Dealextreme

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
konu eski ama bişey sormak istiyorum. bende yazlık forma alıcam. kilom 80. boyum 175cm. üst forma olarak denemiştim xl olmustu. alt forma olarakda bi mağzaya danıştım xl olur dediler. şu iki üründen birisini tercih edeceğim. beden olarak ne almam gerek yardımcı olurmusunuz ?
(link)
(link)

Scudo

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
@furkan32
@AYDIN DİRİCANLI

Bence bir veya iki beden ( iki beden fazla olabilir ) üstü almalısınız. :)

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@furkan32

Daha önce konuya yazmıştım.Ürün sayfasındaki açıklamalarda ölçüler (cm) mevcut.Kendi ölçülerinizi alıp , kolaylıkla uygun bedeni seçebilirsiniz.Maalesef beden sembolleri (s-m-l-xl vb...) kalıplardan ötürü yanıltıcı olabiliyor...

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.344
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
(link)

bana uyan sadece tek bir takım olması ve onda da sayamayacağım kadar çok X olması üzdü beni biraz.. =)

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@Edip Dinçer

Beden ölçülerini bilmiyorum ama ben 1.75 boy ve 90 kiloyum.İlgili yerden XXL beden forma aldım ve oldu.Ama bisiklet formasının olması gerektiği gibi tam oturuyor.Sen biraz daha dökümlü seviyorsan XXXL alabilirsin.Seçtiğin beden bana biraz fazla geldi...!

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.344
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@AYDIN DİRİCANLI

Boya göre baktım.. Onda da sınırdayım. Verdiğim linkteki forma için üst sınır 1.98m., yani benim boyum.. Kilo olarak zaten üstündeyim (107kg) =)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.428
Bisiklet
Bisan
Arkadaşlar madem konu burada tartışılıyor bende konuyla ilgili bir iki cümle eklemek istiyorum.Bu siteden 30-35 dolara ücretsiz kargo ile alınan fason takımları ikinci el kısmında 80-130 lira arası ilan açmaya çalışan arkadaşlar var, lütfen bu ilanlarda ısrarcı olmasınlar onaylanmayacaktır.

Ayrıca bilgi olarak da ekleyeyim bu takımları kullanan arkadaşlar pedli tayt kullanıyorum da zannetmesinler.Eğer bu takımlardakiler ped ise orjinal taytların pedlerine başka bir isim bulmamız gerekiyor. İncecik bir sünger parçasını ped diye içine dikiyorlar.Görsel olarak benzeseler de kullanım açısından hiçbir faydaları yok.Üst formalara lafım yok fiyatına göre uygun ürünler ama taytları kesinlikle kullanışsızdır.

baki celik

Aktif Üye
Tepki
56
benim üst formalarda lafım var satan arkadaşlardan birinden alacaktım saolsun dürüst bi arkadaşmış kendisinin demesi terletiyormuş...

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
taytların bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum. madem dediğiniz kadar kötüler sadece üst forma içinde 65 tl vermeye değmez o zaman ..

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.428
Bisiklet
Bisan
@furkan32

Furkan 1-2 saatlik kısa sürüşler yapıyorsan çok büyük sıkıntı yaşamazsın işini görür ama bu sporu yapmak istiyorum kendimi de zorlamayı seviyorum ,uzun soluklu pedal çevirmekten hoşlanıyorum dersen emin ol o taytlar sıkıntı veriyor.Grubumuzda kullanan arkadaşlarım var hepsi 100 km den sonra sele ile bütünleştiklerini söylüyorlar :) benim eskimiş Marin tayt ise hala iş görüyor.Bir tavsiye daha yapayım uğraşırım dersen bu takımı alırsın üstüne uzun soluklu sürüşler için pedler satılıyor yine benzer sitelerde 20-25 lira civarına getirtebiliyorsun o pedlerden alıp bu taytlara monte ettiğin zaman uygun bir şekile getirmiş olursun.Belirli markaların kumaş yapıları ile bu takımların kumaşlarında oldukça farklar var bu farkları da yazarak anlatmak imkansız ikisine birden yan yana bakmak gerekiyor. Baki nin söylediği gibi terletme oranları fazla sebebi de naylon miktarının çok olmasından olabilir yada kumaş ilmik sayısıyla ilgili olabilir.Sonuçta fason ürün amaç yüksek fiyatı olan orjinal kıyafetlerin yerini bir şekilde tutabilmek.Görsellik olarak çok iyiler fiyat da gördüğün gibi çok ideal.Orjinal markaların sadece tayt fiyatları bile bu takımlardan 2 tane alabiliyor.Geriye sadece tercih etmek kalıyor ben tercihimi ikinci el belli markalardan kullanıyorum.ikinci el az kullanılmış orjinal forma ve tayt kullanıyorum.Kışlık malzemeler de ise kesinlikle fasona kaçılmayacağını bu kış öğrendim :) kaç senedir çektiğim parmak ve ayak üşüme sorununu Nortwave eldiven ve ayakkabı kılıfıyla hallettim.Oldukça pahalıydılar ama ilk -10 derece turumda anladım ki sonuna kadar hak ediyor verilen parayı.

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
@ferhat köse

evet ferhat abi aynen dediğin gibi. sadece tek trek tayt 140 tl bu setten 2 tane alsan 130 tl ediyor :)
kaliteli ürün illaki kendini belli eder fakat elimde güç bela biriktirdiğim 150tl civarı bi param var. bu paraya km saati , sele altı çanta ve forma almam gerekiyor. km saatine 60 tl civarında bi bütçe ayırdım, sele altı çanta için ise 20 tl ayırsam geriye 70 tl falan kalıyor. türkiyede moroutlet gibi sitelerde 35 tl civarına pedli tayt bulunuyor. kullananlar memnun olduğunu söylüyor. 40-45 tl yede bi üst forma alınabiliyor.
sizce hangisini yapmak daha mantıklı ? dx den 35 dolara görünüşleri harika olan takımlardan alıp uzun yol pedini sonradan eklmekmi yoksa türkiyeden tayt+forma almakmı ?
(bu uzun yol pedi dediğiniz ürünü nereden temin eebilirim ?)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.428
Bisiklet
Bisan
@furkan32
Sana şöyle örnek vereyim acele etme ben Marin taytı forumdan 25 liraya Nalini formayı 35 liraya almıştım(Tolga Tuncelden forma Bülent Yamaner den tayt. aldığım dönem yönetici de değildim bu kadar çok online olmuyordum).Emin ol güzel fiyatlara iyi ürünler denk geliyor .Tabiki sıfır almak en güzeli ama bütçe küçük ise sabırla beklemekten başka yapacak bir şey yok :)
Yok alacağım sıfır dersen sorduğun seçeneklerde mantıklı olan bu takımlardan almak (bana göre mantıklı ) ped linklerini de bir kaç gün içinde verebilirim bakmam lazım listeye :) ama 25 lira civarına Türkiyedeki meşhur ikinci el sitesinde de satan arkadaşlar var ( 15 -20 liraya alıp 5 lira kar koyuyorlar mantıklı bir ticaret :) )

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
@ferhat köse

abi zaten 12. sınıf oldm artk. bu yaz bindim bindim sene icinde hic binemeyecegim. o yüzden biran once almalıyım. sen ped linklerini verince bi inceleyeyim aklıma yatarsa siparis edeyim takımı

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
(link)

Arkadaşlar bu siteyi bi çoğunuz duymuşsunuzdur.Neredeyse aradığınız herşeyi bulabileceğiniz bir site.Bisikletle alakalı olarakta her türlü ekipman var.
Burdan alışveriş yapmayı düşünüyorum fakat kargo durumu nasıl oluyo kaç günde geliyo ücretli mi güvenilir mi diye öğrenmek istiyorum.
Daha önce alışveriş yapan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

• Beğen
Tepkiler: Enes.

Burak Açıl

Forum Demirbaşı
Tepki
119
Daha önce bu siteden alışveriş yapmıştım.
Bir sorun yaşamadım.
Yaklaşık 15 gün içinde elinizde olur.
Kargo ücretsizdir.

• Beğen
Tepkiler: H.T

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
Site gayet güvenilir. Ben 3 şey aldım 2-3 hafta içinde geliyor. Kargo ücretsiz. Gözünüz kapalı alışveriş yapabilirsiniz.

• Beğen

Nuri Alper Ulupınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.429
Bisiklet
Trek
Aynen arkadaşın dediği gibi.

Kargo ücretsiz.

3$ bir şey bile sipariş etseniz kesin geliyor.

Geliş süresi bazen 20 günü bulabiliyor.

• Beğen

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Çok teşekkürler arkadaşlar.İçim rahatladı.Alınacak çok şey var:)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Kargolar PTT Kargo ile kapınıza kadar 15-30 gün arasında gelir. Aynı adres ve aynı isme yılda azami 3 alışveriş yapabilirsiniz gümrük kuralları gereği. Ayrıca tek siparişinizin toplam tutarı 75€'yu geçerse mal gümrükte vergiye tâbi tutulur ve teslim almak için gümrüğe gidersiniz. Bu ayrıntılara dikkat edelim. İthalat belgesi olmayan tüm gerçek ve tüzel kişiler için durum aynıdır...

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.344
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Halil EROĞLU

Önemli değeri olmayan eşyaya ilişkin muafiyetten faydalanmanın bir sınırı var mıdır?

Evet, posta/hızlı kargo yoluyla gelen ve değeri 75 Avroya kadar olan eşya için uygulanan muafiyet, yılda en fazla beş kere kullanılabilir.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Emrah Y ve H.T