim...

• Beğen
Tepkiler: ilker ve stalker

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@MertAG
Herşey'de Mağdur rolü oynarsak işimiz iş.Ne Yani sırf bisiklet kullanıyoruz diye adamların tepesine mi çıkalım..Ben Her hafta Banka,Ptt,Sigorta sırasına giriyorum bisikletide mi gittiğim yerlere götüreyim..Her şeyde karşı tarafı haksız duruma düşürüyorsunuz...Adabı var bir şeyin ilk önce girersin izin alırsın sonra sokarsın bisikletini.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@can akıncılar

Tatlı dil kullanmasını az öğrenseler aslında bir sıkıntıda kalmayacak...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
anıl bey
bisikletiniz pahalı olduğu için bırakmamanız gayet doğal ,ama siz siz olun ,aman derim bisikletsiz gidin bi dahaki sefere ,
benim karbon bana 2008' de tam 4500 liraya mal oldu ,valla kilitte alsak hikaye aynen kırarlar idi ,ama ben ne yaptım pahalı bu alet ile asla devlet dairelerine gitmedim ,ayrıca açıkça para çekme olayını atm 'den yaparım bisiklet yanımda olur , alışverişe bisiklet ile zati gitmem ,kadıköye çay içmeye giderim ;çay içtiğim yer açıkta bi yerdir ve hemen yanı başıma park ederim bisikleti ,ve gaz parasını yatırmak için bazen bisiklet ile giderim ama gişe tam kapı yanındadır bisiklet gene yanımda tabi, hırsızlara öyle kolay kolay kaptırmadık bu pahalı aleti,

stalker

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Ahmet ö.
Bisiklet
b'Twin
Tabi izin almak gerekli ama artık dünyada bisiklet kullanımı artıyor 'türkiyede de' devletin buna uyum sağlaması gerekmezmi?korunaklı bisiklet park edebileceğimiz yerler olması lazım. En azından devlet daireleri bankalar gibi yerlerde

Tepki
10
@Murat Cömez
Tabiki dediğiniz doğru fakat olay anlattiğım şekilde.bir bakıma haklısinız lakin bisikletler bir köpek gibi insanları rahatsız edebilecek bir şey olduğunu düşünmuyorum tabiki izin almak gerekli girilecek yer neresi olursa olsun izin almama fırsat kalmadan tepki görunce afalladım haliyle fakat bu tür olaylar beni yıldirmiycak bisikletin girebileceği her yere gideceğim