Dağ bisikletiyle yaptığınız en fazla hız?

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bugüne kadar yaptığınız max hız nedir? km saati ile bunu ispatlayabilen varmıdır? :) hem 80-90 km hızla giderken hem fotoğraf çekebilmek...:cool:

• Beğen
Tepkiler: kadir34
Scudo

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
tabiki bende katılıyorum ama merak da ediyorum..:) bundan 20 yıl önce analog bir km saatim ve düşük kalite bir bisikletim vardı,ev ile sahil yolu arasında 3 km lik bir iniş vardı,km saatim 90 ı göstermişti.. nekadar doğru ise..?

• Beğen
Tepkiler: kadir34

DreamMaker

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Tuğrul TIRPAN
Bisiklet
Bianchi
Geçen pazar kasmadan 40KM yi gördüm ki bisikletim 96 model orjinal Meta Pro
Profesyonel komponentleri olan bir yarış bisikleti 90 ı geçer diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: bülent samsunlu

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
770
Bisiklet
Focus
Kamyonun arkasında kaliteli bir yol bisikleti ile 90 yapmak mümkün bence , ben yarım otobüs arkasında mtb bisikletimle 67 km/s gördüm.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Geçen hafta mersine giderken düzde 48'i buldum ama nasıl?Arkadan bi rüzgar vurdu azda pedala kuvvet:=),Önümdeki arkadaş 52 vurmuş ama 52'den sonra pedal boşa dönüyor dedi:=)(24 vites,2.2 lastik mtb,yarış bisikletini düşünemiyorum).Aynı hızı biraz bozuk rampa inişinde yaptım 50 km'den sonra frenleri kulllanmaya başladım,direksiyondaki vibrasyon tarif edilemez,acayip korktum birde virajlı yol ne olur ne olmaz ama bisiklet yağ gibi kayıyor:=)

B

BF Okuru

Misafir
sıgma km saatime güvenirsek düz yolda 65km/saat yaptım...ama fotoğraf çekemedim :)

Taner Erinmez

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Sedona
Ben en fazla 50m lik bir inişte 55km hızı görmüştüm sigma 509'da, Bundan hızlı gidemiyordum zaten pedal boşta eğim artsa ancak öyle hızlanabilirdim. Başka inişlerimde oldu ama topraklı ve taşlı yol olduğundan yola bakmaktan sigmaya bakamadım yemedi yani :D , ogün üzüldüm keşke 509 yerine 20tl daha verip 1009 alsaydım diye çünkü max hızı gösteriyor.

• Beğen
Tepkiler: mustafa sanane

Burak D

Üye
Tepki
30
@bülent samsunlu

Bülent, hız felaket mi bilmiyorum ama 80-90 km. hızla giderken bir yandan da fotoğraf çekmeye çalışmak gerçekten de felaket :) Bir çok hız ölçerin "maksimum hız" opsiyonu var, bisikletin o zamana dek yaptığı en yüksek sürati kaydedip gösteriyor. Bende 50 TL civarına aldığım bir echowell eon touch var, bu opsiyonu mevcut.

• Beğen
Tepkiler: bülent samsunlu

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
bugün rampa aşağı galiba 75 i bulduk bende km saati yoktu ama arkadaşlar 72 73 km/h lerden bahsettiler :)

ozgurcu

Üye
Tepki
8
Bir de hangi bisikletle yaptığınızı yapsanız?
Ben sedona 711 ile 1.50 yol lastiği ile 55-60'ı gördüm. Kontrol zorlaştı, yol da kötüydü biraz.
Pedal zaten boşa dönüyor 27 vites kullanmama rağmen.
Ancak bisikletin üstüne iyice yatıp rüzgarı kesmek gerek hız için.

teymen55

Üye
Tepki
17
78 i gördüm ben kendi bisikletimde foto alınca koyucam foruma....

ramazanedis

Daimi Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
Benim bisikletle maxsimum yaptığım asfaltta mtb ile hız 65 km ama düz bir arazide hız yapmak kadar eğlenceli birşey yok arazide zaten 30 dan sonra direksiyonun önemi kalmıyor

turan kelleci

Forum Demirbaşı
Tepki
215
Bisiklet
Carraro
düz yol kamyon arkası vites komponenti orjinal salcano astro 210v ile (2.2 race king lastik)
artık boşa dönüyordu 55 lerde boşa dönüyor diyenler yüksek kadansa alışmamıştır :)
(link)

ugurcan ugur

Aktif Üye
Tepki
27
Valla 27 Viteste 50 Yokuş Aşağı 80 Kamyon Arkası 65 70 :D (Whistle Miwok 1160d)

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
@İlker Eren

Bu zeki kardeşim daha sağlam olsun diye özel yaptırmış bisikleti :) Nasıl sağ çıktıysa o kazadan şans.

• Beğen
Tepkiler: özcan böcek

brk

Üye
Tepki
0
çocukken videodaki olayın aynısı benim başıma gelmişti neyse ki onun kadar hız yapmadığım için yara berelerle atlattım. o yüzden hala ufaktan fobim vardır bisiklete :d