Dealextreme

Burak Açıl

Forum Demirbaşı
Tepki
119
@Halil EROĞLU

Öyle bir kural olduğunu sanmıyorum.
Ayda en az 7-8 adet sipariş veriyorum.

Scudo

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.089
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
75 Euro ya kadar olan gümrüklendirme sınırının yıllık kullanım sayısı 5 tir.Yılda 5 kezden daha çok alışveriş yapılması halinde,gümrük o malı "Ticari mal" olarak değerlendirir.

2 yanıt üstte Arkadaşımızın verdiği linkte de resmi olarak yazmakla birlikte,bu kural ciddi olarak takip edilmemekte,böylelikle pek çoğumuz bu sayıyı aşmaktayız.Yine de yazılı bir kural var ve ne zaman katı bir şekilde uygulanır belli olmaz.Bana kalırsa bu kuralın çok saçma ve çok basit yöntemlerle delinebileceğini bildikleri için çok üzerinde durmuyorlar.

• Beğen
Tepkiler: ismail eren ve H.T

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@Burak Açıl

Kural değil kanunda yer alan bir maddedir bu. 3 adet sınırı 5 olarak değişmiş. Sağolsun arkadaşlar araştırıp gerekli bağlantıyı paylaşmışlar. Yılda 7-8 adet sipariş verekek yasayı çiğniyorsunuz. Sanılarla hareket etmek pek de mantıklı olmasa gerek. Biraz araştıralım, kendimizi riske atmayalım değersiz şeyler için...

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Peki mesala ürün 3 dolar buraya bana geldiğined ekstra bişey ödüyormuyuz vergi vb.Yoksa sadece teslim mi alıyoruz?

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
teşekkür ederim peki kesin geliyor mu yani parayı verip de öyle kalma durumumuz var mı gelmezse falan:)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@Berat Öztürk

Hayatta hiçbir şey kesin değil. Bugün aynı il içinde internetten sipariş ettiğim malı bile 7 günde gönderiyorlarsa, hiç gelmeme ihtimali de vardır; fakat 30 gün içinde gelmezse ticket(sorgu) açıyorsun siteye ve araştırıp gönderiyorlar. Yani site güvenilir ama kargo bu ne olacağı belli olmaz. Bugüne kadar yaptığım tüm alışverişler elime ulaştı. Azami 25 gün bekledim, en kısası 14 günde geldi. İyi alışverişler...

Tepki
38
gümrük kanunlarına mualefet eden b,r ürün değilse (masaj kremi bile yasak mesela) paketin eline gecer.

2 ayda 1 sipariş vermenizi tavsiye ederim.
hayati yazıcının bize bir hediyesi, özgür bir ülkeyiz ya 2011 de cıkmıs bir kanundur bu !!!
senin yurtdısı alışveriş özgürlüğüne kısıtlama getirirler ama konteynırlarla elektronik eşyalar hatta gıda ve ilaçlar gümrüksüz girer katır sırtlarında girer ses etmezler.

• Beğen
Tepkiler: Hasan 16
Tepki
1
1 $ gibi bi farkla takip numarası al ben bi bıçak ve biley aleti almıştım 15 günde sarı bi zarf içinde kapımdaydı.

Tepki
29
Şuana kadar bu tip sitelerden bi sıkıntı yaşamadım arıca fiyat olarak buyincoins.com 'u tavsiye ederim ürün çeşidi dealextreme göre oldukça az fakat aynı üründen görürseniz tercih edebilirsiniz bazı ürünlerde fiyat bayağı farkediyor benzer bir kaç site daha var ancak bu iki site en iş görür olarak gözüküyor gözüme ;)

Tepki
27
İsim
mesut
Bisiklet
Scott
Merhaba, ben bu siteden el feneri siparişi vermiştim, fakat 35 gün geçmesine rağmen gelmemişti. Bir mail atarak durumu izah ettim, ertesi gün "postanız kaybolmuş, yenisi hemen gönderiliyor mağduriyetiniz için özür dileriz" demişlerdi ve 17. günde ürün elimdeydi. Çok çok iyi bir sitedir, tavsiye ederim.

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba,
0.01 usd dolarlık bir hizmet işaretlenen bölüm var onu işaretlersniz 15 günde geliyor.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Kargo süresine pek bakmayın arkadaşlar. Yoğunluğa göre çok değişkenlik gösteriyor. Şimdiye kadar ortalama 20 gün civarında aldım ürünü elime hep. Ama bu sefer 1 ayı geçti. Mail attım ordakilere, kargo yoğunluğu vardır muhtemelen, biraz daha bekler misiniz? diye sordular. Tamam dedim bekliyorum hala. Kargo takipten gördüğüm kadarıyla tam 1 ay sonra Çin'deki kargo şirketinde bir işlem yapıldı. Yalnız ne işlemi onu göremiyorum. Ayrıntı yazmıyor. En geç 2 haftaya geleceğini tahmin ediyorum. Bu da toplamda 1,5 ay demek...

Tepki
29
1-6 ekim arası çin ulusal bayramı olduğu için zaten kafadan 6 gün gecikmiştir. Ayrıca dealextreme.com 'a dx.com yazarak kısa yoldan ulaşılabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: S26

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
@Sabri Atalay

tam olarak o seçenek nedir abi ? birde takip numarasıyla o seçenek tam olarak nedir.hiç alışveriş yapmadımda yurt dışından.acemiliğe gelmesin :)

Emrah Y

Daimi Üye
Tepki
9
Bisiklet
Bianchi
6 Ekim'de toplam 33 Dolarlık 3 kalem ürün satın aldım, 7 Ekim'de 1 kalemi, 10 Ekim'de ise diğer 2 kalem ürünü kargolamışlar. En azından "Siparişim" sayfasında böyle yazıyor. Bekliyorum bakalım. Yalnız fiyatlar çok da iyi gelmedi. Kredi kartına taksit olmaması ve bilindik marka ürünlerin bulunmaması kötü. Fakat çok değişik tasarımlı ürünler olabiliyor.

Tepki
0
Arkadaşlar dx.com da ürünler ucuz ancak yabancı site. Bu siteden alışveriş yapanlardan öneri almak isterim. Güvenlik, ekstra ücret(gümrük vb) gibi bilgiler lütfen..

Automathx

Daimi Üye
Tepki
80
Bisiklet
Salcano
Güven konusunda zerre kadar tereddüde düşülmeyecek bir site,ayrıca gümrük,kargo vs. gibi ekstra ücretleri kesinlikle yok,ancak kargosu biraz uzun sürüyor,onun dışında kesinlikle sorun yaşamazsınız.

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
1. 75 € sınırını geçmediğin sürece gümrükle uğraşmasın,
2. paypalla ödeme yapılabildiğinden güven sıkıntısı olmaz, ki zaten ben bi kaç defa alışveriş yaptım hiçbir sıkıntı olmadı,
3. Ürünler biraz geç gelir, eğer 1- 2 $ gibi bir ücrete takip numarası alınıyor o zaman hem daha çabuk geliyor hem de kargon kaybolmuyor.

Tavsiyemdir gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsin ;)